detasare=transfer

...nimeni n-a spus ca va fi usor
User avatar
oa_na_b
junior
junior
Posts: 26
Joined: Sat Nov 25, 2006 11:56 pm

detasare=transfer

Postby oa_na_b » Fri Dec 01, 2006 11:24 am

Intrebare: am luat urgenta pe SB si vreau sa ma transfer in CJ. cei din CJ au aprobat dar cei din SB mi-au dat doar detasare, ce se intampla acum? imi depun dosarul pt transfer oricum si hotarasate ministerul?

am nevoie de un raspuns urgent daca stie cineva mai multe!
mersi!

User avatar
Carpantier
senior
senior
Posts: 174
Joined: Tue Jul 08, 2003 10:44 pm

Postby Carpantier » Fri Dec 01, 2006 8:00 pm

detasarea este pe o perioada limitata

User avatar
doctor jo
junior
junior
Posts: 94
Joined: Sun Dec 11, 2005 3:34 pm
Location: Bucuresti...dar tare mi-as dori sa fiu pe o plaja in hawaii drinking marguerita
Contact:

Postby doctor jo » Fri Dec 01, 2006 8:06 pm

si eu am aceeasi problema....am luat chir gen in sibiu si am obtinut detasare in buc. intrebarea mea este care e spitalul meu platitor?cel din sibiu sau un spital din buc adik cel la care am fost detasata?daca stie cineva spuneti-mi si mie va rog pt ca luni merg in sibiu si miercuri trebuie sa depun dosarul la dsp buc si-mi trebuie avizul spitalului platitor :?
'Tis better to be silent and be thought a fool, than to speak and remove all doubt.

ralucutza
senior
senior
Posts: 178
Joined: Thu Nov 11, 2004 1:27 am
Location: somewhere
Contact:

Postby ralucutza » Fri Dec 01, 2006 8:10 pm

sibiu

User avatar
doctor jo
junior
junior
Posts: 94
Joined: Sun Dec 11, 2005 3:34 pm
Location: Bucuresti...dar tare mi-as dori sa fiu pe o plaja in hawaii drinking marguerita
Contact:

Postby doctor jo » Fri Dec 01, 2006 8:22 pm

ralucutza wrote:sibiu


saru'mana :lol: littleangel.gif
'Tis better to be silent and be thought a fool, than to speak and remove all doubt.

User avatar
oa_na_b
junior
junior
Posts: 26
Joined: Sat Nov 25, 2006 11:56 pm

Postby oa_na_b » Sat Dec 02, 2006 1:45 am

deci daca vom fi platiti de spitalul din sb, ni se pune salariul pe card sau trebuie sa mergem dupa ei la sb? ar fi chiar comic sa ma deplasez lunar la sb...

examenele din timplul rezidentiatului cat sunt detasata in alt oras le dau in sb sau in orasul in care am detasare?

mersi!

User avatar
Carpantier
senior
senior
Posts: 174
Joined: Tue Jul 08, 2003 10:44 pm

Postby Carpantier » Sat Dec 02, 2006 2:02 am

daca ai card banii se primesc pe card.
care examene din timpul anului?

User avatar
oa_na_b
junior
junior
Posts: 26
Joined: Sat Nov 25, 2006 11:56 pm

Postby oa_na_b » Sat Dec 02, 2006 2:11 am

pai din cate stiu eu si in timpul rezidentiatului avem examene. acelea unde le dau?

cardul mi-l fac eu si le dau contul (la ce banca?) sau se ocupa spitalul?

mersi!

