medicina de familie pt promotia 2005

...noi crestem odata cu tara...
User avatar
Doll
elder
elder
Posts: 876
Joined: Mon Aug 01, 2005 6:59 pm
Location: valley of the dolls
Contact:

Postby Doll » Sat Dec 10, 2005 10:51 pm

Tg frumos e mai aproape, la 45 km de iasi, dar nu-ti da prima de instalare, presupunand ca esti din iasi si e plin de tigani

Adriana
junior
junior
Posts: 53
Joined: Mon Jul 25, 2005 5:28 pm

Postby Adriana » Sat Dec 10, 2005 10:55 pm

Stiam de Tg Frumos . Ma refeream in afara de ele...Vaslui, etc.?

User avatar
Doll
elder
elder
Posts: 876
Joined: Mon Aug 01, 2005 6:59 pm
Location: valley of the dolls
Contact:

Postby Doll » Sat Dec 10, 2005 10:59 pm

nu stiu sa-ti zic. uite-te si tu pe o harta. cred ca cele mai apropiate sunt pascani si tg frumos pt ca sunt in judet. dorohoi e mai spre nord, botosani la fet, suceava.....vaslui posibil sa fie aproape da tot faci vreo ora cu personalul

User avatar
bogdanescu
senior
senior
Posts: 272
Joined: Fri May 20, 2005 8:29 pm

Postby bogdanescu » Sat Dec 10, 2005 11:22 pm

endermo wrote:Pentru cei care iau MF , mai ales in centrele "univeristare" am sa fac un logo pe care sa ni-l imprimam pe tricouri, cred ca textul va fi ceva de genul "Statul imi da salariu de gunoier...ia ghici ca pe ce ma trateaza statul pe mine!"

probabil nu stii cat castiga un gunoier...

User avatar
selena
senior
senior
Posts: 160
Joined: Wed Oct 12, 2005 2:58 pm
Location: Timisoara
Contact:

Postby selena » Sun Dec 11, 2005 3:56 am

bogdanescu wrote:
endermo wrote:Pentru cei care iau MF , mai ales in centrele "univeristare" am sa fac un logo pe care sa ni-l imprimam pe tricouri, cred ca textul va fi ceva de genul "Statul imi da salariu de gunoier...ia ghici ca pe ce ma trateaza statul pe mine!"

probabil nu stii cat castiga un gunoier...



I feel you my brother! :evil:
Great minds think alike

roa_med
elder
elder
Posts: 790
Joined: Mon May 16, 2005 8:30 pm

Postby roa_med » Sun Dec 11, 2005 1:09 pm

gata copii.....s-a terminat! sunteti multumiti.....presupun ca ati aflat ca "centrele universitare" sunt doar angajatoare! si ca stagiile se fac in CENTRELE UNIVERSITARE :P :P :P
asta da tzeapa....in sensul bun :D ....nu ma asteptam la asa un gest frumos din partea dl. presedinte al comisiei...bla bla :lol:
eu am luat CT.....adika Mangalia.....VOI?

uca
junior
junior
Posts: 39
Joined: Sun Jan 23, 2005 1:00 pm

Postby uca » Sun Dec 11, 2005 1:16 pm

am prins fagarasul.este bine.chiar ma bucur, ptr ca am luat ultimul loc din judetul brasov.
am avut surpriza sa vad ca au ales bv persoane din bacau, dambovita, prahova.
sper ca la anul vom mai merge la o repartitie :lol:
din cate am inteles intre 12-14 mergem la spitalul platitor sa semnam contractul si apoi pe 15 la dsp-uri ptr a fi distribuiti pe stagii.
la brasov cei care se ocupa de rezidenti din dsp sunt foarte draguti.sper ca aveti si voi noroc.

User avatar
Doll
elder
elder
Posts: 876
Joined: Mon Aug 01, 2005 6:59 pm
Location: valley of the dolls
Contact:

Postby Doll » Sun Dec 11, 2005 1:17 pm

pe bune? de unse stii? :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:

eu am luat Tg. Frumos :roll:

uca
junior
junior
Posts: 39
Joined: Sun Jan 23, 2005 1:00 pm

Postby uca » Sun Dec 11, 2005 1:20 pm

nu inteleg , "pe bune" ce? sau nu cu mine vorbesti?
de unde stiu ce anume lucru?

