locuri rezidentiat

...noi crestem odata cu tara...
User avatar
razvan.f
senior
senior
Posts: 462
Joined: Wed Mar 16, 2005 12:13 pm

locuri rezidentiat

Postby razvan.f » Sat Aug 20, 2005 1:27 pm

Cand se afiseaza ce locuri sunt disponibile la rezidentiat?

User avatar
Jack
junior
junior
Posts: 93
Joined: Sun Aug 14, 2005 12:01 pm
Location: B-H

locuri

Postby Jack » Sat Aug 20, 2005 1:36 pm

ai si tu putintica rabdare , inca nu s-a facut octombrie ! :evil:
You only lie to two people in your life: your girlfriend and the police.Are you clear?!

User avatar
onlyvice
newbie
newbie
Posts: 20
Joined: Thu Jul 28, 2005 1:54 pm

Re: locuri rezidentiat

Postby onlyvice » Sat Aug 20, 2005 3:26 pm

cred ca vor fi mai putine locuri decat anul trecut pt ca se sta foarte prost la capitolul buget....

User avatar
hapciu
senior
senior
Posts: 317
Joined: Wed Jun 22, 2005 5:39 pm
Location: from Jamaica to the world

Postby hapciu » Sat Aug 20, 2005 7:48 pm

si totusi...cu ce or sa plateasca atatia rezidenti pe MF?

User avatar
Jack
junior
junior
Posts: 93
Joined: Sun Aug 14, 2005 12:01 pm
Location: B-H

t

Postby Jack » Sat Aug 20, 2005 8:10 pm

cu banii ce trebuiau dati stagiarilor
You only lie to two people in your life: your girlfriend and the police.Are you clear?!

User avatar
hapciu
senior
senior
Posts: 317
Joined: Wed Jun 22, 2005 5:39 pm
Location: from Jamaica to the world

Postby hapciu » Sat Aug 20, 2005 10:42 pm

asta in primul an
dar in urmatorii 2?
m-ar mira sa ramana legea valabila si pt promotia 2006

LAN
senior
senior
Posts: 228
Joined: Mon Jul 25, 2005 10:32 pm
Location: Towards you

Postby LAN » Sat Aug 20, 2005 11:33 pm

dear hapciu,
tu nu ai constatat deja ca suntem condusi de niste batuti in cap ? nu vezi ca nici macar nu organizeaza rezidentiatul ca lumea ? cu greseli de bibliografie si lipsa de informatii?
tu chiar nu ai observat astea ?
tu crezi ca astia gandesc mai mult de viitoarea remanierea guvernamentala? ..sau de propriul interes?
ti se pare ca vor sa construiasaca ceva , sa faca ceva bun cu medicina romaneasca ? nu vezi ca deabia incearca sa acopere gaurile din sanatate pe care tot ei le-au facut ?

..esti copil..



sau miop.

User avatar
Jack
junior
junior
Posts: 93
Joined: Sun Aug 14, 2005 12:01 pm
Location: B-H

r

Postby Jack » Sat Aug 20, 2005 11:53 pm

chiar daca s-ar tine rezi din 3 in 3 luni tot nu ar reusi sa-l organizeze cat de cat aceptabil .
ne consumam nervii ba cu brosurile, ba cu editura , ba cu nr. de locuri , ba cu orasul unde se tine,ba cu data rez, ba cu transportul etc. asa incat uitam cel mai esential lucru sa devenim niste profesionisti in ale medicinei care sa reuseasca salvarea unei vieti ci nu doar niste memorii ambulante de procente inutile
You only lie to two people in your life: your girlfriend and the police.Are you clear?!

User avatar
hapciu
senior
senior
Posts: 317
Joined: Wed Jun 22, 2005 5:39 pm
Location: from Jamaica to the world

Postby hapciu » Sun Aug 21, 2005 9:19 am

adevarul e ca am o usoara miopie, m-ai ginit!....si sigur va progresa in ritmul asta
asa ca daca tineti la ochii mei nu mai fiti pentru AMANARE! :D
eu abia astept sa scap, iar unii dintre voi vreti sa prelungiti calvarul!

