medicina de familie pt promotia 2005

...noi crestem odata cu tara...
User avatar
rontzy
senior
senior
Posts: 270
Joined: Sat Apr 02, 2005 7:22 pm
Location: Printre tone de materie!!!
Contact:

Postby rontzy » Sat Nov 26, 2005 9:31 pm

OK
Multumim de informatii!!! daca mai afli ceva concret te rugam sa postezi!!!! ca lipsa asta de inf e ingrozitoare!!!!!!!! :evil:
Este pacat ca singurul lucru pe care un om il poate face opt ore este sa munceasca. Nu poate sa manance opt ore; nu poate sa bea opt ore; nu poate sa faca dragoste opt ore.

User avatar
ralu_anto
senior
senior
Posts: 150
Joined: Thu Sep 22, 2005 2:31 pm
Location: colentina

Postby ralu_anto » Sat Nov 26, 2005 9:44 pm

Cred ca ajung luni sa ma inscriu si poate mai intreb si niste chestii de finete...asta bineinteles daca o sa am cu cine discuta si personajele nu o sa fie niste individe pe care o sa le deranjez de la pauza de cafea care tine toata ziua :evil: :evil: :evil: :evil: ...poate am noroc... :lol:

giulia
junior
junior
Posts: 28
Joined: Tue May 31, 2005 2:42 pm

Postby giulia » Sat Nov 26, 2005 11:29 pm

pe 8 se afiseaza listele cu cei care au optat pentru mf si pe 11 se face o repartitie pe centre universitare ca cea de maine. atunci in functie de medie iti alegi orasul. abia dupa aia o sa iti alegi un spital platitor.

User avatar
rontzy
senior
senior
Posts: 270
Joined: Sat Apr 02, 2005 7:22 pm
Location: Printre tone de materie!!!
Contact:

Postby rontzy » Sun Nov 27, 2005 12:33 am

Cred ca ajung luni sa ma inscriu si poate mai intreb si niste chestii de finete...asta bineinteles daca o sa am cu cine discuta si personajele nu o sa fie niste individe pe care o sa le deranjez de la pauza de cafea care tine toata ziua ...poate am noroc...




Perfect. Eu cred ca voi ajunge abia marti. Asa ca.... pls..... mai multe informatii.
Cu cat stim mai multe, cu atat mai bine!!!!
Succes cu doamnele alea "dragutze" :D
Este pacat ca singurul lucru pe care un om il poate face opt ore este sa munceasca. Nu poate sa manance opt ore; nu poate sa bea opt ore; nu poate sa faca dragoste opt ore.

Adriana
junior
junior
Posts: 53
Joined: Mon Jul 25, 2005 5:28 pm

Postby Adriana » Sun Nov 27, 2005 3:00 pm

E absolut aiurea treaba cu faxul! Ar trebui sa se CONFIRME faptul ca actele au ajuns sau nu la destinatie! Doar nu o sa stam in incertitudine pana pe 8! Sau se confirma si nu stiu eu?

User avatar
rontzy
senior
senior
Posts: 270
Joined: Sat Apr 02, 2005 7:22 pm
Location: Printre tone de materie!!!
Contact:

Postby rontzy » Sun Nov 27, 2005 3:05 pm

NU se confirma!!!
Doar confirmarea care o da faxul de unde ai trimis!!
Eventual dupa ce ai trimis faxul sa suni, dar la acel nr de telefon cred ca este doar fax. Ca de raspuns, nu raspunde nimeni!
Este pacat ca singurul lucru pe care un om il poate face opt ore este sa munceasca. Nu poate sa manance opt ore; nu poate sa bea opt ore; nu poate sa faca dragoste opt ore.

User avatar
Doll
elder
elder
Posts: 876
Joined: Mon Aug 01, 2005 6:59 pm
Location: valley of the dolls
Contact:

Postby Doll » Sun Nov 27, 2005 9:11 pm

nu incearca nimeni sa faca un clasament provizoriu pt mf? macar sa stim fiecare pe unde stam. "mediile de promovare " am vazut ca difera destul de mult de la o grupa de specialitati la alta, precum si media primului "admis pe mf". presupun ca pt cineva care se pricepe la excell nu ar fi f greu sa dea un copy/paste si sa rearanjeze :D

User avatar
ralu_anto
senior
senior
Posts: 150
Joined: Thu Sep 22, 2005 2:31 pm
Location: colentina

Postby ralu_anto » Sun Nov 27, 2005 9:16 pm

Doll wrote:nu incearca nimeni sa faca un clasament provizoriu pt mf? macar sa stim fiecare pe unde stam. "mediile de promovare " am vazut ca difera destul de mult de la o specialitate la alta. presupun ca pt cineva care se pricepe la excell nu ar fi f greu sa dea un copy/paste si sa rearanjeze :D

Totusi nu cred ca o sa ne adune pe toti picatii de pe cele 4 specialitati...parca e cam aiurea....ca daca ai avut sa zicem 760 pe chir ai picat dar daca ai avut 760 pe medicale ai luat...si tot aceeasi comparatie si cu celelalte...eu cred ca o sa faca repartitie pe fiecare ramura, nu de alta dar in cererea aia ce sens ar fi avut sa scrii ca ai dat pe cutare ramura unde ai luat nota cutare....
Dar ideea ta cu clasamentul nu-i deloc rea..
Eu am fost pe medicale cu 738

User avatar
rontzy
senior
senior
Posts: 270
Joined: Sat Apr 02, 2005 7:22 pm
Location: Printre tone de materie!!!
Contact:

Postby rontzy » Mon Nov 28, 2005 12:08 pm

A fost cineva deja sa depuna cererea de MF.
Ce impresii are???
Povestiti-ne si noua!!!!
Este pacat ca singurul lucru pe care un om il poate face opt ore este sa munceasca. Nu poate sa manance opt ore; nu poate sa bea opt ore; nu poate sa faca dragoste opt ore.

User avatar
crisa_s
senior
senior
Posts: 433
Joined: Sun Jan 23, 2005 9:49 pm
Contact:

Postby crisa_s » Mon Nov 28, 2005 12:31 pm

eu am pus-o prin fax, dar am trimis pe cineva la ei sa vada daca a ajuns, acum astept vesti si va spun daca ajunge sau nu prin fax, dar asteptam noutati de la cei care au mers personal

User avatar
Doll
elder
elder
Posts: 876
Joined: Mon Aug 01, 2005 6:59 pm
Location: valley of the dolls
Contact:

Postby Doll » Mon Nov 28, 2005 12:31 pm

am fost eu. de trimis prin fax 2 pagini a costat 70 000, iar confirmarea a venit fff greu dupa vreo 20 de minute sau mai mult. eu si colegii cu care am fost am cerut si foaia aceea pe care este scrisa confirmarea+chitanta ca am paltit cei 70 000....asta in caz ca nu ne gasim pe liste sa avem o dovada ca totusi am trimis faxul. am incercat si sa sunam la numarul respectiv dar nu raspunde nimeni iar daca suni prea mult intra faxul.......cam asta e tot

User avatar
doom76
junior
junior
Posts: 30
Joined: Tue Nov 22, 2005 4:35 pm
Contact:

Postby doom76 » Mon Nov 28, 2005 12:42 pm

Cam care sunt sansele sa ne ia astia in considerare si sa ne dea dreptate vizavi de petitie?

PLS un raspuns cat de realist se poate....

User avatar
rontzy
senior
senior
Posts: 270
Joined: Sat Apr 02, 2005 7:22 pm
Location: Printre tone de materie!!!
Contact:

Postby rontzy » Mon Nov 28, 2005 12:48 pm

Oameni buni,
In minunata cerere ati trecut si punctajul ponderat, sau doar punctajul simplu!!!

Si chiar pana la ora asta nu s-a dus nimeni personal sa ne spuna si noua mai multe informatii????
Ca asa nu imi arde de un drum cu trenul ...... Tm / Bucuresti :x
Este pacat ca singurul lucru pe care un om il poate face opt ore este sa munceasca. Nu poate sa manance opt ore; nu poate sa bea opt ore; nu poate sa faca dragoste opt ore.

User avatar
crisa_s
senior
senior
Posts: 433
Joined: Sun Jan 23, 2005 9:49 pm
Contact:

Postby crisa_s » Mon Nov 28, 2005 1:17 pm

eu am trecut doar punctajul simplu, sper ca nu trebuia si celalalt :evil:

cristinap
junior
junior
Posts: 60
Joined: Tue Nov 22, 2005 4:23 pm
Location: timisoara

Postby cristinap » Mon Nov 28, 2005 8:40 pm

eu am trimis azi faxul si am primit o confirmare pe care o sa o pastrez...nu cred ca vor fi probleme daca ai confirmarea
cris

User avatar
claudia
senior
senior
Posts: 171
Joined: Sat Sep 04, 2004 4:40 pm
Location: Bucuresti
Contact:

Postby claudia » Mon Nov 28, 2005 8:53 pm

Eu nu stiu dc nu vei avea probleme ,nu de alta dar eu am trimis contestatia prin fax,dintr-un loc in care am primit confirmarea in 2 min si la CNPDS nu a ajuns deloc; asa ca nu stiu ce sa va zic; mie mi-a spus a doua zi dim un Dr. de acolo ca defapt faxul e o chestie care " anunta sosirea contestatiei" care se depune personal!
Deci trageti voi concluziile..
claudia

cristinap
junior
junior
Posts: 60
Joined: Tue Nov 22, 2005 4:23 pm
Location: timisoara

Postby cristinap » Mon Nov 28, 2005 10:43 pm

in acest caz, exista un nr. de telefon unde putem suna sa vedem daca au ajuns fax-urile?
cris

cristinap
junior
junior
Posts: 60
Joined: Tue Nov 22, 2005 4:23 pm
Location: timisoara

Postby cristinap » Mon Nov 28, 2005 10:46 pm

"noua" clasificare, in functie de punctajul ponderat este tare ciudata...modifica rau de tot clasificarea initiala....
cris

User avatar
rontzy
senior
senior
Posts: 270
Joined: Sat Apr 02, 2005 7:22 pm
Location: Printre tone de materie!!!
Contact:

Postby rontzy » Mon Nov 28, 2005 11:50 pm

Fa=ne si pe noi sa intelegem: de unde o clasificare noua. E pe undeva sa o vedem si noi????
Este pacat ca singurul lucru pe care un om il poate face opt ore este sa munceasca. Nu poate sa manance opt ore; nu poate sa bea opt ore; nu poate sa faca dragoste opt ore.

User avatar
ralu_anto
senior
senior
Posts: 150
Joined: Thu Sep 22, 2005 2:31 pm
Location: colentina

Postby ralu_anto » Tue Nov 29, 2005 12:15 am

Am fost azi si am depus foile...este coada destul de mare dar mereg repede..
Nu poti sa controlezi daca au ajuns foile...am intrebat...in acel moment m-am uitat la mormanul de foi venite pe fax si una dintre doamne mi-a explicat ca este imposibil sa verifice ca sunt prea multe...sunt 2 cucoane dragutze, nu pot spune ca stateau la cafea sau ca tipau, :Duna noteaza foile intr-un caiet si le da numar de ordine iar cealalta le xeroxeaza din nou....nu am inteles de ce le mai xeroxeaza inca o data
Alte informatii mi-au spus ca o sa apara pe net...si ele nu stiu nimic in plus...
Oricum la cum se anunta ca o sa fim pusi toti la gramada(de pe medicale, de pe chir, de pe mf si laborator) nu stiu de ce dar mi se pare ca este ca si cand ai aduna mere cu pere :evil: :evil: :evil:
p.s. poate mi-a scapat ceva....de la marea depunere de foi..intrebati-ma :D

cristinap
junior
junior
Posts: 60
Joined: Tue Nov 22, 2005 4:23 pm
Location: timisoara

Postby cristinap » Tue Nov 29, 2005 10:26 am

daca se vor lua dupa punctajul ponderat (cum au spus), acesta nu este concordant cu punctele obtinute (ex: pozitia 361 care a obtinut 775 puncte si punctaj ponderat 213, comparativ cu pozitia 1328, care a obtinut 519 puncte si un punctaj ponderat de 224!!!!- pe chirurgie). Mie nu mi se pare normal!
cris

User avatar
rontzy
senior
senior
Posts: 270
Joined: Sat Apr 02, 2005 7:22 pm
Location: Printre tone de materie!!!
Contact:

Postby rontzy » Tue Nov 29, 2005 11:54 am

p.s. poate mi-a scapat ceva....de la marea depunere de foi..intrebati-ma



Si nu ai intrebat daca cumva nu ne gasim pe faimoasele liste ce putem face?
Centrul asta nu are o adresa de mail sa ii intrebam acolo. Eventual sa ne si raspunda :D
Este pacat ca singurul lucru pe care un om il poate face opt ore este sa munceasca. Nu poate sa manance opt ore; nu poate sa bea opt ore; nu poate sa faca dragoste opt ore.

User avatar
crisa_s
senior
senior
Posts: 433
Joined: Sun Jan 23, 2005 9:49 pm
Contact:

Postby crisa_s » Tue Nov 29, 2005 1:16 pm

parerea mea este ca adresa lor este perfmed, si daca ar fi vreo problema acolo ar trebui sa scriem, desi cu raspunsurile am vazut ca nu se omoara, dar de :evil: .....

User avatar
rontzy
senior
senior
Posts: 270
Joined: Sat Apr 02, 2005 7:22 pm
Location: Printre tone de materie!!!
Contact:

Postby rontzy » Tue Nov 29, 2005 3:11 pm

am gasit eu niste adrese:


Pentru mesaje adresate directorului general puteti scrie la directorgeneral@perfmed.ro

Pentru mesaje de interes general (care vor fi redirectionate catre persoanele responsabile de domeniul solicitat) puteti scrie la contact@perfmed.ro

Am scris si astept raspuns!!!

Vreau sa va spun ca de astazi dimineata incerc sa trimit faxul ala blestemat si tot ocupat suna!!!! :evil: :evil: :evil:
Este pacat ca singurul lucru pe care un om il poate face opt ore este sa munceasca. Nu poate sa manance opt ore; nu poate sa bea opt ore; nu poate sa faca dragoste opt ore.

User avatar
crisa_s
senior
senior
Posts: 433
Joined: Sun Jan 23, 2005 9:49 pm
Contact:

Postby crisa_s » Tue Nov 29, 2005 4:33 pm

ar trebui sa-i scriem domnului director sa-l punem sa caute daca au ajuns faxurile, ca poate se plictiseste, sa nu mai frece fotoliul de pomana ca e pacat de el (fotoliu), si i-as mai ura ceva lui si celor ca el ca tot vin sarbatorile......... :evil: :evil: :evil:

User avatar
rontzy
senior
senior
Posts: 270
Joined: Sat Apr 02, 2005 7:22 pm
Location: Printre tone de materie!!!
Contact:

Postby rontzy » Tue Nov 29, 2005 4:35 pm

crisa_s, ai reusit sa verifici daca cererea ta a ajuns la ei prin fax????

Chiar sunt curioasa, avand in vedere ceea ce a zis mai sus ralu_anto
Este pacat ca singurul lucru pe care un om il poate face opt ore este sa munceasca. Nu poate sa manance opt ore; nu poate sa bea opt ore; nu poate sa faca dragoste opt ore.

cristina_25
newbie
newbie
Posts: 9
Joined: Mon Nov 21, 2005 8:21 am

Postby cristina_25 » Tue Nov 29, 2005 4:48 pm

Daca ma inscriu pe medicina de familie, si peste o luna imi dau seama ca nu vroiam asta ,credeti ca mai pot renunta?