User avatar
Doll
elder
elder
Posts: 876
Joined: Mon Aug 01, 2005 6:59 pm
Location: valley of the dolls
Contact:

Postby Doll » Sun Dec 11, 2005 1:32 pm

vorbeam cu oana si cred ca am postat in acelasi timp. nu stiam ca postul tau o sa apara inainte de al meu :)

ggg_is
Posts: 1
Joined: Mon Nov 21, 2005 4:01 am

Postby ggg_is » Sun Dec 11, 2005 1:34 pm

intrebare: daca eu aleg Vaslui sau Bacau, care tin de Iasi..fac stagiul in Iasi????!!!???!???
pls..o lamurire..pt ca nu am ales inca .....

roa_med
elder
elder
Posts: 790
Joined: Mon May 16, 2005 8:30 pm

Postby roa_med » Sun Dec 11, 2005 1:35 pm

Doll wrote:pe bune? de unde stii? :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:

eu am luat Tg. Frumos :roll:

pai asa ne-au zis cei din comisie :shock: :shock:
ca era o tipa din fata mea care voia galati ca sa se poata transfera!
si au intrebat-o de ce nu ia mangalia!!!!!!! asta mai avea putin si plangea....si atunci ni s-au adresat noua:"copii.....cine ia mangalia sau medgidia apartine de constanta!!! stagiile se fac aici in judetean! acolo mergeti doar sa va angajati!!!!!!!!".........am fost sa fac infarct!....de bucurie,evident :P :P

User avatar
Doll
elder
elder
Posts: 876
Joined: Mon Aug 01, 2005 6:59 pm
Location: valley of the dolls
Contact:

Postby Doll » Sun Dec 11, 2005 1:36 pm

oana asa insinueaza totusi cel mai sigur ar fi ca atunci cand se reia conferinta sa te duci la dspisti sa-i intrebi :D. bafta

uca
junior
junior
Posts: 39
Joined: Sun Jan 23, 2005 1:00 pm

Postby uca » Sun Dec 11, 2005 1:39 pm

nu cred ca este obligatoriu sa faci stagiile la iasi.noua ne-au zis ceva de genul sa nu ne luam alt centru universitar sa luam fagarasul daca putem ca apartine de bv si ca putem face fara probleme stagii la bv. cred ca e chestie de optiunea fiecaruia.daca vrei sa ramai sa faci stagii la bacau sau vaslui cred ca poti(asta daca in acele spitale ai sectiile necesare).
asta e parerea mea.
intreaba-i pe cei din comisie ca ei stiu cel mai bine.

roa_med
elder
elder
Posts: 790
Joined: Mon May 16, 2005 8:30 pm

Postby roa_med » Sun Dec 11, 2005 1:42 pm

deci noua asa ne-au spus......si eu voi face stagiile la CT! 8) 8)

uca
junior
junior
Posts: 39
Joined: Sun Jan 23, 2005 1:00 pm

Postby uca » Sun Dec 11, 2005 1:43 pm

ce am mai inteles eu : ca la spitalul platitor suntem obligati sa facem numai modulul de baza( mf in cazul nostru)
ni s-a zis ca se dau detasari de oriunde , sa nu facem prostia sa nu alegem nimic doar ptr ca e departe de casa.detasarile se dau pe un an intreg si se pot cere din 3 ianuarie. daca ne detasam ptr anul unu si vrem si anul 2 sa ne cerem detasare ni se da.(adica de detasat ne putem detasa numai in primii 2 ani)
transferuri numai din martie.
asta s-a spus la bv.
daca sunt incoerenta spuneti-mi si incerc sa reformulez.

uca
junior
junior
Posts: 39
Joined: Sun Jan 23, 2005 1:00 pm

Postby uca » Sun Dec 11, 2005 1:46 pm

oana nu te enerva. nu am zis ca nu poti face la constanta.si eu am prins fagaras si fac la bv. am zis ca daca totusi sunt persoane care vor sa faca unde au ales nu cred ca ii obliga nimeni sa mearga in centru.daca am inteles eu gresit si intr-adevar trebuie mers in centru universitar imi cer scuze.

dragos297
senior
senior
Posts: 419
Joined: Thu Jan 29, 2004 11:11 pm

Postby dragos297 » Sun Dec 11, 2005 1:48 pm

E adevarat ca dupa fiecare stagiu dam examene in centrul universitar la care e arondat judetul pe care ni l-am ales?

