Teleconferinta

...noi crestem odata cu tara...
doctoru'
newbie
newbie
Posts: 7
Joined: Fri Nov 11, 2005 1:18 am
Location: provincie

Postby doctoru' » Mon Nov 28, 2005 12:02 am

cati au luat sub lista la medicale, ca n-am mai putut sa stau?

User avatar
chris0500
senior
senior
Posts: 177
Joined: Mon Nov 21, 2005 9:02 pm
Location: prin sud

Postby chris0500 » Mon Nov 28, 2005 12:48 am

doctoru' wrote:cati au luat sub lista la medicale, ca n-am mai putut sa stau?


84 de oameni au luat pe medicale sub limita. adik pana la 1463. pana la un punctaj de 741

User avatar
187.92a
addicted
addicted
Posts: 47429
Joined: Fri Dec 10, 2004 7:59 pm

Postby 187.92a » Mon Nov 28, 2005 12:49 am

eu tot n-am inteles unde era aia care vorbea.
de remarcat dictia. serios. si rabdarea.

User avatar
chris0500
senior
senior
Posts: 177
Joined: Mon Nov 21, 2005 9:02 pm
Location: prin sud

Postby chris0500 » Mon Nov 28, 2005 12:51 am

trident wrote:eu tot n-am inteles unde era aia care vorbea.
de remarcat dictia. serios. si rabdarea.


lauda-te trident!!! ce ti-ai ales? lumea e curioasa :D

User avatar
pc7
elite
elite
Posts: 10934
Joined: Fri Apr 01, 2005 8:07 pm

Postby pc7 » Mon Nov 28, 2005 1:49 am

trident wrote
lauda-te trident!!! ce ti-ai ales? lumea e curioasa


pe mine na!, confirma iubi ca nu ma cred}{
Life's not fair, get used to it

User avatar
pc7
elite
elite
Posts: 10934
Joined: Fri Apr 01, 2005 8:07 pm

Postby pc7 » Mon Nov 28, 2005 1:53 am

chris0500, wrote, scuze m-am incurcat putzin :D
Life's not fair, get used to it

User avatar
187.92a
addicted
addicted
Posts: 47429
Joined: Fri Dec 10, 2004 7:59 pm

Postby 187.92a » Mon Nov 28, 2005 6:41 am

confirm pepecesapte over.
cea mai de *** faza mi s-a parut numarul de apartinatori care venisera cu micii si micile goe sa le tina tabelul. nu inteleg de ce gramada asta de parinti. ca si la cluj. pe langa ca e jenibil oricum ai da-o, trebuia sa-i calci p toti aia in picioare :x . (incredibil cat de putin reactioneaza oamenii cand li se pune o talpa pe spate :twisted: )



si cea mai urata faza-scarboasa de-a dreptul- a fost una care luase gastro in bucuresti si facea tot felul de faze dintr-alea de 'yes' 'i did it' bebeto dupa gol leganand bebetu', (habar n-am sa le pun in cuvinte) catre nu sh cineva din sala. asta mi-a produs greatza.
pe aceasta cale: scarba maxima!!...


inca o data tot respectul pt personalul DSP, pt rabdare si timing.
altfel cica ar fi dat vreo 2 locuri pe neuro care nu existau.

User avatar
chris0500
senior
senior
Posts: 177
Joined: Mon Nov 21, 2005 9:02 pm
Location: prin sud

Postby chris0500 » Mon Nov 28, 2005 10:14 am

trident wrote:confirm pepecesapte over.
cea mai de *** faza mi s-a parut numarul de apartinatori care venisera cu micii si micile goe sa le tina tabelul. nu inteleg de ce gramada asta de parinti. ca si la cluj. pe langa ca e jenibil oricum ai da-o, trebuia sa-i calci p toti aia in picioare :x . (incredibil cat de putin reactioneaza oamenii cand li se pune o talpa pe spate :twisted: )



si cea mai urata faza-scarboasa de-a dreptul- a fost una care luase gastro in bucuresti si facea tot felul de faze dintr-alea de 'yes' 'i did it' bebeto dupa gol leganand bebetu', (habar n-am sa le pun in cuvinte) catre nu sh cineva din sala. asta mi-a produs greatza.
pe aceasta cale: scarba maxima!!...


inca o data tot respectul pt personalul DSP, pt rabdare si timing.
altfel cica ar fi dat vreo 2 locuri pe neuro care nu existau.



asa e cand unii au spatele asigurat sau punctaj mare: nu mai au emotii. altii ca sa scape de ele vin cu toata familia. de sustinere morala ai auzit pana acum?

User avatar
Darla
senior
senior
Posts: 134
Joined: Thu Aug 18, 2005 3:13 pm

Postby Darla » Mon Nov 28, 2005 10:50 am

[quote="trident"]confirm pepecesapte over.
cea mai de *** faza mi s-a parut numarul de apartinatori care venisera cu micii si micile goe sa le tina tabelul. nu inteleg de ce gramada asta de parinti. ca si la cluj. pe langa ca e jenibil oricum ai da-o, trebuia sa-i calci p toti aia in picioare :x . (incredibil cat de putin reactioneaza oamenii cand li se pune o talpa pe spate :twisted: )

gretos nu-i asa? de chiar de chiar...
ce n-ai coborat baetzash la parter (daca tot zici despre cluj), acolo era aerata atmosfera...adevarat ca s-ar fi putut totusi sa te simti jenat si ingretosat....eram io si familia mea....si pretenu care tinea de tabel :twisted: ...pana la psikiatrie ce-ar fi sa te-ndeletnicesti cu reactiile oamenilor normali? :x

User avatar
selena
senior
senior
Posts: 160
Joined: Wed Oct 12, 2005 2:58 pm
Location: Timisoara
Contact:

Postby selena » Mon Nov 28, 2005 11:20 am

cum adik yes, ''i did it''?! did what? sa nu-mi zici ca facea in ciuda la ceilalti ca ''v-am luat cozonacu' '' ca nu te cred!
Great minds think alike

User avatar
187.92a
addicted
addicted
Posts: 47429
Joined: Fri Dec 10, 2004 7:59 pm

Postby 187.92a » Mon Nov 28, 2005 2:38 pm

nu sh da cred ca era in primii 20, oare aflase tocma atunci? whatever, asta e , am fost singurul ingretzoshat. si ea singura pe car-am vazut-o facand asa ceva.


si apartinatorii tare dragutzi, erau d-aia cu niste tabele de si le-nsirau p toata banca. n-ar fi asta problema, ci daor ca daca te uitai la ce bifasera primeai o privire de-aia ucigatoare in schimb.
distrusi

dada sustinere morala, d-aia a trebuit sa ne calcam in picioare, sa stea sustinerea morala jos
:lol: :lol:

User avatar
Darla
senior
senior
Posts: 134
Joined: Thu Aug 18, 2005 3:13 pm

Postby Darla » Mon Nov 28, 2005 9:42 pm

dada sustinere morala, d-aia a trebuit sa ne calcam in picioare, sa stea sustinerea morala jos
:lol: :lol:[/quote]

nu pot decat sa regret ca a trebuit sa te chinui in bucale. :D ..(banuiesc ca acolo ai onorat targuiala)...trebuia sa vii in provincie....a fost relativ elegant....fiecare a avut spatiu berechet...si io i-am si explicat unuia care-i faza in tabelu meu....asa ca ,ce mai, oameni draguti in ardeal :wink:

User avatar
bogdanescu
senior
senior
Posts: 272
Joined: Fri May 20, 2005 8:29 pm

Postby bogdanescu » Tue Nov 29, 2005 3:33 am

trident wrote:si apartinatorii tare dragutzi, erau d-aia cu niste tabele de si le-nsirau p toata banca. n-ar fi asta problema, ci daor ca daca te uitai la ce bifasera primeai o privire de-aia ucigatoare in schimb.
distrusi

nu inteleg de ce te deranjeaza ca si-au invitat si rudele de la tara? :D
trebuie si ei sa se laude cu geniul familiei... sa-si faca poze cu fitzuica minune :)
bine ca a fost repede si n-au putut veni si rudele din spania! sa fi vazut atunci...

Darla wrote:asa ca ,ce mai, oameni draguti in ardeal :wink:

da, asa e... dar si inceti. :D
cel din cluj cred ca era dupa o noapte de betie!