User avatar
crisa_s
senior
senior
Posts: 433
Joined: Sun Jan 23, 2005 9:49 pm
Contact:

Postby crisa_s » Tue Nov 29, 2005 5:28 pm

s-a dus cineva la ei imediat dupa ce am trimis faxul, dar nu a reusit sa afle mai nimic, pentru ca era destul de mare agitatia, o tanti i-a arat un morman de faxuri pe care le inregistra intr-un registru, si faxul care merge ca pe banda, oricum persoana va merge in fiecare in fiecare zi pe la ei, si cand va afla ceva (de bine sau rau) ma va anunta, oricum sper sa fie totul bine

User avatar
crisa_s
senior
senior
Posts: 433
Joined: Sun Jan 23, 2005 9:49 pm
Contact:

Postby crisa_s » Tue Nov 29, 2005 5:29 pm

s-a dus cineva la ei imediat dupa ce am trimis faxul, dar nu a reusit sa afle mai nimic, pentru ca era destul de mare agitatia, o tanti i-a arat un morman de faxuri pe care le inregistra intr-un registru, si faxul care merge ca pe banda, oricum persoana va merge in fiecare in fiecare zi pe la ei, si cand va afla ceva (de bine sau rau) ma va anunta, oricum sper sa fie totul bine

User avatar
rontzy
senior
senior
Posts: 270
Joined: Sat Apr 02, 2005 7:22 pm
Location: Printre tone de materie!!!
Contact:

Postby rontzy » Tue Nov 29, 2005 6:03 pm

Ma ajuta si pe mine cineva???? :(
Cum ajung de la gara la CNP... pls.... eventual pana maine dimineata!!!!
Este pacat ca singurul lucru pe care un om il poate face opt ore este sa munceasca. Nu poate sa manance opt ore; nu poate sa bea opt ore; nu poate sa faca dragoste opt ore.

User avatar
andy
elder
elder
Posts: 699
Joined: Sat May 29, 2004 9:56 pm
Location: Bucuresti

Postby andy » Tue Nov 29, 2005 6:53 pm

cu 46 tramvai, te urci la gara si cobori cu o statie inainte de capat. din statie vezi harta ca e aproape. ar fi bine sa iti iei loc, ca ai de mers... mai repede ajungi la ploiesti decat de la gara in pantelimon :lol:
Not kennt kein Gebot.

User avatar
nelly_ct
junior
junior
Posts: 59
Joined: Sun Nov 13, 2005 4:18 pm
Location: Constanta
Contact:

Contract MF

Postby nelly_ct » Fri Dec 02, 2005 2:49 pm

au aparut azi in viata medicala formularul care trebuie semnat cand te inscrii pt MF.
si contractul cu pricina este pe termen de 3 ani!!! :shock: :shock: :shock:
asa ca nu stiu cati dintre voi vor mai fi interesati de MF!
Orice shut in fund e un pas inainte!

User avatar
rontzy
senior
senior
Posts: 270
Joined: Sat Apr 02, 2005 7:22 pm
Location: Printre tone de materie!!!
Contact:

Postby rontzy » Fri Dec 02, 2005 3:06 pm

Evident ca este pe trei ani!!!!
Pt ca trei ani dureaza rezidentiatul pe MF.
Poti eventual sa il scanezi si sa il atasezi aici ca sa il vedem si noi????
Dar eu cred ca nu trebuie sa intram in panica. Toti rezidentii semneaza un contract de munca pe perioada rezidentiatului!!!!

Daca e cineva care are viata medicala sa posteze aici contractul, va rugam!!!!
Este pacat ca singurul lucru pe care un om il poate face opt ore este sa munceasca. Nu poate sa manance opt ore; nu poate sa bea opt ore; nu poate sa faca dragoste opt ore.

