Prof.Coculescu - Rezi 2005

...noi crestem odata cu tara...
Olivia Sgarbura
senior
senior
Posts: 103
Joined: Thu Nov 27, 2003 5:28 pm
Location: prin spitale si universitati

Prof.Coculescu - Rezi 2005

Postby Olivia Sgarbura » Wed May 04, 2005 10:13 pm

Joi, 16 IUNIE, orele 18.00, Amfiteatrul Mare al Facultatii de Medicina

Prof Dr. Mihail Coculescu se va intalni cu viitorii candidati la rezidentiat 2005
pentru a discuta toate aspectele legate de acest examen.

Intalnirea are loc in ciclul conferintelor Legislatiemed. Sunt asteptati toti cei interesati de examenul de rezidentiat 2005 si, de ce nu, 2006!!!

Olivia.

P.S Pentru date suplimentare, eventuale modificari ale datei/orei verificati forumul si mailul.

atlantiana
senior
senior
Posts: 391
Joined: Fri Mar 11, 2005 12:09 pm
Location: constanta

Postby atlantiana » Wed May 04, 2005 10:25 pm

Cotidianul scria:
...Mihai Coculescu, directorul Centrului National de Perfectionare a Medicilor si cel care are toate sansele sa fie presedintele Comisiei de rezidentiat pentru anul 2005. Acesta afirma ca, pina la 20 mai, tematica si bibliografia vor fi republicate de la cap la coada, cu modificarile de rigoare.


Aceasta afirmatie mai e valabila? Va fi republicata tematica pana pe 20 mai, sau nu se mai schimba nimic pana pe 16 iunie?

Olivia Sgarbura
senior
senior
Posts: 103
Joined: Thu Nov 27, 2003 5:28 pm
Location: prin spitale si universitati

Postby Olivia Sgarbura » Wed May 04, 2005 10:39 pm

S-ar putea. N-am nici o informatie oficiala direct legata de subiect dar pot sa spun ca dl prof a preferat sa programeze conferinta dupa 1 iunie. Probabil atunci vor fi mai multe noutati.

User avatar
victor
elder
elder
Posts: 1761
Joined: Sun Jul 06, 2003 8:22 am
Contact:

Postby victor » Wed May 04, 2005 10:43 pm

vezi si aici: http://www.imed.ro/forum/viewtopic.php?p=40453#40453
Vor sa o publice in 2 saptamani, se pare. Mai e putin timp, (din cate am mai aflat, neoficial) se pare ca acum se fac ultimele discutii referitoare la nr de locuri intre mec si ms.

User avatar
187.92a
addicted
addicted
Posts: 47429
Joined: Fri Dec 10, 2004 7:59 pm

Postby 187.92a » Thu May 05, 2005 1:25 am

aflu cu mare bucurie vestile aduse de victor si olivia.
u guys rule!

LordGod
senior
senior
Posts: 130
Joined: Wed Jun 09, 2004 11:04 am
Location: La produs...
Contact:

Postby LordGod » Thu May 05, 2005 9:59 am

Pe 16 iunie? Nu e cam devreme? De ce nu prin august? Si daca publica ceva inainte de 16 iunie iar iincep sa schimbe bibliografie si metodologie pana prin august - septembrie? (Asta in cazul in care intalnirea nu-i de fatada si chiar se discuta ceva serios).

atlantiana
senior
senior
Posts: 391
Joined: Fri Mar 11, 2005 12:09 pm
Location: constanta

Postby atlantiana » Thu May 05, 2005 10:18 am

trident wrote:aflu cu mare bucurie vestile aduse de victor si olivia.
u guys rule!


Ai dreptate!
Datorita demersurilor lui Victor (ssm-uri, presa, etc) avem acum o prima reactie oficiala.
Se pare ca forumul asta e mult mai important decat cel al CNPP... unde nu a aparut nici un raspuns din partea oficialitatilor.

