Pauza la "mansarda"

...noi crestem odata cu tara...
User avatar
Tutza
elder
elder
Posts: 572
Joined: Sun Sep 25, 2005 11:05 am
Location: Iasi
Contact:

Postby Tutza » Mon Oct 24, 2005 4:41 pm

Nici nu stiti cat ma bucur sa ne "auzim" din nou pe forum. De vreo 5 zile nu reuseam sa accesez site-ul din cauza desteptilor de la RDS. :evil:
Fara forum parca nu am baterii. :wink:
Asa ca am facut o pauza la mansarda ieri cu un mic joculet de dota (warcraft III pe battle.net).
Abia astept sa ies de la inchisoare si sa ma scufund in decembrie pe battlenet :P
Formula fericirii e sa fii multumit cu ce ai si sa-ti doresti sa fii in continuare mai bun.

User avatar
ratzushka
elder
elder
Posts: 1316
Joined: Tue Apr 20, 2004 1:40 pm

Postby ratzushka » Thu Oct 27, 2005 1:32 pm

la mine e mai fain. au venisti aistia :lol: de la rds, au schimbat cablul de net pe cablu de retea.
auzi..o sa mearga mai bine. ok. pe moment ultimul lucru care ma intereseaza este viteza internetului....si ce credeti? de atunci nu mai pot accesa imed-ul.
nici daca dau cu capul de pereti
si acuma scriu de la un club de net care e peaproape.
aaa, in afara de imed si site-ul cu teste-care am inteles ca e de pe acelasi server, absolut totul merge perfect.am tot incercat, dar nic sa mor nu am gasit alt site care sa nu mi-l incarce.
ahlal pauza la mansarda.
deci eu imi incarc baterile la clubul de la blocul vecin :lol:
Keep smiling, it makes people wonder what you're up to.

User avatar
Elena
junior
junior
Posts: 57
Joined: Tue Sep 21, 2004 7:29 pm
Location: acasa

Postby Elena » Thu Oct 27, 2005 1:42 pm

eu am avut de vreo saptamana virusi . a mai mers el o sapt,greu dar mergea,pana acum 2 zile cand nu mai vroia deloc. am rugat pe cineva sa-mi reinstaleze win si acum merge dar am stat vro 2 zile fara net :(

Alfio
junior
junior
Posts: 54
Joined: Thu Jul 21, 2005 8:11 pm
Location: R/M

rds

Postby Alfio » Thu Oct 27, 2005 5:21 pm

si eu care vroiam sa trec pe RDS........................ 8)
capisci?!

User avatar
Tutza
elder
elder
Posts: 572
Joined: Sun Sep 25, 2005 11:05 am
Location: Iasi
Contact:

Postby Tutza » Thu Oct 27, 2005 5:31 pm

In afara de aceasta mica problema cu accesarea site-ului RDS este totusi avantajos(cel putin din punct de vedere financiar). Eu platesc 350-400 000 si am internet toata ziua si telefon fix cu minute incluse. Acum am devenit dependenta de internet :roll:
nu fac reclama :x
Formula fericirii e sa fii multumit cu ce ai si sa-ti doresti sa fii in continuare mai bun.

User avatar
hapciu
senior
senior
Posts: 317
Joined: Wed Jun 22, 2005 5:39 pm
Location: from Jamaica to the world

Re: rds

Postby hapciu » Thu Oct 27, 2005 6:14 pm

Alfio wrote:si eu care vroiam sa trec pe RDS........................ 8)

am rds si n-am nici o pb cu accesarea site-ului
nu cred ca e general valabil
Daca prostia ar durea am avea toti un loc de munca

Alfio
junior
junior
Posts: 54
Joined: Thu Jul 21, 2005 8:11 pm
Location: R/M

rds

Postby Alfio » Thu Oct 27, 2005 8:14 pm

nu-mi vine sa cred doar 400.000 pt net non-stop+ telefon fix :shock: eu platesc pt 20-30 ore / luna de net (la romtelecom si connex ) cam cat plateste TUTZA netul pe 5 luni :twisted:
capisci?!

User avatar
Jack
junior
junior
Posts: 93
Joined: Sun Aug 14, 2005 12:01 pm
Location: B-H

Re: rds

Postby Jack » Thu Oct 27, 2005 8:26 pm

Alfio wrote:nu-mi vine sa cred doar 400.000 pt net non-stop+ telefon fix :shock: eu platesc pt 20-30 ore / luna de net (la romtelecom si connex ) cam cat plateste TUTZA netul pe 5 luni :twisted:



dar trebuie sa ai cablul din bloc de la RDS :D nu-i asa ca sunt foarte inteligent dupa assa replica si dupa atata toceala pt rezi :D :D :D
You only lie to two people in your life: your girlfriend and the police.Are you clear?!

asana
junior
junior
Posts: 73
Joined: Fri Jan 16, 2004 7:51 pm
Location: Romania

Postby asana » Thu Oct 27, 2005 8:29 pm

ratzushka wrote:la mine e mai fain. au venisti aistia :lol: de la rds, au schimbat cablul de net pe cablu de retea.
auzi..o sa mearga mai bine. ok. pe moment ultimul lucru care ma intereseaza este viteza internetului....si ce credeti? de atunci nu mai pot accesa imed-ul.
nici daca dau cu capul de pereti
si acuma scriu de la un club de net care e peaproape.
aaa, in afara de imed si site-ul cu teste-care am inteles ca e de pe acelasi server, absolut totul merge perfect.am tot incercat, dar nic sa mor nu am gasit alt site care sa nu mi-l incarce.
ahlal pauza la mansarda.
deci eu imi incarc baterile la clubul de la blocul vecin :lol:

Probabil ti-a fost realocat IP-ul , noul IP facand parte din lista Ip-urilor banate de administratorii imed . Ai incercat sa accesezi utilizand un proxy server ?
Cand pasul vostru simte greutatea urcusului, aduceti peste calea voastra puterea vointei si renuntarea nu va va mai gasi!

User avatar
YY
senior
senior
Posts: 307
Joined: Tue Dec 14, 2004 2:57 pm
Location: Bucuresti

Re: rds

Postby YY » Thu Oct 27, 2005 9:22 pm

Alfio wrote:nu-mi vine sa cred doar 400.000 pt net non-stop+ telefon fix :shock: eu platesc pt 20-30 ore / luna de net (la romtelecom si connex ) cam cat plateste TUTZA netul pe 5 luni :twisted:


La RDS, cel mai ieftin abon e de 9$ fara TVA (deci in lei vine vreo 300-320mii, functie de cursul $), si include net non-stop, si tel cu 500 min in RDS si 50 min romtelecom.
Uite aici: http://www.rdslink.ro/cablelink/cable_abonamente.htm
ÃŽnvăţatul dăunează grav sănătaţii !

User avatar
Raduke
Posts: 3
Joined: Wed Oct 19, 2005 3:07 pm
Contact:

Postby Raduke » Sun Oct 30, 2005 4:13 am

Incercati cu un proxy. Mie nu-mi accesa site-ul nici de pe astral asa ca am utilizat un proxy extern si merge bine.
Am folosit 207.255.1.174 cu portul 8080 (luat de pe o lista gasita evident pe google) si merge ok.
Setarea de proxy se face din browser, de la optiunile de conectare (avansate). Cotrobaiti prin optiuni si trebuie sa le gasiti.

dee-dee
junior
junior
Posts: 33
Joined: Thu Nov 03, 2005 4:10 pm

Postby dee-dee » Thu Nov 03, 2005 6:20 pm

am si eu o intrebare: da cu moralul cum stati? sa inteleg ca toata lumea invata voiniceste pe ultima suta de metri... :)

roa_med
elder
elder
Posts: 790
Joined: Mon May 16, 2005 8:30 pm

Postby roa_med » Thu Nov 03, 2005 7:53 pm

pai uite cum stau eu cel putin.....pana mai ieri eram Croitorasul Cel Viteaz,postam minunatele mele rezultate la 6 teme intr-o zi 8) 8)
azi insa.....se schimba situatia dramatic...in sensul ca imi vine sa ma dau cu capul de toti peretzii(am facut pneumoniile si m-a luat "gripa aviara" :evil: ).....buuuuun....stresata si obosita,pe la 1-30 imi zic ca nu mi-ar strica un pui de somn,ca deh...imi ajunge si mie :x si ma culc!
si ce credeti? in loc sa ma odihnesc si eu ca omul....ma trezesc pe la 2-30 plangand :( :( :( .....concluzia: am dormit si eu 1 ora de cosmar!!!!!!!

