cand se fac rezervarile pt cazare in cj?

...nimeni n-a spus ca va fi usor
noughtydream
newbie
newbie
Posts: 21
Joined: Mon Jul 10, 2006 6:06 pm
Location: 90210

cand se fac rezervarile pt cazare in cj?

Postby noughtydream » Mon Jul 10, 2006 6:29 pm

auzisem de la cei de anu trecut ca prin august?

e adevarat?

Marlene
elder
elder
Posts: 522
Joined: Fri Nov 11, 2005 5:11 pm

Postby Marlene » Mon Jul 10, 2006 6:43 pm

nici chiar asa...
Dream as if you'll live forever. Live as if you'll die today

blackgirl0
junior
junior
Posts: 71
Joined: Mon Mar 21, 2005 3:48 pm
Location: bv

Postby blackgirl0 » Mon Jul 10, 2006 6:44 pm

anul trecut mi s-a facut rezervare la hotel cam cu o luna inainte (octombrie). so relax....

sau nu! :lol: ca daca stau sa ma gandesc am stat la hotel 4 stelute, apartament, cu jacuzzi, podea incalzita, plus net. 3 zile = 10 milioane. eu nu prea am stat sa savurez conditiile, dar my husband daaaaaaaaaaaaaaaaa!!! motiv pentru care vrea si anul acesta sa ma acompanieze in minivacanta de rezidentiat :evil: dar nu stie ce i-am pregatit: baraca "lux" 2-3 scanduri :lol: :lol: :lol:

dar e corect ca unii sa se streseze cu examenul vietii, iar altii pe motiv de "suport moral" sa beneficieze de tratament lux??? :wink:
Sic tibi terra levis!

noughtydream
newbie
newbie
Posts: 21
Joined: Mon Jul 10, 2006 6:06 pm
Location: 90210

Postby noughtydream » Mon Jul 10, 2006 6:46 pm

multumesc de lamuriri.marlene nice avatar.

User avatar
187.92a
addicted
addicted
Posts: 47429
Joined: Fri Dec 10, 2004 7:59 pm

Postby 187.92a » Tue Jul 11, 2006 3:44 am

blackgirl0 wrote:anul trecut mi s-a facut rezervare la hotel cam cu o luna inainte (octombrie). so relax....

sau nu! :lol: ca daca stau sa ma gandesc am stat la hotel 4 stelute, apartament, cu jacuzzi, podea incalzita, plus net. 3 zile = 10 milioane. eu nu prea am stat sa savurez conditiile, dar my husband daaaaaaaaaaaaaaaaa!!! motiv pentru care vrea si anul acesta sa ma acompanieze in minivacanta de rezidentiat :evil: dar nu stie ce i-am pregatit: baraca "lux" 2-3 scanduri :lol: :lol: :lol:

dar e corect ca unii sa se streseze cu examenul vietii, iar altii pe motiv de "suport moral" sa beneficieze de tratament lux??? :wink:


mah daca tot a stat si te-a tinut pe bani un an tu ce zici? nu merita si el?


eu in oct, super hotelul Univers-T, frumos langa lac te poti bloca in lift cu o ora inainte de rezi :twisted:

blackgirl0
junior
junior
Posts: 71
Joined: Mon Mar 21, 2005 3:48 pm
Location: bv

Postby blackgirl0 » Tue Jul 11, 2006 10:18 am

trident, cum vrei tu sa demonstrezi ca femeile sunt materialiste! :lol: spre informatie, banii erau majoritatea sponsorizare de la parinti :cry:
Sic tibi terra levis!

User avatar
187.92a
addicted
addicted
Posts: 47429
Joined: Fri Dec 10, 2004 7:59 pm

Postby 187.92a » Tue Jul 11, 2006 5:23 pm

bine mah, da nu asta voiam, ideea era ca uite macar asha: daca tot te-a suportat cu rezi ala un an macar jacuzzi sa faca nu?

User avatar
harry
senior
senior
Posts: 152
Joined: Tue Oct 26, 2004 7:24 pm
Location: spitalu' 9
Contact:

Postby harry » Fri Jul 14, 2006 12:04 pm

trebuie sa va grabiti cu rezervarea pt. ca nu cred ca mai sunt multe locuri la hotel inca de pe acum.