User avatar
corcodusa
senior
senior
Posts: 254
Joined: Tue Jun 13, 2006 7:16 pm
Location: din ianuarie iasi

Postby corcodusa » Sat Dec 02, 2006 10:57 am

tu iti faci cardu intereseazate cu ce banci au ei contract si apoi le vei comunica contul in care trebuie sa iti vireze banii
eu asa cred
inca un macelar in spitale

User avatar
tripleX
senior
senior
Posts: 245
Joined: Thu Jan 26, 2006 12:36 am
Location: outhere somethere

Postby tripleX » Sat Dec 02, 2006 11:20 am

detasare NU EGAL transfer
detasarea se face pe o perioada limitata de timp, pt anumite stagii de exp, spitalul platitor si cel coordonator ramanand aceleasi de la inceputul reziului - adica cele alese (sau desemnate) dupa repartitii. astfel plata salariului isi urmeaza cursul ei normal - dc e vb de card atunci nu este implicata nici o schimbare.
transferul este o treaba mai definitiva... o mutare permanenta dintr-un centru in altul sau de la un spital la altul... modificandu-se si coordonatorul rezului s.a.m.d. mult mai cul un transfer d-asta :D , dar mult mai greu de aprobat 8)
"Infernul este pavat cu bune intentii" - Samuel Johnson

User avatar
oa_na_b
junior
junior
Posts: 26
Joined: Sat Nov 25, 2006 11:56 pm

Postby oa_na_b » Sat Dec 02, 2006 11:32 am

daca cei care ma primesc mi-au aprobat trabsfer si cei de la care plec mi-au aprobat doar detasare, ce-i de facut?

imi depun oricum dosarul pt tansfer si imi da ministerul un raspuns?

(intreb pt ca regulamentul de anul asta pomeneste doar de transfer, si nimic de detasari)

mersi!

Pif
junior
junior
Posts: 39
Joined: Fri Dec 02, 2005 12:21 pm

Postby Pif » Sat Dec 02, 2006 11:45 am

eu am vrut sa ma transfer anul trecut. nu stiu daca s-au schimbat regulile intre timp, dar iti zic cum a fost anul trecut.
in primele 3 luni nu se dadea transfer, ci numai detasare, asa ca am luat detasare pt 3 luni, apoi , dupa astea 3 luni am depus dosar pt transfer, si m-am transferat. cat esti detasat te plateste spitalul la care ai luat postul (sibiu) dar lucrezi unde esti detasat (cluj). in momentul cand faci contractul cu spitalul care te plateste poti sa dai un nr de cont unde ai card. unele spitale lucreaza doar cu o banca, mie mi-a trebuit la banc post, si ti se pune salarul pe card. daca nu ai card iti faci unul sau te duci personal sa iti iei banii. dupa ce reusesti sa te transferi totul e mai simplu, adica nu mai ai treaba deloc cu spitalul de la care ai plecat si ramai angajat la spitalul unde te-ai transferat.

User avatar
doctor jo
junior
junior
Posts: 94
Joined: Sun Dec 11, 2005 3:34 pm
Location: Bucuresti...dar tare mi-as dori sa fiu pe o plaja in hawaii drinking marguerita
Contact:

Postby doctor jo » Sat Dec 02, 2006 7:30 pm

de detasari se zice pe http://www.perfmed.ro. pe rezidentiat2006.ro nu zice decat de transfer. mie de exemplu mi-au spus cei de la dsp sb ca nu am nevoie de viza lor dar 2 zile mai tarziu cand am sunat la decanat sa vad daca mi s-a solutionat dosarul mi s-a spus ca am primit doar detasare desi proful de acolo imi acordase transfer si in plus trebui sa merg si la dsp sibiu.
cam asa e procedura standard....primesti detasare pe o perioada limitata si dupa asta te duci in orasul in care ai fost intial repartizat si depui cerere pt transfer. de obicei se accepta dar exista si varianta cand nu se accepta si atunci iti dau iar detasare. si tot asa. e o porcarie dar asta e.....suntem in romania. :x
cat despre salarii depinde.....unii primesc salariul pe card altii au imputernicit pe cineva sa le ridice banii. am inteles ca pontajul se trimite prin fax la spitalul unde lucrezi ca detasat.
'Tis better to be silent and be thought a fool, than to speak and remove all doubt.