User avatar
187.92a
addicted
addicted
Posts: 47429
Joined: Fri Dec 10, 2004 7:59 pm

Postby 187.92a » Fri Nov 04, 2005 9:45 am

mm. pai voi va permiteti cel putin o ora de somn zilnic? :shock:

roa_med
elder
elder
Posts: 790
Joined: Mon May 16, 2005 8:30 pm

Postby roa_med » Fri Nov 04, 2005 6:15 pm

pai tocmai asta e ....ca nu ne permitem.....si cand am facut greseala sa imi permit...uite ce a iesit :P :P

User avatar
Gogu
senior
senior
Posts: 134
Joined: Sat Jan 15, 2005 8:27 pm
Location: "cu o berea-n gura, pus in cur pe-o bordura"

Postby Gogu » Sat Nov 05, 2005 4:51 pm

Imi pica ochii-n gura, is satul, frustrat, morcovu ii asa mare ca a trebuit sa deschid geamu de la camera....dracu sa-i ia cu examenu' lor. Macar de ar fi cu folos;

User avatar
hapciu
senior
senior
Posts: 317
Joined: Wed Jun 22, 2005 5:39 pm
Location: from Jamaica to the world

Postby hapciu » Sat Nov 05, 2005 5:54 pm

cred ca-i o stare generala
si eu m-am saturat, plictisit, alea-alea
si cand mai zice si kooksee ca astia de pe imed or sa ia MF....
oare sunt multi care au citit de multe ori, nu-s batuti in cap, isi pot stapani cat de cat emotiile in general si au picat anii trecuti?
cred ca o sa ma consider handicapata daca nu iau...adik am citit de-atatea ori si n-am inteles nimic??
Daca prostia ar durea am avea toti un loc de munca

roa_med
elder
elder
Posts: 790
Joined: Mon May 16, 2005 8:30 pm

Postby roa_med » Sun Nov 06, 2005 3:19 pm

eu de azi iau pauza definitiva cred....nu mai pot....am sa mai citesc in sila brosura aia,ca sa am o idee si ....cu Dzeu inainte! :priest: :priest:
e frumos afara azi....merge de un KFC....si ahhh doamneee aripioarele alea picante...ma fac sa uit de harry occasion16.gif tongue1.gif :bis:

User avatar
hapciu
senior
senior
Posts: 317
Joined: Wed Jun 22, 2005 5:39 pm
Location: from Jamaica to the world

Postby hapciu » Sun Nov 06, 2005 3:50 pm

:D
va rog, cei care dati pe chirurgie, luati si voi o pauza azi!
Daca prostia ar durea am avea toti un loc de munca

dee-dee
junior
junior
Posts: 33
Joined: Thu Nov 03, 2005 4:10 pm

Postby dee-dee » Sun Nov 06, 2005 3:55 pm

he-he ti-ai gasit! aia-s cei mai tocilari! :wink: :lol:

User avatar
Gogu
senior
senior
Posts: 134
Joined: Sat Jan 15, 2005 8:27 pm
Location: "cu o berea-n gura, pus in cur pe-o bordura"

Postby Gogu » Sun Nov 06, 2005 4:01 pm

Eu iau o pauza....sa ma duc sa-mi cumpar un pistol, sau mai bine o funie sa-mi pun streangu'...cre ca-i mai ieftin :evil:

dee-dee
junior
junior
Posts: 33
Joined: Thu Nov 03, 2005 4:10 pm

Postby dee-dee » Sun Nov 06, 2005 4:03 pm

sa nu uiti de sapun
am auzit ca merge si ca ala de casa ( ca-i mai ieftin)

User avatar
pickymed
senior
senior
Posts: 119
Joined: Sun Oct 02, 2005 11:44 pm

Postby pickymed » Sun Nov 06, 2005 6:51 pm

eu am impresia ca nu ma stiu NIMIC :( :( :( ...sa o ia naiba de viatza...dar nu mai stiu cat e necesar sa faci ca sa iei porcaria asta de examen :? :? ...si astia cred ca vor sa innebunim de tot,au pus si ceas ca sa ne aminteasca de trecerea timpului :(

