Acum ca am ales altceva, ce fac cu MF???

...nimeni n-a spus ca va fi usor
Julia_R
newbie
newbie
Posts: 14
Joined: Wed May 17, 2006 1:05 am
Location: Galati
Contact:

Acum ca am ales altceva, ce fac cu MF???

Postby Julia_R » Tue Nov 28, 2006 1:38 am

Daca e cineva care a fost anul asta pe MF si stie ce anume trebuie facut pentru incheierea contractului de rezident MF, il/o rog foarte mult sa dea detalii. Am incercat la mine in oras la DSP si ei inca nu stiu mai nimic. Mi s-a spus ca renuntarea la rezidentiatul MF se face prin Ministerul Sanatatii (la Bucuresti!!!).
"Viata e grea, da' trece."

roa_med
elder
elder
Posts: 790
Joined: Mon May 16, 2005 8:30 pm

Postby roa_med » Tue Nov 28, 2006 10:41 am

noua la repartitii tipele de la Dsp ne-au spus ca se anuleaza automat cand incepi urmatoarea specialitate....si ca sa mai mergem si in decembrie sa inkeiem anul,pentru salariu mai mult... :roll: :roll:

User avatar
ralu_anto
senior
senior
Posts: 150
Joined: Thu Sep 22, 2005 2:31 pm
Location: colentina

Postby ralu_anto » Tue Nov 28, 2006 6:10 pm

dar voi ce stiti...chiar nu se poate "ingheta" MF..am auzit de cazuri cei drept anii trecuti.. chiar dc la mine o sa fie ca nuca in perete cu ATI pe care l-am luat...dar mai stii de unde sare iepurele :roll:

Julia_R
newbie
newbie
Posts: 14
Joined: Wed May 17, 2006 1:05 am
Location: Galati
Contact:

Postby Julia_R » Wed Nov 29, 2006 12:48 am

Iupi!!! ATI-sta ca si mine! Intr-adevar, si eu m-am gandit la iepurele respectiv...

Anyway, am fost azi din nou la mine la DSP si mi s-a spus ca renuntarea la MF se face dupa ce te duci la DSP sa te incadreze ca medic rezident in noua specialitate si iti dau aia o hartie pe care scrie ca de la 1 ianuarie 2007 esti incadrat ca rezident pe ... ce esti. Cu hartia aia te duci la spitalul platitor si se desface contractul de rezident MF. Mie mi se pare in continuare cam stupid dar, ma rog...
"Viata e grea, da' trece."


Return to “Rezidentiat 2006”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 58 guests