User avatar
oa_na_b
junior
junior
Posts: 26
Joined: Sat Nov 25, 2006 11:56 pm

Postby oa_na_b » Sat Dec 02, 2006 8:25 pm

deci pt detasare imi trebuie si acordul dsp sibiu (de unde plec) ?

mersi!

User avatar
doctor jo
junior
junior
Posts: 94
Joined: Sun Dec 11, 2005 3:34 pm
Location: Bucuresti...dar tare mi-as dori sa fiu pe o plaja in hawaii drinking marguerita
Contact:

Postby doctor jo » Sun Dec 03, 2006 2:43 pm

da ai nevoie si de acordul dsp sibiu. io sper sa rezolv maine cu sibiul...macar sa-mi iau actele.
oana tu ai obtinut acordul indrumatorului din buc?
'Tis better to be silent and be thought a fool, than to speak and remove all doubt.

User avatar
oa_na_b
junior
junior
Posts: 26
Joined: Sat Nov 25, 2006 11:56 pm

Postby oa_na_b » Sun Dec 03, 2006 6:53 pm

eu sunt din cluj, si am obtinut acordul indrumatorului din cj si al umf cj.

oare e ok daca merge un coleg dupa acordul de plecare la dsp sb? ca mi-e greu sa mai merg o data pana acolo.

User avatar
doctor jo
junior
junior
Posts: 94
Joined: Sun Dec 11, 2005 3:34 pm
Location: Bucuresti...dar tare mi-as dori sa fiu pe o plaja in hawaii drinking marguerita
Contact:

Postby doctor jo » Sun Dec 03, 2006 7:24 pm

din cate am inteles nu e obligatoriu sa mergi personal. asa ca daca poti ruga pe cineva cred ca e ok. dar mai bine suna la ei maine dim. asta ca sa fii sigura. :D
'Tis better to be silent and be thought a fool, than to speak and remove all doubt.

User avatar
oa_na_b
junior
junior
Posts: 26
Joined: Sat Nov 25, 2006 11:56 pm

Postby oa_na_b » Sun Dec 03, 2006 7:34 pm

cred ca tb epusa o cerere la dsp.

sper sa imi elibereze aviul de plecare in aceeasi zi.

User avatar
oa_na_b
junior
junior
Posts: 26
Joined: Sat Nov 25, 2006 11:56 pm

Postby oa_na_b » Sun Dec 03, 2006 7:36 pm

dr. jo,
ai cumva un tel de la dsp sb?

User avatar
doctor jo
junior
junior
Posts: 94
Joined: Sun Dec 11, 2005 3:34 pm
Location: Bucuresti...dar tare mi-as dori sa fiu pe o plaja in hawaii drinking marguerita
Contact:

Postby doctor jo » Sun Dec 03, 2006 7:38 pm

:shock: tb cerere si la dsp?pai daca nu iau maine actele am imbulinat-o pt ca nu mai cand sa depun dosarul miercuri....asta in cazul in care imi semneaza proful din buc. in fine.....stau pe capul lor si poate rezolv. sunt de graoaza oamenii astia! :evil: batuti in :hammer:
'Tis better to be silent and be thought a fool, than to speak and remove all doubt.

User avatar
doctor jo
junior
junior
Posts: 94
Joined: Sun Dec 11, 2005 3:34 pm
Location: Bucuresti...dar tare mi-as dori sa fiu pe o plaja in hawaii drinking marguerita
Contact:

Postby doctor jo » Sun Dec 03, 2006 7:41 pm

oa_na_b wrote:dr. jo,
ai cumva un tel de la dsp sb?



0269/210.071; 0269/211.566
'Tis better to be silent and be thought a fool, than to speak and remove all doubt.

roxy
newbie
newbie
Posts: 6
Joined: Fri Nov 24, 2006 1:58 pm
Location: timisoara

detasare=transfer

Postby roxy » Sun Dec 03, 2006 7:46 pm

scuze ca ma introduc , poate voi fi intr-o situatie asemenatoare si vreau sa clarific ceva , depuneti dosarele pana miercuri la dsp-ul primitor cu acord
ul de detasare? le accepta daca nu sunt pt transfer?

