PDF editor

User avatar
originaltup
elder
elder
Posts: 1749
Joined: Sun Jul 06, 2003 11:52 am
Location: Ohio

PDF editor

Postby originaltup » Tue Jun 22, 2010 5:40 am

Folositi asa ceva? Sunt interesat de unul cat mai complet dar care sa fie mai ieftin decat Adobe Acrobat.
Am folosit pe vremuri PDF Converter Pro dar au o licenta cretina care expira dupa cateva instalari (mi-am reinstalat windowsul de cateva ori in perioada respectiva) si m-am jurat ca nu-l mai cumpar din nou.

In caz extrem poate o sa folosesc Acrobatul, desi e minim 300$ ceea ce exagerat pentru cat l-as folosi.

PS. ideal as vrea sa fac si fillable forms care sa poate fi completate si eventual salvate de catre altii.
"There is a big difference between knowing the path, and walking the path"

User avatar
marmotul
elite
elite
Posts: 8640
Joined: Wed Apr 23, 2008 12:22 pm

Re: PDF editor

Postby marmotul » Fri Jul 30, 2010 8:00 am

noi pe aici nu prea suntem interesati de cit costa programele. folosim orice, oricit. daca vrei iti dau un link de unde sa iti scoti ce iti trebuie
qpepsi.gif

User avatar
holliday
elite
elite
Posts: 5024
Joined: Wed Jul 14, 2010 7:10 pm
Location: procrastination - retras in vizuina tapirului
Contact:

Re: PDF editor

Postby holliday » Fri Jul 30, 2010 8:32 am

marmotul wrote:noi pe aici nu prea suntem interesati de cit costa programele. folosim orice, oricit. daca vrei iti dau un link de unde sa iti scoti ce iti trebuie

nu cred ca el nu stie, dar acolo, e mult mai bine supravegheata treaba ca in Romania...(pana si in ch am emotii cand scot cate un film de pe reteaua wireless a lui vecinu')

User avatar
Phat Skidz
dɥɐʇ sʞıpz
Posts: 17766
Joined: Sun Jul 06, 2003 9:51 am

Re: PDF editor

Postby Phat Skidz » Fri Jul 30, 2010 1:14 pm

eh, chiar și acolo anonimizarea e relativ ușoară, dar cred că pur și simplu otup și-a schimbat mentalitatea, lucru pentru care îl felicit.
SUNT BOȘOROGUL IMEDULUI

amalia93
elder
elder
Posts: 970
Joined: Tue Mar 03, 2009 9:01 pm

Re: PDF editor

Postby amalia93 » Fri Jul 30, 2010 5:35 pm

asta cu si-a schimbat mentalitatea e un eufemism pt si-a schimbat bugetul. ca si noi am manca cozonac, coane,da' vezi ca n-avem cu ce-l lua.

User avatar
originaltup
elder
elder
Posts: 1749
Joined: Sun Jul 06, 2003 11:52 am
Location: Ohio

Re: PDF editor

Postby originaltup » Sun Aug 01, 2010 2:07 pm

Partial e chestia de buget. Si in tara foloseam programe free daca erau rezonabile in loc sa piratez. Am folosit multa vreme OpenOffice, Avast antivirus free, Irfan (in loc de Acdsee piratat folosit de cei din jur), Pegasus mail (pe vremea cand foloseam programe pt mail), etc.
Si acum mai folosesc daca se poate. Principalul avantaj pe care programele platite il ofera e ca nu mai stau asa mult timp sa le bibilesc sau sa am grija de altii (adica de compurile lor): gen Norton Internet Security cu licenta de 5 useri (3 la mine, 2 in Ro, si platesc licenta de aici si se transfera si acolo). MS Office am luat versiunea home pt 3 computere pentru ca aveam niste documente de la spital care nu mergeau cu OpenOffice.
Practic grosul banilor s-au dus pe programe de editat foto si video, unde versiunile free nu sunt asa grozave, mai ales video (si nu mai am timp/rabdare sa invat nici gimp, am incercat).
"There is a big difference between knowing the path, and walking the path"

cristi_1993
newbie
newbie
Posts: 21
Joined: Wed Sep 14, 2011 1:29 pm
Location: Timisoara
Contact:

Re: PDF editor

Postby cristi_1993 » Wed Jun 20, 2012 1:47 pm

incearca cu Acrobatul daca-ti da probleme, e bun si acela...cel putin eu dintotdeauna folosesc Acrobat...


Return to “Software”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 15 guests