User avatar
C.M
senior
senior
Posts: 163
Joined: Sat Oct 18, 2003 11:47 pm
Location: Bucuresti

Postby C.M » Mon Aug 22, 2005 11:21 pm

Apropo de locuri...cum credeti ca ne va afecta,din punctul asta de vedere al locurilor,venirea unui economist la sefia sanatatii? Eu una, cred ca or sa se scoata al naibii de putine locuri..ca si-asa nu sunt bani la buget...si doar omul nu prea stie cu ce se mananca rezidentiatul asta...sau nu tine de el? Ce ziceti?
Acolo unde ignoranta e fericire,e o nebunie sa fii destept!

akipolatos
newbie
newbie
Posts: 16
Joined: Mon Dec 20, 2004 5:14 pm

locuri putine vor fi mereu...

Postby akipolatos » Tue Aug 23, 2005 8:39 am

In mod normal se face o estimare anuala a bugetului, dar si a posibilitatii de "asimilare" a rezidentilor in teritoriu. Cum spitalele noastre sunt pline de sefi si cum sunt mult interese "subterane" locurile vor fi mereu o problema in ceea ce priveste specialitatile clinice (medicale si mai ales chirurgicale). De anul asta nu vor mai fi stagiari asa ca teoretic banii pentru ei pot fi directionati altundeva...spre rezidenti, oare? Estimez pentru 2005 4,5-5 pe loc la chirurgicale si pana in 4 pe loc la medicale...

User avatar
hapciu
senior
senior
Posts: 317
Joined: Wed Jun 22, 2005 5:39 pm
Location: from Jamaica to the world

Postby hapciu » Tue Aug 23, 2005 10:49 am

oare aceasta schimbare afecteaza si timpul scurs pana la aflarea nr de locuri? ca m-am saturat de atatea presupuneri sumbre... :x

User avatar
ratzushka
elder
elder
Posts: 1316
Joined: Tue Apr 20, 2004 1:40 pm

Postby ratzushka » Tue Aug 23, 2005 10:22 pm

totusi, eu cred ca deja ar fi timpul sa ne zica si noua ceva
am inteles, sunt interese, neclaritati....si tot felul de bull shit=uri, care sincer, nu ma intereseaza
poate sunt eu egoista, dar pe mine ma intereseaza pur si simplu ce va fi cu rezi de anul asta...nimic pe langa :x
Keep smiling, it makes people wonder what you're up to.

akipolatos
newbie
newbie
Posts: 16
Joined: Mon Dec 20, 2004 5:14 pm

asa da!!!

Postby akipolatos » Wed Aug 24, 2005 9:40 am

Ratzushko nu esti deloc egoista, toata lumea incearca sa se concentreze asupra examenului din 20 noiembrie, dar din pacate organizarea acestui "concurs national" a fost mereu o problema. Eu am terminat anul trecut -2004- si am fost (chirurgicale) la examen, pe 8 iulie deja se lansase site-ul, se stiau locurile, era publicata baza de date cu grilele (alea 40% din care sa stiti ca chiar au fost) omuletii astia care au tras o facultate intreaga ca sa ajunga si ei undeva stiau cum si ce fel, anul asta...tot intr-o reforma!!! Ideea e, nu va asteptati sa scoata locuri prea multe, aveti rabdare, invatati cat se poate ca sa nu dati in isterie si rugati-va si de putin noroc (mai ales pentru cei care dau la chirurgie stiti ca se zice ca chirurgul are 3 maini - 2 ale lui si 1 din cer..;-))

User avatar
Melania
addicted
addicted
Posts: 21944
Joined: Wed Apr 06, 2005 2:46 am

Re: asa da!!!

Postby Melania » Wed Aug 24, 2005 11:47 am

akipolatos wrote:stiti ca se zice ca chirurgul are 3 maini - 2 ale lui si 1 din cer..;-))

Chirurgul chiar este un zeu. Un Shiva. :lol: Cu o mana da, cu alta ia in timp ce cu altele opereaza iar cu ultima face tuseu.

User avatar
ratzushka
elder
elder
Posts: 1316
Joined: Tue Apr 20, 2004 1:40 pm

Postby ratzushka » Fri Sep 09, 2005 2:37 pm

Chirurgul chiar este un zeu. Un Shiva. Cu o mana da, cu alta ia in timp ce cu altele opereaza iar cu ultima face tuseu.


sigur melania, ai dreptate :lol:
toti chirurgii de pe lumea asta sunt niste porci care nu-ti vreau decat banii si te persecuta sexual :?
sa stii ca eu am intalnit chirurgi oameni extraordinari, care stiau meserie si nu jefuiau buzunarul nimanui.
:twisted:
never mind :?
Keep smiling, it makes people wonder what you're up to.

