Tranferuri

...nimeni n-a spus ca va fi usor
chrislove
senior
senior
Posts: 119
Joined: Tue Nov 18, 2003 11:58 pm

Postby chrislove » Thu Dec 07, 2006 2:15 pm

Am si eu de facut o alegere pe MF (redistributie)...in conditiile in care totul e in ceata:
sunt din bucuresti si nu stiu ce centru universitar sa aleg ca sa ma lase sa ma transfer in bucuresti. ma gandeam la cta sau mangalia.

stie cineva daca se accepta transferuri de la cta sau mangalia?

si acceptul de plecare de la care indrumator trebuie sa il primesc? cel din mamgala sau cel din cta?

alt centru care e ok?

User avatar
doradora
junior
junior
Posts: 37
Joined: Sun Apr 09, 2006 1:53 pm

Postby doradora » Thu Dec 07, 2006 2:19 pm

sal am o intrebare : care a fost ultima medie cu care s-a luat imagistica-radiologie? si unde?
mersi mult....

User avatar
crisa_s
senior
senior
Posts: 433
Joined: Sun Jan 23, 2005 9:49 pm
Contact:

Postby crisa_s » Thu Dec 07, 2006 2:29 pm

Eu inteleg ca nu-ntelegi, dar nu-nteleg ce nu-ntelegi, de ma-ntelegi eu te-nteleg, M-AI INTELES?

drspring
newbie
newbie
Posts: 12
Joined: Mon Nov 20, 2006 9:13 pm

Postby drspring » Thu Dec 07, 2006 4:23 pm

Daca avem dosarul complet, credeti ca la DSP or sa fie probleme? Cand am depus dosarul la DSP Bucuresti, doamna de acolo a spus ca trebuie sa urmarim pe perfmed daca au fost aprobate dosarele, pentru ca nu toate vor fi. Voi ce ziceti, ne inecam ca tiganul la mal?

User avatar
veve
newbie
newbie
Posts: 7
Joined: Fri Nov 24, 2006 6:52 pm
Location: bucuresti

Postby veve » Thu Dec 07, 2006 4:33 pm

eu am inteles ca dsp bucuresti nu face probleme, de moment ce au acceptat dosarele sunt sanse mari sa le aprobe; sper sa se termine cat mai repede cosmarul asta numit "transfer"

User avatar
skyzzo
newbie
newbie
Posts: 15
Joined: Wed Nov 29, 2006 1:03 pm

Postby skyzzo » Mon Dec 11, 2006 3:19 pm

am inteles ca trebuie sa dam si un motiv pentru care vrem sa ne transferam...cam ce exemple ati avea..inafara de cazurile in care sunteti casatoriti sau domiciliu stabil in orasul respectiv. merci mult si astept raspunsuri :)

User avatar
veve
newbie
newbie
Posts: 7
Joined: Fri Nov 24, 2006 6:52 pm
Location: bucuresti

Postby veve » Mon Dec 11, 2006 8:55 pm

skyzzo wrote:am inteles ca trebuie sa dam si un motiv pentru care vrem sa ne transferam...cam ce exemple ati avea..inafara de cazurile in care sunteti casatoriti sau domiciliu stabil in orasul respectiv. merci mult si astept raspunsuri :)

am o prietena care in loc de domiciliu stabil, are o declaratie a cuiva, semnata, legalizata la notar cum ca are domiciliu stabil in bucuresti, chiar daca buletinul nu e facut pe adresa respectiva; dsp-ul i-a acceptat dosarul, asa ca... bafta

laur
junior
junior
Posts: 27
Joined: Mon Oct 02, 2006 3:08 pm

Postby laur » Wed Dec 13, 2006 10:17 am

Aveti idee daca Ministerul Sanatatii a comunicat ASP-urilor judetene rezultatele privind dosarele de transfer ?????? :shock:
Ati fost sau ati sunat la ASP uri ?