AIDA
Posts: 3
Joined: Mon May 02, 2005 7:57 pm
Location: TIMISOARA

rezi 2005

Postby AIDA » Thu May 05, 2005 4:54 pm

si pana atunci noi ce facem,de pe unde mai citim, bine ca nu publica tematica prin septembrie ca ce mai conteaza cum e posibil sa fie atat de dobitoci incat sa nu stie nici pana acum ce vor de fapt si ce sanse avem sa schimbe total bibliografia ca din partea lor ma astept la orice.

Olivia Sgarbura
senior
senior
Posts: 103
Joined: Thu Nov 27, 2003 5:28 pm
Location: prin spitale si universitati

Postby Olivia Sgarbura » Wed May 11, 2005 11:00 am

In jur de 2 iunie se alcatuieste comisia centrala de rezidentiat cu protocol semnat MEC si MS. Asadar intr-adevar in iunie vor fi mai multe vesti + se vor cunoaste exact "responsabilii"

Tasha_meseriasha
senior
senior
Posts: 446
Joined: Mon Sep 13, 2004 8:40 pm
Location: din floare-n floare...
Contact:

Postby Tasha_meseriasha » Sat May 21, 2005 8:00 pm

Sa stim pe cine strangem de gat...
A doctor a day keeps the dildo away.

Nu ma urati. Sunt deja urata.

Olivia Sgarbura
senior
senior
Posts: 103
Joined: Thu Nov 27, 2003 5:28 pm
Location: prin spitale si universitati

Postby Olivia Sgarbura » Fri Jun 10, 2005 11:45 pm

Nu uitati

16 iunie, orele 18.00, Amfiteatrul Mare

Profesorul Coculescu se intalneste cu candidatii de la rezidentiat.

Olivia.

User avatar
piersica
newbie
newbie
Posts: 12
Joined: Sat May 14, 2005 5:49 pm

Postby piersica » Sat Jun 11, 2005 1:18 pm

Se vor putea pune intrebari incomode?
Care va fi structura "intalnirii"?
Made the scene | Week to week | Day to day| Hour to hour | The gate is straight | Deep and wide | Break on through to the other side (the doors)

User avatar
187.92a
addicted
addicted
Posts: 47429
Joined: Fri Dec 10, 2004 7:59 pm

Postby 187.92a » Sat Jun 11, 2005 3:46 pm

hint! se va freca pe tema limbii engleze cam doua ore, desi e ABSOLUT CLAR ca nu d. Coculescu nu va schimba nimic. Deci se vor freca doua ore degeaba.

Spre sfarshit insa, s-ar putea ca ceilalti si-asa sictiriti de petitie sa inceapa si ei sa interbe de ce -i doare: MF, grile, orase si celelalte pb.

eu pt raspunsurile astea merg, sper cum ziceam sa nu acapareze alea 3 teme toata discutia.
eu cam asha cred ca va fi

User avatar
Chingachgook
addicted
addicted
Posts: 23561
Joined: Wed Nov 26, 2003 6:34 pm
Location: in hamac

Postby Chingachgook » Sat Jun 11, 2005 4:43 pm

eu estimez ca discutia civilizata va dura vreo 5 minute.
Sunt cel mai pașnic om din lume. Dorințele mele sunt: o căsuță modestă, un pat bun si o gradina cu pomi. Iar dacă Domnul Dumnezeu ar vrea să mă facă într-adevăr fericit, as vedea spânzurați în acești pomi șase sau șapte din dușmanii mei...

User avatar
sandybelle
Posts: 4
Joined: Sat Jun 11, 2005 12:02 pm

intalnire 16 iunie

Postby sandybelle » Sat Jun 11, 2005 11:36 pm

Salut!
Am si eu o rugaminte pentru cei care organizeaza intalnirea cu prof Coculescu sau cei care vor participa(eu nu sunt din Bucuresti).Intrucat nu am vazut mesaje referitor la aceste teme,va rog intrebati ce se va intampla cu promotia 2005:se pare ca nimeni nu isi pune problema ca va pica sau se impaca cu gandul de a sta acasa inca un an pe banii parintilor.
1-va exista an de stagiu?stiu ce o sa mi se spuna ca nu corespunde normelor UE bla bla bla bla(dar noi nu suntem inca in UE ba chiar departe)
si daca nu exista an de stagiu intrebarea 2
2-dreptul de libera practica-pe cand?dupa terminarea rezidentiatului?pai asta inseamna ca promotia 2005 daca nu ia acest examen este mai sacrificata decat orice alta promotie si nu mi se pare corect(colegi de promotie cred ca sunteti de acord cu mine)
Multumesc oricaruia dintre voi care va intreba si aceste lucruri la intalnirea din 16 iunie.