User avatar
187.92a
addicted
addicted
Posts: 47429
Joined: Fri Dec 10, 2004 7:59 pm

Postby 187.92a » Fri Dec 02, 2005 3:25 pm

ma facusi s ma uit dupa vreun model de contract, chiar ma intrebam dacacitesc VM la cafeaua de dimineatza degeaba... :lol:

aia nu e bre contract, doar o idee de adeverinta care va fi eliberata celor care vor lua MF, a.i sa se duca cu ea sa facacontractul care evident ca e de trei ani. nu se specificaclauzele...

prostia aia cu legarea de profesie nu o poti afla decat citind contractul, care din ce-am auzit n-are nimic de genul asta.

trezirea si sa facem diferenta intre un contract si o .. adeverinta:)))))


so takeit easy si la mai putine fakeuri

User avatar
rontzy
senior
senior
Posts: 270
Joined: Sat Apr 02, 2005 7:22 pm
Location: Printre tone de materie!!!
Contact:

Postby rontzy » Fri Dec 02, 2005 3:27 pm

Sorry Trident draga, dar am preluat si eu cele spuse mai sus!!!

Nu trebuie sa te infurii prea tare!!!! Macar scrie si tu ce povestesc aia in viata medicala caci bineintele, ca acum nu o mai gasesc pe niciunde!!!!

Pls! :oops:
Este pacat ca singurul lucru pe care un om il poate face opt ore este sa munceasca. Nu poate sa manance opt ore; nu poate sa bea opt ore; nu poate sa faca dragoste opt ore.

User avatar
nelly_ct
junior
junior
Posts: 59
Joined: Sun Nov 13, 2005 4:18 pm
Location: Constanta
Contact:

Postby nelly_ct » Fri Dec 02, 2005 3:31 pm

rontzy wrote:
Daca e cineva care are viata medicala sa posteze aici contractul, va rugam!!!!



Din pacate, eu nu am scaner. Daca nu are nimeni din cei care au cumparat revista, pot sa-l scriu la calculator si sa-l pun pe net. :)
Orice shut in fund e un pas inainte!

User avatar
nelly_ct
junior
junior
Posts: 59
Joined: Sun Nov 13, 2005 4:18 pm
Location: Constanta
Contact:

Postby nelly_ct » Fri Dec 02, 2005 4:04 pm

Am gasit un binevoitor care le-a scanat!
Eu la calculatoare nu sunt prea priceputa, asa ca nu garantez nimic!
Sper sa mearga! :? :? :?

http://rapidshare.de/files/8482189/Image_59.jpg.html
Orice shut in fund e un pas inainte!

User avatar
nelly_ct
junior
junior
Posts: 59
Joined: Sun Nov 13, 2005 4:18 pm
Location: Constanta
Contact:

Postby nelly_ct » Fri Dec 02, 2005 4:07 pm

si continuarea .... sper din tot sufletul sa mearga!
Daca nu, o sa rog pe altcineva sa faca treaba asta! :oops: :oops: :oops:

http://rapidshare.de/files/8482198/Image_60.jpg.html
Orice shut in fund e un pas inainte!

User avatar
187.92a
addicted
addicted
Posts: 47429
Joined: Fri Dec 10, 2004 7:59 pm

Postby 187.92a » Fri Dec 02, 2005 4:19 pm

pai cum sa nu te enervezi cand adeverinta e contract si viceversa..

am auzit mai nou ca lumea urmarescte forumul si ia de bune ce scrie p-aicea.

User avatar
andy
elder
elder
Posts: 699
Joined: Sat May 29, 2004 9:56 pm
Location: Bucuresti

Postby andy » Fri Dec 02, 2005 4:22 pm

ce bune ca sunt nasoale toate :lol:
Not kennt kein Gebot.


Return to “Rezidentiat 2005”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 19 guests