User avatar
i_mona_12
senior
senior
Posts: 175
Joined: Mon Feb 07, 2005 11:12 am

Postby i_mona_12 » Fri Jul 14, 2006 12:27 pm

mi-am facut rezervare, dar deocamdata nu se stiu centrele :roll:
Oare sunt prea optimista daca sper ca anul asta sa se dea medicala la Bucuresti?! :D
Daca ai o problema grea, da-o unui om lenes; el va gasi cea mai simpla cale sa o rezolve.

alfa
junior
junior
Posts: 34
Joined: Mon Jun 12, 2006 1:51 pm

Postby alfa » Fri Jul 14, 2006 12:30 pm

eu cred ca va grabiti, anul trecut am facut rezervare in octombrie si fara mari dificultati

blackgirl0
junior
junior
Posts: 71
Joined: Mon Mar 21, 2005 3:48 pm
Location: bv

Postby blackgirl0 » Fri Jul 14, 2006 11:34 pm

asta-i si parerea mea, dar...oamenii sunt grabiti! :wink:
Sic tibi terra levis!

User avatar
187.92a
addicted
addicted
Posts: 47429
Joined: Fri Dec 10, 2004 7:59 pm

Postby 187.92a » Sat Jul 15, 2006 9:07 pm

si s-o credeti voi ca daca faceti rezervare in iulie va mai tzine careva camerele. am auzit de cazuri cu rezervari fictive si suni si verifici si p final cd ajungi: ne cerem scuze, tocami am dat azi dim camerea, ati vorbit cu colega si nu mi-a lasat vorba :lol: :lol:

User avatar
myty_miti
senior
senior
Posts: 116
Joined: Wed Feb 01, 2006 2:46 pm
Location: constanta
Contact:

Postby myty_miti » Sun Jul 16, 2006 1:48 pm

clujul e mare ..... are destule parcuri, biserici ..... mai exista si o gara ..... asa ca nu disperati
Image
Image

Marlene
elder
elder
Posts: 522
Joined: Fri Nov 11, 2005 5:11 pm

Postby Marlene » Sun Jul 16, 2006 1:51 pm

acu,parcuri ar mai incapea...zau
si terase
Dream as if you'll live forever. Live as if you'll die today

User avatar
dice
senior
senior
Posts: 224
Joined: Sun Sep 11, 2005 12:53 am

Postby dice » Tue Aug 15, 2006 11:14 am

ce-ati m facut?ati inceput sa va faceti rezervarile?eu am facut zilele trecute si la hotel si la autocar. receptionera mi-a spus ca m sunt si alte rezervari deja facute.
Behind every great love is a great story

User avatar
Doll
elder
elder
Posts: 876
Joined: Mon Aug 01, 2005 6:59 pm
Location: valley of the dolls
Contact:

Postby Doll » Tue Aug 15, 2006 12:43 pm

si eu mi-am facut rezervare la un hotel si cand i-am spus receptionistei pe ce data vreau a sarit "aaa...dar nu stiu daca mai am"

User avatar
dice
senior
senior
Posts: 224
Joined: Sun Sep 11, 2005 12:53 am

Postby dice » Tue Aug 15, 2006 3:27 pm

acum vreo 3 sapt am sunat la un hotel pt rezervare si imediat ce a auzit ca "sunt examene "in perioada respectiva mi-a spus ca nu m are camere duble ci doar la nu stiu cate enshpe mii pe paturi in camera,dupa ce raspunsul initial era cu totul altul...
si totusi,poate sunt sanse sa se dea medicala in buc si chirurgia in cluj.dupa 2 ani consecutivi,poate schimba si ei,nu?

User avatar
Doll
elder
elder
Posts: 876
Joined: Mon Aug 01, 2005 6:59 pm
Location: valley of the dolls
Contact:

Postby Doll » Tue Aug 15, 2006 7:20 pm

de ce sa schimbe? de ce atatea schibmari? de ce nu stabilitate? daca clujul a demonstrat ca se descurca bine pentru ce sa se mearga intr-un oras in care hotelurile sunt mai scumpe si distantele de parcurs cu taxi-ul mai lungi?

