MF-ul pt medicale

...nimeni n-a spus ca va fi usor
User avatar
rolyzoly
senior
senior
Posts: 218
Joined: Tue Mar 16, 2004 7:55 pm

MF-ul pt medicale

Postby rolyzoly » Thu Nov 23, 2006 12:21 am

pt cei care ati dat pe medicale si aveti punctaj de MF: puteti spune pe ce pozitie sunteti sau ce punctaj ati avut si ce oras vreti? ca sa stim la ce sa ne asteptam. eu am 647 si vreau bucuresti. va rog sa nu fiti pe linga subiect...

auditek
junior
junior
Posts: 40
Joined: Mon Dec 20, 2004 8:24 pm

Postby auditek » Thu Nov 23, 2006 2:45 am

Eu am 658 si vreau acasa ... in Constanta.

User avatar
alexia
newbie
newbie
Posts: 13
Joined: Thu Aug 12, 2004 12:14 am
Location: Bucuresti

Postby alexia » Thu Nov 23, 2006 2:51 am

Eu am 673 si vreau pe bucuresti. am inteles din ce am citit pe aici ca nu sunt foarte multe locuri in centrele universitare. daca stie cineva ceva concret (nr locuri MF) de anul trecut, mai ales despre bucuresti i-as fi recunoscatoare daca ma lumineaza si pe mine. :)

User avatar
Doll
elder
elder
Posts: 876
Joined: Mon Aug 01, 2005 6:59 pm
Location: valley of the dolls
Contact:

Postby Doll » Thu Nov 23, 2006 7:11 am


User avatar
matrix
elder
elder
Posts: 519
Joined: Mon Jul 07, 2003 9:03 am

Postby matrix » Thu Nov 23, 2006 9:04 am

si daca sunt asa putine locuri pe bucuresti cum faci sa te transferi ?
ca altfel mai bine renunt de tot la mf ca nu am cum sa stau in alt oras. oricum din ce stiu eu nu e chiar bataie pe bucuresti din mai multe motive : se considera ca e mai greu si trebuie sa te duci mai mult(pt cei care dau rezi din nou la anul); sunt destui candidati din afara buc, deci mai bine isi iau aproape de casa.

oricum daca prinzi ce oras vrei tu banuiesc ca iei altul care sa fie apropape de tine pentru ca pt transfer banuiesc ca macar trebuie sa faci un drum pana in orasul ales initial ....sa nu dai o avere pe tren cel putin :P

vedeti si mf 2005 ij forumul de rezi 2005

http://www.imed.ro/forum/viewtopic.php?t=3047&start=60&postdays=0&postorder=asc&highlight=
Viata lunga si prospera!

User avatar
Doll
elder
elder
Posts: 876
Joined: Mon Aug 01, 2005 6:59 pm
Location: valley of the dolls
Contact:

Postby Doll » Thu Nov 23, 2006 9:50 am

daca prinzi un spital din judetul in care se afla centrul univ de fapt stagiile se fac tot in centru univ. de ex cei care au ales spitalele Tg Frumos si Pascani din jud Iasi au facut stagiile tot in Iasi. Exista si posibilitatea de transfer sau detasare. Anul acesta la Iasi au mai aparut inca 2 grupe in plus de rezidenti care faceau stagiile in Iasi inafara de cei care alesesera de la inceput Iasi, Tg. Frumos sau Pascani

User avatar
matrix
elder
elder
Posts: 519
Joined: Mon Jul 07, 2003 9:03 am

Postby matrix » Thu Nov 23, 2006 10:24 am

deci idee e ca daca vrei bucuresti oricum sa iei ceva ce tine de centrul universitar bucuresti si sa fie aproape pt acte (ploiesti, pitesti etc) ?
daca esti in alt judet am inteles ca nu prea conteaza ca oricum faci in centrul universitar, corect ?
Viata lunga si prospera!