User avatar
Darla
senior
senior
Posts: 134
Joined: Thu Aug 18, 2005 3:13 pm

Postby Darla » Tue Nov 29, 2005 4:18 am

Darla wrote:asa ca ,ce mai, oameni draguti in ardeal :wink:

da, asa e... dar si inceti. :D

y e a h y e a h y e a h..... :wink:

Omnia
Posts: 1
Joined: Mon Nov 07, 2005 2:53 pm

Postby Omnia » Tue Nov 29, 2005 4:38 am

bogdanescu wrote:
trident wrote:si apartinatorii tare dragutzi, erau d-aia cu niste tabele de si le-nsirau p toata banca. n-ar fi asta problema, ci daor ca daca te uitai la ce bifasera primeai o privire de-aia ucigatoare in schimb.
distrusi

nu inteleg de ce te deranjeaza ca si-au invitat si rudele de la tara? :D
trebuie si ei sa se laude cu geniul familiei... sa-si faca poze cu fitzuica minune :)
bine ca a fost repede si n-au putut veni si rudele din spania! sa fi vazut atunci...

Darla wrote:asa ca ,ce mai, oameni draguti in ardeal :wink:

da, asa e... dar si inceti. :D
cel din cluj cred ca era dupa o noapte de betie!


mister bog....(e prea lung si-mi oboseste tastatura) banuiesc ca esti din metropola bucuresti: ai limbaj, atitudine de MITIC, daca-ntelegi ce vreau sa zic!!! ai tu vreo problema cu rudele de la tara, din tara, din strainatate?
daca as fi vrut as fi dus cu mine nu numai rudele ci si vecinii, prietenii. vreo problema? sau te crezi spiritual?
punctul 2:in vest sunt oameni draguti, civilizati. noi suntem in occident! pe cand altii .... tot trogloditi si necizelati raman ...:D :D :D

User avatar
187.92a
addicted
addicted
Posts: 47429
Joined: Fri Dec 10, 2004 7:59 pm

Postby 187.92a » Tue Nov 29, 2005 7:04 am

Omnia wrote:mister bog....(e prea lung si-mi oboseste tastatura)


doh! asa te-ai scos, ai batut mai putine taste.


bre a fost repartitia la rezi, asta e treaba serioasa nu distractiune pt rude.

User avatar
187.92a
addicted
addicted
Posts: 47429
Joined: Fri Dec 10, 2004 7:59 pm

Postby 187.92a » Tue Nov 29, 2005 7:07 am

Omnia wrote:mister bog....(e prea lung si-mi oboseste tastatura)


doh! asa te-ai scos, ai batut mai putine taste.


bre a fost repartitia la rezi, asta e treaba serioasa nu distractiune pt rude.
aia e la juramant :P

User avatar
claudia
senior
senior
Posts: 171
Joined: Sat Sep 04, 2004 4:40 pm
Location: Bucuresti
Contact:

Postby claudia » Tue Nov 29, 2005 11:12 am

Auziti,eu in locul vostru nu mi-as pierde timpul si nervii cu prostii de genul asta,nu cred ca merita; mai ales sa va denigrati reciproc..

Eu una sunt de parere ca oamenii in sine sunt de vina nu orasul in care stai,nu exista Bucuresteni,sau ardeleni ci in PRIMUL RAND OAMENi!
Si daca am ajuns sa ne injuram dupa orasulo in care locuim e de rau..

Si inca ceva ,sa nu induca in "oroare" pe nimeni faptul ca location-ul meu e Buc, sunt ardeleanca get-beget, dar stau in Buc de 1 an,si sincer am intalnit (spre mirarea mea,nu de alta dar ca multi dintre noi am judecat la-nceput doar dupa zvonuri) oameni super faini si de cuvant; ca dc e sa luam asa si printre " ardeleni" sunt multi oameni "bine intentionati".

Nu cred ca ar trebui sa judeci prin prisma experientei altor oameni daca nu ai experienta proprie in acest sens!

Eu zic sa nu ne aruncam cu afirmatii si jigniri,ca in fond si la urma urmei suntem OAMENI!
claudia

User avatar
chris0500
senior
senior
Posts: 177
Joined: Mon Nov 21, 2005 9:02 pm
Location: prin sud

Postby chris0500 » Tue Nov 29, 2005 11:20 am

claudia wrote:Auziti,eu in locul vostru nu mi-as pierde timpul si nervii cu prostii de genul asta,nu cred ca merita; mai ales sa va denigrati reciproc..