Hestia
senior
senior
Posts: 173
Joined: Sat Jul 08, 2006 10:30 pm

Postby Hestia » Tue Aug 15, 2006 7:34 pm

si saracii cei care dau pe chirurgie ce vina au?! :twisted:

andreeamunteanu
junior
junior
Posts: 53
Joined: Wed Jul 13, 2005 6:14 pm
Location: cluj
Contact:

Postby andreeamunteanu » Tue Aug 15, 2006 9:56 pm

medicalele se vor da tot la cluj... si se stie si amplasarea...se pare ca toti la un loc in cladirea noua a facultatii de stiinte economice...sursa: un asist univ care stie deja ca va fi supraveghetor

User avatar
dice
senior
senior
Posts: 224
Joined: Sun Sep 11, 2005 12:53 am

Postby dice » Tue Aug 15, 2006 10:32 pm

pot incepe sa ma consolez cu acest gand.nu ca n-as cunoaste ambele orase la fel de bine dar e un pic prea departe pt gustul meu

User avatar
Chingachgook
addicted
addicted
Posts: 23561
Joined: Wed Nov 26, 2003 6:34 pm
Location: in hamac

Postby Chingachgook » Tue Aug 15, 2006 11:27 pm

@ andreea munteanu. sau din ciclul hai sa zicem si noi ceva sa ne dam interesanti pe imed.
de unde stie asistentul respectiv ce si cum? e var cu tata lu coculescu?
poate i-a promis careva ca il baga supraveghetor, dar poate fi la fel de bine si la grupa de laborator. ca sa nu mai zic de prostia cu "se stie si amplasarea". afla ca anu trecut s-a dat examenul intr-o gramada de amplasari. printre care si in cladirea noua etc.

mai era cineva, nu sunt sigur da parca dupa logica parea din moldova.
"de ce sa schimbe? de ce atatea schibmari? de ce nu stabilitate? daca clujul a demonstrat ca se descurca bine pentru ce sa se mearga intr-un oras in care hotelurile sunt mai scumpe si distantele de parcurs cu taxi-ul mai lungi?"

dar aia (potentiali) de pe chirurgie ce vina au? pentru ei nu sunt taxiurile scumpe? sau mergem pe principiul ca ei sunt niste spagari nenorociti, 'r-ar mama lor, si oricum isi recupereaza banii in anul 1 de rezi?
la ce a demonstrat clujul ca se descurca bine? la numarat buline? pot foarte bine sa numere si buline si la chirugie. sau la dentisti.
Sunt cel mai pașnic om din lume. Dorințele mele sunt: o căsuță modestă, un pat bun si o gradina cu pomi. Iar dacă Domnul Dumnezeu ar vrea să mă facă într-adevăr fericit, as vedea spânzurați în acești pomi șase sau șapte din dușmanii mei...

User avatar
187.92a
addicted
addicted
Posts: 47429
Joined: Fri Dec 10, 2004 7:59 pm

Postby 187.92a » Wed Aug 16, 2006 2:31 am

si cand o sa vina afluxu am auzit ca receptionerii uita de rezervari etc
eu zic ca e bine sa confirmati inainte cu 1-2 zile asa ceva

andreeamunteanu
junior
junior
Posts: 53
Joined: Wed Jul 13, 2005 6:14 pm
Location: cluj
Contact:

Postby andreeamunteanu » Wed Aug 16, 2006 11:04 am

[quote="kooksee"]@ andreea munteanu. sau din ciclul hai sa zicem si noi ceva sa ne dam interesanti pe imed.
de unde stie asistentul respectiv ce si cum? e var cu tata lu coculescu?
poate i-a promis careva ca il baga supraveghetor, dar poate fi la fel de bine si la grupa de laborator. ca sa nu mai zic de prostia cu "se stie si amplasarea". afla ca anu trecut s-a dat examenul intr-o gramada de amplasari. printre care si in cladirea noua etc.

bine ca esti tu mai destept decat toti...am vrut doar sa fac o fapta buna ca am vazut cat se agita lumea cu rezervarile si am zis ce mi s-a spus si mie...n-ai decat sa nu crezi si sa astepti vesti de la marele coculescu care oricum a demonstrat ca nu da doi bani pe noi...poate centru universitar Pucioasa s-ar descurca mai bine la numarat buline ...asa ca mai bine ramai tu acolo ca oricum vad ca nu-ti convine nici bucurestiu nici cluju

User avatar
dice
senior
senior
Posts: 224
Joined: Sun Sep 11, 2005 12:53 am

Postby dice » Wed Aug 16, 2006 12:27 pm

si cand o sa vina afluxu am auzit ca receptionerii uita de rezervari etc
eu zic ca e bine sa confirmati inainte cu 1-2 zile asa ceva


bine-nteles ca trebuie confirmat cu cateva zile inainte.asa mi-a spus si receptionera.tinand cont ca m e destulpana atunci si deja am facut rezervarea,am de gand sa sun periodic(la 3 sapt sa zicem) sa tot confirm ca sa fiu sigura ca nu voi avea probleme.
cat despre treaba asta cu orasele in care se da cutare specialitate,eu cred ca criteriile de alegere sunt cu totul altele decat "orasul x s-a dovedit a se descurca f bine gazduind cutare specialitate'.eu dau pe medicale si-mi convine sa se dea in bucuresti pt ca e m aproape si ultimii ani i-am petrecut aici.sunt altii care doresc invers.niciodata nu vom fi multumiti cu totii.nu e motiv de cearta.s-o da unde s-o da,vom merge care unde;imp e sa-l luam