User avatar
sandra_alina
newbie
newbie
Posts: 6
Joined: Sun Nov 23, 2003 9:03 pm
Location: iasi
Contact:

Postby sandra_alina » Sun Dec 11, 2005 5:48 pm

lamuriti-ma si pe mine ca nu prea imi vine sa cred ce am citit aici.
am ales roman(asta mai ramasese aproape de iasi cand am ajuns eu); ma angajez la roman si fac stagiile la iasi pentru ca apartine de centru universitar iasi? sau primele 3 luni obligatoriu la roman? :roll: :roll:

roa_med
elder
elder
Posts: 790
Joined: Mon May 16, 2005 8:30 pm

Postby roa_med » Sun Dec 11, 2005 6:02 pm

dar nu m-am enervat :!: :!: ..... am zis ce am inteles eu!
so......FELICITARI TUTUROR! :P :P

User avatar
andy
elder
elder
Posts: 699
Joined: Sat May 29, 2004 9:56 pm
Location: Bucuresti

Postby andy » Sun Dec 11, 2005 6:11 pm

cand am auzit romanescu oana - mangalia, era sa ma c.. pe mine de ras :lol: :lol: :lol:
Not kennt kein Gebot.

User avatar
Tutza
elder
elder
Posts: 572
Joined: Sun Sep 25, 2005 11:05 am
Location: Iasi
Contact:

Postby Tutza » Sun Dec 11, 2005 6:13 pm

dar de ce mai? :shock:
Formula fericirii e sa fii multumit cu ce ai si sa-ti doresti sa fii in continuare mai bun.

User avatar
andy
elder
elder
Posts: 699
Joined: Sat May 29, 2004 9:56 pm
Location: Bucuresti

Postby andy » Sun Dec 11, 2005 6:24 pm

pai ea care zicea ca fie bucuresti, fie constanta...
in alta ordine de idei, cu ce acte trebuie sa ne ducem la spitalul ales, in afara de cerere de detasare? :D
Not kennt kein Gebot.

roa_med
elder
elder
Posts: 790
Joined: Mon May 16, 2005 8:30 pm

Postby roa_med » Sun Dec 11, 2005 6:45 pm

andy wrote:cand am auzit romanescu oana - mangalia, era sa ma c.. pe mine de ras :lol: :lol: :lol:

bine ca nu ai facut-o.....nu de alta,dar puteai sa alegi apoi singur,in toata sala....daca ma intelegi...

pai ea care zicea ca fie bucuresti, fie constanta...

ca sa te racoresc putin dragul meu andy.....afla ca puteam sa aleg loc in spitalul ilfov ctin si elena!.....dar cand am aflat ca mangalia este de fapt....CT....am facut alegerea care trebuia......ti-am lasat tie locul,dar presupun ca nu l-ai prins asa-i? :twisted:
so.......canta-ti la alta masa umorul asta de 2 lei :lol:

uca
junior
junior
Posts: 39
Joined: Sun Jan 23, 2005 1:00 pm

Postby uca » Sun Dec 11, 2005 7:08 pm

la brasov s-a spus ca detasarile se fac numai din 3 ianuarie .poate nu am inteles bine.
despre acte daca stie cineva sa ne spuna oaresce ii multumesc.