User avatar
punkistoo
junior
junior
Posts: 27
Joined: Sun Jun 19, 2005 9:30 pm

Postby punkistoo » Fri Sep 09, 2005 3:35 pm

lasa ratzushko, tu intelegi mai greu.

User avatar
alimori
elite
elite
Posts: 7706
Joined: Sat Jul 12, 2003 11:21 pm

Postby alimori » Sat Sep 10, 2005 9:44 pm

Au mai ramas 2 saptamani pana cand incep inscrierile (pe 27 sept au icneput anul trecut). Nici in VM de saptamana asta nu a aparut nimic, nici pe situl ministerului. Nici situl rezidentiatului nu merge. Nici repartitia de dupa rezid 2004 nu a aparut pe situl vechi (cred ca pot sa-mi iau gandul de la ea). Nu-mi vine sa cred. Ma mir de mine ca inca ma mai surprinde bataia asta de joc.

User avatar
vmc
elite
elite
Posts: 3589
Joined: Sat Apr 16, 2005 1:26 pm

Postby vmc » Sun Sep 11, 2005 1:12 am

nu stiu altii cum sunt, dar eu...sunt cu nervii la pamant. ma tot gandesc ca in conditiile aceste suspecte taceri se pot intampla atat de multe, insa cel mai frica mi-e de un numar redus de locuri ce vor fi anuntate prea tarziu...

akipolatos
newbie
newbie
Posts: 16
Joined: Mon Dec 20, 2004 5:14 pm

Postby akipolatos » Sun Sep 11, 2005 7:26 am

Am citit si eu post-ul melaniei de mai sus. LOL. Dupa 6 ani de medicina sa gandesti asa, inseamna ca n-ai inteles nimic mai fetita din toata smecheria asta. Trage-i inainte ca mai sunt multi ca tine, uite-te la mtv si atomic si imparte pareri in stanga si in dreapta. LOL, cata "saracie"!!!
In ceea ce priveste locurile, revin, nu va asteptati sa fie mai bine!!! Fiti pregatiti pentru orice (e mai rau). Va salut pe toti...

User avatar
Doll
elder
elder
Posts: 876
Joined: Mon Aug 01, 2005 6:59 pm
Location: valley of the dolls
Contact:

melania

Postby Doll » Sun Sep 11, 2005 9:39 am

melania nu gandeste asa dupa 6 ani de medicina...nu gandeste asa nici macar dupa un an de medicina...lol.....e studenta la arhitectura....vezi http://imed.ro/forum/viewtopic.php?t=24 ... c&start=20
by the way, melania, daca citesti asta......scoate naibii poza aia naspa care apare in toate posturile tale si mut-o pe forumul de la arhitectura.
Multumim anticipat.

akipolatos
newbie
newbie
Posts: 16
Joined: Mon Dec 20, 2004 5:14 pm

MDA!

Postby akipolatos » Tue Sep 13, 2005 8:06 am

Vaaaai! Ce rusine, ce m-am pacalit, LOL, si eu care credeam ca aici pe forum chiar o sa gasesc interlocutori ca lumea, ia uite cine-si dadea cu parerea, inseamna pesemne ca stie si rapoartele coledocului daca tot ne defineste atat de "modern" chirurgul....Melania, pls pls pls, lasa-ne fetita sa aberam nestingheriti despre ale noastre tu cu arhitectura ai si tu menirea ta bineinteles, dar nu aici!!
DOAMNEEEE ce teapa mi-am luat! Eu chiar credeam ca aici sunt oameni seriosi, ca de dat cu parerea ma uit pe Realitatea...CNN-ul Romaniei oameni buni! Muahahahahaaha

User avatar
Wizzy
senior
senior
Posts: 292
Joined: Tue Dec 02, 2003 11:29 pm

Postby Wizzy » Tue Sep 13, 2005 12:20 pm

Pentru Melania - daca tot esti la arhitectura, no offence, dar poate aici - http://www.visualart.ro/forum/forumdisplay.php?s=d0e953addba94263d2409da8950e948c&f=175 sau http://www.aic.info.ro/PNphpBB2+main.html parerile iti vor fi mai apreciate. Si mai sunt si altele, trebuie doar sa folosesti google.
A man is only as big as the dreams he dares to live!