User avatar
doctor jo
junior
junior
Posts: 94
Joined: Sun Dec 11, 2005 3:34 pm
Location: Bucuresti...dar tare mi-as dori sa fiu pe o plaja in hawaii drinking marguerita
Contact:

Re: detasare=transfer

Postby doctor jo » Sun Dec 03, 2006 7:50 pm

roxy wrote:scuze ca ma introduc , poate voi fi intr-o situatie asemenatoare si vreau sa clarific ceva , depuneti dosarele pana miercuri la dsp-ul primitor cu acord
ul de detasare? le accepta daca nu sunt pt transfer?


o excelenta intrebare!!!!! :lol: sincer habar nu am......eu cred ca trebuie depuse pana miercuri dar pe de alta parte ma gandesc ca daca nu adun toate actele la timp si sa zicem ca ma duc vineri pe 8 si tanti de acolo o sa-mi zica ca s-a incheiat perioada de depunere o sa ma prevalez de chestia asta...k pe site zice actele pt TRANSFER se depun pana pe 6....nimic de detasare. este foarte ambiguu...iti spun dupa ce depun dosarul. ok? :D
'Tis better to be silent and be thought a fool, than to speak and remove all doubt.

User avatar
oa_na_b
junior
junior
Posts: 26
Joined: Sat Nov 25, 2006 11:56 pm

Postby oa_na_b » Sun Dec 03, 2006 7:52 pm

intrebare: pt dr. jo

tu ai obtinut de la umf sb detasare si iti depui dosarul pt transfer? sau pt detasare?

intreb pt ca sunt in aceeasi situatie si nu stiu cum se procedeaza.

User avatar
oa_na_b
junior
junior
Posts: 26
Joined: Sat Nov 25, 2006 11:56 pm

Postby oa_na_b » Sun Dec 03, 2006 7:57 pm

eu tare am impresia ca anul asta va fi "transfer sau nimic". ma gandesc ca poate ne da transferul oricum sa nu se mai complice cu detasari.

intr-un fel e logic, doar de aceea au pus posibilitatea de transfer de la inceput nu ca in anii anteriori.

...dar orice se poate intampla doar suntem in Ro... :wink:

roxy
newbie
newbie
Posts: 6
Joined: Fri Nov 24, 2006 1:58 pm
Location: timisoara

detasare=transfer

Postby roxy » Sun Dec 03, 2006 8:00 pm

in afara de sibiu , oradea si brasov, care centre nu acorda decat detasari?
vi se pare drept ca unele sa acorde transfer si altele doar detasari(la oradea nici nu sunt sigure...)eu stiu ca detasarea se face doar dupa incadrare la spitalul de unde pleci..

User avatar
doctor jo
junior
junior
Posts: 94
Joined: Sun Dec 11, 2005 3:34 pm
Location: Bucuresti...dar tare mi-as dori sa fiu pe o plaja in hawaii drinking marguerita
Contact:

Postby doctor jo » Sun Dec 03, 2006 8:00 pm

oa_na_b wrote:intrebare: pt dr. jo

tu ai obtinut de la umf sb detasare si iti depui dosarul pt transfer? sau pt detasare?

intreb pt ca sunt in aceeasi situatie si nu stiu cum se procedeaza.