Termenul limita este parca 15 decembrie , dar poate au rezolvat mai repede ( pina pe 22 trebuie depuse dosarele de angajare si ....stiti cum se lucreaza de sarbatori : program scurt, scurt :evil: !!! )

leonardo
junior
junior
Posts: 38
Joined: Fri Nov 24, 2006 1:27 am

Intrebare

Postby leonardo » Thu Dec 14, 2006 9:06 am

Am auzit o discutie cum ca stagiul initial anul acesta este de 6 luni stagiul de baza ca sa ofere posibilitatea schimbarii specialitatii.
A mai auzit cineva ceva de genul acesta? Sau credeti ca este posibil? (Stiu ca nu prea este legat de topic si-mi cer scuze pentru aceasta).
Va multumesc

User avatar
giacarangi
junior
junior
Posts: 46
Joined: Fri Oct 28, 2005 10:44 pm

Postby giacarangi » Thu Dec 14, 2006 12:00 pm

Poate o sa par complet ignoranta dar tocmai am intrat intr-o panica groaznica. Pana in ce data se poate depune cererea de transfer daca am luat MF prin redistribuire???? Din moment ce redistribuirea a fost duminica e posibil ca termenul limita pt angajare si pt cererea de transfer sa fie 15 dec???Pe site-ul de la DSP Mures scrie ca dosarele de transfer se depun din 3-10 ianuarie la minister. Va rog daca puteti sa ma lamuriti si pe mine. Ca eu nu m-am angajat inca deci nici vorba sa pot cere transferul.Multumesc
...timpul este un copil care muta piesele intr-un joc...

User avatar
rolyzoly
senior
senior
Posts: 218
Joined: Tue Mar 16, 2004 7:55 pm

Postby rolyzoly » Thu Dec 14, 2006 12:15 pm

e fix cum scrie pe site: dosarele de transfer se depun la minister intre 3-11 ian. contractul de munca cu spit unde ai fost distribuit se incheie pina pe 22 dec. pina la aprobarea primita de la minister esti angajat unde ai fost distribuit.

User avatar
giacarangi
junior
junior
Posts: 46
Joined: Fri Oct 28, 2005 10:44 pm

Postby giacarangi » Thu Dec 14, 2006 1:08 pm

mersi mult de tot rolyzoly :)
...timpul este un copil care muta piesele intr-un joc...

Rds?
newbie
newbie
Posts: 22
Joined: Tue Nov 08, 2005 3:54 pm

Postby Rds? » Thu Dec 14, 2006 6:01 pm

Salutare,
am primit repartitie pe MF la Ploiesti,eu sunt din Bucuresti,asa ca m-am gandit sa depun actele pt transfer...
-la Ploiesti DSP actele-s pe rol,mai trebuie doar sa le ridic
-la Bucuresti am obtinut cam toate semnaturile necesare:
-spital platitor,coordonator rezidentiat....
-ma duc azi la DSP sa mai fac rost de formular de cerere tot pt transfer pe MF,ca sa completez actele...duduia de la DSP camera 6,primul birou pe stanga,imi zice ca toate actele obtinute pana acum sunt fara valoare,ca trebuiesc datate cu ianuarie 2007.... :hammer: :married: :reject:

Adica toata alergatura a fost degeaba....as vrea sa stiu daca stiti ceva legat de acest lucru sau tanti de la DSP vorbeste in necunostinta de cauza...multumesc

User avatar
rolyzoly
senior
senior
Posts: 218
Joined: Tue Mar 16, 2004 7:55 pm

Postby rolyzoly » Thu Dec 14, 2006 7:01 pm

eu cred ca abereaza. numai ea zice acest lucru. dsp ploiesti n-o zice, dr matei n-o zice, spit platitor buc n-o zice.
eu am inteles ca dupa 1 ian dsp buc da adeverinte de transfer. dar pare a fi o chestie particulara pt buc pt ca transferurile intre alte judete (care nu aveau de-a face cu buc) au fost aprobate de dsp-urile cu pricina... :x

Rds?
newbie
newbie
Posts: 22
Joined: Tue Nov 08, 2005 3:54 pm

Postby Rds? » Thu Dec 14, 2006 10:15 pm

m-am mai linistit...

scumpici
newbie
newbie
Posts: 14
Joined: Tue Oct 24, 2006 6:09 pm
Location: bucuresti
Contact:

Postby scumpici » Fri Dec 15, 2006 12:02 pm

Despre valabilitatea avizelor obtinute(dsp plecare,indrumator buc,spital platitor buc) in luna decembrie pentru mai multa siguranta trebuie intrebat la minister. lurk.gif
Daca stiti oameni care au fost redistribuiti anul trecut si care s-au transferat trebuie intrebati .
:?:

User avatar
razvan.f
senior
senior
Posts: 462
Joined: Wed Mar 16, 2005 12:13 pm

Postby razvan.f » Fri Dec 15, 2006 12:05 pm

Pana astazi trebuia sa se afiseze aprobarile de transfer. Nu?

