Sa ne unim pentru a nu mai fi batjocoriti!

...noi crestem odata cu tara...
joao_tt
junior
junior
Posts: 49
Joined: Thu Nov 25, 2004 12:41 am
Contact:

Postby joao_tt » Sun Jun 26, 2005 1:43 pm

din lipsa de un proxi bun, am lipsit ceva vreme.
deci s-a rezolvat ceva?

User avatar
187.92a
addicted
addicted
Posts: 47429
Joined: Fri Dec 10, 2004 7:59 pm

Postby 187.92a » Sun Jun 26, 2005 10:46 pm

si-asta ca omu de la meteo.
da, am rezolvat eu tot.

joao_tt
junior
junior
Posts: 49
Joined: Thu Nov 25, 2004 12:41 am
Contact:

Postby joao_tt » Fri Aug 19, 2005 1:05 pm

ok, frustrarea vad ca e aceeasi. bine dreaq ca am invatat in timpul asta.
ma indoiesc ca se va mai rezolva ceva anul asta. bafta multa pt cei de la anul in rezolvari, va spun de pe acum ca veti avea nevoie de ea.

User avatar
187.92a
addicted
addicted
Posts: 47429
Joined: Fri Dec 10, 2004 7:59 pm

Postby 187.92a » Wed Aug 24, 2005 10:14 pm

joao_tt, si tu poti fi unul dintre aia "de la anu", if u know what i mean...

User avatar
andrada
junior
junior
Posts: 71
Joined: Thu Aug 25, 2005 3:11 pm
Location: Bucuresti
Contact:

Postby andrada » Fri Sep 09, 2005 7:00 pm

    Buna tuturor!
Eu sint noua pe aici si pana acum cateva saptamani nici nu stiam de existenta acestui forum :? Pana sa ma hotarasc sa dau "register" mi-am bagat si eu nasul pe aici prin mai toate topicurile!Am descoperit cu uimire tot felul de grile si cursuri de care facusem si eu rost cu truda la unele stagii de pe la unii colegi mai "binevoitori" si care-mi spuneau in taina ca le au de la cineva bla...bla...Cind colo surprise :shock: aproape toate erau downloadate de pe forum!Nu inteleg de ce e nevoie de atata mister cind poti sa spui simplu de unde le-ai luat sa mai ia si altii sau sa caute orice altceva ce-i intereseaza!BLEAH!!!
    Si ca sa nu fiu off-topic...
    Eu voi da la anul rezidentiatul si tot uitandu-ma pe aici ca sa ma pun in tema am ramas total scarbita de modul in care se desfasoara toata treaba...
    Ii admir pe toti cei care nu se lasa descurajati si invata in continuare desi eu ma gandesc de pe acum ce satisfactie voi avea(asta admitand ca iau rezidentiatul :? ) cu un salariu de 4 mil sau cat o fi el...?!Si daca iau dar nu mai prind loc in Buc ce alergatura si umilinta ma asteapta in caz ca vreau sa cer transferul(nu sint casatorita si nu intentionez sa ...iar copii nici atat nu am... :roll: )Si alte astfel de *kt-uri!Don't punch me yet!!!Sint doar foarte dezamagita... :roll:
    Va urez tuturor multa bafta si spor mare la invatat!!!
    Stiu ca suna penibil dar eu chiar va tin pumnii!!! :oops: Asta pentru ca nu sintem in aceeasi oala :lol:
Just kidding!!! :wink:

User avatar
andrada
junior
junior
Posts: 71
Joined: Thu Aug 25, 2005 3:11 pm
Location: Bucuresti
Contact:

Postby andrada » Fri Sep 09, 2005 7:34 pm

Si apropo de sa ne unim pentru a nu mai fi batjocoriti"
    aveam stagiul de DZ si am prins o colega de grupa cu niste grile de diabet la ea...caught in the act ..vrand-nevrand a trebuit sa ni le dea si la restul sa le xeroxam...zilele astea i-am zis ceva de rezi ca am citit pe forum si zice surprinsa:"ah,si tu te mai uiti pe acolo?" :twisted: Doar de acolo avea grilele...
    Si alta faza:o colega imi zicea sa nu-mi iau LD la DZ la prof. targovistea ca o prietena de-a ei a patit o chestie supernasoala...bla...bla...si-mi povesteste ceea ce am gasit ulterior pe aici postat de cineva cum ca i-a cerut bani cu 2 luni inainte de prezentarea LD si a trebuit sa renunte si sa-si faca alta lucrare in timp record!Acum 2 zile vorbeam cu ea (colega) la telefon si postasem si eu pe forum sa-mi spuna cineva cum e LD la neuro si-mi zice:"aha, pai acolo am citit eu faza cu tipa care avea LD pe DZ" :twisted:
Asa ca uniti my ass!