User avatar
ratzushka
elder
elder
Posts: 1316
Joined: Tue Apr 20, 2004 1:40 pm

Postby ratzushka » Tue Sep 13, 2005 1:32 pm

scuze, fratilor, aici tre sa iau apararea melaniei.
eu nu am vazut nicaieri scris ca forumul nu poate fi vizitat, accesat sau adaugit de ne-medicinisti. asa ca :twisted:
by the way, scot astia locurile sau nu, odata???????? :( :? :shock: :x :P :twisted:
Keep smiling, it makes people wonder what you're up to.

User avatar
Wizzy
senior
senior
Posts: 292
Joined: Tue Dec 02, 2003 11:29 pm

Postby Wizzy » Tue Sep 13, 2005 2:07 pm

Nu i-a pus nimeni pumnul in gura Melaniei. Doar i-am dat o sugestie, si inclin sa cred ca pe buna dreptate. Dupa cum am spus, no offence, dar ceea ce face Melania este un fel de "voyeurism". Probabil ca asta ii face placere, si/sau are mult timp cu care nu are ce face, nu m-ar mira daca ar intra si pe alte forum-uri care nu au nici o legatura cu activitatile ei sau ceea ce o intereseaza pe ea.
Din punctul meu de vedere nu are nimeni de ce sa-i interzica sa-si spuna parerea aici pe forum sau in alta parte daca nu are altceva mai bun de facut. Ar fi totusi frumos macar sa gandeasca inainte sa post-eze anumite mesaje :wink:, dar asta este numai alegerea ei.
A man is only as big as the dreams he dares to live!

LordGod
senior
senior
Posts: 130
Joined: Wed Jun 09, 2004 11:04 am
Location: La produs...
Contact:

Postby LordGod » Tue Sep 13, 2005 3:35 pm

ratzushka wrote:by the way, scot astia locurile sau nu, odata???????? :( :? :shock: :x :P :twisted:


cu panarama care e acum cu medicamentele nu cred sa apara prea curand metodologia si locurile :evil:
[url="http://www.valfir.com"]Valfir.com[/url] [url="http://www.evoscience.com"]Evoscience[/url]

User avatar
vmc
elite
elite
Posts: 3589
Joined: Sat Apr 16, 2005 1:26 pm

Postby vmc » Tue Sep 13, 2005 10:22 pm

oficial sau neoficial! are cineva vreo informatie despre aparitia metodologiei, numarului de locuri si, mai ales, data rezidentiatului?
ca sa nu fie certuri si discutii, va rog ce-i care detineti un amarat de zvon sa-mi scrieti in pm. multumesc!!!

User avatar
iolanda
senior
senior
Posts: 120
Joined: Tue Jan 18, 2005 7:43 pm
Location: Bucuresti

Postby iolanda » Tue Sep 13, 2005 10:23 pm

Domne'. m-ati bagat in ceatza...cum adica fata e la arhitectura... si cum ramane cu afirmatia ca a trecut de 5-6 ori prin materie si grilele de pe net ii ies in procent de peste 95%...Si ca nu isi face griji in ceea ce priveste rezidentiatul, pt ca sigur il va lua...
Eu stiu ca nu am mai iesit de mult din casa, dar s-a infiintat vreun rezidentiat la arhitectura :?:

User avatar
grasshopper
elder
elder
Posts: 1029
Joined: Sun Mar 06, 2005 1:54 am
Location: among fake flesh

Postby grasshopper » Tue Sep 13, 2005 10:25 pm

da in ultimii 2-3 ani nr de locuri au fost comparabile??
putem avea surprize anu asta???

Tim
senior
senior
Posts: 263
Joined: Thu Aug 11, 2005 9:59 pm

Re: MDA!

