IP uri blocate, ce se intampla???

anunturi, tehnicals, info
User avatar
rouadefoc
senior
senior
Posts: 392
Joined: Mon Mar 19, 2007 12:24 am
Location: PACA

IP uri blocate, ce se intampla???

Postby rouadefoc » Tue Aug 11, 2009 5:37 pm

Buna, sper ca o sa se ocupe cineva si de problema noastra ca e super neplacut sa scriu mereu de pe alt IP si nu de acasa...

Riley wrote:
dr_bang wrote:
rouadefoc wrote:Buna,
Ce se intampla de mi e blocat sistematic si zilnic IP ul si nu mai pot sa postez???
Deja e cel putin a 30 oara de vreo o luna cand imi spune ca IP ul meu este pe lista eblc si sa fac cerere de deblocare neplacut ca pana si daca se deblocheaza in aceeazi zi trece momentul de postat.
Poate cineva sa verifice si sa scoata nb ip ul meu de pe lista aia tampita.N am troieni, virusata nu sunt scanez sistemul sistematic din 2 in 2 zile tocmai ca sa nu fie vreun nou troian si mereu nimic.
Merci.


idem.


La fel si la mine, acum scriu de la alt calculator, (ip-ul meu blocat este 193.33.106.195, am problema asta de vreo luna, am reformatat, scanat si rescanat si e ok) :( Exista vreo solutie? Chiar devine destul de enervant :hammer: Multam!



Daca mai sunt si altii ii rog sa posteze incep sa cred ca nu e un fenomen izolat;IP um meu e de Fr';
Merci la admini.

User avatar
rouadefoc
senior
senior
Posts: 392
Joined: Mon Mar 19, 2007 12:24 am
Location: PACA

Re: IP uri blocate, ce se intampla???

Postby rouadefoc » Thu Aug 13, 2009 10:49 am

Dan wrote:Problema nu consta neaparat in faptul ca calculatoarele voastre sunt virusate, ci ca la unmoment dat providerul va da un ip automat prin dhcp al unui PC care a fost virusat si care a intrat in blacklisturile de spam. Forumul verifica automat aceste liste si nu permite postarea de pe ele. Voi dezactiva de proba aceasta protectie insa daca apar spamuri, cum au mai aparut acum vreo 2 luni, il voi pune la loc, si mai vedem



rouadefoc wrote::allright: super merci, in sfarsit si te rog nu mai activa chestia ca sa nu amutesc iar.
Merci DAN. :crazy: :guitar: :new-bday:


Return to “Reteaua”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 14 guests