PDAs, Smartphones si altele asemanatoare

User avatar
Phat Skidz
dɥɐʇ sʞıpz
Posts: 17766
Joined: Sun Jul 06, 2003 9:51 am

Postby Phat Skidz » Mon Oct 16, 2006 7:34 am

Eu am un Siemens A55.
- Ecran alb-negru.
- Un fel de broasca râioasa care scoate limba la mine, pe desktop.
- Are un joc in care impusti baloane
- O interesting feature: când suna, se deblocheaza tastatura si se apasa singure butoanele, si nu mai stiu pe ce buton sa apas ca sa raspund.
- Rezista binisor la dat de pamânt.
- Sunteti de groaza, barosanilor :lol:
- Scuze de off topic.
SUNT BOȘOROGUL IMEDULUI

User avatar
adi
elder
elder
Posts: 1119
Joined: Sun Jul 06, 2003 9:40 am

Postby adi » Mon Oct 16, 2006 8:37 am

vlad stroescu wrote:Eu am un Siemens A55.

sa te vad cum te-ai descurca pe autostrada cu siemensul cand nu stii orasul, cu atat mai putin exitul pe care trebuie sa o iei; nu poti sa te opresti sa intrebi, esti intr-un oras mare pe care nu il prea cunosti in detaliu; iei pranzul si poate ca vrei sa citesti ziarele, e-mailul, sa vezi un documentar, de ce nu sa te uiti la un post tv sau sa mai consulti vreo carte. sau esti intr-o prezentare, nu-ti mai amintesti exact daca ceea ce spune individul se coreleaza cu alta nu's ce informatie si vrei sa vezi asta repede, sau vrei sa mai vezi ce mai e pe forum :)

bine, daca nu vrei sa faci nimic din cele de mai sus, un pda este o caramida inutila :)
"Grass grows, birds fly, waves pound the sand. I just beat people up." Muhammad Ali

User avatar
Phat Skidz
dɥɐʇ sʞıpz
Posts: 17766
Joined: Sun Jul 06, 2003 9:51 am

Postby Phat Skidz » Mon Oct 16, 2006 8:44 am

Eu va crez si nu va contrazic, si nici nu zic ca nu mi-ar placea si mie un din ala de ziceti voi, atâta doar ca eu unul si probabil > 90% din colegii mei nu si-ar permite caramizile alea. Alminteri, nu ma bagati in seama, carry on.
SUNT BOȘOROGUL IMEDULUI

User avatar
Tasha
elite
elite
Posts: 5477
Joined: Sat Apr 29, 2006 2:23 pm

Postby Tasha » Mon Oct 16, 2006 8:53 am

Eu am un Nokia 1100 ecran alb negru. Nu am idee ce stie sa faca in afara de vorbit la el si dat SMS, pt ca nu mi-am pus niciodata problema. Am constatat doar la un moment dat ca poate fi util sa ai o camera foto in permanenta la tine, cand am vrut sa fac poze din avion si nu aveam nici un aparat foto.
Il tine bateria 5 zile, nu decedeaza cand il scap pe jos, decat ca se blokeaza uneori cand dau sms.
Dar acu ca ma gandesc mai bine, creca-mi iau palm. De unde dracu o sa stiu io cum ies din Zimnicea spre singurul drum asfaltat din zona, daca nu am GPS? :P
Mai ales ca de sapt viit am treaba si in Videle, unde n-am fost niciodata. Crunt!
Sexy chicken.

User avatar
Tamango
senior
senior
Posts: 112
Joined: Wed Jul 05, 2006 11:59 am
Location: Bucuresti

Postby Tamango » Mon Oct 16, 2006 9:43 am

Si eu am tot Nochia 1100, cel mai adevarat telefon!! :roll: Este tot ce mi-am dorit, fin`ca n-are prostii inutile, iar jocurile sunt asa de searbede, ca nu-ti vine sa le joci si sa termini bateria!!! :lol: Si tine mai bine decat camerele Nikon la trante!! :lol: Asta vara le-am scapat pe-amandoua pe jos in Colosseum si, al naibii(Doamne-iarta-ma!)s-a zgariat mai putin decat camera, desi as fi vrut invers, ca tocmai ce dadusem pe ea 240 euroi... :?

User avatar
Neo
Nervos (C)
Posts: 301
Joined: Sat Oct 23, 2004 11:33 pm

Postby Neo » Wed Dec 20, 2006 4:05 am

Bă, ce-i aici, bar de negri? Intră CTCul în funcţiune :lol:
Thou art eternal darkness
Thou art eternal heresy
Thou art day and night
Thou art the flame inside
I'll make my misery thy saturnine

User avatar
adi
elder
elder
Posts: 1119
Joined: Sun Jul 06, 2003 9:40 am

Postby adi » Mon Jan 29, 2007 7:50 pm

a instalat cineva Autodesk -fost Alias- Maya pe vreun tablet pc?
"Grass grows, birds fly, waves pound the sand. I just beat people up." Muhammad Ali