Postby Tim » Tue Sep 13, 2005 11:53 pm

akipolatos in alta parte wrote:La nivelul asta sunt oripilat de ce puteti debita (cu totii)!!! nu am sa mai postez pe acest forum de vreme ce bunele maniere sunt undeva departe.


adica un om educat si delicat care nu tolereaza grosolaniile si derapajele de la bunul simt.frumos!

mai departe...


akipolatos wrote:Dupa 6 ani de medicina sa gandesti asa, inseamna ca n-ai inteles nimic mai fetita din toata smecheria asta. Trage-i inainte ca mai sunt multi ca tine, uite-te la mtv si atomic si imparte pareri in stanga si in dreapta. LOL, cata "saracie"!!!


partea cu bold mi-a placut mie mai mult.
si aici inca credea ca melania e la medicina...


akipolatos wrote:... si eu care credeam ca aici pe forum chiar o sa gasesc interlocutori ca lumea, ia uite cine-si dadea cu parerea, inseamna pesemne ca stie si rapoartele coledocului daca tot ne defineste atat de "modern" chirurgul....Melania, pls pls pls, lasa-ne fetita sa aberam nestingheriti despre ale noastre tu cu arhitectura ai si tu menirea ta bineinteles, dar nu aici!!


aici se dezlantuie ca o casnica ultragiata in onoarea de familista,delirand incontinent , incoerent si stupid.cum indrazneste cineva "din afara" sa faca aprecieri depre "nobila breasla", din care (de ce oare?) isi inchipuie si akipolatos ca face parte?
evident,revine apelativul preferat,marca educatiei solide, la pachet cu aceeasi superioritate agresiva, jignitoare si , mai ales, complet nejustificata.

akipolatos wrote:DOAMNEEEE ce teapa mi-am luat! Eu chiar credeam ca aici sunt oameni seriosi, ca de dat cu parerea ma uit pe Realitatea...CNN-ul Romaniei oameni buni! Muahahahahaaha


acelasi nivel inalt, de tata cu mainile in solduri care se plange ca dumnezeu a inconjurat-o numai de prosti...


in conluzie, un i$#%@#l (am vazut ca se prefera forma asta) din grupul duofruo,nera,ratzushka si altii care ,dupa parerea mea,se exprima (cam) prea mult si inutil pe forum.impresia este de dezechilibru intre cei care au ceva de zis si cei care aglomereaza aiurea.

morpheus2rhyme
newbie
newbie
Posts: 8
Joined: Tue Sep 06, 2005 11:58 pm
Location: there
Contact:

Postby morpheus2rhyme » Wed Sep 14, 2005 12:15 am

Tim(aka Kooksee),doar atat poti ? Esti jenant,ca sa te citez.
everything that has a beginning Has an End

Tim
senior
senior
Posts: 263
Joined: Thu Aug 11, 2005 9:59 pm

Postby Tim » Wed Sep 14, 2005 12:30 am

nu exagera cu citatul ca s-ar putea sa ajungi la chestii mai grele care sa-ti puna probleme...
mai bine fugi din nou la admini cu jalba-n bat,ca ei sunt mari si pot sa te apere.
P.S.:koosee e altcineva.stilul e altul,vocabularul si atitudinea sunt diferite,dar desigur ca toata analiza necesita un minim de abilitati cognitive...

morpheus2rhyme
newbie
newbie
Posts: 8
Joined: Tue Sep 06, 2005 11:58 pm
Location: there
Contact:

Postby morpheus2rhyme » Wed Sep 14, 2005 1:00 am

Iar ai uitat sa iti iei diazepamul Kooksee/Tim? :P
As putea sa ma cobor la nivelul tau si sa iti raspund dar imi repugna asa ceva.Prefer sa te ignor.Sunteti 2 laturi ale aceluiasi personaj.Pacat ca la medicina exista si oameni ca tine.Dar fiecare padure are uscaciunile ei.
Crezi ca daca faci show si intretii atmosfera pe forum primesti un biscuite in plus?Da?Pai,spor la asa ceva.