User avatar
andrada
junior
junior
Posts: 71
Joined: Thu Aug 25, 2005 3:11 pm
Location: Bucuresti
Contact:

Postby andrada » Fri Sep 09, 2005 7:51 pm

Si alta faza:o colega imi zicea sa nu-mi iau LD la DZ la prof. targovistea...
Sorry!Era vorba de prof. Targoviste de la Cantacuzino...in fine...din greseala...

User avatar
Fana
junior
junior
Posts: 39
Joined: Sun May 15, 2005 10:37 am
Location: Bucuresti

Postby Fana » Fri Sep 09, 2005 10:16 pm

Intai de toate profu' de la Cantacuzino e de fapt de la Institutul Paulescu si e Tirgoviste (mda... nu si-a schimbat numele din BI doar ca acum avem doua litere pt acea vocala) ; si mai apoi terminati draq cu prostiile astea cu banii ceruti si marile abandonuri consecutive. Eu am facut LD anu' trecut la DZ, si n-a costat NIMIC, nici in cazul celorlaltor colegi. E adevarat ca nu m-am dus sa o iau gata printata.... pt ca nu asta am cautat.
Fiat lux !

User avatar
andrada
junior
junior
Posts: 71
Joined: Thu Aug 25, 2005 3:11 pm
Location: Bucuresti
Contact:

Postby andrada » Sat Sep 10, 2005 1:14 am

    Dear Fana
Vad ca nu esti atent/a
si-mi povesteste ceea ce am gasit ulterior pe aici postat de cineva cum ca i-a cerut bani cu 2 luni inainte de prezentarea LD si a trebuit sa renunte si sa-si faca alta lucrare in timp record!
Iata si unde este postat
eris wrote: Tue Jan 11, 2005 2:29 pm Post subject:
adamaria wrote:
Dar ld la diabet Cantacuzino.....stie cineva.....a facut cineva.....ca mi se trezi rau intersu`...
Binecuvantat fie cel ce-mi raspunde....


Eu te sfatuiesc sa nu incerci...Am avut o tentativa nereusita in sensul ca, dupa ce m-au lasat sa lucrez vreo 10 luni la tema, subantelegand-naiva de mine-ca totul e ok, prin luna mai Targoviste mi-a cerut "protocol" cat se poate de explicit...Asa ca am mai avut o luna la dispozitie sa imi fac lucrarea pe alta specialitate si sa-mi revin din shoc!Pentru detalii suplimentare, imi poti scrie pm.
Asa ca nu eu spun prostii... :x

User avatar
Chingachgook
addicted
addicted
Posts: 23561
Joined: Wed Nov 26, 2003 6:34 pm
Location: in hamac

Postby Chingachgook » Sat Sep 10, 2005 1:48 am

si eu stiu ca prof targoviste nu cere. poate asa a dedus eris. sau poate a vrut-o gata facuta.


kooksee
Sunt cel mai pașnic om din lume. Dorințele mele sunt: o căsuță modestă, un pat bun si o gradina cu pomi. Iar dacă Domnul Dumnezeu ar vrea să mă facă într-adevăr fericit, as vedea spânzurați în acești pomi șase sau șapte din dușmanii mei...

User avatar
andrada
junior
junior
Posts: 71
Joined: Thu Aug 25, 2005 3:11 pm
Location: Bucuresti
Contact:

Postby andrada » Sat Sep 10, 2005 2:07 am

kooksee wrote: poate asa a dedus eris. sau poate a vrut-o gata facuta.
Pai daca zice ca a lucrat 10 luni la tema?! :shock:

User avatar
Fana
junior
junior
Posts: 39
Joined: Sun May 15, 2005 10:37 am
Location: Bucuresti

Postby Fana » Sat Sep 10, 2005 12:01 pm

Hmmm.... 10 luni si cu 2 care mai ramasesera, adica sa munceasca 1 an la LD.... mda, si marmota... stiti voi. Eu una m-am intins pe 2-3 luni, ce-i drept am luat-o din timp, iar Dl. Prof. Tirgoviste a fost chiar intelegator avand in vedere ca l-am tot batut la cap ba despre una, ba despre alta.
Situatile "speciale" cum e si cea de mai sus, e bine sa le retii/anunti cel putin cu o urma de indoiala !
Fiat lux !

User avatar
andrada
junior
junior
Posts: 71
Joined: Thu Aug 25, 2005 3:11 pm
Location: Bucuresti
Contact:

Postby andrada » Sat Sep 10, 2005 1:20 pm

Fana wrote:Situatile "speciale" cum e si cea de mai sus, e bine sa le retii/anunti cel putin cu o urma de indoiala !
Ce sa zic!?Eu chiar am crezut...Si asa au facut si altii care au mai vazut postul ala...Situatia parea destul de dramatica... :roll:


Return to “Rezidentiat 2005”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 8 guests