Probleme organizatorice !!!!

anunturi, tehnicals, info
andree
Posts: 4
Joined: Fri Oct 10, 2003 12:22 pm

Probleme organizatorice !!!!

Postby andree » Fri Oct 10, 2003 12:42 pm

Vreau si eu sa aflu pe ce criterii se aleg cei care "se ocupa" cu conectarile in camine?
Va semnalez ca baiatul care se ocupa in caminul E de conectari ("cam. 205"-asa cum scrie pe afisul de jos) e foarte intrigat de fiecare data cand ii pui cate o intrebare legata de retea.
Probabil e multumit de faptul ca are internet in cam. si nu vrea ca altii sa-i rapeasca din trafic.

Andree Olsi,

User avatar
Dan
Master of Disaster
Posts: 2869
Joined: Sun Jul 06, 2003 1:59 am
Location: ...on the highway to hell...
Contact:

Postby Dan » Fri Oct 10, 2003 1:45 pm

1.Pai in primul rand se aleg din cei care vor sa se ocupe de asa ceva, si crede-ma sunt foarte putini, pentru ca e destul de munca si bataie de cap.
2. Daca a aparut vreo problema, poti sa o dezvolti si aici si vedem daca o poate rezolva el sau altii.


Astept un raspuns.
Eu din muntii mei...
http://www.imed.ro/forum

User avatar
eugen
Site Admin
Posts: 687
Joined: Sat Jul 05, 2003 10:42 pm
Contact:

Postby eugen » Fri Oct 10, 2003 1:58 pm

criterii pt alegerea coordonatorului de camin? dar ce te faci daca nu vrea nimeni? avantajele pe care le ai sunt minime, dar munca e multa si uneori extrem de calcatoare pe nervi, ca sa zic asa. incepand de la conectarile propriu-zise pana la bataile la usa pentru toate problemele posibile si imposibile. la inceput cand cand reteaua era doar in U-uri, eram 2-3 oameni si administratori si coordonatori si tot.. acum nu se mai poate, si nici timp nu avem sa le facem pe toate. si de aia cautam colaboratori, dar pentru coordonator de camin, nu prea gasim. e chestie de entuziasm, sa vrei si sa-ti placa sa te ocupi de asta, ca altfel..

sincer n-am apucat sa-l cunosc pe cel care va face cablarile toamna asta in E, nu stiu cat si cum se pricepe. sa nu crezi ca se fac cine stie ce alegeri, sau mai stiu eu ce - daca se ofera doi oameni sa faca munca asta, atunci e super ok. daca acolo nu a mai vrut nimeni sa se ocupe, atunci prea multe variante nu sunt, nu?

tinem legatura. cum zicea si dan, poti sa spui aici ORICE problema ai cu reteaua. si nu cred ca a ramas vreodata vreuna nerezolvata

prodigyclb
junior
junior
Posts: 35
Joined: Fri Oct 10, 2003 5:44 pm
Location: outer limits

Postby prodigyclb » Fri Oct 10, 2003 6:10 pm

In legatura cu problema lu' andree : in primul rand ca in afisul care e pus jos scrie clar toate etapele si nimeni nu il ia in considerare si mai vine si la mine sa ma intrebe inca multe detalii pe care poate nici eu nu le stiu ca sunt coordonator doar de cateva zile si nici nu stiu exact toata situatia. In plus nu cred ca ii convine cuiva sa fie deranjat in continuu mai ales in perioada asta si seara si dimineata cand multi dorm (si binenteles si eu) cu probleme care oricum nu necesita rezolvare imediata. Iar din cate stiu eu nu am trimis pe nimeni la plimbare pana acum, inca, dar daca se cintinua in felul asta mai vedem si as dori sa mai treaca pe la mine persoana respectiva ANDREE sa-mi spuna ce nu i-a convenit. Si apropos mai am si planuri personale ca multi altii.
Iar daca tu crezi ca poti sa faci lucrurile mai bine te invit sa ai raspundere si sa vezi cum este.

User avatar
Pisica_den_Cheshire
senior
senior
Posts: 316
Joined: Sun Jul 06, 2003 11:13 pm
Location: eternal pits of doom
Contact:

Postby Pisica_den_Cheshire » Fri Oct 10, 2003 8:43 pm

ar trebui inclus internetul la factori majori de stress. :lol:
apropo, oamenii care sunt cablati trebuie sa se mai duca pe undeva sa confirme ca vor sa pastreze situatia? si daca da, unde? (eu sunt in u5 si am inteles ca n-ar mai fi aceeasi coordonatoare sau cel putin s-a mutat din camera respectiva).
gracias.
Cats kick ass. Says so on the t-shirt.
ImageThis is my sig. Worship my sig.Image

User avatar
eugen
Site Admin
Posts: 687
Joined: Sat Jul 05, 2003 10:42 pm
Contact:

Postby eugen » Fri Oct 10, 2003 9:16 pm

prodigyclb wrote:Iar daca tu crezi ca poti sa faci lucrurile mai bine te invit sa ai raspundere si sa vezi cum este.

:lol: chiar c-asa.. cam nasol cu raspunderea.. apai bre, daca dupa 2-3 zile faci asa, apai cand or incepe conectarile ce mai zici?

prodigyclb
junior
junior
Posts: 35
Joined: Fri Oct 10, 2003 5:44 pm
Location: outer limits

Postby prodigyclb » Sat Oct 11, 2003 1:15 am

eu deocamdata n-am comentat nimic, ba chiar am incercat sa le spun tuturor din putinul pe care-l stiu despreactuala situatie, dar nu vreau sa se ridice cate unul caruia i s-a parut ceva si sa scoata ochii pe forum, mai intai sa vina si sa-mi spuna in fata ce nu-i convine, dar cum pe la noi la romani se prefera vorbitul "pe la spate" asta e...


Return to “Reteaua”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 9 guests