Punctaje medicale ... concret va rog !!!

...nimeni n-a spus ca va fi usor
Marlene
elder
elder
Posts: 522
Joined: Fri Nov 11, 2005 5:11 pm

Postby Marlene » Thu Nov 23, 2006 2:24 pm

ce zici,prinzi cardio?
oricum te felicit ca ai mai avut puterea de a o lua de la inceput!
poate-ti iese,eu iti tin pumnii sincer!
aveam aceeasi chestie,vroiam sa mai dau si eu o data pt cardio-pe urma m-am razgandit,acum,cu toata febra reziului,supravegeat,tinut pumnii pt prieteni,parca imi pare usor rau-dar cine stie,poate asa a fost sa fie
oricum,BAFTA!
Dream as if you'll live forever. Live as if you'll die today

User avatar
Tutza
elder
elder
Posts: 572
Joined: Sun Sep 25, 2005 11:05 am
Location: Iasi
Contact:

Postby Tutza » Thu Nov 23, 2006 10:10 pm

felicitari la toata lumea care a luat si care respira in sfarsit usurata. celor care nu au luat sa nu dispere. luati un job pentru cateva luni si apoi cu forte proaspete de prin mai puneti burta pe carte si o sa fie bine. :wink:

@ marlene multumesc frumos. sper sa prind cardio dar nu ma gandesc prea mult la asta ca sa nu fiu dezamagita.

sa nu iti para rau. eu daca nu prind cardio anul sta sa stii ca nu o sa imi para rau.Dumnezeu stie ce e mai bine pentru fiecare. sunt o gasca de rezidenti care termina cardiologia. astia unde se duc cu totii? eu sunt foarte constienta ca situatia cu cardiologia postrezidentiat nu e deloc roz. mi-am urmat un vis, cu riscul de a regreta mai tarziu pneumologia (deh....salar dublu care in romania totusi conteaza). eu insa nu ii inteleg pe cei care aleg cardio asa......ca e luata printre primele si ca da bine. cand termini un rez si posibilitati de angajare ioc (fara pedigree si muuuulti bani) iti cam piere elanul. in fine . asta chiar nu s-a dorit un post de speriat concurenta. e doar purul adevar.
Formula fericirii e sa fii multumit cu ce ai si sa-ti doresti sa fii in continuare mai bun.

Marlene
elder
elder
Posts: 522
Joined: Fri Nov 11, 2005 5:11 pm

Postby Marlene » Thu Nov 23, 2006 11:13 pm

pai din punctul asta de vedere ai dreptate,posturi postrezi mai mult lipsa!
era decat asa,visul,sau pata pusa (fara nici o legatura cu 'da bine la imagine')si gandind la modul obiectiv si rece am hotarat sa nu mai incerc anul acesta
sigur e mai bine,caci intotdeauna cel mai bine este exact asa cum este! :D
Dream as if you'll live forever. Live as if you'll die today

mork
newbie
newbie
Posts: 6
Joined: Thu Sep 21, 2006 8:29 pm

Postby mork » Thu Nov 23, 2006 11:18 pm

stie cineva pe ce loc s-a terminat balneo anul trecut?

User avatar
Tutza
elder
elder
Posts: 572
Joined: Sun Sep 25, 2005 11:05 am
Location: Iasi
Contact:

Postby Tutza » Thu Nov 23, 2006 11:26 pm

vai de mine marlene. nu am vrut sa zic ca ai fi ales cardio ca "da bine". era cineva foarte dezorientat anul trecut pe aici pe forum care a luat cardio pentru ca i-au zis altii.
Formula fericirii e sa fii multumit cu ce ai si sa-ti doresti sa fii in continuare mai bun.

User avatar
Tutza
elder
elder
Posts: 572
Joined: Sun Sep 25, 2005 11:05 am
Location: Iasi
Contact:

Postby Tutza » Thu Nov 23, 2006 11:28 pm

edit. ca am postat de 2 ori
Formula fericirii e sa fii multumit cu ce ai si sa-ti doresti sa fii in continuare mai bun.

Marlene
elder
elder
Posts: 522
Joined: Fri Nov 11, 2005 5:11 pm

Postby Marlene » Thu Nov 23, 2006 11:35 pm

da,imi adauc aminte de el :D
zicea ceva de genul ca s-a lasat convins de altii care-i spuneau ca i-ar sta bine cardiolog-sunt curioasa cum s-a descurcat ulterior
stai linistita,n-am inteles ca ai fi zis ca-mi dorea doar de imagine
Dream as if you'll live forever. Live as if you'll die today


Return to “Rezidentiat 2006”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 40 guests