MF dr MATEI informatii

...nimeni n-a spus ca va fi usor
maricor73
newbie
newbie
Posts: 20
Joined: Thu Nov 23, 2006 3:31 pm

MF dr MATEI informatii

Postby maricor73 » Tue Dec 12, 2006 10:26 pm

a fost cineva la conf dr MATEI DUMITRU? vreau sa merg maine pt transfer de la buzau la bucuresti,stie cineva cand si unde il gasesc,este de treaba?semneaza cererea de transfer?ce trebuie sa ii duc?

User avatar
blondel
senior
senior
Posts: 122
Joined: Fri Oct 01, 2004 10:31 pm
Location: Bucuresti
Contact:

Postby blondel » Tue Dec 12, 2006 11:21 pm

audiente intre 13.00-14.00 martea si joia
nu iti trebuie nimic ci vei scrie o cerere in care vei spune ca ai nevoie de acordul sau pt transfer... vb cu secretara d-nului conferentiar care te poate ajuta, este la et.6 la policlinica titan
bafta!
Si totusi Pamantul se invarte!...

maricor73
newbie
newbie
Posts: 20
Joined: Thu Nov 23, 2006 3:31 pm

Postby maricor73 » Wed Dec 13, 2006 12:08 am

multumesc mult blondel, stii cumva trebuie sa ii duc ceva secretarei?dr.Matei semneaza?sti eu vreau sa ma transfer de la buzau la bucuresti,am fost azi dimineata la dsp buzau si mi-a spus ca vrea intai hartia de la buc,apoi dupa o cursa infernala am ajuns la dsp buc si acolo mi-au spus ca vor intai hartia de la Matei+buzau apoi sa depunem cererea la ei(nu la MS cu scrie pe site)CUM ISI BAT JOC DE NOI,FACEM SUTE DE KM SI CHELTUIM O GRAMADA,OARE MERITA??

scumpici
newbie
newbie
Posts: 14
Joined: Tue Oct 24, 2006 6:09 pm
Location: bucuresti
Contact:

Postby scumpici » Wed Dec 13, 2006 8:40 pm

:arrow: Am o mare dilema despre felul in care vom obtine aprobarea DSP Bucuresti pentru transfer .Am deja aprobarea unui spital platitor din Buc,a DSP de unde plec,si a dr Matei. :D
Singura problema ramane DSP Buc unde nu vor sa discute deloc despre acte,ma amana pana la 3 ian,mi-a spus sa vin atunci pentru a obtine aprobarea dsp-ului. :?
Eu cred ca trebuie sa mai insist,este prea tarziu 3 ian,se vor aglomera multi la dsp.La telefon nu prea vor sa discute,cand m-am dus acolo m-a expediat repede,incredibil. :x
Voi ce ati patit acolo? :shock:
Astept alte opinii![/u][/b]

User avatar
rolyzoly
senior
senior
Posts: 218
Joined: Tue Mar 16, 2004 7:55 pm

Postby rolyzoly » Wed Dec 13, 2006 9:16 pm

am patit acelasi lucru. mi-a zis sa vin dupa 1 ian, ca asteapta nu stiu ce instructiuni de la minister. d-na secretara e o dulceatza... :evil: :x

User avatar
BUBULINA
junior
junior
Posts: 64
Joined: Sat Oct 14, 2006 7:38 pm
Location: BUCURESTI
Contact:

Postby BUBULINA » Thu Dec 14, 2006 8:41 am

Maricor73, despre transfer nu pot sa-ti spun mare lucru ca nu prea am habar, dar pot sa-ti spun despre dr. Matei ca este de treaba, si poti invata multe lucruri de la el. Merita sa incerci sa il contactezi. Bafta!
Pentru a face ca un vis frumos sa devina realitate, prima conditie este aceea de a avea o mare capacitate de a visa, a doua este perseverenta - adica increderea in vis.