:P
everything that has a beginning Has an End

akipolatos
newbie
newbie
Posts: 16
Joined: Mon Dec 20, 2004 5:14 pm

TIM ZA NAMBA ONE

Postby akipolatos » Wed Sep 14, 2005 7:45 am

La raspunsurile date de acest "Tim" nu pot sa cred decat ca e cineva care ma cunoaste si ar putea avea ceva personal cu mine. Vad ca raspunde la orice topic i se pare ca-l "vizeaza". Stiu ca poate ar fi trebuit sa nu raspund niciodata la aberatiile scrise de el mai sus si in alt topic unde cica imi raspunde punctual, dar o fac de data asta sperand ca vad si altii si poate se vor respecta topicurile. Tim te intreb un singur lucru....ieri te-am vazut ca erai pe forum cam in acelasi timp cu mine (dimineata, timp de vreo jumatate de ora), eu pusesem deja posturile. Tu ce faci? Dispari ceva vreme, iei repede o foaie de hartie si compui sa vezi cum suna mai frumos, apoi te loghezi iar si dai cu presupusul? Mai omule, calmeaza-te si vezi ca nu prea intelegi tu ce se intampla pe aici...iar daca esti la medicina...vai...ce pacat, mai bine te angajai repede la un ziar, ca astia le stiu pe toate. Apropos, zi-ne si noua, "profetule" cate grile or sa fie din Harrison anul asta la examen? "Lumineaza-ne"!

Tim
senior
senior
Posts: 263
Joined: Thu Aug 11, 2005 9:59 pm

Postby Tim » Wed Sep 14, 2005 9:40 am

morpheus2rhyme wrote:
Pacat ca la medicina exista si oameni ca tine.


dar ce bine, pe de alta parte, ca majoritatea sunt numai unu si unu iar cel putin un sfert sunt geniali.nu-ti bate capu'!eu nu sunt decat un accident nefericit in aceasta pepiniera de oameni exceptionali (de la generatie la generatie "mai" exceptionali).
dupa parerea mea (vezi ce frumos incep?), fraza asta este, in general, semn de mare ipocrizie si de medie imbecilitate.

morpheus2rhyme
newbie
newbie
Posts: 8
Joined: Tue Sep 06, 2005 11:58 pm
Location: there
Contact:

Postby morpheus2rhyme » Wed Sep 14, 2005 1:05 pm

terim_terim wrote:Offfff, nu respecta deloc topic-ul copiii astia, eu zic ban direct, user, IP, adresa de pe buletin, tot.

:D :D :D
everything that has a beginning Has an End

LordGod
senior
senior
Posts: 130
Joined: Wed Jun 09, 2004 11:04 am
Location: La produs...
Contact:

Postby LordGod » Wed Sep 14, 2005 2:39 pm

alt topic s-a dus la vale... deja sunt prea stresati oamenii... era vb de locurile de la rezidentiat :lol:
[url="http://www.valfir.com"]Valfir.com[/url] [url="http://www.evoscience.com"]Evoscience[/url]

User avatar
Chingachgook
addicted
addicted
Posts: 23561
Joined: Wed Nov 26, 2003 6:34 pm
Location: in hamac

Postby Chingachgook » Wed Sep 14, 2005 3:05 pm

s-a dus lord, dar din cauza cui?
un mic mesaj pentru domnu morfeus si dupa aia promit ca ma mut la diverse.

bai loserule, crezi ca daca aveam sa iti comunic ceva imi faceam o clona?
Tim e cu totul si cu totul alta persoana. dar dupa ce ai demonstrat pana acum imi dau seama ca iti vine greu sa intelegi.


kooksee


E/008
Sunt cel mai pașnic om din lume. Dorințele mele sunt: o căsuță modestă, un pat bun si o gradina cu pomi. Iar dacă Domnul Dumnezeu ar vrea să mă facă într-adevăr fericit, as vedea spânzurați în acești pomi șase sau șapte din dușmanii mei...

mado
junior
junior
Posts: 37
Joined: Thu Aug 11, 2005 11:29 pm

Postby mado » Wed Sep 14, 2005 4:20 pm

Totusi, e 14 septembrie si inca nu se stiu locurile la rezidentiat!!!!!! ce naiba face comisia aia? mai exista? se odiheste dupa "efortul mamut" depus in amarata aia de brosura?!?
uff...
"Povestea vietii oricarui om este povestea unui esec" J.P.Sartre

User avatar
Chingachgook
addicted
addicted
Posts: 23561
Joined: Wed Nov 26, 2003 6:34 pm
Location: in hamac

Postby Chingachgook » Wed Sep 14, 2005 6:04 pm

probabil se vor anunta dupa licenta.

kooksee
Sunt cel mai pașnic om din lume. Dorințele mele sunt: o căsuță modestă, un pat bun si o gradina cu pomi. Iar dacă Domnul Dumnezeu ar vrea să mă facă într-adevăr fericit, as vedea spânzurați în acești pomi șase sau șapte din dușmanii mei...


Return to “Rezidentiat 2005”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 15 guests