mai io am facut asa....am fost la proful de chir de acolo si i-am dat cerearea de TRANSFER si i-am facut capul calendar cu motivele pt care vreau sa ma transfer. omul mi-a semnat cererea. am lasat actele la decanat dar decana nu era in sb in momentul ala, adik miercurea trecuta, si secretara de acolo mi-a zis k a 2 a zi se poate duce oricine sa mi le ia de la ei si k totul e ok. zis si facut. am fost si ls dsp la ei sa vad dc e nevoie si de viza lor. i-am zis lu' tanti de acolo, foarte amabila de altfel, ca profu mi'a semnat si bla bla bla.ea a zis k pot s aplec linistita acasa k m-am scos. pt k nu aveam unde sa raman in sb peste noapte am venit acasa. a 2 a zi s-a dus persoana respectiva la decanat sa-mi ia actele.......dar surpriza! era full de oameni acolo cu transferuri si secretara a zis k nu s-a intrunit comisia de solutionare a dosarelor si k mai dureaza. am sunat si le-am zis k io pana pe 6 tre sa depun dosarul in buc. au parut foarte surprinsi de asta, au vf informatia si la mai putin de o ora s-a intrunit comisia. am sunat pe la 1605 si mi s-a zis k am obtinut detasare dar nu am inteles pe cat pt ca mi s-a inchis tel in nas.....se terminase prgramul cu 5 min in urma. :evil:
'Tis better to be silent and be thought a fool, than to speak and remove all doubt.

User avatar
doctor jo
junior
junior
Posts: 94
Joined: Sun Dec 11, 2005 3:34 pm
Location: Bucuresti...dar tare mi-as dori sa fiu pe o plaja in hawaii drinking marguerita
Contact:

Re: detasare=transfer

Postby doctor jo » Sun Dec 03, 2006 8:02 pm

roxy wrote:in afara de sibiu , oradea si brasov, care centre nu acorda decat detasari?
vi se pare drept ca unele sa acorde transfer si altele doar detasari(la oradea nici nu sunt sigure...)eu stiu ca detasarea se face doar dupa incadrare la spitalul de unde pleci..



evident ca nu e corect :x dar vi se pare logic ca noi sa obtinem acordul unor profi si al unor spitale pe care oficial le aflam in ianuarie?si asta numai pt ca vor astia dosarele pana miercuri protest.gif
'Tis better to be silent and be thought a fool, than to speak and remove all doubt.

User avatar
doctor jo
junior
junior
Posts: 94
Joined: Sun Dec 11, 2005 3:34 pm
Location: Bucuresti...dar tare mi-as dori sa fiu pe o plaja in hawaii drinking marguerita
Contact:

Postby doctor jo » Sun Dec 03, 2006 8:06 pm

iar ca sa termin raspunsul pt oana.....dosarul il voi depune pt detasare k nu am de ales. cand se apropie expirarea termenului de detasare mai fac un drum in sb si o iau de la zero cu cerere de transfer si toate balariile. :x

daca nu obtin acordul celor din buc ceea ce e foarte posibil trebuie sa merg sa-mi fac incadrare in sb k altfel pierd repartitia. nu-i asa k e minunat sa traiesti in romania? :lol:
'Tis better to be silent and be thought a fool, than to speak and remove all doubt.

User avatar
oa_na_b
junior
junior
Posts: 26
Joined: Sat Nov 25, 2006 11:56 pm

mai io am facut asa....am fost la proful de chir de acolo si

Postby oa_na_b » Sun Dec 03, 2006 8:09 pm

da, stiu exact sirul lucrurilor si care era atmosfera de la umf sb joi, ca eram si eu acolo printre cei 10 care voiau transfer. pana la urma nu s-a mai intrunit comisia... ne-au acordat tuturor doar detasari, spunandu-ne ca ei asa procedeaza pana in anul 3 de rezi cand ne dau transferul.

i-am explicat cu totii ca regulamentull de anul asta nu zice nimic de detasari, insa nu a vrut sa priceapa.

nu ne-a explicat nimeni nici unuia dintre noi pe cat timp e detasarea...
nici pe cerere nu scrie. eu am de gand sa o folosesc cat mai mult, 1 an dc se poate si tot nu scrie pe ea...
...dar cred ca e valabila doar pt durata primului stagiu