Olivia Sgarbura
senior
senior
Posts: 103
Joined: Thu Nov 27, 2003 5:28 pm
Location: prin spitale si universitati

Postby Olivia Sgarbura » Sat Jun 11, 2005 11:44 pm

Intalnirea se va desfasura dupa urmatorul scenariu:

Prima parte (10-20 min): Prof. Coculescu va prezenta toate noutatile privind desfasurarea concursului de rezidentiat si a promis ca le va sustine cu actele legislative corespunzatoare

Partea a doua (aprox. 90 min): Prof. Coculescu va raspunde intrebarilor din sala.

Parerea mea este sa pregatiti intrebari cat mai variate care sa lamureasca toate nedumeririle de pana acum. Sigur ca exista subiecte care dor (genomul) dar s-ar putea sa nu fie ffff constructiv ca toata discutia sa se invarta in jurul lor. Libertatea e deplina, limita este bunul simt dar e de preferat ca discutia sa fie benefica pentru toti dar pt candidatii la rezidentiat in primul rand.

User avatar
Chingachgook
addicted
addicted
Posts: 23561
Joined: Wed Nov 26, 2003 6:34 pm
Location: in hamac

Postby Chingachgook » Sun Jun 12, 2005 3:51 pm

putem sa venim cu bannere?
Sunt cel mai pașnic om din lume. Dorințele mele sunt: o căsuță modestă, un pat bun si o gradina cu pomi. Iar dacă Domnul Dumnezeu ar vrea să mă facă într-adevăr fericit, as vedea spânzurați în acești pomi șase sau șapte din dușmanii mei...

Olivia Sgarbura
senior
senior
Posts: 103
Joined: Thu Nov 27, 2003 5:28 pm
Location: prin spitale si universitati

Postby Olivia Sgarbura » Sun Jun 12, 2005 8:55 pm

Cu toata simpatia pentru cauza (peste un an voi fi si eu in pragul examenului de rez), aceasta este o intalnire pentru dialog, nu un meeting de protest. Desi am vorbit cu leader-ii SSMB sa sprijinim impreuna intalnirea si au promis acordul si sprijinul lor, totusi din punct de vedere organizatoric scopul nu este sindicalist.

Manifestatii se pot aranja cu ajutorul lor la alte date sau la aceeasi data dar NU in Amfiteatru.

Cred ca, in acest caz, e mult mai benefic un dialog sau o incercare de dialog pentru ca manifestatii se pot realiza la orice data si oriunde.

Intalnirea de joi se desfasoara in cadrul unei serii de conferinte, scopul este sa DISCUTAM ce e bine si ce e rau in metodologia de rez de anul acesta, ce se poate inca indrepta si ce se vrea a fi indreptat. Si cred ca sunt interesante de cantarit cu atentie argumentele care vin din ambele parti, indiferent cat de ferma este parerea comisiei sau a studentilor.

User avatar
187.92a
addicted
addicted
Posts: 47429
Joined: Fri Dec 10, 2004 7:59 pm

Postby 187.92a » Sun Jun 12, 2005 9:12 pm

nu zice de doua ori, am inteles:P
uite vezi, imi place atitudinea asta, si eu sper sa nu se vb tot timpul de genom sau de engleza. oricum destul de up to Tucã al intalnirii :wink:

si sper sa se vb si de rezi 2006, nu toti vor/m lua plus ca mi se pare folositor sa cunosti trendul.

oricum, ar fi o tampenie sa degenereze discutia, speram ca moderatorul sa aiba prezenta de spirit necesara sa se evite fazele astea. oricum va avea o sarcina dificila, hope'll manage.. sa aibe bafta.