asana
junior
junior
Posts: 73
Joined: Fri Jan 16, 2004 7:51 pm
Location: Romania

Postby asana » Mon Nov 07, 2005 6:46 pm

Sa ne mai descretim un pic fruntile , nu de alta dar facem riduri si poate mai creste si moralul :
Un ateu se plimba prin padure minunandu-se de frumusetile naturii: "Ce copaci impresionanti! Ce rauri cristaline! Ce animale frumoase!" La un moment dat, in timp ce se relaxa, omul aude in spatele lui zgomote ciudate.
Cand se intoarce vede un urs ca-n povesti: mare, frumos, sanatos si cu pofta de mancare. Ingrozit, ateul o ia la fuga, insa ursul avea conditie fizica asa ca il urmeaza constiincios...Tipul era atat de ingrozit incat la un moment dat se impiedica si cade. Ursul il apucase deja de un picior asa ca omul, paralizat de frica, racneste: "Doamneeee!!!".
In secunda urmatoare, timpul se opri, ursul ingheta in pozitia in care se afla, padurea ramase neclintita si o lumina se revarsa din cer. tipul, socat, auzi o voce:-Mi-ai negat existenta toata viata, le-ai explicat si altora ca sunt un mit, ai pus toata creatia Mea pe seama intamplarii cosmice... vrei acum sa te salvez? Pot eu sa te consider credincios cu adevarat?
Ateul se uita fix in lumina si raspunse:- As fi ipocrit sa iti cer brusc sa ma consideri credincios, dar poate ai reusi intr-un fel sa devina ursul crestin?- Foarte bine, raspunse vocea.
Lumina disparu, zgomotul padurii reveni. Ursul il elibera din ghearele sale, isi impreuna labele din fata si spuse:"Doamne, binecuvinteaza aceste bucate. Amin". :lol:
Cand pasul vostru simte greutatea urcusului, aduceti peste calea voastra puterea vointei si renuntarea nu va va mai gasi!

User avatar
hapciu
senior
senior
Posts: 317
Joined: Wed Jun 22, 2005 5:39 pm
Location: from Jamaica to the world

Postby hapciu » Mon Nov 07, 2005 7:26 pm

:D
Daca prostia ar durea am avea toti un loc de munca

roa_med
elder
elder
Posts: 790
Joined: Mon May 16, 2005 8:30 pm

Postby roa_med » Mon Nov 07, 2005 7:31 pm

:bis: :bis: :bis: :mrgreen: :allright: :respect: :accept: :accept: :respect: :green: :n00b:

User avatar
Gogu
senior
senior
Posts: 134
Joined: Sat Jan 15, 2005 8:27 pm
Location: "cu o berea-n gura, pus in cur pe-o bordura"

Postby Gogu » Mon Nov 07, 2005 8:16 pm

Cineva, nu dau nume, o luat-o pe cai ascunse..... :P :D

roa_med
elder
elder
Posts: 790
Joined: Mon May 16, 2005 8:30 pm

Postby roa_med » Mon Nov 07, 2005 8:23 pm

te referi la mine gogule???? ca in cazul asta.....nu gresesti :P :P :P

User avatar
latvia
elder
elder
Posts: 1664
Joined: Mon Oct 24, 2005 11:10 pm

Postby latvia » Mon Nov 07, 2005 8:41 pm

ce inseamna cai ascunse? :P

User avatar
dm
junior
junior
Posts: 42
Joined: Wed Aug 24, 2005 9:57 am
Location: Bucuresti
Contact:

Postby dm » Tue Nov 08, 2005 12:46 am

latvia wrote:ce inseamna cai ascunse? :P
cai beta cu conducere rapida si per refractara lunga si cai alfa cu conducere lenta...dar sunt folosite de obicei de extrastimulii atriali... :D

roa_med
elder
elder
Posts: 790
Joined: Mon May 16, 2005 8:30 pm

Postby roa_med » Tue Nov 08, 2005 12:51 am

ooooohhhh come oooonnn!
you are killing me!!!!!!!!!!! :shock: :shock: :shock:

roa_med
elder
elder
Posts: 790
Joined: Mon May 16, 2005 8:30 pm

Postby roa_med » Tue Nov 08, 2005 5:46 pm

la mine s-a terminat pauza....si mi-a prins kiar bine sa stau 2 zile sa lenevesc(mai putzin ieri cand mi-a fost tareee rau :( :( )
iar azi am revenit in fortza qtank.gif in lumea imaginara a lui harry :silly:
sper sa ma tina asa pana la sfarsit :shock: :shock:

User avatar
187.92a
addicted
addicted
Posts: 47429
Joined: Fri Dec 10, 2004 7:59 pm