User avatar
Phat Skidz
dɥɐʇ sʞıpz
Posts: 17766
Joined: Sun Jul 06, 2003 9:51 am

Postby Phat Skidz » Mon Jan 29, 2007 9:50 pm

Eu. Nu merge prea bine, se tot blochează.
SUNT BOȘOROGUL IMEDULUI

User avatar
adi
elder
elder
Posts: 1119
Joined: Sun Jul 06, 2003 9:40 am

Postby adi » Mon Jan 29, 2007 10:13 pm

vlad stroescu wrote:Eu. Nu merge prea bine, se tot blochează.
:) nu sunt sigur ca vorbesti serios si nu este cumva vorba de vreun prieten de 80-90 de ani pasionat de mese si cultura mayasa :)
"Grass grows, birds fly, waves pound the sand. I just beat people up." Muhammad Ali

User avatar
187.92a
addicted
addicted
Posts: 47429
Joined: Fri Dec 10, 2004 7:59 pm

Postby 187.92a » Mon May 21, 2007 2:09 am

Funcţionând la 400MHz, procesorul IntelR PXA255, care încorporează cele mai avansate funcţii de performanţă, MyPal A620 redă fişiere video la un obşcen 60FPS, mai rapid ca produsele competiţiei.


Sursa este chiar siteul in romana de la Asus:
http://ro.asus.com/products.aspx?l1=8&l ... odelmenu=1

o sa caut si varianta english ca m-a facut curios :lol: :lol:

User avatar
187.92a
addicted
addicted
Posts: 47429
Joined: Fri Dec 10, 2004 7:59 pm

Postby 187.92a » Thu May 24, 2007 4:18 am

nu scrie in varianta english cuv "obshcen". in fine. te pui cu mesajele subliminale din advertaizing..

User avatar
Phat Skidz
dɥɐʇ sʞıpz
Posts: 17766
Joined: Sun Jul 06, 2003 9:51 am

Re: PDAs, Smartphones si altele asemanatoare

Postby Phat Skidz » Mon Sep 14, 2015 1:55 pm

Haa, ce topic drăguț! Cine ar fi crezut că astăzi vom avea TOȚI smartpoane! Și ce drăguțe erau smartphoanele pe care le recomandați voi pe aici! Profeția lui Mada cum ca sa ai fișa medicală pe smartphone nu s-a împlinit, de ce oare?
SUNT BOȘOROGUL IMEDULUI

User avatar
Phat Skidz
dɥɐʇ sʞıpz
Posts: 17766
Joined: Sun Jul 06, 2003 9:51 am

Re: PDAs, Smartphones si altele asemanatoare

Postby Phat Skidz » Mon Nov 09, 2015 10:57 am

După multe experiențe nefericite, m-am întors la smartphone-ul meu din 2014, LG F40. Și constat că, în ciuda faptului că ecranul e foarte zgâriat și mufa de căști nu mai e funcțională, merge impecabil. De fapt, din multe puncte de vedere, „upgrade”-urile nu sunt upgradeuri.

De exemplu, după f40 am avut un l60. Teoretic, toți parametri erau mai buni, procesorul mai bun, ram dublu, etc. E drept, se vedea mai bine pe ecran, era și mai mare. Dar nu puteam să-mi instalez mai nimic pe el, cică „out of memory”, asta pentru că noul android nu lasă aplicațiile non-stock să scrie pe card.
Primul meu smartphone a fost un Motorola Defy. Minuscul, cameră de 2 Mp, etc. Foarte uzat moral față de standardele de azi. Dar senzorii erau incomparabil mai buni decât la orice smartphone de azi (busolă, accelerometru, detectorul de sunet, de lumină, etc.).
SUNT BOȘOROGUL IMEDULUI

User avatar
Chingachgook
addicted
addicted
Posts: 23561
Joined: Wed Nov 26, 2003 6:34 pm
Location: in hamac

Re: PDAs, Smartphones si altele asemanatoare

Postby Chingachgook » Mon Nov 09, 2015 2:51 pm

eu estimez ca in 2019 o sa ajungi la aifon
Sunt cel mai pașnic om din lume. Dorințele mele sunt: o căsuță modestă, un pat bun si o gradina cu pomi. Iar dacă Domnul Dumnezeu ar vrea să mă facă într-adevăr fericit, as vedea spânzurați în acești pomi șase sau șapte din dușmanii mei...

User avatar
Phat Skidz
dɥɐʇ sʞıpz
Posts: 17766
Joined: Sun Jul 06, 2003 9:51 am

Re: PDAs, Smartphones si altele asemanatoare

Postby Phat Skidz » Mon Nov 09, 2015 4:08 pm

În ritmul ăsta, mă întorc la Nokia 3310
SUNT BOȘOROGUL IMEDULUI

User avatar
adi
elder
elder
Posts: 1119
Joined: Sun Jul 06, 2003 9:40 am

Re: PDAs, Smartphones si altele asemanatoare

Postby adi » Fri May 20, 2016 6:33 pm

Phat Skidz wrote:În ritmul ăsta, mă întorc la Nokia 3310

Nu, încearcă Nokia banana. Ala era telefon adevărat :)) stealth, mai ales dacă îl pui în coșul cu fructe
"Grass grows, birds fly, waves pound the sand. I just beat people up." Muhammad Ali


Return to “Hardware”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 8 guests