User avatar
andy
elder
elder
Posts: 699
Joined: Sat May 29, 2004 9:56 pm
Location: Bucuresti

Postby andy » Sun Dec 11, 2005 7:17 pm

daca spitalul e arondat centrului universitar mai e nevoie de detasare?
iar data de 3 ianuarie mi se pare fireasca, din moment ce de la 1 ianuarie se incepe incadrarea :)
Not kennt kein Gebot.

roa_med
elder
elder
Posts: 790
Joined: Mon May 16, 2005 8:30 pm

Postby roa_med » Sun Dec 11, 2005 7:22 pm

andy wrote:in alta ordine de idei,
vad ca te cam ataci de cand te pun la punct,andyshor....stii tu....de cand cu faza aia....cu mana 8)

aaahhhh si sa nu uit...
andy wrote:
era sa ma c.. pe mine
....pai e frumos?...inca nu ai scapat de pampersi :?: :P :P :P
in plus....asa vorbeste un adevarat gentleman de capitala? :shock: :shock:

User avatar
grasshopper
elder
elder
Posts: 1029
Joined: Sun Mar 06, 2005 1:54 am
Location: among fake flesh

Postby grasshopper » Sun Dec 11, 2005 7:34 pm

sandra_alina wrote:am ales roman(:


cred ca inainte sa iti fi ales Romanul trebuia sa intrebi daca s-a invetat apa calda acolo...

User avatar
sandra_alina
newbie
newbie
Posts: 6
Joined: Sun Nov 23, 2003 9:03 pm
Location: iasi
Contact:

Postby sandra_alina » Sun Dec 11, 2005 7:59 pm

eu nu am de gand sa stau nici macar o zi acolo, ma duc vad spitalu, las cererea si am plecat.era cel mai aproape de mine...

roa_med
elder
elder
Posts: 790
Joined: Mon May 16, 2005 8:30 pm

Postby roa_med » Sun Dec 11, 2005 8:02 pm

grasshopper.....cred ca inainte sa fii ironic de prost gust,ar trebui sa te gandesti ca nu toti au avut norocul tau :evil:

endermo
junior
junior
Posts: 48
Joined: Fri Aug 19, 2005 11:37 am
Location: Brasov

Postby endermo » Sun Dec 11, 2005 8:10 pm

romanescu_oana wrote:
andy wrote:in alta ordine de idei,
vad ca te cam ataci de cand te pun la punct,andyshor....stii tu....de cand cu faza aia....cu mana 8)

aaahhhh si sa nu uit...
andy wrote:
era sa ma c.. pe mine
....pai e frumos?...inca nu ai scapat de pampersi :?: :P :P :P
in plus....asa vorbeste un adevarat gentleman de capitala? :shock: :shock:

Andyshor se ataca el repede dar e baiat de treaba, faza cu kk e adevarata, ce era sa spuna? CA face pe el..puteai intelege ca poate face si treaba mica pe el si nu era un mod elocvent prin care sa explice cat de tare radea..Sa revenim la repartitie...au fost ciudati ca sa nu spun mai mult, cei care au organizat acest circ. Au putut alege loc si cei pe care nu i-a durut nicaieri si nu au trimis nici macar un fax la CNP..etc, apoi au venit asa ca au visat in dulcele somn de dimineata si au ales un loc.Pana la urma de ce a mai fost circul cu faxul? Si inca ceva, s-au intins cu repartitia de parca aveau copii mici de alaptat acasa si trebuiau din cand in cand sa mai traga o fuga.
"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former."
- Albert Einstein

User avatar
rontzy
senior
senior
Posts: 270
Joined: Sat Apr 02, 2005 7:22 pm
Location: Printre tone de materie!!!
Contact:

Postby rontzy » Sun Dec 11, 2005 8:45 pm

Din fericire, eu am prins Timisoara. :D

Dar, in alta ordine de idei: adik cei care au luat sa zicem Tg frumos vor face stagiile In Iasi sau asa ceva???
Lamuriti-ma si pe mine!!!
Este pacat ca singurul lucru pe care un om il poate face opt ore este sa munceasca. Nu poate sa manance opt ore; nu poate sa bea opt ore; nu poate sa faca dragoste opt ore.