User avatar
Doll
elder
elder
Posts: 876
Joined: Mon Aug 01, 2005 6:59 pm
Location: valley of the dolls
Contact:

Postby Doll » Thu Nov 23, 2006 11:14 am

matrix wrote:deci idee e ca daca vrei bucuresti oricum sa iei ceva ce tine de centrul universitar bucuresti si sa fie aproape pt acte (ploiesti, pitesti etc) ?
daca esti in alt judet am inteles ca nu prea conteaza ca oricum faci in centrul universitar, corect ?



nu am zis alt judet am zis ALT SPITAL DIN ACELASI JUDET. pentru bucuresti din cate stiu eu asta e valabil pentru Ilfov si nu mai stiu pentru care. Daca ai depasit granitele judetului in care este centrul universitar atunci faci in judetul respectiv sau te detasezi/transferi .

nu stiu exact care e faza cu ilfov dar eu parca asa imi amintesc ca spunea cineva anul trecut ca Ilfov inseamna de fapt tot bucuresti. Eu de ex am ales Tg Frumos din jud Iasi si toate stagiile le-am facut in iasi, iar pontajul a trebuit dus la Tg Frumos , tot de acolo fiind si paltita. La fel a fost si in Constanta. Cine a ales Mangalia a facut stagiile in Constanta, iar pontajul si salariul-mangalia

User avatar
rolyzoly
senior
senior
Posts: 218
Joined: Tue Mar 16, 2004 7:55 pm

Postby rolyzoly » Fri Nov 24, 2006 2:21 am

am vazut ca s-au afisat neshte treburi pe site-ul oficial. voi ce intelegeti de acolo? cum e cu indrumatorul de stagiu, indrumatorul de rezidentiat...? ca sa ma transfer trebuie sa aleg un indrumator de rezi din buc (unde vreau sa ma transfer...daca va fi cazul) care sa fie cadru universitar pe MF? de unde ii luam pe ashtia??? recunosc...m-au bagat in ceatza si mai rau. cine are minte mai limpede explicati va rog.

chrislove
senior
senior
Posts: 119
Joined: Tue Nov 18, 2003 11:58 pm

Postby chrislove » Fri Nov 24, 2006 2:33 am

Am o intrebare la care poate imi raspunde cineva:

In cazul celor re-repatizati pe mf, eu nu inteleg ceva: daca alegerea indrumatorului si a stagiilor se face pe 10 ian., cum facem cu cererea de schimbare de oras, care trebuie depusa intre 3-10 ian.????

Intai ne alegem indrumator in orasul unde am fost initial repatizati, apoi ne depunem cerea de transfer? Sau invers?

Sau se fac in paralel, neavand legatura?

Trebuie sa mergem in orasul cu pricina pana ni se aproba transferul (adica intre 15 ian-1 febr)??

Help

User avatar
Evo
senior
senior
Posts: 147
Joined: Thu Sep 23, 2004 12:13 pm

Postby Evo » Fri Nov 24, 2006 2:34 am

in fiecare centru universitar exista un coordonator pt. mf.( Cea mai buna miscare este sa sunati la dsp-ul din orasul unde va intereseaza si sa intrebati.). Cu acesta va veti intalni la inceputul anului pentru a va repartiza pe stagii (si respectiv la coordonatorii de stagii). Nota bene: in unele centre se incepe standard cu stagiul de mf si repartitia pe cabinete o da dsp-ul, nu seful cel mare.

Deci , nu exista o regula mare si clara. Intrebati la dsp (sau umf, anul asta , sper sa nu gresesc). Si sa nu va mirati daca pentru transfer vi se va cere acceptul ambilor coordonatori, chiar daca nu va transferati pe stagiul de baza si chiar daca in regulament nu vi se cere. Practic fiecare centru universitar isi face micile lui regulamente aditionale.

Dar cu rabdare se poate rezolva tot.

User avatar
Evo
senior
senior
Posts: 147
Joined: Thu Sep 23, 2004 12:13 pm

Postby Evo » Fri Nov 24, 2006 2:41 am

chrislove wrote:Am o intrebare la care poate imi raspunde cineva:

In cazul celor re-repatizati pe mf, eu nu inteleg ceva: daca alegerea indrumatorului si a stagiilor se face pe 10 ian., cum facem cu cererea de schimbare de oras, care trebuie depusa intre 3-10 ian.????

Intai ne alegem indrumator in orasul unde am fost initial repatizati, apoi ne depunem cerea de transfer? Sau invers?

Sau se fac in paralel, neavand legatura?

Trebuie sa mergem in orasul cu pricina pana ni se aproba transferul (adica intre 15 ian-1 febr)??

