MF-ul pt medicale

...nimeni n-a spus ca va fi usor
User avatar
alexia
newbie
newbie
Posts: 13
Joined: Thu Aug 12, 2004 12:14 am
Location: Bucuresti

Postby alexia » Thu Dec 07, 2006 11:23 pm

matrix wrote:pai sunt si unii din bv sau chiar cj care o sa aleaga bucuresti pentru ca sunt mutati cu catel si purcel deja aici. deci se pare ca nu scap de operatiunea transferul


colegi de-ai mei, chiar si de prin moldova, cluj etc daca s-au inscris la bucuresti li s-a trecut B in dreptul nr de concurs. cei care au facut facultatea in buc e normal sa vrea in buc insa daca ai terminat la cluj, unde probabil ai si familia... de ce ai veni in bucuresti?

oricum morcovul e si mai mare si pana duminica.... o sa lase urme :D

partea frumoasa incepe abia de luni, cu alergatura. ce sa zic? nervi de otel si zambetul pe buze! :)

User avatar
ioaname
senior
senior
Posts: 138
Joined: Fri Oct 06, 2006 10:26 am
Location: pe mijlocul tarii

Postby ioaname » Fri Dec 08, 2006 1:25 am

matrix wrote:NOI CAND SI CU CINE INCHEIEM CONTRACTUL DE MUNCA DACA NE TRANSFERAM ???


Buna intrebare!As vrea si eu sa aflu asta dar poate ne zic si noua ceva cei de la dsp duminica sau poate posteaza ceva pe site de luni incolo!

User avatar
matrix
elder
elder
Posts: 519
Joined: Mon Jul 07, 2003 9:03 am

Postby matrix » Fri Dec 08, 2006 11:03 am

ca sa iti dea un asp acceptul de transfer cu ce trebuie sa te duci la ei ? adica tu trebuie sa ai deja contract cu ei sau nu ? te duci cu o cerere, cui e adresata , cu ce acte trebuie sa te duci la ei ?

alt lucru daca sa zicem ca asp unde ai ales nu vrea sa-ti dea transfer si atunci tu le zici sa-si bage repartitia pe gat ce se poate intampla ? adica dca exista ceva obligatii legale legate de repartitie ?
Viata lunga si prospera!

svasilcu
newbie
newbie
Posts: 8
Joined: Wed Apr 05, 2006 2:05 pm

Postby svasilcu » Sat Dec 09, 2006 12:41 pm

EU am facut 784pct pe medicala.In clasificarea de redistribuire pe mf apar pe locul 2.Nu am facut nici o cerere de redistribuire pe mf.Eu sint rezident pe anatomie patologica si mi-am dorit doar legala,asa ca la teleconferinta nu am ales nimic.Banuiesc ca este cazul si tipei din B,care apare la poz 1 dupa redistribuire cu 839 pct ,care la fel ca si mine, a renuntat,deoarece la pozitia ei putea alege orice in afara de med legala.De ce apar in clasificare de redistribuire pe MF,nedepunind nici o cerere?Sint falsificatele listele cu clasificare de redistribuire?Se pare ca da.Ati putea zice ca aceasta clasificare de redistribuire ii cuprinde pe cei care nu au ales si pe toti cei care pot opta pt mf incadrindu-se peste 65%.Nu este asa,va dau un exemplu, dupa clasificarea finala pe medicale la 670 puncte care normal au picat ,dar pot alege MF,apar 9 persoane,iar pe clasificarea de redistribuire apar la 670 pct 7 pers.Deci aceasta clasificare de redistribuire ii cuprinde doar pe cei care au optat pt MF.Ce caut eu la pozitia 2 daca nu am depus cerere?Acum am consultat un avocat si se pare ca putem anula aceasta redistribuire pe MF,fiind falsificata si nerespectind metodologia initiala data prin ord de urgenta anterior rezidentiatuluiSint destul de suparat pe ei pt a face acest lucru...eu invat din mai pt a lua legala ,constiet fiind ca trebuie sa fiu intre primii,nestiind daca scot legala decit in octombrie cu citeva zile inainte de exam.Asa ca va agitati degeaba cu redistribuirea,ca oricum e falsa lista