User avatar
crisa_s
senior
senior
Posts: 433
Joined: Sun Jan 23, 2005 9:49 pm
Contact:

Postby crisa_s » Sun Dec 11, 2005 9:07 pm

eu m-am ales cu targu jiu, si sunt multumita la cum zburau locurile, sper ca oana sa aiba dreptate si sa facem stagiile in centrele universitare

Lia.Govoni
newbie
newbie
Posts: 11
Joined: Wed Feb 09, 2005 9:41 pm

Postby Lia.Govoni » Sun Dec 11, 2005 10:08 pm

Acum ca ne-am ales cat de cat un post, stie cineva ce acte ne sunt necesare pentru incadrarea in munca ? Ati vazut ca pe adeverinta aceea scrie ca avem timp doar 3 zile sa ne prezentam la ei.
Pe de alta parte nu as vrea sa ma deplasez la zeci de km de casa ca sa ma trezesc ca s-ar putea sa-mi fi fost necesar si un alt act pe care am omis sa-l iau. Voi telefona si la spital sa ma interesez nadajduind ca nimeresc peste o persoana binevoitoare.
Oricum as dori un sfat de la cei mai bine informati de pe aici. Multumesc anticipat.
P.S. am ales Ploiesti

User avatar
rontzy
senior
senior
Posts: 270
Joined: Sat Apr 02, 2005 7:22 pm
Location: Printre tone de materie!!!
Contact:

Postby rontzy » Sun Dec 11, 2005 10:11 pm

Pai atunci nu are nici o justificare toata aiureala asta cu repartitia. Eu una nu cred. Ori aia de la dsp-ul respectiv au spus o prostie, ori cine a inteles, a inteles prost. La noi la TM nici nu s-a pomenit asa ceva!!!!
Este pacat ca singurul lucru pe care un om il poate face opt ore este sa munceasca. Nu poate sa manance opt ore; nu poate sa bea opt ore; nu poate sa faca dragoste opt ore.

endermo
junior
junior
Posts: 48
Joined: Fri Aug 19, 2005 11:37 am
Location: Brasov

Postby endermo » Sun Dec 11, 2005 11:11 pm

Acte, din cate am putut eu afla: hartia primita la repartitie, adeverinta de la facultate care tine loc de diploma, copii dupa carte identitate, certificat de nastere, certificat de casatorie (daca e cazul), sa aveti bolentinul cu voi si...cred ca nu sunt toate actele.Asta pentru contractul cu spitalul platitor.
"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former."

- Albert Einstein

rhoria2002
junior
junior
Posts: 32
Joined: Fri Nov 11, 2005 1:47 am

stagii

Postby rhoria2002 » Sun Dec 11, 2005 11:59 pm

am intrebat in cluj inaintea repartitiei care e traba cu stagiile.mi s a raspuns ca stagiile se fac in spitalele la care am optat si doar cursurile se fac in centrele universitare.

roa_med
elder
elder
Posts: 790
Joined: Mon May 16, 2005 8:30 pm

Postby roa_med » Mon Dec 12, 2005 12:08 am

Lia.Govoni wrote: Ati vazut ca pe adeverinta aceea scrie ca avem timp doar 3 zile sa ne prezentam la ei.
Pe de alta parte nu as vrea sa ma deplasez la zeci de km de casa ca sa ma trezesc ca s-ar putea sa-mi fi fost necesar si un alt act pe care am omis sa-l iau. Voi telefona si la spital sa ma interesez nadajduind ca nimeresc peste o persoana binevoitoare.
Oricum as dori un sfat de la cei mai bine informati de pe aici. Multumesc anticipat.
P.S. am ales Ploiesti

la mine nu scrie nimik de 3 zile! de unde a scos-o si pe asta????

roa_med
elder
elder
Posts: 790
Joined: Mon May 16, 2005 8:30 pm

Re: stagii

Postby roa_med » Mon Dec 12, 2005 12:10 am

rhoria2002 wrote:am intrebat in cluj inaintea repartitiei care e traba cu stagiile.mi s a raspuns ca stagiile se fac in spitalele la care am optat si doar cursurile se fac in centrele universitare.

fiecare vad ca zice altceva.......
noua ni s-a spus ca facem in centre stagiile!!!!!!!!!!!!

me2005
newbie
newbie
Posts: 5
Joined: Wed Feb 23, 2005 1:13 am

Postby me2005 » Mon Dec 12, 2005 1:05 am

la mine nu scrie nimik de 3 zile! de unde a scos-o si pe asta????


oana, cred ca se referea la faza cu "...contract individual de munca [...] 12-14 decembrie" :roll:


Return to “Rezidentiat 2005”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 22 guests