iulia2na
newbie
newbie
Posts: 15
Joined: Sat Oct 30, 2004 9:39 pm

Urgent, va rog frumos

Postby iulia2na » Fri Dec 15, 2006 12:58 pm

Am o intrebare: pentru acordul indrumatorului de rezidentiat avem nevoie neaparat de semnatura Conf. Dr. Matei Dumitru (seful catedrei MF) sau e suficienta aprobarea/primirea de un medic primar MF de pe listele DSP Bucuresti??? :?:

scumpici
newbie
newbie
Posts: 14
Joined: Tue Oct 24, 2006 6:09 pm
Location: bucuresti
Contact:

Postby scumpici » Fri Dec 15, 2006 1:06 pm

EXISTA LISTE CU MEDICII PRIMARI MF ACREDITATI DE DSP BUCURESTI,CARE POT PRIMI REZIDENTI MF????
LE-ATI VAZUT????
VA ROG SA-MI SPUNETI SI MIE,EVENTUAL CUM AFLU DE ELE!
MULTUMESC ANTICIPAT!
In centrul universitar Bucuresti se impune o anumita ordine a stagiilor in rezidentiatul de MF??
Este adevarat ca se impune sa se inceapa cu 6 luni de MF???

iulia2na
newbie
newbie
Posts: 15
Joined: Sat Oct 30, 2004 9:39 pm

urgent, pleeease

Postby iulia2na » Fri Dec 15, 2006 1:31 pm

Exista astfel de liste la fiecare DSP de judet din lista aceea din care am avut de ales pe 10Dec. Dar eu nu am vazut nicaieri astfel de liste. Stiu doar ca medicul meu de familie din Buc a mai avut rezidenti ca indrumator;
vreau sa stiu daca am nevoie de semnatura lui Matei sau doar a medicului care ma ia in indrumare???

scumpici
newbie
newbie
Posts: 14
Joined: Tue Oct 24, 2006 6:09 pm
Location: bucuresti
Contact:

Postby scumpici » Fri Dec 15, 2006 3:39 pm

Ai nevoie de acordul dr Matei pentru a-l depune la Minister in vederea obtinerii aprobarii transferului.
Dupa ce ti se va aproba tranferul(din 1 feb),cand va trebui sa faci modulul de MF in cadrul rezi-ului,va trebui sa-i prezinti dr Matei acordul medicului MF la care vei face stagiul.
Deci,pana nu te trasferi nu ai nevoie de acordul medicului MF.

chrislove
senior
senior
Posts: 119
Joined: Tue Nov 18, 2003 11:58 pm

Postby chrislove » Fri Dec 15, 2006 4:11 pm

si pt detasari ce imi trebuie? acordul cui? si cand trebuie facute cererile?

User avatar
blondel
senior
senior
Posts: 122
Joined: Fri Oct 01, 2004 10:31 pm
Location: Bucuresti
Contact:

Postby blondel » Fri Dec 15, 2006 10:40 pm

scumpici wrote:EXISTA LISTE CU MEDICII PRIMARI MF ACREDITATI DE DSP BUCURESTI,CARE POT PRIMI REZIDENTI MF????
LE-ATI VAZUT????


am intrebat eu si au zis ca se afiseaza listele cu medici primari dupa 3 ianuarie la centrul national de perfectionare
Si totusi Pamantul se invarte!...

scumpici
newbie
newbie
Posts: 14
Joined: Tue Oct 24, 2006 6:09 pm
Location: bucuresti
Contact:

Postby scumpici » Thu Dec 21, 2006 6:21 pm

As vrea sa stiu cum mi se repartizeaza medicul mf?
Pot sa-l aleg eu daca am acordul lui in prealabil?
De exemplu,eu am obtinut acordul medicului meu de familie,daca ma duc cu acordul lui scris,se poate sa ma repartizeze la el?
Trimiterea catre mf(ales sau impus) pentru efectuarea celor 6 luni de mf o obtin de la CNPP?
:arrow: :shock:


Return to “Rezidentiat 2006”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 3 guests