User avatar
alexia
newbie
newbie
Posts: 13
Joined: Thu Aug 12, 2004 12:14 am
Location: Bucuresti

Postby alexia » Sat Dec 09, 2006 1:38 pm

svasilcu wrote:EU am facut 784pct pe medicala.In clasificarea de redistribuire pe mf apar pe locul 2.Nu am facut nici o cerere de redistribuire pe mf..Ce caut eu la pozitia 2 daca nu am depus cerere?Asa ca va agitati degeaba cu redistribuirea,ca oricum e falsa lista


parerea mea e ca i-au afisat pe toti cei care n-au ales pe 26. cred ca am facut cererile degeaba. pentru ei e simplu: aia care au ales atunci se taie de pe lista si restul la gramada pentru redistribuire :D . are rost sa se mai consume sa vada care a facut cerere? sa fim seriosi!! :)

User avatar
rolyzoly
senior
senior
Posts: 218
Joined: Tue Mar 16, 2004 7:55 pm

Postby rolyzoly » Sat Dec 09, 2006 3:22 pm

oare care e logica...? daca un spital a scos mai multe locuri te lasa sa te transferi mai usor decit unul care a scos mai putine? sau nu are nici o relevanta?

in ideea ca vreau sa ma transfer pe buc, pe ce criterii trebuie sa aleg spit/judetul ca sa-mi fie cit mai lejer la transfer? ceva arondat centrului univ buc?

mai clar, de ce hirtii e nevoie pt transfer? eu am inteles ca:
1. hirtie de la ala mare pe mf din buc
2. hirtie de la dsp judetului unde prind
3. hirtie de la dsp buc

trebuie ceva de la rectorat???
trebuie ceva de la un indrumator de mf din judetul/spit unde aleg????
dosarul se depune la minister????

User avatar
matrix
elder
elder
Posts: 519
Joined: Mon Jul 07, 2003 9:03 am

Postby matrix » Sat Dec 09, 2006 3:29 pm

ce treaba are centruk universitar ? adica eu daca iau in centrul bucuresti, dar in jud prahova/arges ma lasa sa ma transfer sau ba ? concret

TRANSFERURILE SE DAU DOAR INTRE CENTRE UNIVERSITARE DIFERITE SAU SI INTRE DSP-URI DIN ACELASI CENTRU UNIVERSITAR ?
Viata lunga si prospera!

User avatar
rolyzoly
senior
senior
Posts: 218
Joined: Tue Mar 16, 2004 7:55 pm

Postby rolyzoly » Sat Dec 09, 2006 3:47 pm

haideti fratilor...va rugam....are cineva si raspunsuri pe forumul asta sau doar intrebari? :( :help: :help:

User avatar
matrix
elder
elder
Posts: 519
Joined: Mon Jul 07, 2003 9:03 am

Postby matrix » Sat Dec 09, 2006 3:53 pm

nu trebuie nimic de la nici un rectorat.

pt dosar trebuie :

1.accept de plecare din partea dsp unde ai luat repartitie
2.accept de primire dsp unde vrei sa te transferi
3.cerere cu motive de ce vrei transfer
4.acte doveditoare motive
5.acceptul indrumator rezidentiat din centrul in care te muti

toate astea + dosar plic se depun la MS.

uite si pe rezi2006 :

"Solicitarile de schimbare a unitatii sanitare publice de încadrare, pentru medicii confirmati rezidenti in specialitatea medicina de familie alocati prin redistribuire, se vor depune la Ministerul Sanatatii Publice - Directia Generala Organizare, Resurse Umane, Dezvoltare Profesionala si Salarizare in perioada 3-11 ianuarie 2007.
In cereri se vor mentiona motivele pentru care se solicita aceasta schimbare si vor fi însotite de acte justificative, de avizele celor doua autoritati de sanatate publica (de plecare si de primire), precum si de avizul de primire al unui îndrumator de rezidentiat.
Schimbarea unitatii de incadrare si centrului de pregatire se va face pentru medicii confirmati rezidenti in specialitatea medicina de familie alocati prin redistribuire,începând cu 1 februarie 2007. "

e la sf comunicatului din 23.11.2006

:shock:
Viata lunga si prospera!