drspring
newbie
newbie
Posts: 12
Joined: Mon Nov 20, 2006 9:13 pm

Postby drspring » Fri Dec 15, 2006 1:10 pm

Uraaaaa! Au aparut aprobarile de transfer pe perfmed.

iulia2na
newbie
newbie
Posts: 15
Joined: Sat Oct 30, 2004 9:39 pm

Urgent, va rog frumos

Postby iulia2na » Fri Dec 15, 2006 1:10 pm

Subiect: Transfer Bucuresti dupa Redsitribuire pe MF
Am o intrebare: pentru acordul indrumatorului de rezidentiat pe MF avem nevoie neaparat de semnatura Conf. Dr. Matei Dumitru (seful catedrei MF) sau e suficienta aprobarea/primirea de un medic primar MF de pe listele DSP Bucuresti??? :?:

User avatar
Chingachgook
addicted
addicted
Posts: 23561
Joined: Wed Nov 26, 2003 6:34 pm
Location: in hamac

Postby Chingachgook » Fri Dec 15, 2006 1:21 pm

vezi ca ti-a scapta un topic la okazii.
intreaba si acolo.
isterico.
Sunt cel mai pașnic om din lume. Dorințele mele sunt: o căsuță modestă, un pat bun si o gradina cu pomi. Iar dacă Domnul Dumnezeu ar vrea să mă facă într-adevăr fericit, as vedea spânzurați în acești pomi șase sau șapte din dușmanii mei...

User avatar
adamaria
senior
senior
Posts: 216
Joined: Mon Jul 12, 2004 7:05 pm

Postby adamaria » Fri Dec 15, 2006 1:39 pm

am si eu o intrebare: cererile de tranfer se fac doar o data pe an, respectiv acum in decembrie, adica pe listele alea de transfer pot fi si rezidenti de an mai mare sau sunt numai cei care au dat anu asta rez??

User avatar
Chingachgook
addicted
addicted
Posts: 23561
Joined: Wed Nov 26, 2003 6:34 pm
Location: in hamac

Postby Chingachgook » Fri Dec 15, 2006 2:04 pm

s-au facut transferuri si in iunie
Sunt cel mai pașnic om din lume. Dorințele mele sunt: o căsuță modestă, un pat bun si o gradina cu pomi. Iar dacă Domnul Dumnezeu ar vrea să mă facă într-adevăr fericit, as vedea spânzurați în acești pomi șase sau șapte din dușmanii mei...

User avatar
matrix
elder
elder
Posts: 519
Joined: Mon Jul 07, 2003 9:03 am

Postby matrix » Fri Dec 15, 2006 2:48 pm

de ce sunt persoane care s-au transferat si nu sunt pe listele alea aprobate de pe perfmed :?: :twisted: :twisted: :twisted:
stiu cazuri concrete de transfer brasov-bucuresti si iasi-bucuresti care nu apar pe liste...atat chirurgie cat si medicale :twisted: :twisted:

de asta mi-e sila de sistemul medical din romania :twisted:
Viata lunga si prospera!

User avatar
adamaria
senior
senior
Posts: 216
Joined: Mon Jul 12, 2004 7:05 pm

Postby adamaria » Fri Dec 15, 2006 2:55 pm

eu am gasit o persoana pe lista care s-a transferat dar in schimb nu e pe listele cu rezultatele de la rez , de asta intrebam daca pe listele astea ar putea sa fie si rezidenti de an mai mare

User avatar
adamaria
senior
senior
Posts: 216
Joined: Mon Jul 12, 2004 7:05 pm

Postby adamaria » Fri Dec 15, 2006 2:57 pm

matrix wrote:de ce sunt persoane care s-au transferat si nu sunt pe listele alea aprobate de pe perfmed :?: :twisted: :twisted: :twisted:
stiu cazuri concrete de transfer brasov-bucuresti si iasi-bucuresti care nu apar pe liste...atat chirurgie cat si medicale :twisted: :twisted:

de asta mi-e sila de sistemul medical din romania :twisted:


pai poate nu le-au aprobat transferul.... :twisted:

User avatar
matrix
elder
elder
Posts: 519
Joined: Mon Jul 07, 2003 9:03 am

Postby matrix » Fri Dec 15, 2006 3:01 pm

sigur sigur.... o sa va intalniti cu ei in stagii stati fara grija :P

poti sa te transferi/detasi oricand nu numai in primul an evident legal; ce ziceam eu mai sus cu aia care nu apar pe alte liste e ilegal
Viata lunga si prospera!


Return to “Rezidentiat 2006”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 4 guests