Help


Operatiunea "Transferul' se incepe de cum aveti adeverinta de la repartitie. Adica : aflati ce acte va trebuie la dosar (repet, mici diferente in functie de centru universitar), redactarea cererilor, inventarea motivelor, actele doveditoare pentru motivele invocate, umblatul dupa semnaturi. Sa stiti ca poate lua muuuult timp, de asta e bine sa incepeti devreme, sa nu depasiti termenul limita de trimitere a dosarelor.

User avatar
alexia
newbie
newbie
Posts: 13
Joined: Thu Aug 12, 2004 12:14 am
Location: Bucuresti

Postby alexia » Fri Nov 24, 2006 2:47 am

are cineva macar o vaga idee de punctajul cu care se mai poate lua MF pe bucuresti (medicale)?

User avatar
matrix
elder
elder
Posts: 519
Joined: Mon Jul 07, 2003 9:03 am

Postby matrix » Fri Nov 24, 2006 10:29 am

problema e ca pe langa cei de pe mf pr-zis o sa mai fie si destui de pe medicale care au punctaj de promovare in cele 1380 locuri care o sa opteze tot pt mf.
totul o sa fie mult mai clar in momentul cand se afiseaza lista pe 8 dec parca.

ca sa fie si aici :

" Incadrarea si salarizarea ca medici rezidenti se va face incepand cu data de 1 ianuarie 2007.

Alegerea îndrumatorului de stagiu si repartitia pe stagii de pregatire, conform curriculei de rezidentiat, se va face la nivelul autoritatilor de sanatate publica de care apartin unitatile sanitare cu care au încheiat contract individual de munca, in ziua de 10 ianuarie 2007, ora 9.00, cu exceptia Centrului Universitar Bucuresti, pentru care aceasta repartitie va avea loc in perioada 10-12 ianuarie 2007.
Stagiul de pregatire va începe la data de 15 ianuarie 2007.
Solicitarile de schimbare a unitatii sanitare publice de încadrare, pentru medicii confirmati rezidenti in specialitatea medicina de familie alocati prin redistribuire, se vor depune la Ministerul Sanatatii Publice - Directia Generala Organizare, Resurse Umane, Dezvoltare Profesionala si Salarizare in perioada 3-11 ianuarie 2007.
In cereri se vor mentiona motivele pentru care se solicita aceasta schimbare si vor fi însotite de acte justificative, de avizele celor doua autoritati de sanatate publica (de plecare si de primire), precum si de avizul de primire al unui îndrumator de rezidentiat.
Schimbarea unitatii de incadrare si centrului de pregatire se va face pentru medicii confirmati rezidenti in specialitatea medicina de familie alocati prin redistribuire,începând cu 1 februarie 2007. "

deci daca nu prinzi bucuresti banuiesc ca o sa iei pitesti sau ploiesti ca sa fie aproape
ce acte justificative trebuie ? adica motivele pot fi simple nu ai rude/cunostiinte in orasul in care ai fost repartizat, nu ai bani pt chirie. deci ce acte ?
Viata lunga si prospera!

User avatar
Evo
senior
senior
Posts: 147
Joined: Thu Sep 23, 2004 12:13 pm

Postby Evo » Fri Nov 24, 2006 10:51 am

Exemple de acte:
-copie dupa buletin din care reiese domiciliul stabil
-adeverinta de student / de angajare din care reiese ca sotul / sotia sunt "legati" de respectivul loc unde vreti sa va transferati

S-ar mai adauga actele care dovedesc ca aveti copil in ingrijire sau parinti bolnavi, desi nu stiu sa va spun care sunt aceste acte.

In principiu, orice hartiuta in plus care poate justifica un motiv pentru care solicitati transferul e buna.

User avatar
rolyzoly
senior
senior
Posts: 218
Joined: Tue Mar 16, 2004 7:55 pm

Postby rolyzoly » Fri Nov 24, 2006 11:07 am

presupunind ca ne prindem cum e cu transferul adica acte doveditoare etc, tot ramine o intrebare. eu nu inteleg ce e cu indrumatorul asta de rezidentiat din orasul IN care vrei sa te transferi (pt mine buc), care trebuie sa declare ca te accepta. trebuie sa fie din catedra de MF??? cum il gasim? dintre ce asistenti avem de ales?
si...trebuie sa gasim indrumator si la cucuietii dindeal unde ne trimit ei? sau ni-l repartizeaza ei?
cea mai mare dilema in momentul asta pt mine e: indrumatorul de rezi din orasul in care vrei sa te transferi, trebuir sa fie din catedra de MF sau orice cadru universitar??????? :what: :what: :what: :dizzy:

User avatar
Evo
senior
senior
Posts: 147
Joined: Thu Sep 23, 2004 12:13 pm

Postby Evo » Fri Nov 24, 2006 11:23 am

A nu se confunda : exista un indrumator mare (numai unul, "Indrumatorul") care este distinct de indrumatorii de pe stagiile care le veti face pe mf (astia vi se repartizeaza in functie de stagiul cu care incepeti, la fel cum in timpul facultatii eram repartizati pe grupe, dar aveam un singur Decan)). Acest Indrumator se poate identifica intreband la dsp sau alti rezidenti din orasul respectiv. Semnatura Indrumatorului este necesara pentru transfer si de obicei este suficient de ocupat pt. a va da batai de cap pana il prindeti sa va semneze.

User avatar
folositor
Posts: 3
Joined: Wed Nov 22, 2006 7:38 pm

Postby folositor » Fri Nov 24, 2006 11:31 am

eu sunt din olt. cum m-as putea transfera in bucuresti in lipsa acelor motive?

User avatar
matrix
elder
elder
Posts: 519
Joined: Mon Jul 07, 2003 9:03 am

Postby matrix » Fri Nov 24, 2006 11:37 am

acum discutand la concret cat de greu se dau avizele alea de la dsp de plecare (in cazul meu pitesti/ploiesti) si de la ala de primire (bucuresti pt mine). la fel cat de greu isi da acordul "indrumatorul mare" de rezidentiat din bucuresti.

indrumatorul asta mare pe bucuresti e acelasi in fiecare an ? daca da poate stie cineva cum il cheama. eu o sa sun la dsp de bucuresti sa aflu, daca mai gasesc pe cineva.

banuiesc ca va fi util :

institutie ASP BUCURESTI
adresa Str. Avrig nr. 72-74, sect. 2
oras Bucuresti
judet BUCURESTI
prefix 021
tel 252 79 78; 252 85 42
fax 252 81 26
cod_postal 021578
web_site http://www.dsb.ro
Last edited by matrix on Fri Nov 24, 2006 11:41 am, edited 1 time in total.
Viata lunga si prospera!

User avatar
Evo
senior
senior
Posts: 147
Joined: Thu Sep 23, 2004 12:13 pm

Postby Evo » Fri Nov 24, 2006 11:37 am

Pai in primul rand ,de ce vrei sa te transferi (daca nu sunt indiscret)?

User avatar
matrix
elder
elder
Posts: 519
Joined: Mon Jul 07, 2003 9:03 am

Postby matrix » Fri Nov 24, 2006 11:47 am

pai nu stiu exact inca daca o sa prind mf in bucuresti. deci macar sa strang info pana la repartitie.
nu pot sta in ploiesti sau alt oras din motive evidente : lipsa de bani, iar salariul de rezident nu va permite o chirie.
si pana la repartitie aflarea nr de locuri ma gandeam sa stiu exact ce am de facut (cereri, stampile etc)
Viata lunga si prospera!

User avatar
rolyzoly
senior
senior
Posts: 218
Joined: Tue Mar 16, 2004 7:55 pm

Postby rolyzoly » Fri Nov 24, 2006 11:50 am

@matrix vin si eu cu o indiscretie: ce punctaj ai?

User avatar
matrix
elder
elder
Posts: 519
Joined: Mon Jul 07, 2003 9:03 am

Postby matrix » Fri Nov 24, 2006 11:52 am

nu e nici o indiscretie 658 :twisted: . asta e daca am fost tembel la examen in sala asa imi trebuie :twisted: prostia se plateste

la acte doveditoare eu ma gandesc la :

-copie buletin cu adresa actuala
-copie contract de casa cu aceeasi adresa
Last edited by matrix on Fri Nov 24, 2006 11:59 am, edited 1 time in total.
Viata lunga si prospera!

User avatar
rolyzoly
senior
senior
Posts: 218
Joined: Tue Mar 16, 2004 7:55 pm

Postby rolyzoly » Fri Nov 24, 2006 11:55 am

booon. deci mi s-a mai dus un loc pe bucuresti. :(

nu inteleg de ce sunt asa ambiguui in comunicatul ala de pe site. daca aflati ceva clar please postati.