User avatar
rolyzoly
senior
senior
Posts: 218
Joined: Tue Mar 16, 2004 7:55 pm

Postby rolyzoly » Sat Dec 09, 2006 3:57 pm

ok matrix. merci.
dar ca sa revin si la intrebarea ta, ce importanta are centrul universitar caruia ii e arondat dsp-ul/jud/spit unde ajungi?

User avatar
matrix
elder
elder
Posts: 519
Joined: Mon Jul 07, 2003 9:03 am

Postby matrix » Sun Dec 10, 2006 12:32 pm

eh...am trecut si de asta si nu a iesit chiar asa rau : am luat ILFOV !!! printre ultimele locuri, cu putin noroc prindeam chiar bucuresti, dar e bine si asa. AM SCAPAT DE TRANSFER ;)

cred ca peste 30-40 % au fost absenti....bataie de joc cu cererile alea pe care le-am depus ca fraierii :P

acum trebuie sa si localizez spitalul asta pe harta.

stiti ceva de angajare ? ca pe repartitie zicea de 11-22 dec .

am gasit ceva ffff interesant :

Spitalul clinic judetean Ilfov - Sfintii imparati CONSTANTIN si ELENA (fost TITAN)

deci e acelasi cu TITAN acolo unde am facut stagiul de MF ???

http://www.sfatulmedicului.ro/institutions_dir.php?module=hospitals&action=view&hospital_id=10
Viata lunga si prospera!

User avatar
terry
senior
senior
Posts: 230
Joined: Mon Aug 22, 2005 11:19 pm

Postby terry » Sun Dec 10, 2006 12:46 pm

e cel de pe bvd Basarabia.... mai sus de Gomoiu... dupa stadionul Lia Manoliu
"For my dreams I hold my life/For wishes I behold my night/The truth at the end of time/Losing faith makes a crime".....
"For this gift of dream I must pay the price
with the loss of lïfe's pleasures"

User avatar
matrix
elder
elder
Posts: 519
Joined: Mon Jul 07, 2003 9:03 am

Postby matrix » Sun Dec 10, 2006 1:02 pm

dap e unde am facut noi MF :D :D :D deci e in BUC sector 2 ;)
Viata lunga si prospera!

Daiza
elder
elder
Posts: 591
Joined: Tue Dec 27, 2005 11:58 am

matrix

Postby Daiza » Sun Dec 10, 2006 1:53 pm

matrix, ce loc ai avut? dc ai luat ultimul loc pe ilfov si la ce specializare....ma intereseaza la ce pozitie s-a dat ultimul loc pe ilfov pt medicale. mersi

User avatar
matrix
elder
elder
Posts: 519
Joined: Mon Jul 07, 2003 9:03 am

Postby matrix » Sun Dec 10, 2006 3:16 pm

cand am fost eu mai erau vreo 4-6 locuri parca. eu fiind pe la 230 pe medicale. ca in fata mea s-a bagat cineva de la pozitia 130 si ceva care se razgandise ca luase initial buzau parca si si-a luat pana la urma ilfov :P

am gasit si o harta si adresa completa + modalitate de contact :

http://www.ghidul.ro/firma.php?id=3688

pentru cei din bucuresti cred ca e destul de clar ce spital e deoarece spitalul unde am facut MF (ma rog aici se tineau si niste cursuri :P )
oricum e mai mult decat civilizat :D
Viata lunga si prospera!