User avatar
bogdanescu
senior
senior
Posts: 272
Joined: Fri May 20, 2005 8:29 pm

Postby bogdanescu » Tue Jun 14, 2005 6:38 pm

Olivia Sgarbura wrote:Manifestatii se pot aranja cu ajutorul lor la alte date sau la aceeasi data dar NU in Amfiteatru.

si ce o sa ne faci daca nu respectam indeaproape ordinele? :wink:
Olivia Sgarbura wrote:Si cred ca sunt interesante de cantarit cu atentie argumentele care vin din ambele parti, indiferent cat de ferma este parerea comisiei sau a studentilor.

of, ce exprimare!!!

m-am saturat de politete si diplomatie, de conformism si ipocrizie, de oportunism si fatarnicie! putem ca macar acum sa renuntam la aceste obiceiuri?
nu spun ca ar trebui transformata intilnirea in circ, dar nici sa nu o transformam intr-o adunare de felicitari si zimbete! o sa spunem exact ce avem de spus, fara a cobori discutia la un nivel suburban... sau ni se vor da inainte intrebarile care pot fi puse? :lol: :lol: :lol:

Tasha_meseriasha
senior
senior
Posts: 446
Joined: Mon Sep 13, 2004 8:40 pm
Location: din floare-n floare...
Contact:

Postby Tasha_meseriasha » Tue Jun 14, 2005 7:21 pm

sa-mi povestiti si mie cum a fost. dar mai pentru mine asa, ca-s roshkata-blonziu (nevopsita).
A doctor a day keeps the dildo away.



Nu ma urati. Sunt deja urata.

Olivia Sgarbura
senior
senior
Posts: 103
Joined: Thu Nov 27, 2003 5:28 pm
Location: prin spitale si universitati

Postby Olivia Sgarbura » Tue Jun 14, 2005 8:06 pm

bogdanescu wrote:o sa spunem exact ce avem de spus, fara a cobori discutia la un nivel suburban


Exact asta e ideea!

User avatar
Chingachgook
addicted
addicted
Posts: 23561
Joined: Wed Nov 26, 2003 6:34 pm
Location: in hamac

Postby Chingachgook » Tue Jun 14, 2005 10:57 pm

eu imi pregatesc textul de acasa
banuiesc ca nu ma pot exprima " baaaaaaai, care ati avut ideile alea suburbane cu programe in limba engleza si paginatie dupa ureke"
Sunt cel mai pașnic om din lume. Dorințele mele sunt: o căsuță modestă, un pat bun si o gradina cu pomi. Iar dacă Domnul Dumnezeu ar vrea să mă facă într-adevăr fericit, as vedea spânzurați în acești pomi șase sau șapte din dușmanii mei...

User avatar
187.92a
addicted
addicted
Posts: 47429
Joined: Fri Dec 10, 2004 7:59 pm

Postby 187.92a » Tue Jun 14, 2005 11:23 pm

se poate veni cu semintze?

User avatar
Chingachgook
addicted
addicted
Posts: 23561
Joined: Wed Nov 26, 2003 6:34 pm
Location: in hamac

Postby Chingachgook » Tue Jun 14, 2005 11:43 pm

pacat ca nu e prea popularizata manifestarea.
oricum circ cred ca o sa iasa.

si ca sa raspund si la intrebare, nu nu se poate veni cu seminte. ce, suntem pe stadion?

kooksee

p.s. am auzit ca popcornul e permis
Sunt cel mai pașnic om din lume. Dorințele mele sunt: o căsuță modestă, un pat bun si o gradina cu pomi. Iar dacă Domnul Dumnezeu ar vrea să mă facă într-adevăr fericit, as vedea spânzurați în acești pomi șase sau șapte din dușmanii mei...

User avatar
Chingachgook
addicted
addicted
Posts: 23561
Joined: Wed Nov 26, 2003 6:34 pm
Location: in hamac

Postby Chingachgook » Tue Jun 14, 2005 11:46 pm

Tasha_meseriasha wrote:sa-mi povestiti si mie cum a fost. dar mai pentru mine asa, ca-s roshkata-blonziu (nevopsita).



dar dumneavoastra de ce nu puteti veni?
oricum eu o sa conspectez ce zice tovarasu coculescu. scanez si eventual trimit pe mail.
you can throw that dildo.


kooksee
Sunt cel mai pașnic om din lume. Dorințele mele sunt: o căsuță modestă, un pat bun si o gradina cu pomi. Iar dacă Domnul Dumnezeu ar vrea să mă facă într-adevăr fericit, as vedea spânzurați în acești pomi șase sau șapte din dușmanii mei...