User avatar
Pisi
junior
junior
Posts: 60
Joined: Mon Nov 20, 2006 10:54 pm

Postby Pisi » Fri Nov 24, 2006 12:53 pm

Doamne f**** ca eu nu inteleg nimic din comunicatul ala.Parca m-au bagat mai rau in ceata :x :x :x

chrislove
senior
senior
Posts: 119
Joined: Tue Nov 18, 2003 11:58 pm

Postby chrislove » Fri Nov 24, 2006 1:05 pm

Si eu am asa multe nedumeriri. Ce mult m-ar ajuta sa stiu pasii exacti (etapele).

incerc sa le sciu aici, corectati-ma daca gresesc:

- 10 dec - redistributie pe mf, alegere centru universitar (de ex Cta)
- incep deja alergatura pt acte: merg in orasul unde am luat ( Cta), vb cu Indrumatorul mare de acolo si DSP
- fac rost de alte acte doveditoate
- merg si in Buc (unde vreau sa ma transfer) la DSP si Indrumatorul mare de aici
- pe 3 ian am deja toate actele si le depun
- pe 10 merg in Cta sa imi aleg stagiul si indrumatorul de stagiu
- pe 15 ian incep stagiul in Cta (nu stiu daca treb sa merg sau nu)
- pe 1 febr ma transfe

Intrebari:

1. trebuie sa imi mai aleg primul stagiu si indrumatorul de stagiu neaparat si sa stau in Cta 15 zile pana la transfer?
2. cand aflu daca mi s-a acceptat cererea de transfer
3. am observat ca anul asta nu am mai folosit termenii de "detasare si transfer", ci doar de "schimbare". Ce inseamna asta?

User avatar
cookyy
senior
senior
Posts: 160
Joined: Mon Sep 05, 2005 2:57 pm
Location: bucuresti

Postby cookyy » Fri Nov 24, 2006 11:47 pm

cei care luati medicina de familie si sunteti din galati,dolj,olt,arges...vreti in bucuresti?foarte serios intreb!daca am 680 ma intreb ...daca mai prind mf in buc... :?
yeah...right...whatever....

User avatar
matrix
elder
elder
Posts: 519
Joined: Mon Jul 07, 2003 9:03 am

Postby matrix » Sat Nov 25, 2006 6:58 am

sa vedem cate locuri vor fi unde ne intereseaza mai intai, apoi pasii par destul de clari asta daca afalam exact si cine e indrumatorul mare de rezi unde vrem sa ne mutam.

detasarea era ineficienta pt orasul din care plecai pt ca ei iti dadeau bani si tu munceai pt altii, asa ca e destul de posibil sa fie doar transfer. oricum vad ca pana la 1 feb vor sa termine cu noi definitiv. problema mea ar fi doar alea 15 zile in care nu o sa pot merge acolo din motive evidente :P
Viata lunga si prospera!

User avatar
zapino
senior
senior
Posts: 102
Joined: Mon Jul 17, 2006 10:43 am
Location: ms

Postby zapino » Mon Nov 27, 2006 11:12 am

cand si unde trebuie depuse cererile pt mf?

User avatar
cookyy
senior
senior
Posts: 160
Joined: Mon Sep 05, 2005 2:57 pm
Location: bucuresti

Postby cookyy » Mon Nov 27, 2006 11:43 am

Zapino:
Absolventii facultatilor de medicina, care au obtinut punctaj de promovare, dar nu au ales loc in specialitate si centru de pregatire la data de 26 noiembrie 2006, pot depune cereri de confirmare in rezidentiat de medicina de familie in perioada 27 noiembrie 2006 - 30 noiembrie 2006 inclusiv, la Centrul National de Perfectionare in Domeniul Sanitar Bucuresti (str. Bodesti, nr. 1, sector 2) personal sau prin fax: 021-255.64.06, precizand grupa de specialitati pentru care au candidat.
bafta!
yeah...right...whatever....

User avatar
zapino
senior
senior
Posts: 102
Joined: Mon Jul 17, 2006 10:43 am
Location: ms

Postby zapino » Mon Nov 27, 2006 11:58 am

mersi mult!
deci incepand de azi depunem cererile.

User avatar
cookyy
senior
senior
Posts: 160
Joined: Mon Sep 05, 2005 2:57 pm
Location: bucuresti

Postby cookyy » Mon Nov 27, 2006 12:10 pm

yeap!! stii cumva niste spitale mai lejere pt bucuresti? :roll:
yeah...right...whatever....