User avatar
matrix
elder
elder
Posts: 519
Joined: Mon Jul 07, 2003 9:03 am

Postby matrix » Sun Dec 10, 2006 4:13 pm

sau noi am facut MF la policlinica Titan :roll: daca as fi mers mai mult poate tineam minte :idea: sa speram ca pana maine se clarifica lucrurile ;)
Viata lunga si prospera!

User avatar
terry
senior
senior
Posts: 230
Joined: Mon Aug 22, 2005 11:19 pm

Postby terry » Sun Dec 10, 2006 5:20 pm

MF s-a facut si se face la policlinica Titan ... aia e prin sectorul 3 parca.. pe langa statia de metro Titan... e si un centru comercial acolo .. Titan.. daca-mi aduc eu bine aminte..
Spitalul Titan e pe blv Basarabia.... mai sus de Gomoiu si stadionul national...
"For my dreams I hold my life/For wishes I behold my night/The truth at the end of time/Losing faith makes a crime".....

"For this gift of dream I must pay the price

with the loss of lïfe's pleasures"

codita
senior
senior
Posts: 127
Joined: Thu Nov 23, 2006 1:24 am
Location: home

Postby codita » Sun Dec 10, 2006 5:46 pm

Hi! Si eu am luat Ilfov, dar pe chirurgicale. Eu am de gand sa ma duc maine acolo pe la 8.30-9. Dsp Ilfov are adresa Av. Popisteanu, nr 46, sector. Aici trebuie sa ne prezentam pe 10 ian? Marea mea frica este ca nu cumva la rep de at sa ne trim la cine stie ce medic de familie de prin judet ( Peris, Buftea, Chitila...) .

User avatar
mcatcata
junior
junior
Posts: 28
Joined: Mon Jan 09, 2006 9:07 pm

Postby mcatcata » Sun Dec 10, 2006 6:46 pm

buna
si eu am luat la spit jud ilfov si am o nelamurire: unde incheiem contractul de munca la spital sau la dsp ilfov?

User avatar
matrix
elder
elder
Posts: 519
Joined: Mon Jul 07, 2003 9:03 am

Postby matrix » Sun Dec 10, 2006 6:47 pm

si eu cred ca ma duc maine pe la spital ca sa vad ce trebuie pt angajare si ca sa vad si cum arata.
m-am lamurit ca noi am facut MF la policlinica titan si o sa facem rezi la spitalul titan (constantin si elena mai nou). acum vedem noi unde ne trimit la medici de mf (oricum trebuie sa fie PRIMARI DE MF). cred ca avem sanse sa ajungem totusi in zona.

poate a mai luat cineva ILFOV anii trecuti si ne spune unde ne trimit astia de la dsp. dar vad ca si dsp ilfov e in bucuresti...poate si medicii primari tot aici o sa fie.

oricum e mai bine decat ploiesti, constanta sau alte localitati si alergat dupa transfer.

oricum exista microbuze care ne duc spre chitila, buftea ....macar 1 data pt luna vom merge si noi sa luam pontajul ;)
Viata lunga si prospera!

User avatar
matrix
elder
elder
Posts: 519
Joined: Mon Jul 07, 2003 9:03 am

Postby matrix » Sun Dec 10, 2006 6:52 pm

avem si site

http://www.aspilfov.ro/

ce-i drept lista aia cu unitati medicale nu arata prea bine :shock:
Viata lunga si prospera!

codita
senior
senior
Posts: 127
Joined: Thu Nov 23, 2006 1:24 am
Location: home

Postby codita » Sun Dec 10, 2006 7:41 pm

mcatcata wrote:buna
si eu am luat la spit jud ilfov si am o nelamurire: unde incheiem contractul de munca la spital sau la dsp ilfov?