Tasha_meseriasha
senior
senior
Posts: 446
Joined: Mon Sep 13, 2004 8:40 pm
Location: din floare-n floare...
Contact:

Postby Tasha_meseriasha » Wed Jun 15, 2005 12:01 am

Viu si mort. Unde si cand. Sa-i casapim pe nemernici. Daca nu pica in ziua cu ritualul de udare al Yuccai...sau in ziua de tuns trandafirul mov. Oh! Sau in ziua cu examenul auto :D
A doctor a day keeps the dildo away.



Nu ma urati. Sunt deja urata.

User avatar
Chingachgook
addicted
addicted
Posts: 23561
Joined: Wed Nov 26, 2003 6:34 pm
Location: in hamac

Postby Chingachgook » Wed Jun 15, 2005 12:09 am

recunoaste ca ti-e frica.
Sunt cel mai pașnic om din lume. Dorințele mele sunt: o căsuță modestă, un pat bun si o gradina cu pomi. Iar dacă Domnul Dumnezeu ar vrea să mă facă într-adevăr fericit, as vedea spânzurați în acești pomi șase sau șapte din dușmanii mei...

Tasha_meseriasha
senior
senior
Posts: 446
Joined: Mon Sep 13, 2004 8:40 pm
Location: din floare-n floare...
Contact:

Postby Tasha_meseriasha » Wed Jun 15, 2005 12:23 am

miiiii-eeeee????????
A doctor a day keeps the dildo away.



Nu ma urati. Sunt deja urata.

User avatar
Chingachgook
addicted
addicted
Posts: 23561
Joined: Wed Nov 26, 2003 6:34 pm
Location: in hamac

Postby Chingachgook » Wed Jun 15, 2005 12:36 am

ok, joi , amfiteatrul mare, ora optashpe.
see you there.
Please wear comfortable/suitable clothing for the events you wish to take part in. Please bring any weapon you want. Also bring food, refreshments etc.


kooks
Sunt cel mai pașnic om din lume. Dorințele mele sunt: o căsuță modestă, un pat bun si o gradina cu pomi. Iar dacă Domnul Dumnezeu ar vrea să mă facă într-adevăr fericit, as vedea spânzurați în acești pomi șase sau șapte din dușmanii mei...

User avatar
victor
elder
elder
Posts: 1761
Joined: Sun Jul 06, 2003 8:22 am
Contact:

Postby victor » Wed Jun 15, 2005 12:38 am

Scandalul rezidentiatului de la toamna se pregateste de pe acum
Geta Roman

Examenul de rezidentiat din acest an se anunta unul haotic. Desi bibliografia concursului ar fi trebuit sa fie rectificata la sfirsitul lunii mai, organizatorii nu au facut nimic, chiar daca reclamatiile studentilor curg una dupa alta.

„Este anormal ca la un concurs national pe care-l dau peste 5.000 de oameni sa fie inclusa in bibliografie o carte care nu a fost tradusa in limba romana, respectiv editia a XV-a din Harrison. Nu este obligatoriu ca toti candidatii sa stie engleza, poate ca unii stiu limba franceza“, comenteaza prof. dr. Florian Popa, rectorul Universitatii de Medicina din Bucuresti si presedinte al Comisiei de rezidentiat, anul trecut. O alta nemultumire atit a profesorilor, cit si a candidatilor o reprezinta introducerea unor capitole inadecvate in bibliografia pentru exemen. „S-a introdus un capitol despre genomul uman, este modern, actual, dar nu stiu cit din planul de invatamint este dedicat genomului“, completeaza rectorul UBF Bucuresti. La rindul lor, si candidatii considera absurde unele dintre noile tematici introduse din acest an. „Cele sase capitole noi sint incadrate in ceea ce se cheama trunchi comun, le dau toti candidatii. Eu dau rezidentiatul in chirurgie si nu stiu in ce masura o sa ma ajute ceea ce invat despre genomul uman, care este foarte greu. Apoi, mai este un capitol nou despre sifilis, pe care din nou il consider inutil pentru un medic care se pregateste sa devina chirurg. Din cite am inteles, aceasta ultima tema despre sifilis ar fi fost scoasa“, afirma Ovidiu Rus, unul dintre candidatii din acest an.