User avatar
danhia
elite
elite
Posts: 4297
Joined: Sat Oct 29, 2005 8:56 pm
Location: The Royal Ascot Brigade

Postby danhia » Wed Aug 16, 2006 12:37 pm

eu chiar nu am auzit de nimeni care sa nu aiba unde sa stea in cluj sau care sa fi picat exam pe motiv ca nu a gasit cazare.
cred ca e un subiect rasucit aiurea pe toate partile si incep sa cred ca voi nu aveti cu ce sa bateti capetele de va preocupa atata de mult cuibusorul de dinaintea reziu-lui.
sigur ca exista zicala cu iarna car si vara sanie dar deja va stresati inutil. ca aia care isi iau subiectul pt lucrarea de diploma din anul 4 si pana in anul 6 uita ce au de facut si-si cumpara alta lucrare gata facuta.
relax people. sau stresati un genom.

in plus va exista intotdeuna o matusa, un fost coleg de var de facultate al parintilor stabilit pe acolo care la nevoie va ia din gara si va gazduieste pt o zi. :D
Red Apple

cristinap
junior
junior
Posts: 60
Joined: Tue Nov 22, 2005 4:23 pm
Location: timisoara

Postby cristinap » Fri Aug 18, 2006 12:00 am

Eu am stat anul trecut la Hotel Napoca, iar rezervarea am facut-o cu 2 luni inainte. :silly: M-au cazat la etajul 8, curgeau robinetele la baie :wc: , a fost fff frig, curent pe la geamuri (am pus paturi pe pervaz) si ca totul sa fie ok, am avut si motorul liftului deasupra camerei....deci nu am dormit toata noaptea. :orchestra: Asa ca, puteam sa dorm in gara, in aceleasi conditii si nu plateam 1 500 000. Poate anul asta asa o sa fac! :peace:
cris

User avatar
dice
senior
senior
Posts: 224
Joined: Sun Sep 11, 2005 12:53 am

Postby dice » Fri Aug 18, 2006 8:48 am

cum e la hotel "vladeasa"(actula "transilvania").stiu ca e fix in centru,dar conditiile?poti avea "norocul" sa nimeresti rau?=chestii de genul celor descrise de cristinap?

User avatar
matrix
elder
elder
Posts: 519
Joined: Mon Jul 07, 2003 9:03 am

Postby matrix » Fri Aug 18, 2006 9:22 am

puteti sa ne recomandati niste hoteluri din cluj. eventual cu tot cu preturi, macar orientativ, de la cele de ** in sus. pe net am cautat si reclame au in mare parte cele de 4*, iar examenul asta nu merita 4*. ar fi excelent daca ar fi din experienta personala. nu chiar intr-un ghid Michelin, dar asa orienrtativ.

:P
Viata lunga si prospera!

User avatar
iris
junior
junior
Posts: 97
Joined: Mon Oct 06, 2003 3:24 pm

Postby iris » Fri Aug 18, 2006 9:51 am

as dori si eu sa aflu din experienta personala ce hoteluri recomandati, sunt atatea oferte(scumpe.........) si unele mai aproape altele mai departe de centru...Nu am fost niciodata in cluj, nu-mi dau seama de cat de departe sau aproape de universitate sunt in timp real(nu doar pe o harta...).Exista vreun hotel de 2 max 3 stele care sa satisfaca cele cateva conditii pe care le dorim cu totii atunci: liniste. nu frig(sa nu zic caldura...), sa nu fie in pampas(sa ajungi in max juma de ora-45 min la univ)?multumesc mult

andreeamunteanu
junior
junior
Posts: 53
Joined: Wed Jul 13, 2005 6:14 pm
Location: cluj
Contact:

Postby andreeamunteanu » Fri Aug 18, 2006 12:09 pm

clujul nu are un sediu propriu-zis al universitatii unde sa zici ca le gasesti pe toate ( sali de lucrari, amfiteatre, secretariat si alte cele)....cursurile si stagiile se tin la clinicile universitare, iar examenu asta minunat nu cred ca va fi numai intr-un loc ( chiar daca mai sus am afirmat ca se stie amplasarea, nu cred ca vom incapea cu totii in cladirea facultatii de stiinte economice, chiar daca e maaaareee) ...anu trecut au fost repartitii in toate amfiteatrele posibile din cj ( nu numa in cele apartinand UMF-ului)...deci nu poti stii unde vei fi repartizat(a) ca sa stii cat de aproape esti de centru sau de hotel ...

informatii despre un anumit hotel nu pot sa-ti dau ca n-am stat niciodata intr-unu ( fiind clujanca)

mult spor la toata lumea ..si nu va panicati ca loc va fi pt toti si clujul e frumos

malkut
junior
junior
Posts: 29
Joined: Tue Mar 01, 2005 2:10 pm

Postby malkut » Fri Aug 18, 2006 4:19 pm

Puteti incerca la hotel Cristian. Acolo am stat eu anul trecut, pt ca am rezervat tarziu si doar aici am mai gasit. Era nou hotelul si nu prea se stia de el(am aflat de la o receptionera de la el hotel). Hotelul nu e extraordinar, dar era confortabil, caldura de stateam cu geamul deschis, curat, tv,frigider, mic dejun, rezervare taxi etc.N-a fost scump(parca 1200 000) si mi-au tinut si bagajul pana seara ,cand am plecat. Daca va intereseaza, da-ti si voi un search , ca nu mai am tel de acolo.
Spor la invatat

User avatar
DEVIL
senior
senior
Posts: 118
Joined: Mon Jan 09, 2006 9:51 pm

Postby DEVIL » Fri Aug 18, 2006 6:12 pm

si daca nu se da la cluj ci la iashi. ?n-ar fi mai bine sa asteptam afisarea centrelor si deabia atunci sa ne rezervam camera :idea: ca doar no fi dracul atat de negru :shock:

User avatar
C.M
senior
senior
Posts: 163
Joined: Sat Oct 18, 2003 11:47 pm
Location: Bucuresti

Postby C.M » Sat Aug 19, 2006 2:08 pm

Eu zic sa va doriti sa se dea la Cluj, pt ca orgaizarea de-acolo nu se compara cu cea de la buc...si va spune cineva care a facut pana in cluj de i s-a urat (cred ca vreo 10-12 ore cu trenul)...
Acolo unde ignoranta e fericire,e o nebunie sa fii destept!

User avatar
corcodusa
senior
senior
Posts: 254
Joined: Tue Jun 13, 2006 7:16 pm
Location: din ianuarie iasi

Postby corcodusa » Sat Aug 19, 2006 8:40 pm

DEVIL wrote:si daca nu se da la cluj ci la iashi. ?n-ar fi mai bine sa asteptam afisarea centrelor si deabia atunci sa ne rezervam camera :idea: ca doar no fi dracul atat de negru :shock:

parca aparuse undeva scris pe forum ca se da in aceleasi locuri ca anu trecut, nu?
apropo in vestita VM nu a mai aparut nimic nou?
inca un macelar in spitale

User avatar
DEVIL
senior
senior
Posts: 118
Joined: Mon Jan 09, 2006 9:51 pm

Postby DEVIL » Sun Aug 20, 2006 8:21 am

din cate stiu eu nu s-au anuntzat OFICIAL centrele :!:

Hestia
senior
senior
Posts: 173
Joined: Sat Jul 08, 2006 10:30 pm

Postby Hestia » Sun Aug 20, 2006 9:01 am

da, nu e nimic oficial deocamdata.

User avatar
ratzushka
elder
elder
Posts: 1316
Joined: Tue Apr 20, 2004 1:40 pm

Postby ratzushka » Mon Aug 21, 2006 9:16 am

in experientele mele pro-rezidentiaresti am incercat sa scot de la lumea de prin bucuresti sau de la cei care au mai experimentat bucurestiul, vreo propunere, idee..ceva de cazare...si niciodat nu am primit nici un raspuns care sa ma fi ajutat. :cry:
am impresia ca toata lumea merge la cluj :?
deci asa, ca ultima incercare, poate imi zice si mie cineva vre-un pont de doo zile in frumoasa noastra capitala. si sunt sigura cu nu sunt singura care e interesata.thx.

User avatar
DEVIL
senior
senior
Posts: 118
Joined: Mon Jan 09, 2006 9:51 pm

Postby DEVIL » Mon Aug 21, 2006 4:52 pm



Return to “Rezidentiat 2006”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 20 guests