La spital.

codita
senior
senior
Posts: 127
Joined: Thu Nov 23, 2006 1:24 am
Location: home

Postby codita » Sun Dec 10, 2006 8:25 pm

cine se lamureste la ce medici de fam ne vor trimite cei din Ilfov sa ma anunte si pe mine la urmatoare adresa de e-mail.
codita_md@yahoo.com

codita
senior
senior
Posts: 127
Joined: Thu Nov 23, 2006 1:24 am
Location: home

Postby codita » Sun Dec 10, 2006 8:26 pm

cine se lamureste la ce medici de fam ne vor trimite cei din Ilfov sa ma anunte si pe mine la urmatoare adresa de e-mail.
codita_md@yahoo.com

User avatar
matrix
elder
elder
Posts: 519
Joined: Mon Jul 07, 2003 9:03 am

Postby matrix » Sun Dec 10, 2006 9:07 pm

dar daca vor astia sa ne trimita la un medic care e chiar din ilfov, nu putem noi atunci sa luam detasare ? macar pt stagiu de mf :idea:
Viata lunga si prospera!

User avatar
vmc
elite
elite
Posts: 3589
Joined: Sat Apr 16, 2005 1:26 pm

Postby vmc » Sun Dec 10, 2006 11:16 pm

caz concret
am fost astazi la dsp ilfov si am luat acordul directorului dsp si al serviciului RUNOS de a efectua stagiul de 6 luni la un medic de familie, atentie ! MEDIC PRIMAR DE MF din Bucuresti si nu din Ilfov. pentru aceasta aveti nevoe de acceptul unui medic primar de mf ca va primeste in stagiu, cerere catre dsp si cam atat.

http://makephpbb.com/phpbb/viewtopic.ph ... ezidentiat

User avatar
matrix
elder
elder
Posts: 519
Joined: Mon Jul 07, 2003 9:03 am

Postby matrix » Sun Dec 10, 2006 11:59 pm

deci acum urmeaza intai angajarea la spit judetean ilfov. apoi ma duc sa iau acordul medicului de familie pe care il cunosc eu si apoi ma duc la dsp ilfov cu o cerere la seful dsp sa o aprobe. bvanuiesc ca runos e ceva legat de resurse umane...deci trebuie si acord de la el.

lucrurile arata din ce in ce mai bine.

multe multumiri VMC :D
Viata lunga si prospera!

User avatar
shumi
junior
junior
Posts: 34
Joined: Tue Oct 14, 2003 12:00 pm
Location: bucuresti
Contact:

Postby shumi » Mon Dec 11, 2006 1:54 am

si eu am luat spitalul judetean ilfov.
am o rugaminte mare la cei care merg sa se intereseze ce si cum merg lucrurile(matrix,codita...). postati si pe forum ce aflati:ce ne trebuie exact la dosarul de angajare(am vazut ca difera un pic de la un spital la altul), daca putem face alea 6 luni mf la un medic primar din bucuresti etc.
eu am bebe mic si nu prea am libertate de miscare.mi-ati fi de un real ajutor. :)

User avatar
matrix
elder
elder
Posts: 519
Joined: Mon Jul 07, 2003 9:03 am

Postby matrix » Mon Dec 11, 2006 11:18 am

am vorbit cu sefa de la resurse umane de la spit ilfov care dixit :

-originale si copii dupa actele de studiu si de identitate
-analize (nu a spus ce), dar oricum le facem la ei

mi-a spus ca cel mai bine ar fi sa venim intr-o zi de marti ca atunci e si doctorul care face analize. programul e intre 8-16, dar daca venim si pentru analize sa venim de la 10 (evident numai marti :?: :!: )

la o discutie mai amanuntita :

-adeverinta de licenta sau diploma originnal+copie(nu a zis nimic de legalizare)
-copie certificat nastere
-copie carte identitate (doua copii)
-carte de munca unde e cazul
-repartitia
-analizele - le facem la ei (vezi mai sus)
-certificat casatorie copie + original

ideea e ca sa avem toate in copie si original. iar ei ne opresc copiile si ne dau originalele inapoi

