REZIDENTIAT MEDICINA INTERNA

...nimeni n-a spus ca va fi usor
myra
newbie
newbie
Posts: 18
Joined: Thu Nov 09, 2006 4:20 pm

REZIDENTIAT MEDICINA INTERNA

Postby myra » Tue Nov 28, 2006 2:16 pm

m-ar interesa ce clinica sa aleg (iasi).aveti idee cam ce salariu se ia in specialitatea asta?
multumesc!

User avatar
skt
junior
junior
Posts: 27
Joined: Sun Sep 17, 2006 3:58 pm

Postby skt » Wed Nov 29, 2006 4:14 pm

Buna,myra!
Nu stiu sa-ti raspund la intrebare.
De fapt vreau sa ii rog pe cei din Iasi,rezidenti sau chiar studenti umf,sa ne mai ajute cu cate o informatie.
Si eu am ales Iasul si sunt total debusolata ca nu cunosc deloc orasul ...ce sa mai vorbesc de spitale...
Stii cand trebuie sa mergem pt. alegerea spitalului platitor?Am vazut postat pe aici ca pe 11 la ora 9.30... :roll:

User avatar
Doll
elder
elder
Posts: 876
Joined: Mon Aug 01, 2005 6:59 pm
Location: valley of the dolls
Contact:

Postby Doll » Wed Nov 29, 2006 4:40 pm

pai intrebati ce vreti. Pe medicina interna din cate stiu eu indrumator este prof Datcu care dupa parerea mea este dracu' gol . eu chiar ma gandeam la rezidentiat oare cand am fost mai stresata la examenul de med interna sau la rez :roll:
Cu spitalele probabil cel mai usor si logic ar fi sa luati Spiridonul care are si spor de spital de urgente, dupa un an de rez inca nu-mi este clar daca rez primesc ceva pe chestia asta sau nu, insa doamnele de la personal sunt destul de ......nici nu stiu cum sa zic. Daca vrei sa primesti spor pe un anumit stagiu trebuie sa faci o cerere scrisa in fiecare luna in care ai spor si trebuie sa STII CA TREBUIE SA FACI CEREREA....cei de la personal nu-ti spun. Alte spitale Spitalul de Recuperare, Spitalul de Pediatrie etc am inteles ca nu pun astfel de peiedici. AAaaaa....si pentru cine are posibilitatea Spitalul Parhon cica ar da bonuri la rezidenti.....am auzit si eu zvon si unii jura ca e adevarat

User avatar
skt
junior
junior
Posts: 27
Joined: Sun Sep 17, 2006 3:58 pm

Postby skt » Wed Nov 29, 2006 4:49 pm

Eu sunt pe anatomie patologica.Stii unde se face?
Oare si eu trebuie sa fac cerere pt spor? :shock:
Se pare ca sunt total offtopic...scuze

User avatar
Doll
elder
elder
Posts: 876
Joined: Mon Aug 01, 2005 6:59 pm
Location: valley of the dolls
Contact:

Postby Doll » Wed Nov 29, 2006 4:53 pm

daca esti incadrata la spiridon da trebuie sa faci cerere pentru spor in fiecare luna. nu stiu ce spitale platitoare au la dispozitie rezidentii de pe anato-pat in Iasi

myra
newbie
newbie
Posts: 18
Joined: Thu Nov 09, 2006 4:20 pm

buna skt

Postby myra » Wed Jan 10, 2007 10:43 pm

ce spital platitor ti-ai ales skt?
ce indrumator iti vei alege?
de unde esti si dc ai ales iasul!
poate imi dai un id de mess!
ms

User avatar
crin
junior
junior
Posts: 79
Joined: Sat Jan 06, 2007 7:19 pm

Postby crin » Thu Jan 11, 2007 12:37 am

id:florina023
sunt skt


Return to “Rezidentiat 2006”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 6 guests