Detasari in acelasi DSP!!

...nimeni n-a spus ca va fi usor
User avatar
ALBA IULIAN
senior
senior
Posts: 132
Joined: Mon Dec 04, 2006 5:42 pm

Detasari in acelasi DSP!!

Postby ALBA IULIAN » Mon Jan 01, 2007 2:18 pm

Va trebui cumva sa asteptam pana pe 10 ianuarie ca sa incepem demersurile pentru detasare?, sau este valabila perioada 3-11 ianuarie si pentru cei care incercam detasare in cadrul aceluiasi Dsp?

User avatar
ALBA IULIAN
senior
senior
Posts: 132
Joined: Mon Dec 04, 2006 5:42 pm

Postby ALBA IULIAN » Mon Jan 01, 2007 2:19 pm

Si La Multi Ani! tuturor :lol:

prichinduta
newbie
newbie
Posts: 12
Joined: Fri Dec 22, 2006 10:38 am

Re: Detasari in acelasi DSP!!

Postby prichinduta » Mon Jan 01, 2007 5:47 pm

ALBA IULIAN wrote:Va trebui cumva sa asteptam pana pe 10 ianuarie ca sa incepem demersurile pentru detasare?, sau este valabila perioada 3-11 ianuarie si pentru cei care incercam detasare in cadrul aceluiasi Dsp?

unii au primit deja aprobarea de la dsp.

User avatar
Fata morgana
newbie
newbie
Posts: 24
Joined: Tue Jan 02, 2007 2:59 pm

Postby Fata morgana » Tue Jan 02, 2007 3:02 pm

Pai cum asa? Si eu am fost la Dsp chiar pe 11 decembrie imediat dupa repartitie si m-au sfatuit sa revin in ianuarie .... Asta e prea de tot. Si nici macar nu stiu de la cine trebuie sa primesc acord pt detasare .... Daca cineva stie.. va rog sa ma indrumati! :lol:

prichinduta
newbie
newbie
Posts: 12
Joined: Fri Dec 22, 2006 10:38 am

Postby prichinduta » Tue Jan 02, 2007 3:52 pm

Fata morgana wrote:Pai cum asa? Si eu am fost la Dsp chiar pe 11 decembrie imediat dupa repartitie si m-au sfatuit sa revin in ianuarie .... Asta e prea de tot. Si nici macar nu stiu de la cine trebuie sa primesc acord pt detasare .... Daca cineva stie.. va rog sa ma indrumati! :lol:

la dsp trebuie sa mergi cu acordul doctorului care te primeste sa faci stagiul respectiv.daca esti din brasov, stiu sigur pe cineva care a fost deja.dar de unde stii stagiul cu care incepi?

ralucutza
senior
senior
Posts: 178
Joined: Thu Nov 11, 2004 1:27 am
Location: somewhere
Contact:

Postby ralucutza » Tue Jan 02, 2007 4:37 pm

si nu trebuie si acordul indrumatorului de stagiu de la care pleci???

medaea
newbie
newbie
Posts: 19
Joined: Sun Dec 31, 2006 3:51 pm

trasfer

Postby medaea » Tue Jan 02, 2007 4:38 pm

Buna.
Pentru cei redistribuiti pe medicina de familie s-au primit deja acordurile de transfer?? Unde scrie?
Dosarele s-au depus deja dar raspunsul am inteles ca in februarie se va da.
Am si eu o intrebare: pe 10 unde ne prezentam pentru repartitia pe stagii si indrumatori daca am depus dosarul de transfer si am fost redistribuiti intr-un oras care apartine de centrul universitar Bucuresti.?Mergem la asp-ul din provincie sau in bucuresti?

prichinduta
newbie
newbie
Posts: 12
Joined: Fri Dec 22, 2006 10:38 am

Postby prichinduta » Tue Jan 02, 2007 4:45 pm

ralucutza wrote:si nu trebuie si acordul indrumatorului de stagiu de la care pleci???

eu vreau detasare din bucuresti in brasov.acordul indrumatorului de stagiu trebuie sa il duc la cnpds.

ralucutza
senior
senior
Posts: 178
Joined: Thu Nov 11, 2004 1:27 am
Location: somewhere
Contact:

Postby ralucutza » Tue Jan 02, 2007 6:29 pm

pai si eu tot din bucuresti vreau detasare....nu prea stiu cand trebuie pus dosarul la cnpds si cat dureaza pana iti dau acceptul..unde mergi in primele zile..etc...

User avatar
ALBA IULIAN
senior
senior
Posts: 132
Joined: Mon Dec 04, 2006 5:42 pm

Postby ALBA IULIAN » Wed Jan 03, 2007 11:49 am

Ma refeream, bineinteles la cei redistribuiti, la inceputul topicului. Si cum altfel, si eu sunt din Brasov , dar nu am demarat nimic, am avut impresia ca trebuie sa asteptam 10 ianuarie pentru alegerea indrumatorului si apoi cu aprobarea lui depunem dosarele ...

User avatar
matrix
elder
elder
Posts: 519
Joined: Mon Jul 07, 2003 9:03 am

Postby matrix » Wed Jan 03, 2007 12:00 pm

dupa o noua serie de telefoane la asp-uri si perfmed......nimeni nu stie nimic. am primit numai raspunsuri de genul "inca nu se stie" .."sunati dvs la perfmed/asp/ms" (in general fiecare te trimit la celalalt)...."mai reveniti cu un telefon sapt viitoare".... :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:
Viata lunga si prospera!

DIEFOR
newbie
newbie
Posts: 6
Joined: Sun Oct 02, 2005 7:03 pm

Re: Detasari in acelasi DSP!!

Postby DIEFOR » Wed Jan 03, 2007 1:31 pm

sal, eu nu mai inteleg nimic....stii si eu am luat med de fam . la Piatra Neamt ..am fost si m-am zbatut pe acolo pt detasare, dar problema este ca intradevar raspu pt detasare vin abia in febr....dupa ce se digera carnatii....dar pe 10 ian are loc repartitia pe grupe si stagii si eu nu stiu ce sa fac. Sa ma duc la piatra sau sa raman la iasi...ma poate ajuta careva,oricum iai de la piatra m-au chemat pe 10 ian acolo...please help

merci mult

User avatar
ALBA IULIAN
senior
senior
Posts: 132
Joined: Mon Dec 04, 2006 5:42 pm

Postby ALBA IULIAN » Wed Jan 03, 2007 4:12 pm

Se pare ca pana la urma aflam care este indrumatoriul de stagiu -ala mare care se ocupa de noi pe toata perioada reziului - si obtinem aprobare de la el + o aprobare de la indrumatorul unde vrem sa facem stagiu. Poate in unele centre sunt mai multi indrumatori, care se vor alege abia pe 10 , timp in care asteptam ... dar cei care stiu ca este un singur indrumator, pot demara procesul ...

User avatar
matrix
elder
elder
Posts: 519
Joined: Mon Jul 07, 2003 9:03 am

Postby matrix » Wed Jan 03, 2007 5:32 pm

deci in cazul meu e vorba de mf....mi*ar trebui aprobare de la indrumatorul mare mf de unde ma detasez + aprobare indrumator mare bucuresti mf

banuiesc ca trebuie si aprobare a medicului de mf primar la care o sa faci stagiul de mf 6 luni ca asta e primul se pare.

de unde stii asta ? cu cine ai vorbit ? pentru ca regulament pe 2007 tot nu este inca.
Viata lunga si prospera!

ralucutza
senior
senior
Posts: 178
Joined: Thu Nov 11, 2004 1:27 am
Location: somewhere
Contact:

Postby ralucutza » Fri Jan 05, 2007 1:22 pm

am sunat la CNPDS si mi s-a spus ca pt detasari numai dupa 1 feb primesc actele...Eu asa ceva n-am mai pomenit...sa te plimbe de la MS la dsp si iar la MS si apoi la CNPDS si in final nimeni sa nu stie nimic.....si cica suntem europeni....

laur
junior
junior
Posts: 27
Joined: Mon Oct 02, 2006 3:08 pm

Postby laur » Fri Jan 05, 2007 5:28 pm

...europeni pe naiba . Sau cel putin nu si sistemul medical romanesc !

Si eu sint direct interesat de detasari ( de fapt sotia ) , dar nu am mai aflat nimic ....

Nu va spun ca am sunat la DSP ul judetean al unui centru universitar ( nu dau nume ) si mi s-a raspuns foarte urit ! Am replicat ca la americani : "Cucoana, esti functionar public , platit din banii contribuabililor ( si ai mei ) si nu ai dreptul sa vorbesti in halul asta" !!!!!!
S-a mai "indulcit" un pic si mi-a zis ispasita : " Domnu' doctor , nu stiu inca nimic despre detasari " - si mi-a inchis . :D

Faza haioasa : nu eram doctor daca vorbeam asa cu ea !

PS : ce parere buna au unii despre ei , dar cu mine nu le merge ...

User avatar
ALBA IULIAN
senior
senior
Posts: 132
Joined: Mon Dec 04, 2006 5:42 pm

Postby ALBA IULIAN » Fri Jan 05, 2007 11:45 pm

Nu suni si la Brasov? Tare mi-ar place ...

User avatar
ALBA IULIAN
senior
senior
Posts: 132
Joined: Mon Dec 04, 2006 5:42 pm

Postby ALBA IULIAN » Sat Jan 06, 2007 12:03 am

Pt cei interesati:
MEDICINA DE FAMILIE
3 ani
STAGII PRACTICE ŞI CURSURI CONFERINŢĂ
Propuneri (deja sunt aprobate :D ) privind durata de pregatire a MF in clinici universitare (MI) si in alte untiati medicale MII)
Stagiul Durata MI MII
Medicina familiei 3 luni 3 -
Medicina interna 6 luni 3 3
Pediatrie 5 luni 3 2
Chirurgie 2 luni 1 1
Obstetrica-Ginecologie 2 luni 1 1
Infectioase 1 luna - 1
Psihiatrie 1 luna - 1
Dermatologie 1 luna - 1
Neurologie 1 luna - 1
Diabet 1 luna - 1
Management sanitar 1 luna 1 -
Medicina familiei 12 luni 8 4
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.

User avatar
Fata morgana
newbie
newbie
Posts: 24
Joined: Tue Jan 02, 2007 2:59 pm

Postby Fata morgana » Mon Jan 08, 2007 10:40 am

Clinica universitara ... alta unitate medicala ? Adica? ...

ralucutza
senior
senior
Posts: 178
Joined: Thu Nov 11, 2004 1:27 am
Location: somewhere
Contact:

Postby ralucutza » Mon Jan 08, 2007 10:27 pm

parca astazi trebuia sa se afiseze pe perfmed lista cu cabinetele individuale de mf.....oare sa ma mai mir ca nu este inca nimic afisat??

rhoria2002
junior
junior
Posts: 32
Joined: Fri Nov 11, 2005 1:47 am

detasari

Postby rhoria2002 » Tue Jan 09, 2007 11:18 am

daca nimeni nu stie nimic despre ce, cum ,cand se trimit actele pt detasare , cum se face ca exista deja pe site 4 aprobari de detasare?(1 din sibiu si 3 din mures, toti detasati la cj)


Return to “Rezidentiat 2006”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 2 guests