CARD : o sa fie obligatoriu la BCR !!!! nu conteaza ca mai aveti alte 50 de carduri dupa voi. pt cei care au card bcr cred ca e posibil sa nu mai faceti alt card si doar sa le dati IBAN-ul.
Viata lunga si prospera!

codita
senior
senior
Posts: 127
Joined: Thu Nov 23, 2006 1:24 am
Location: home

Postby codita » Mon Dec 11, 2006 1:09 pm

Am sunat acum la dsp ilfov si apoi la centrul de perfectionare:TREBUIE SA LUAM MF LA EI. Apoi sa incercam o detasare pt ca se schimba reg de detasari. Degeaba luam noi semnatura de la medicul de fam daca nu ne semneaza dir de la ilfov si apoi dr badiu din buc. Mai bine luam ploiestiul.......

User avatar
matrix
elder
elder
Posts: 519
Joined: Mon Jul 07, 2003 9:03 am

Postby matrix » Mon Dec 11, 2006 2:30 pm

pai chiar si incazul cel mai rau in care nu vor sa ne lase la MF primar in Bucuresti...si o sa ajungem in balotesti, snagov, ciolpani etc...cred ca se poate ajunge la o intelegere cu dr de acolo astfel incat sa ne luam doar pontajul de la el si sa ne vedem 1-2 ori pe luna :D

oricum restul stagiilor o sa le facem la judetean ilfov.

ce stiti de taxa aia de 42-50 ron pt carnetul de rezident ? ca dna de la resurse umane de la spital nu mi-a spus nimic. aia cand trebuie platita ?

PS: din ce am citit pe perfmed se pare ca taxa aia ne trebuie in ianuarie la alegerea stagiilor/medicilor ;)
Viata lunga si prospera!

User avatar
shumi
junior
junior
Posts: 34
Joined: Tue Oct 14, 2003 12:00 pm
Location: bucuresti
Contact:

Postby shumi » Mon Dec 11, 2006 3:34 pm

am sunat si eu la spital si am intrebat si de taxa.mi-a spus ca nu trebuie acum(deci probabil va fi nevoie pe 10 ianuarie).

User avatar
matrix
elder
elder
Posts: 519
Joined: Mon Jul 07, 2003 9:03 am

completari legate de angajare ilfov

Postby matrix » Tue Dec 12, 2006 1:51 pm

am fost si eu azi si am vazut ca au mai fost destul de multi. nu pricepea aia de la resurse umane de ce ne-am adunat azi toti :D pai pt analizele care nu se faceau azi (cel putin nu la 11:30 cand am fost eu) :twisted:

completari :

-un dosar plic
-taxa 10 ron pt carnet de munca (banuiesc ca doar pt cei care nu au) ...se plateste la resurse umane pe loc
-declaratie pe proprie raspundere ca nu am mai lucrat la stat/privat cu carte de munca ...se completeaza pe loc tot la resurse umane
-analizele ...mi-au spus sa vin joi la 8:30
-trebuie si 2 copii dupa repartitie....una ramane la dosar, una la noi cu care mergem la alegerea stagiilor in ianuarie si originalul se duce la secretariatul spitalului
-nu am semnat nici un contract de munca, dar va fi semnat si ala "in curand"

joi cand mai vin/venim:

-de facut analize
-de luat cerere de impozit tot de la ei (resurse umane)...probabil trebuie si asta dusa undeva

si ne mai vedem in ianuarie la asp ilfov pt alegerea stagiilor ....dna de la resurse umane zicea de 1 ian, dar pe site zice de 10 ian (si pe repartitie la fel)

una peste alta a fost chiar civilizat :D

PS: la spital se puneau si termopane :D
Viata lunga si prospera!

User avatar
shumi
junior
junior
Posts: 34
Joined: Tue Oct 14, 2003 12:00 pm
Location: bucuresti
Contact:

Postby shumi » Tue Dec 12, 2006 5:04 pm

no,fusei si io azi !
completare pentru cei care au carte de munca:odata cu aceasta,trebuie adusa si fisa de lichidare de la jobul anterior.
inca ceva:mi-a oprit la dosar si o copie dupa dreptul de libera practica deci,daca aveti....
cum spunea si matrix:ne vedem joiiiiiiiiiiii!!!!!!!