User avatar
doctor jo
junior
junior
Posts: 94
Joined: Sun Dec 11, 2005 3:34 pm
Location: Bucuresti...dar tare mi-as dori sa fiu pe o plaja in hawaii drinking marguerita
Contact:

Re: mai io am facut asa....am fost la proful de chir de acol

Postby doctor jo » Sun Dec 03, 2006 8:12 pm

oa_na_b wrote:da, stiu exact sirul lucrurilor si care era atmosfera de la umf sb joi, ca eram si eu acolo printre cei 10 care voiau transfer. pana la urma nu s-a mai intrunit comisia... ne-au acordat tuturor doar detasari, spunandu-ne ca ei asa procedeaza pana in anul 3 de rezi cand ne dau transferul.

i-am explicat cu totii ca regulamentull de anul asta nu zice nimic de detasari, insa nu a vrut sa priceapa.

nu ne-a explicat nimeni nici unuia dintre noi pe cat timp e detasarea...
nici pe cerere nu scrie. eu am de gand sa o folosesc cat mai mult, 1 an dc se poate si tot nu scrie pe ea...
...dar cred ca e valabila doar pt durata primului stagiu




:shock: wow...asta n-am stiut. poate s-or trezi pana la sfarsitul detasarilor noastre ca nu imi convine sa ma duc acolo la fiecare 3-6 luni sa fac porcaria asta mereu. era decana acolo cand ai fost tu?
si cum nici pe cerere nu scrie cat e detasarea?pai si io cum ma duc la prof sa-i zic k mi-au dat astia detasare dc pe cerere nu scrie nimic? :shock: mare ti-e gradina :eggface:
'Tis better to be silent and be thought a fool, than to speak and remove all doubt.

User avatar
oa_na_b
junior
junior
Posts: 26
Joined: Sat Nov 25, 2006 11:56 pm

Postby oa_na_b » Sun Dec 03, 2006 8:16 pm

da era... si ce a fost mai comic e ca a sunat la dsp sau minister nu stiu exact sa intrebe dc nu isi pot decala ei termenul de 6.12.06 de depunere a dosarelor ca ea nu poate intruni comisia si sa ne dea rasp pana cel devreme in 5.12 :lol:

tragi-comic, nu?

User avatar
doctor jo
junior
junior
Posts: 94
Joined: Sun Dec 11, 2005 3:34 pm
Location: Bucuresti...dar tare mi-as dori sa fiu pe o plaja in hawaii drinking marguerita
Contact:

Postby doctor jo » Sun Dec 03, 2006 8:20 pm

oa_na_b wrote:da era... si ce a fost mai comic e ca a sunat la dsp sau minister nu stiu exact sa intrebe dc nu isi pot decala ei termenul de 6.12.06 de depunere a dosarelor ca ea nu poate intruni comisia si sa ne dea rasp pana cel devreme in 5.12 :lol:

tragi-comic, nu?


m-ai lasat fara replica :shock: . bai frate! :evil: este incredibil!!!!!!!!!
io sper sa am detasare pe un an......apropo nu cred ca poti depasi termenul de detasare. mai bine te duci mai inainte si-ti prelungesti sau depui pt transfer decat sa ti se incurce itzele de tot
'Tis better to be silent and be thought a fool, than to speak and remove all doubt.

User avatar
oa_na_b
junior
junior
Posts: 26
Joined: Sat Nov 25, 2006 11:56 pm

Postby oa_na_b » Sun Dec 03, 2006 8:30 pm

pai cand vei vedea cu ce stagiu incepi, si cate luni dureaza, vei sti si pe ce perioada e detasarea.

ar fi comic sa incepem cu stagiul de baza (specializarea rezi) pt care la detasare ne trebuie si acceptul de plecare al indrumatorului din sb! :lol:

User avatar
doctor jo
junior
junior
Posts: 94
Joined: Sun Dec 11, 2005 3:34 pm
Location: Bucuresti...dar tare mi-as dori sa fiu pe o plaja in hawaii drinking marguerita
Contact:

Postby doctor jo » Sun Dec 03, 2006 8:35 pm

oa_na_b wrote:m-ai lasat fara replica :shock: . bai frate! :evil: este incredibil!!!!!!!!!
io sper sa am detasare pe un an......apropo nu cred ca poti depasi termenul de detasare. mai bine te duci mai inainte si-ti prelungesti sau depui pt transfer decat sa ti se incurce itzele de tot





eu am acceptul profului din sb......deci stai sa ma lamuresc o tzara....tu ai fost direct la decanatul din sb si ai sarit peste proful din sb?
vezi k ti-am dat un private message :lol:
'Tis better to be silent and be thought a fool, than to speak and remove all doubt.

User avatar
oa_na_b
junior
junior
Posts: 26
Joined: Sat Nov 25, 2006 11:56 pm

Postby oa_na_b » Sun Dec 03, 2006 8:41 pm

pai am fost doar la umf sb, ca pe site scria ca am nevoie de urmatoarele:
1.avizul de plecare acordat de centrul universitar ales la data de 26 noiembrie 2006 (conducerea universitatii de medicina si farmacie, respectiv a facultatii);
2.avizul de primire al centrului universitar solicitat (conducerea universitatii de medicina si farmacie, respectiv a facultatii);
3.avizul de primire al autoritatii de sanatate publica din centrul universitar in care se afla unitatea sanitara publica cu care urmeaza sa încheie contract individual de munca pe durata determinata;
4.acceptul unui îndrumator din centrul universitar solicitat. 5.documente justificative privind motivele pentru care se solicita schimbarea centrului de pregatire.

nu zice nimic de acceptul de plecare al profului din centrul ales.

de unde sti ca trebuie si acceptul de plecare al profului?

User avatar
doctor jo
junior
junior
Posts: 94
Joined: Sun Dec 11, 2005 3:34 pm
Location: Bucuresti...dar tare mi-as dori sa fiu pe o plaja in hawaii drinking marguerita
Contact:

Postby doctor jo » Sun Dec 03, 2006 8:43 pm

oa_na_b wrote:pai am fost doar la umf sb, ca pe site scria ca am nevoie de urmatoarele:
1.avizul de plecare acordat de centrul universitar ales la data de 26 noiembrie 2006 (conducerea universitatii de medicina si farmacie, respectiv a facultatii);
2.avizul de primire al centrului universitar solicitat (conducerea universitatii de medicina si farmacie, respectiv a facultatii);
3.avizul de primire al autoritatii de sanatate publica din centrul universitar in care se afla unitatea sanitara publica cu care urmeaza sa încheie contract individual de munca pe durata determinata;
4.acceptul unui îndrumator din centrul universitar solicitat. 5.documente justificative privind motivele pentru care se solicita schimbarea centrului de pregatire.

nu zice nimic de acceptul de plecare al profului din centrul ales.

de unde sti ca trebuie si acceptul de plecare al profului?



pai asa am auzit si io ca de fapt proful de acolo e cel care conteaza si cu proful de aici si ca decanatul e doar o formalitate. :roll: pe naiba! in fine probabil ca trebe sa ma consider fericita ca am si acceptul lui :multi:
'Tis better to be silent and be thought a fool, than to speak and remove all doubt.

User avatar
oa_na_b
junior
junior
Posts: 26
Joined: Sat Nov 25, 2006 11:56 pm

Postby oa_na_b » Mon Dec 04, 2006 4:31 pm

Noutati de la dsp, despre detasari:

dosarele pt detasari nu se depun inca, deoarece nu s-a stabilit regulamentul de detasari. acesta urmeaza a fi stabilit, dupa 15 ian nu se stie cand.

deci se pare ca cei ce vor detasari isi vor incepe activitatea in centrul ales pana la publicarea regulamentului, dupa care pot face demersurile pt detasare.


Return to “Rezidentiat 2006”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 23 guests