Postby 187.92a » Wed Nov 09, 2005 9:39 pm

dm wrote:
latvia wrote:ce inseamna cai ascunse? :P
cai beta cu conducere rapida si per refractara lunga si cai alfa cu conducere lenta...dar sunt folosite de obicei de extrastimulii atriali... :D


se vede ca nu ai inteles ce a vrut Harri sa zica. mai citeste o data paragraful

User avatar
dm
junior
junior
Posts: 42
Joined: Wed Aug 24, 2005 9:57 am
Location: Bucuresti
Contact:

Postby dm » Wed Nov 09, 2005 10:25 pm

[/quote]
se vede ca nu ai inteles ce a vrut Harri sa zica. mai citeste o data paragraful[/quote]
se zice din batrani ca extrastimulilor nu le place calea beta

User avatar
Chingachgook
addicted
addicted
Posts: 23561
Joined: Wed Nov 26, 2003 6:34 pm
Location: in hamac

Postby Chingachgook » Wed Nov 09, 2005 11:38 pm

e posibil sa fie numai zvonuri






kooksee
Sunt cel mai pașnic om din lume. Dorințele mele sunt: o căsuță modestă, un pat bun si o gradina cu pomi. Iar dacă Domnul Dumnezeu ar vrea să mă facă într-adevăr fericit, as vedea spânzurați în acești pomi șase sau șapte din dușmanii mei...

User avatar
gregorius99
newbie
newbie
Posts: 7
Joined: Mon Sep 27, 2004 2:20 pm
Contact:

Postby gregorius99 » Tue Nov 15, 2005 12:20 pm

Dragii mei colegi de suferinta, eu am o singura dar indreptatita intrebare: mai simte si altcineva in afara nevoia de a pune pe foc cartile de grile, sa umplu camera cu confetti facute din subiectele de chirurgie, sa pisez cu barosul ecranul calculatorului, si nu in ultimul rand sa imi demontez capul din suruburile care il tin legat de gat si sa joc fotbal cu el prin camera din care nu am mai iesit de 2 luni cel putin?. Cam asa arata pauza mea de mansarda ideala. Spor (nu mai e mult...) si BAFTA MULTA (ca de asta e multa nevoie) tuturor.
Per astera, ad astra.

Mai exact, pe drumuri romanesti spre stele europene...

mihaela4bianca
junior
junior
Posts: 52
Joined: Sun Apr 10, 2005 9:16 pm
Contact:

Postby mihaela4bianca » Tue Nov 15, 2005 12:34 pm

mai simt si altii cam la fel.........sau poate mai rau de atat........
cu singura diferenta ca subiectele de medicala ar fi facute faramite.........
in rest, cam la fel........
dar mult a fost , putin mai este.........
bafta tuturor, si sa auzim de cat mai multa sampanie pe aici, pe forum, dragi colegi de suferinta..........

User avatar
dm
junior
junior
Posts: 42
Joined: Wed Aug 24, 2005 9:57 am
Location: Bucuresti
Contact:

Postby dm » Tue Nov 15, 2005 12:48 pm

imi vine si mie sa sfasii cu ciocul subiectele...sunt furios si obosit...

roa_med
elder
elder
Posts: 790
Joined: Mon May 16, 2005 8:30 pm

Postby roa_med » Tue Nov 15, 2005 1:17 pm

gregorius99 wrote:Dragii mei colegi de suferinta, eu am o singura dar indreptatita intrebare: mai simte si altcineva in afara nevoia de a pune pe foc cartile de grile, sa umplu camera cu confetti facute din subiectele de chirurgie, sa pisez cu barosul ecranul calculatorului, si nu in ultimul rand sa imi demontez capul din suruburile care il tin legat de gat si sa joc fotbal cu el prin camera din care nu am mai iesit de 2 luni cel putin?. Cam asa arata pauza mea de mansarda ideala. Spor (nu mai e mult...) si BAFTA MULTA (ca de asta e multa nevoie) tuturor.

foarte bine enuntzat.....mai bine de atat nici ca se putea :P :P :P
am ras cu lacrimi si iti multumesc pentru asta :P :P

User avatar
cristianlica
senior
senior
Posts: 175
Joined: Wed Oct 12, 2005 2:21 pm

Postby cristianlica » Tue Nov 15, 2005 9:58 pm

bafta la rezidentiat pt toata lumea ca se apropie fratilor....


Return to “Rezidentiat 2005”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 10 guests