User avatar
zapino
senior
senior
Posts: 102
Joined: Mon Jul 17, 2006 10:43 am
Location: ms

Postby zapino » Mon Nov 27, 2006 12:49 pm

cookyy wrote:yeap!! stii cumva niste spitale mai lejere pt bucuresti? :roll:


nu am habar.eu sunt din tg mures ,aici am facut fac si aici vreau si mf.
imi pare rau dar nu stiu nici din auzite.

User avatar
cookyy
senior
senior
Posts: 160
Joined: Mon Sep 05, 2005 2:57 pm
Location: bucuresti

Postby cookyy » Mon Nov 27, 2006 12:54 pm

nu-i nimik..merci oricum..as vrea sa stau sa invat pentru anul urmator...poate am sa aflu pana cand trebuie sa aleg ...bafta multa!!
yeah...right...whatever....

User avatar
zapino
senior
senior
Posts: 102
Joined: Mon Jul 17, 2006 10:43 am
Location: ms

Postby zapino » Mon Nov 27, 2006 12:56 pm

bafta si tie!
si eu dau la anu din nou.la noi e lejer din cate stiu eu.se poate invata fara probleme.

User avatar
gine
junior
junior
Posts: 57
Joined: Wed Nov 09, 2005 11:40 pm

Postby gine » Mon Nov 27, 2006 2:19 pm

cookyy wrote:Zapino:
Absolventii facultatilor de medicina, care au obtinut punctaj de promovare, dar nu au ales loc in specialitate si centru de pregatire la data de 26 noiembrie 2006, pot depune cereri de confirmare in rezidentiat de medicina de familie in perioada 27 noiembrie 2006 - 30 noiembrie 2006 inclusiv, la Centrul National de Perfectionare in Domeniul Sanitar Bucuresti (str. Bodesti, nr. 1, sector 2) personal sau prin fax: 021-255.64.06, precizand grupa de specialitati pentru care au candidat.
bafta!


dar de unde stiu eu ca cererea mea a fost primita.exista un nr de tel unde poti suna si intreba?

User avatar
cookyy
senior
senior
Posts: 160
Joined: Mon Sep 05, 2005 2:57 pm
Location: bucuresti

Postby cookyy » Mon Nov 27, 2006 2:49 pm

presupun ca exista un telefon la care poti suna si intreba cu ce numar a fost inregistrata cererea ta sau poti cere confirmare de primire a cererii prin fax..la fel uita-te dupa numarul de inregistrare ca sa nu ai probleme sa te trezesti neinregistrat..ar trebui ca fiecare cerere inregistrata sa primeasca un numar asa ca daca apare ceva si nu te gasesti pe liste sa poti sa faci scandal ca ai primit confirmare pentru cererea cu numarul de inregistrare cu numarul XXX si sa pastrezi confirmarea de pe fax daca optezi pentru fax..ceea ce cred ca e mai indicat decat o conversatie telefonica ca ii ai la mana cu hartia...bafta!!

uite link-ul...ai si modelul de cerere tot acolo..
http://www.rezidentiat2006.ro/postrezid ... ntiat.html
yeah...right...whatever....

User avatar
cookyy
senior
senior
Posts: 160
Joined: Mon Sep 05, 2005 2:57 pm
Location: bucuresti

Postby cookyy » Mon Nov 27, 2006 2:51 pm

uite link-ul...ai si modelul de cerere tot acolo..
http://www.rezidentiat2006.ro/postrezid ... ntiat.html
yeah...right...whatever....

User avatar
gine
junior
junior
Posts: 57
Joined: Wed Nov 09, 2005 11:40 pm

Postby gine » Mon Nov 27, 2006 4:45 pm

multumesc frumos pentru lamuriri dar cer prea mult daca te intreb cum se cere confirmarea pe fax ca nu prea ma pricep.ms anticipat

User avatar
cookyy
senior
senior
Posts: 160
Joined: Mon Sep 05, 2005 2:57 pm
Location: bucuresti

Postby cookyy » Mon Nov 27, 2006 10:08 pm

mai...sincer eu nu am prea multe cunostinte despre asta dar cred ca poti sa ii suni si sa le ceri confirmarea pe fax sau sa le trimiti fax odata cu cererea si sa le spui si ca vrei confirmare....
yeah...right...whatever....


Return to “Rezidentiat 2006”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 13 guests