Termenul legal, depasit cu o luna
Nelamuririle candidatilor si ale profesorilor din sistem referitoare la tematica nu pot fi inca explicate de organizatori. „Noi ne ocupam doar de logistica, de distribuirea pe centre universitare a specialitatilor, de paza subiectelor. Nemultumirile pe care le au candidatii urmeaza sa fie analizate dupa ce se va forma comisia de rezidentiat si va fi numit presedintele comisiei“, afirma prof. dr. Mihail Coculescu, directorul Centrului National de Perfectionare a Medicilor, care se ocupa de organizarea rezidentiatului si cel care, dupa spusele reprezentantilor Ministerului Sanatatii, va fi presedintele Comisiei de rezidentiat. Conform legii, bibliografia si metodologia pentru examen trebuia sa fie definitivate la sfirsitul lunii mai, dar acest lucru nu s-a intimplat, desi Mihail Coculescu promisese ca va lamuri toate problemele pina pe 20 mai. Nu se stie inca foarte clar cite dintre testele grila vor fi la prima vedere si cite vor fi deja cunoscute in prealabil. In urma cu doi ani, multi concurenti au obtinut punctajul maxim pentru ca au reusit sa memoreze testele grila ce fusesera anuntate in prealabil. Anul trecut, s-a decis ca 60% dintre grile sa fie completate la prima vedere, iar restul testelor au fost alese din cele 60 de mii, din toate specialitatile, care au fost deja publicate pe Internet. Anul acesta, candidatii au fost anuntati ca „testele de concurs vor fi similare, dar nu identice cu cele afisate pe Internet“. Examenul de rezidentiat va avea loc pe 20 noiembrie.

Ministerul Sanatatii se spala pe miini
In ce priveste neregulile semnalate de candidati, oficialii Ministerului Sanatatii afirma ca acestea apartin exclusiv celor care au intocmit bibliografia, respectiv dr. Mihail Coculescu si dr. Corin Badiu. „Din punctul de vedere al MS, ne-am incadrat in termenul legal pina la care trebuia facute publice bibliografia si tematica exemenului de rezidentiat. Ca sint greseli, nu e vina noastra“, spune Oana Grigore, consilier in Ministerul Sanatatii.

http://www.cotidianul.ro/index.php?a=7906&shift=1

User avatar
Chingachgook
addicted
addicted
Posts: 23561
Joined: Wed Nov 26, 2003 6:34 pm
Location: in hamac

Postby Chingachgook » Wed Jun 15, 2005 12:44 am

il stie careva pe colegul nostru Ovidiu Rus?
Mi-a placut argumentul lui cu "genomul e greu"
Parerea mea e ca inainte sa ne certam cu aia din comisie trebuie sa ii disciplinam pe ai nostri sa nu mai spuna tampenii.
Pot fi aduse o gramada de argumente pentru contestarea genomului dar nu ca e greu. Eu zic ca si leucemiile sunt grele. Poate se scot si astea.


kooks
Sunt cel mai pașnic om din lume. Dorințele mele sunt: o căsuță modestă, un pat bun si o gradina cu pomi. Iar dacă Domnul Dumnezeu ar vrea să mă facă într-adevăr fericit, as vedea spânzurați în acești pomi șase sau șapte din dușmanii mei...

