MF iasi

...nimeni n-a spus ca va fi usor
User avatar
skyzzo
newbie
newbie
Posts: 15
Joined: Wed Nov 29, 2006 1:03 pm

MF iasi

Postby skyzzo » Wed Nov 29, 2006 1:08 pm

Buna ..stie cineva cum se desfasoara lucrurile in Iasi pe MF? Am dat anul acesta pe chir dar din pacate nu am intrat in cele 350 de locuri asa ca ma gandesc sa fac MF 1 an. Totusi nu as vrea sa merg in Bacau ca de acolo sunt ci sa raman tot in Iasi. Imi puteti spune cam ce stagii ati ales si care te lasa sa si inveti ?

User avatar
Doll
elder
elder
Posts: 876
Joined: Mon Aug 01, 2005 6:59 pm
Location: valley of the dolls
Contact:

Postby Doll » Wed Nov 29, 2006 4:20 pm

este mai indicat sa iei bacau daca vrei sa inveti. in general la spitalele judetene cu totul altfel se desfasoara lucrurile + ca in iasi esti obligat sa iei stagiile in ordinea pe care o impune prof sinitchi. poti sa ai noroc sau poti sa ai ghinion. primele 3 luni sunt intotdeauna 3 luni de mf.

User avatar
skyzzo
newbie
newbie
Posts: 15
Joined: Wed Nov 29, 2006 1:03 pm

Postby skyzzo » Thu Nov 30, 2006 2:32 pm

de invatat poti sa inveti oriunde parerea mea...ca si in facultate am invatat spre deosebire de unii colegi de ai mei care au avut mai mult 'noroc' la rez.
Cine mai stie ceva pls sa imi spuneti . Eu nu prea sunt genul care sa ma intorc la 'mamica si taticul' asa cum sunt altii !!
P.S. are voie Sinitchi sa aleaga stagiile daca in alte parti e alegerea rezidentilor? asta in afara de cele 3 luni de MF care stiu ca oricum sunt obligatorii.

medcelena
junior
junior
Posts: 33
Joined: Sun Aug 28, 2005 10:16 am

Postby medcelena » Thu Nov 30, 2006 8:18 pm

Ai putea sa iei bacau si sa stai la iasi daca vrei neaparat
Sunt sigura ca se poate rezolva aici in provincie

User avatar
skyzzo
newbie
newbie
Posts: 15
Joined: Wed Nov 29, 2006 1:03 pm

Postby skyzzo » Fri Dec 01, 2006 12:05 am

si tot nu am aflat nimic de stagii....nu este nimeni pe MF in iasi pe acest forum ? :roll:

User avatar
Darinna
junior
junior
Posts: 37
Joined: Sat Aug 06, 2005 2:39 am

Postby Darinna » Fri Dec 01, 2006 1:11 am

skyzzo wrote:si tot nu am aflat nimic de stagii....nu este nimeni pe MF in iasi pe acest forum ? :roll:


skyzzo, sora-mea a avut inspiratia nefericita acum doi ani sa aleaga MF Iasi si apoi nu a stiut cum sa fuga mai repede de acolo...si cu multe greutati si multe interventii a reusit sa se mai transfere din Iasi in orasul nostru pentru ca s-a opus Sinitchi...profesoara asta este extrem de dura, am auzit si anul asta si anul trecut numai nebunii despre ea.Daca iti iei MF Iasi, o sa inveti, probabil, super meserie, dar nu o sa misti in front. Ea face legea acolo, ea alege totul, nimeni nu discuta in fata ei.

User avatar
Chingachgook
addicted
addicted
Posts: 23561
Joined: Wed Nov 26, 2003 6:34 pm
Location: in hamac

Postby Chingachgook » Fri Dec 01, 2006 1:40 am

de la distanta e usor sa fi curajos dar daca ii zice cineva despre libertatea rezidentului de a-si alege stagiile?
ce face?
Sunt cel mai pașnic om din lume. Dorințele mele sunt: o căsuță modestă, un pat bun si o gradina cu pomi. Iar dacă Domnul Dumnezeu ar vrea să mă facă într-adevăr fericit, as vedea spânzurați în acești pomi șase sau șapte din dușmanii mei...

User avatar
Doll
elder
elder
Posts: 876
Joined: Mon Aug 01, 2005 6:59 pm
Location: valley of the dolls
Contact:

Postby Doll » Fri Dec 01, 2006 10:38 am

kooksee wrote:de la distanta e usor sa fi curajos dar daca ii zice cineva despre libertatea rezidentului de a-si alege stagiile?
ce face?


i-am zis eu anul trecut si a inceput sa tipe ca nu-i pasa ce e in alte parti la Iasi se face cum zice ea. dar daca skyzzo este mai destept decat toata lumea nu are decat sa mearga sa faca in Iasi

User avatar
skyzzo
newbie
newbie
Posts: 15
Joined: Wed Nov 29, 2006 1:03 pm

Postby skyzzo » Fri Dec 01, 2006 5:48 pm

nu e vorba ca ma cred mai desteapta ci doar ca aici am deja un prieten de ceva timp plus toti cei pe care ii cunosc sunt in iasi iar pe acasa eu nu am fost decat in trecere cate 2 - 3 zile. de asta am si intrebat daca stie cineva cum e pe aici.
Am facut stagiile de mf adulti cu Sinitchi...e cu toane femeia asta ...na ce pot sa spun...am trecut lejer la examen chiar fara stres as putea spune. Dar a face un stagiu nu e chiar acelasi lucru cu a fi rezident sub conducerea ei...
alte pareri ?


Return to “Rezidentiat 2006”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest