Concurenta anulata pt candidatii pe medicina de familie:)

...nimeni n-a spus ca va fi usor
User avatar
miraj
junior
junior
Posts: 77
Joined: Sun Jan 18, 2004 12:33 pm

Concurenta anulata pt candidatii pe medicina de familie:)

Postby miraj » Fri Nov 10, 2006 8:42 pm

Sunt 380 de candidati pe 250 de locuri. Dar cine ia 65% din punctajul maxim obtinut ia tot mf :lol: Asa ca daca ar lua toti punctaje apropiate, ar lua toti. De exemplu daca toti ar lua zero puncte :lol: :lol:

User avatar
magdutz
elder
elder
Posts: 792
Joined: Sun Jul 06, 2003 11:00 am
Location: bucuresti

Postby magdutz » Fri Nov 10, 2006 8:53 pm

facem dupa rezi o colectie de perle de la candidatii stresati? postari "unice si irepetabile"? :lol: :lol: :lol:

User avatar
miraj
junior
junior
Posts: 77
Joined: Sun Jan 18, 2004 12:33 pm

Postby miraj » Fri Nov 10, 2006 8:59 pm

Thread-ul asta voia sa mai descreteasca fruntile celor care s-au saturat de tocit... :lol:

User avatar
Leto
newbie
newbie
Posts: 14
Joined: Tue Oct 31, 2006 8:55 am
Location: Coruscant, pe stanga

Postby Leto » Fri Nov 10, 2006 9:07 pm

Asa e. Oricum MF nu e decat o mare vrajeala. Indiferent de cat de mult o tot dau ei la intors (specialitate de baza cu rol ffffff important bla-bla-bla), MF de la noi mai are pana o sa inceapa macar sa semene cu ce se face afara.
Cat despre materialul uman, ce sa mai zic.... Nu vreau sa jignesc pe nimeni, dar asta e realitatea. Sunt extrem de putini cei care isi gasesc vocatia in MF. Repet, in MF-ul de la noi. Pentru ca in Romania, "gate-keeper-ul" occidental isi gaseste corespondentul intr-un biet contopist (si ma refer aici in special la MF-istii tineri-cu cei batrani care au prins stagiul ala cool pe campiile patriei unde erai fortat sa stii si sa faci de toate e alta mancare de peste) obosit care, din varii motive (personale, familiale sau pur si simplu lene) nu a apucat sa faca altceva.....
There is no emotion, there is peace
There is no ignorance, there is knowledge
There is no passion, there is serenity
There is no death, there is the FORCE.

User avatar
magdutz
elder
elder
Posts: 792
Joined: Sun Jul 06, 2003 11:00 am
Location: bucuresti

Postby magdutz » Fri Nov 10, 2006 9:10 pm

pai prima postare, cel putin, sigur le-a mai descretit..sa vedem continuarea


Return to “Rezidentiat 2006”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 14 guests