Eu una sunt de parere ca oamenii in sine sunt de vina nu orasul in care stai,nu exista Bucuresteni,sau ardeleni ci in PRIMUL RAND OAMENi!
Si daca am ajuns sa ne injuram dupa orasulo in care locuim e de rau..

Si inca ceva ,sa nu induca in "oroare" pe nimeni faptul ca location-ul meu e Buc, sunt ardeleanca get-beget, dar stau in Buc de 1 an,si sincer am intalnit (spre mirarea mea,nu de alta dar ca multi dintre noi am judecat la-nceput doar dupa zvonuri) oameni super faini si de cuvant; ca dc e sa luam asa si printre " ardeleni" sunt multi oameni "bine intentionati".

Nu cred ca ar trebui sa judeci prin prisma experientei altor oameni daca nu ai experienta proprie in acest sens!

Eu zic sa nu ne aruncam cu afirmatii si jigniri,ca in fond si la urma urmei suntem OAMENI!


de acord cu tine

User avatar
bogdanescu
senior
senior
Posts: 272
Joined: Fri May 20, 2005 8:29 pm

Postby bogdanescu » Tue Nov 29, 2005 12:55 pm

Omnia wrote:daca as fi vrut as fi dus cu mine nu numai rudele ci si vecinii, prietenii. vreo problema? sau te crezi spiritual?

daca nici dupa 6 ani de med nu esti in stare sa stii ce vrei, iei o decizie singur, dupa o sapt de cugetari, ce faci, ii iei cu tine in garda?
in plus mai e vorba si de respect fata de alti candidati care s-au calcat in picioare pt a sta jos rudele.
ma mir ca nu am vazut pe nimeni cu pisica sau catelul...
Omnia wrote:punctul 2:in vest sunt oameni draguti, civilizati. noi suntem in occident! pe cand altii .... tot trogloditi si necizelati raman ...:D :D :D

peste tot sint oameni draguti, poate ca nu ai prea iesit tu...
la fel si marlania...

User avatar
rontzy
senior
senior
Posts: 270
Joined: Sat Apr 02, 2005 7:22 pm
Location: Printre tone de materie!!!
Contact:

Postby rontzy » Tue Nov 29, 2005 1:00 pm

Omul sfinteste locul!!!!

Cred eu
Este pacat ca singurul lucru pe care un om il poate face opt ore este sa munceasca. Nu poate sa manance opt ore; nu poate sa bea opt ore; nu poate sa faca dragoste opt ore.

User avatar
Doll
elder
elder
Posts: 876
Joined: Mon Aug 01, 2005 6:59 pm
Location: valley of the dolls
Contact:

Postby Doll » Tue Nov 29, 2005 1:27 pm

chris0500 wrote:
lauda-te trident!!! ce ti-ai ales? lumea e curioasa :D


a luat dermato bucuresti :lol: :lol:

User avatar
yva
senior
senior
Posts: 151
Joined: Fri Sep 30, 2005 12:54 am

Postby yva » Tue Nov 29, 2005 1:53 pm

esti purtatorul lui de cuvant??? :o
    sau pur si simplu te plictisesti... :roll:
Yeah...right!

User avatar
chris0500
senior
senior
Posts: 177
Joined: Mon Nov 21, 2005 9:02 pm
Location: prin sud

Postby chris0500 » Tue Nov 29, 2005 5:32 pm

yva wrote:esti purtatorul lui de cuvant??? :o
    sau pur si simplu te plictisesti... :roll:


dumnezeule, unde s-a ajuns!!!
oricine poate sa posteze ce vrea,nu?

User avatar
187.92a
addicted
addicted
Posts: 47429
Joined: Fri Dec 10, 2004 7:59 pm

Postby 187.92a » Tue Nov 29, 2005 5:38 pm

bogdanescu wrote: daca nici dupa 6 ani de med nu esti in stare sa stii ce vrei, iei o decizie singur, dupa o sapt de cugetari, ce faci, ii iei cu tine in garda?
in plus mai e vorba si de respect fata de alti candidati care s-au calcat in picioare pt a sta jos rudele.
...


ce tare, jur asta am vrut si eu sa zic :) nuam ca era cuvinte si mi=am prins degetele. mai ales aia cu garda. :wink:

psihaitrie pediatrica oradea


Return to “Rezidentiat 2005”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 11 guests