pentru cei picati pe chirurgie....dar cu punctaj de mf

...nimeni n-a spus ca va fi usor
User avatar
shire
senior
senior
Posts: 261
Joined: Tue Nov 21, 2006 8:52 am

pentru cei picati pe chirurgie....dar cu punctaj de mf

Postby shire » Tue Nov 21, 2006 9:01 am

Stie cineva care este exact metodologia de redistributie pe mf pentru cei picati pe chirurgie? Redistributia se face cand? Am vazut ca anul trecut au fost doar 17 locuri pe Bucuresti si doar 4 spitale din capitala arondate, plus prin tara ...Si cam care este ideea in general?....

User avatar
mickeygreen
senior
senior
Posts: 411
Joined: Thu Sep 23, 2004 3:45 am
Location: Bucharest ROMANIA
Contact:

Postby mickeygreen » Tue Nov 21, 2006 9:26 am

dupa afisarea rezultatelor se va anunta (pe site-ul rezidentiat2006.ro) un interval de depunere a cererilor (pt mf) la cnpds (prin fax sau personal). apoi se vor afisa atat listele locurilor disponibile la redistribuire (cate si unde), cat si cea a candidatilor ce urmeaza a fi redistribuiti in ordinea clasificarii si, evident, data la care va avea loc (tot prin teleconferinta) redistribuirea. se procedeaza separat, pt fiecare trunchi, iar alegerea se face cum ziceam in ordinea punctajelor. intr-adevar anul trecut locurile au fost preponderent in spitale judetene si orasenesti, f.putine in centrele universitare. oricum, vor afisa o lista.

despre felul in care s-au facut redistribuirile anul trecut puteti sa va informati inca pe rezidentiat2005.ro, sunt toate informatiile acolo.

singura diferenta notabila e ca la aceste redistribuiri anul trecut au putut participa doar cei din promotia 2005 in timp ce in acest an pot participa candidatii din orice promotie.

User avatar
shire
senior
senior
Posts: 261
Joined: Tue Nov 21, 2006 8:52 am

Postby shire » Tue Nov 21, 2006 11:21 am

MULTUMESC DE INFORMATIE...


Return to “Rezidentiat 2006”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 14 guests