brasov

...nimeni n-a spus ca va fi usor
User avatar
briana
junior
junior
Posts: 40
Joined: Wed Jul 09, 2003 3:07 pm
Location: sibiu

brasov

Postby briana » Wed Dec 06, 2006 3:48 pm

buna tuturor celor care au ales brasovul!

stie cineva sa-mi spuna mai multe despre spitalul din brasov, daca se invata acolo, daca exista locuri in camine pt rezidenti, daca se dau usor detasari...

m-ar interesa in special viata de rezident pe gineco sau chirurgie generala
doar eu

User avatar
ioaname
senior
senior
Posts: 138
Joined: Fri Oct 06, 2006 10:26 am
Location: pe mijlocul tarii

Postby ioaname » Wed Dec 06, 2006 4:11 pm

Nu sunt rezidenta nici de gineco nici de chiru dar pot sa iti spun cam ce am vazut ca studenta prin spitale.
Pe gineco se invata destul de mult sunt cativa oameni care isi dau interesul si pt rezidenti, pe chiru mai putin dar conteaza f mult si pe ce sectie nimeresti si ce indrumator primesti.Dar sunt si pe acolo cativa oameni de la care poti invata meserie.
Oricum eu zic ca e ok in Bv se poate invata mult si bine!

User avatar
briana
junior
junior
Posts: 40
Joined: Wed Jul 09, 2003 3:07 pm
Location: sibiu

bv

Postby briana » Fri Dec 08, 2006 1:14 pm

nu ai idee - exista camine pt rezidenti, si daca da unde ar trebui sa ma interesez ?
doar eu

nyky
newbie
newbie
Posts: 12
Joined: Mon Nov 20, 2006 9:21 pm

Re: bv

Postby nyky » Tue Dec 19, 2006 2:50 pm

briana wrote:nu ai idee - exista camine pt rezidenti, si daca da unde ar trebui sa ma interesez ?

am auzit ca ar fi renovat un camin pentru a-l da la rezidenti. cred ca ar trebui sa te interesezi la decanatul fac de med (str.Nicolae Balcescu)

User avatar
ALBA IULIAN
senior
senior
Posts: 132
Joined: Mon Dec 04, 2006 5:42 pm

Postby ALBA IULIAN » Wed Jan 10, 2007 11:12 am

Mai este oare vreun Dsp in tara asta unde sa se intample asa ceva ca la Brasov? Nu de alta dar : desi taxa pt carnet de rezi este 20 lei ne-au pus din prima cu 42. Si anuntul postat la avizierul Dsp ca se amana repartitia pana vineri la 10.00? Aberant, chiar nu au avut timp ? Pana si la repartitia din 10 decembrie la cei cu mf, doamnele din Brasov au fost singurele care ... nu au fost prezente la primul apel facut de cea care vorbea prin telespeaker ... dragutele au intarziat :twisted:
Este incredibil ...

User avatar
ioaname
senior
senior
Posts: 138
Joined: Fri Oct 06, 2006 10:26 am
Location: pe mijlocul tarii

Postby ioaname » Wed Jan 10, 2007 12:49 pm

ALBA IULIAN wrote:Mai este oare vreun Dsp in tara asta unde sa se intample asa ceva ca la Brasov? Nu de alta dar : desi taxa pt carnet de rezi este 20 lei ne-au pus din prima cu 42. Si anuntul postat la avizierul Dsp ca se amana repartitia pana vineri la 10.00? Aberant, chiar nu au avut timp ? Pana si la repartitia din 10 decembrie la cei cu mf, doamnele din Brasov au fost singurele care ... nu au fost prezente la primul apel facut de cea care vorbea prin telespeaker ... dragutele au intarziat :twisted:
Este incredibil ...


Da si mie mi-a placut la nebunie faza cu repartitia de pe mf ca doamnele de la dsp au aparut mai tarziu!
Si e mortal ce au facut azi dimineata, nu puteau sa ne anunte din timp sa nu ne deplasam ca prostii pana acolo.
Ce-i cu 42?noi am platit doar 20 marea majoritate!Cine a zis ca trebuie 42?
"Fiinta fara constiinta nu e decat ruina sufletului"


Return to “Rezidentiat 2006”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 2 guests