User avatar
187.92a
addicted
addicted
Posts: 47429
Joined: Fri Dec 10, 2004 7:59 pm

Postby 187.92a » Wed Jun 15, 2005 12:52 am

eu dau la pariu ca nu va fi nici un scandal la toamna.
al dv, ovidiu

User avatar
bogdanescu
senior
senior
Posts: 272
Joined: Fri May 20, 2005 8:29 pm

Postby bogdanescu » Wed Jun 15, 2005 1:13 am

trident wrote:eu dau la pariu ca nu va fi nici un scandal la toamna.

asa e, nu va fi... mai mare decit in alti ani! si, la fel ca atunci, nu va interesa pe nimeni, exceptie fiind cei care fac acel scandal!

am auzit un zvon cum ca vor aduce detectoare de metale si intrarea se va face nominal, cu legitimatia, prin 3 filtre de jandarmi... :lol: :lol: :lol:

offtopic, ca o curiozitate personala, cum ajung toti fraierii sa dea interviuri pe la ziare si televiziuni??? :evil:
Last edited by bogdanescu on Wed Jun 15, 2005 1:25 am, edited 2 times in total.

User avatar
Chingachgook
addicted
addicted
Posts: 23561
Joined: Wed Nov 26, 2003 6:34 pm
Location: in hamac

Postby Chingachgook » Wed Jun 15, 2005 1:15 am

stiu de detectoare.
cine vrea, trimit pe privat o adresa de unde se pot achizitiona arme albe cu lama ceramica. indetectabile.
Sunt cel mai pașnic om din lume. Dorințele mele sunt: o căsuță modestă, un pat bun si o gradina cu pomi. Iar dacă Domnul Dumnezeu ar vrea să mă facă într-adevăr fericit, as vedea spânzurați în acești pomi șase sau șapte din dușmanii mei...

User avatar
bogdanescu
senior
senior
Posts: 272
Joined: Fri May 20, 2005 8:29 pm

Postby bogdanescu » Wed Jun 15, 2005 1:26 am

kooksee, nu ne amagi! e o perioada cind toti sintem mai sensibili... mi-as pierde increderea in oameni! spune drept: chiar stii?

Tasha_meseriasha
senior
senior
Posts: 446
Joined: Mon Sep 13, 2004 8:40 pm
Location: din floare-n floare...
Contact:

Postby Tasha_meseriasha » Wed Jun 15, 2005 1:46 am

Dragi colegi, eu nu stiu de ce va agitati atata, scandal va fi oricum, si in umbra luminii noilor evenimente, parca vad ca il dam si noi tot de craciun...eu zic sa ne calmam cu nervii si sa asteptam sa-mi iau eu carnetu'. poate il tintesc pe cioc(ulesc)u mic pe undeva, pe la vreun coltz de buda publica...
A doctor a day keeps the dildo away.



Nu ma urati. Sunt deja urata.

Tasha_meseriasha
senior
senior
Posts: 446
Joined: Mon Sep 13, 2004 8:40 pm
Location: din floare-n floare...
Contact:

Postby Tasha_meseriasha » Wed Jun 15, 2005 1:47 am

Aolo, si ieream sa uit: nu pot veni la adunarea lu caras impanat. lucrez joi toata ziua. sorry. o sa incerc sa fac ceva cu tura dar nu promit...
RESPETC
A doctor a day keeps the dildo away.



Nu ma urati. Sunt deja urata.

User avatar
Chingachgook
addicted
addicted
Posts: 23561
Joined: Wed Nov 26, 2003 6:34 pm
Location: in hamac

Postby Chingachgook » Wed Jun 15, 2005 4:10 am

eh daca lucrezi motivam absenta.
dar ceilalti care o freaca aiurea nu au nici un motiv sa lipseasca.



k
Sunt cel mai pașnic om din lume. Dorințele mele sunt: o căsuță modestă, un pat bun si o gradina cu pomi. Iar dacă Domnul Dumnezeu ar vrea să mă facă într-adevăr fericit, as vedea spânzurați în acești pomi șase sau șapte din dușmanii mei...

mihaela4bianca
junior
junior
Posts: 52
Joined: Sun Apr 10, 2005 9:16 pm
Contact:

Postby mihaela4bianca » Wed Jun 15, 2005 9:41 am

chiar daca nu pot veni, fiind din iasi, sunt alaturi de cei care vor fi in sala si astept vesti, sper mai bune....
bafta la intrevederea cu cocu...


Return to “Rezidentiat 2005”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 19 guests