rezidentiat alergologie

...noi crestem odata cu tara...
Macko
newbie
newbie
Posts: 15
Joined: Sat Apr 23, 2005 10:32 am

rezidentiat alergologie

Postby Macko » Wed Dec 21, 2005 12:25 pm

salut, sunt din Ms si mi-am ales alergo in Cj si as avea cateva intrebari, mai ales de la cei care sunt din Cj si au ales alergo. Eu am primit stagiu de interne la medicala 3 si am fost acolo sa vad si eu cine este indrumatorul de stagiu si unde trebe sa merg in 3 ian, dar m-au tot trimis de la unul la altul. Maine merg iar in Cj, poate mai aflu ceva. Daca stiti si voi unde incepem, va rog scrieti.

Macko
newbie
newbie
Posts: 15
Joined: Sat Apr 23, 2005 10:32 am

Postby Macko » Fri Jan 06, 2006 10:32 am

salut, stie cineva daca si alergologia e pe lista specialitatilor care vor disparea odata cu integrarea in UE?

iriss
junior
junior
Posts: 77
Joined: Fri Jun 03, 2005 10:18 am
Location: constantza

Postby iriss » Sun Jan 08, 2006 1:20 am

puiu', in ue nu exista alergologie separat,e inclusa in interne...vezi ca de ce fugi nu scapi :D
lasa ca vezi tu ce faci,ai timp sa te mai gandesti..oricum,sa nu crezi ca vei scapa de citit,orice medic care se respecta citeste 2 ore pe zi ceva,asa ca degeaba fugi de interne ca daca ne-am bagat in hora trebe sa jucam
te pup cu drag

Macko
newbie
newbie
Posts: 15
Joined: Sat Apr 23, 2005 10:32 am

Postby Macko » Sun Jan 08, 2006 10:49 am

stiu,...chestia e ca vreau sa stiu ce se va intampla cu noi. Dar totusi, eu asa cred ca se tinde spre supraspecializari. De unde sti ca alergo e inclusa in interne? sti sigur sau ai aflat si tu de la cineva care asa crede sau sunt impresii, etc., etc.....pt ca nu stiu ce sa mai cred. Oricum, doamne iarta-ma, acum fara loc de munca nu o sa ramanem.
btw, ma bucur ca ti-ai gasit loc fain in buc. poate o sa-ti placa si spitalul si o sa fie ok

iriss
junior
junior
Posts: 77
Joined: Fri Jun 03, 2005 10:18 am
Location: constantza

Postby iriss » Sun Jan 08, 2006 12:23 pm

ok,asta ramane de vazut ca abia maine incep ca atunci se nintoarce profu din concediu
o sa te tin la curent
te pup :peace:
nu "am auzit "despre alergo...tre sa dai numai o adresa dde net cu specialitatile din ue si o sa vezi
da stai linisitit,profu mi-a zis ca fiecare tzara are dreptu sa-si stabileasca singura specialitatile,nu ni se baga nimic pe gat

iriss
junior
junior
Posts: 77
Joined: Fri Jun 03, 2005 10:18 am
Location: constantza

Postby iriss » Sun Jan 08, 2006 12:24 pm

ok,asta ramane de vazut ca abia maine incep ca atunci se nintoarce profu din concediu
o sa te tin la curent
te pup :peace:
nu "am auzit "despre alergo...tre sa dai numai o adresa dde net cu specialitatile din ue si o sa vezi
da stai linisitit,profu mi-a zis ca fiecare tzara are dreptu sa-si stabileasca singura specialitatile,nu ni se baga nimic pe gat

User avatar
keyra
senior
senior
Posts: 129
Joined: Mon Feb 28, 2005 3:31 pm
Location: bucuresti

Postby keyra » Mon Jan 09, 2006 6:33 pm

Daca cumva ai tu o lista cu specialitatile din EU poti sa o postezi aici, ca eu una nu am gasit. thx

Un congres european de alergo aici: http://www.eaaci.net
si au si 100 travel grants pt juniors.
mai sunt:
http://www.sraic.ro
http://www.aaai.org.
Bafta!
un jour la tendresse s'etendra sur le monde


Return to “Rezidentiat 2005”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 11 guests