Medicina dentara 2006

...nimeni n-a spus ca va fi usor
User avatar
VARAN / STUDY
senior
senior
Posts: 183
Joined: Fri Jun 02, 2006 6:29 pm

Medicina dentara 2006

Postby VARAN / STUDY » Fri Jun 16, 2006 1:28 pm

stie cineva (macar zvonistic) dc se vor baga la concurs si alte specialitati decat cele de anul trecut? ma intereseaza dc se baga "IMPLANTOLOGIE ORALA"....

User avatar
damonik
senior
senior
Posts: 207
Joined: Sun Jul 06, 2003 1:00 pm
Location: space, the final frontier
Contact:

Postby damonik » Fri Jun 16, 2006 7:06 pm

E muuult prea mare afacerea cu implanto ca s-o bage la rezi. Asa ca relax. In cel mai bun caz, ramane numarul de locuri de anul trecut la specialitatile deja existente. In cel mai rau... se va mai micsora :twisted: O noua specialitate introdusa la rezi implica o trecere prin parlament a unei legi sau ordonante. Ghici daca au timp sau bunavointa parlamentarii nostrii? 80% din ei nu inteleg nic din ce are legatura cu medicina, vreo 19% asculta parerile medicilor dar nu vor sa faca nimic ca-s prea ocupati cu castigarea de capital electoral, restul sunt " vox clamantis in deserto" sau cam asa ceva. 8)
Nu va mai luati dupa toti zvonacii, mai cititi si voi ce si cum. Eventual stati de vorba cu juristii de pe langa Casele de Asigurari si Colegiile de specialitate. E deosebit de instructiva o astfel de discutie.
Ai avut sansa unica de a capata forma omeneasca. NU-TI PIERDE TIMPUL!

User avatar
VARAN / STUDY
senior
senior
Posts: 183
Joined: Fri Jun 02, 2006 6:29 pm

Postby VARAN / STUDY » Fri Jun 16, 2006 7:23 pm

ok... nu intrb pt mine... intreb pt o prietena, eu sunt generalist... ideea e ca am inteles ca a fost odata la rezi specialitatea asta si in cercul "dintarilor" cica se aude ca s-ar introduce ceva specialitati anul asta... ideea e ce? ma rog in linii generale sunt deacord cu tine, dar faza cu trecutul prin parlament n-o stiam si nici nu cunosc dc ai sau n-ai dreptate cu asta... ma rog ... vom afla pana la urma ce si cum, totusi nu strica sa intreb, nu?
cont inactivat de adminsitratie pentru comportament inadecvat la adresa utilizatorilor forumului

User avatar
drLouis
elite
elite
Posts: 2922
Joined: Fri Oct 15, 2004 7:10 pm
Location: http://drlouis.com

Postby drLouis » Fri Jul 07, 2006 2:49 am

am vazut curand pa undeva ca nu se baga nimic in + la dintzologie; si pe BMF ce ca tre sa ai si stoma si mg sa poti sa te bagi; inchide bucur shandramaua.
.

baby
junior
junior
Posts: 48
Joined: Tue Nov 16, 2004 1:59 pm
Location: bucuresti

rezi2006

Postby baby » Sun Jul 09, 2006 9:46 am

Prin facultate se auzea ca vor fi si alte specialitati:endodontie,parodonto,dar de implanto chiar nu am auzit nimic.Si nu cred ca renunuta ei la cursul cu plata ca sa aiba rezidenti.Sincer,nu cred ca vor fi mai multe locuri sau specialitati,pt ca Bucur se plange ca suntem prea multi in rezi pe chirurgie mica din cauza preparatorilor,care n-au dat examen!

Insurgentu
Posts: 2
Joined: Mon Oct 09, 2006 1:34 pm

Postby Insurgentu » Mon Oct 09, 2006 1:43 pm

Aloooo! E cineva pe aici? Poate sa-mi trimita si mie cineva in mail grilele de anul trecut de la rezidentiat?

e-mail: bogdan_petru_pop@personal.ro

Multumesc anticipat...

User avatar
BULINUTZA
junior
junior
Posts: 31
Joined: Fri Oct 06, 2006 10:18 am

Postby BULINUTZA » Wed Oct 11, 2006 7:06 pm

Insurgentu, te rog spune-mi daca ai facut rost de grilele de anul trecut :?: ....as avea si eu nevoie de ele, daca se poate...Multumesc :)

Ma tot uit pe aici la topicul de Medicina Dentara si nu mai vad nici o miscare...Toate lumea invata pe rupte sau din contra???? :?: Sunt tare invidioasa pe cei de la MG, de ce sunt ei asa solidari si noi nu???

PS apropos, daca stie cineva sa-mi spuna sb nr 29, cel cu Incidentele si accidentele eruptiei dentare de la ce pagina incepe mai exact???? :D


Return to “Rezidentiat 2006”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 9 guests