P.S. pe 10 ianuarie merem la asp ilfov sau la centru' de perfectionare a lu' peshte???

User avatar
matrix
elder
elder
Posts: 519
Joined: Mon Jul 07, 2003 9:03 am

Postby matrix » Tue Dec 12, 2006 5:18 pm

pe la asp ilfov :D sper sa apara regulamentul ala cu detasarile in curand :P
Viata lunga si prospera!

User avatar
emushi
junior
junior
Posts: 48
Joined: Fri Oct 13, 2006 4:19 pm
Contact:

Postby emushi » Tue Dec 12, 2006 10:04 pm

oarecum off-topic...dar nu chiar:
poate ma lamureste cineva...dupa un an de mf, daca dau din nou examenul si iau ce vreau, trebuie sa platesc pt faza asta? (adica anul pe care l-am facut pe mf...)
pentru ca eu stiam ca NU
dar am avut azi o discutie foaaarte contradictorie cu o persoana "bine"intentionata care mi-a tot dat peste ochi cu faza "o sa platesti!!!"
ideea e ca eu stiam ca nu, dar nu stiu unde sa caut sa-i si demonstrez...da-ti-mi un link ceva care stiti, pls...

User avatar
Chingachgook
addicted
addicted
Posts: 23561
Joined: Wed Nov 26, 2003 6:34 pm
Location: in hamac

Postby Chingachgook » Tue Dec 12, 2006 10:53 pm

emushi wrote: o persoana "bine"intentionata care mi-a tot dat peste ochi cu faza "o sa platesti!!!"


nu se plateste.
nu te mai lua dupa toti prostii
Sunt cel mai pașnic om din lume. Dorințele mele sunt: o căsuță modestă, un pat bun si o gradina cu pomi. Iar dacă Domnul Dumnezeu ar vrea să mă facă într-adevăr fericit, as vedea spânzurați în acești pomi șase sau șapte din dușmanii mei...

User avatar
matrix
elder
elder
Posts: 519
Joined: Mon Jul 07, 2003 9:03 am

Postby matrix » Tue Dec 12, 2006 11:18 pm

tu muncesti anul asta de mf, deci e normal sa ai salariu. e ca orice alt job. iar la anul cand iei la rezi ce vrei tu si acolo o sa muncesti si o sa fi platita :shock:

poate lumea se incurca de faptul ca salariu e un soi de bursa mai mare :P
Viata lunga si prospera!

User avatar
rolyzoly
senior
senior
Posts: 218
Joined: Tue Mar 16, 2004 7:55 pm

Postby rolyzoly » Wed Dec 13, 2006 9:10 pm

intrebare adresata mai ales lui kooksee ca vad ca tu dai cele mai pertinente raspunsuri de pe aici:
dupa ce adun toate hirtiile pt transfer pe buc si depun dosarul la minister, cam cit de sigur e ca ministerul va aproba?

User avatar
Chingachgook
addicted
addicted
Posts: 23561
Joined: Wed Nov 26, 2003 6:34 pm
Location: in hamac

Postby Chingachgook » Thu Dec 14, 2006 12:14 am

sunt flatat, dar intrucat nu e tata ministru nu iti pot spune exact cat e de sigur.
de exemplu, anul trecut s-a aprobat la toata lumea care avea motive clare. (de ex domiciliul stabil acolo unde vrei sa te muti)
Sunt cel mai pașnic om din lume. Dorințele mele sunt: o căsuță modestă, un pat bun si o gradina cu pomi. Iar dacă Domnul Dumnezeu ar vrea să mă facă într-adevăr fericit, as vedea spânzurați în acești pomi șase sau șapte din dușmanii mei...


Return to “Rezidentiat 2006”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 5 guests