driver win 95 pentru CDRW Philips

cerbu
elder
elder
Posts: 1054
Joined: Sun Jul 13, 2003 2:32 pm

driver win 95 pentru CDRW Philips

Postby cerbu » Sun Dec 28, 2003 8:05 pm

Am mostenit un Pentium 1 la 120 Mhz si vreau sa adaug un CD la el, ca sa-l pot adauga la retea si sa joc jocuri care nu merg pe XP sau merg rau pe 98.

daca are cineva un driver pt Philips PCRW804K17, as fi recunoscator. site-ul philips sucks, iar la un search pe google am gasit o gramada de forumuri cu plangeri similare, dar cam atat.

User avatar
tapirul
elite
elite
Posts: 3194
Joined: Sun Jul 06, 2003 5:57 am
Contact:

Postby tapirul » Mon Dec 29, 2003 10:32 am

so, go to http://www.driverguide.com Will ask you for user, blah-blah. Daca iti faci cont o sa primesti o parola cam universala (user: divers password: all) Daca nu mere fa-ti cont.
Io am gasit ceva aici, vezi daca mere linku'. Daca nu da search.
Are v'o 3 mega, io nu l-am mai dat jos.
Spor

cerbu
elder
elder
Posts: 1054
Joined: Sun Jul 13, 2003 2:32 pm

Postby cerbu » Mon Dec 29, 2003 2:27 pm

'ru mana boiarule, traiasca familia ta! downloadul are cam 700 k si merge( era esential sa incapa pe un floppy)

cand ne vizitezi jucam doom in retea :lol:

User avatar
Tyby
Dungeon Keeper
Posts: 602
Joined: Sun Jul 06, 2003 10:39 pm
Location: Bucuresti
Contact:

Postby Tyby » Fri Jan 09, 2004 6:09 am

1. cerbule, la ce-tzi trebuie driver?!

2. vezi ca programul dat mai sus este de fap un firmware upgrade ... sa nu faci vreo margica ...

Instaleaza un program de ars CDuri (recomad Ahead Nero Burning Rom - http://www.ahead.de ) si, daca e configurata corect unitatea, o sa ti-o vada fara probleme ... Daca il poti folosi ca CDROM, nu ar trebui sa ai probleme in folosirea ca Unitate de scris!

Spor!

PS: numai ca la configuratia aia o sa ai probleme de scris si la 1x (nu mai zic de 4x :( )
formerly known as gaurika ...

May the best from your past be the worst in your future!

Tyby out!


Return to “Software”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest