Limita minima pe HUBul RSM

anunturi, tehnicals, info
User avatar
latvia
elder
elder
Posts: 1664
Joined: Mon Oct 24, 2005 11:10 pm

Postby latvia » Wed Mar 08, 2006 10:42 am

enemy und neo:
parerile voastre au vre un suport real?sau e pur virtual?

User avatar
Neo
Nervos (C)
Posts: 301
Joined: Sat Oct 23, 2004 11:33 pm

Postby Neo » Wed Mar 08, 2006 1:52 pm

Sa ma explic.
Poate s-a impamantenit ca marimea nu conteaza.
Ei, virtual, conteaza. ITul se bazeaza pe principiul "cu cat mai mare, cu atat mai bine".
Cei care o tot dau intoarsa "eu nu am nevoie de HDD mare", "eu nu am nevoie de mult RAM" si folosesc computerul de obicei sunt frustrati de modul in care acesta se misca si renunta la el in defavoarea unei beri cu prietenii/suc cu gajica.
Asta nu inseamna ca daca am spatiu de stocare de 1Terabyte nu mai ies din casa ;)
Dar sunt satul de lumea care ma numeste geek si obsedat cand ei au Geforce 2 MX in computer si se joaca Solitaire.

Si ca un P.S.: cineva a spus odata ca overclockingul este o extensie virtuala a penisului si se numeste e-penis :lol::lol::lol:
Concluzia 1 si concluzia 2. Da, sunt rezultatele mele.

Eu refuz sa pun bani sa-i luam lui Enemy HDD pentru ca omul a spus clar ca nu are nevoie. Nu? Altfel cred ca daca ne strangeam 30 de oameni si puneam cate 10 RON scoteam de 200Gb pentru omu'. Dar daca nu vrea...:twisted:
Thou art eternal darkness
Thou art eternal heresy
Thou art day and night
Thou art the flame inside
I'll make my misery thy saturnine

User avatar
KeinEngel
senior
senior
Posts: 225
Joined: Sun Jan 09, 2005 1:50 am

Postby KeinEngel » Wed Mar 08, 2006 2:18 pm

For the record, zilele trecute erau cativa cu 2gb pe rsm.

Daca nu strangeti pt Enemy, strangeti pt mine :D Va scot la bere pe urma :))

Enemy
elder
elder
Posts: 1141
Joined: Fri Sep 12, 2003 5:41 pm
Contact:

Postby Enemy » Wed Mar 08, 2006 5:24 pm

Neo wrote:Sa ma explic.
Poate s-a impamantenit ca marimea nu conteaza.
Ei, virtual, conteaza. ITul se bazeaza pe principiul "cu cat mai mare, cu atat mai bine".
Cei care o tot dau intoarsa "eu nu am nevoie de HDD mare", "eu nu am nevoie de mult RAM" si folosesc computerul de obicei sunt frustrati de modul in care acesta se misca si renunta la el in defavoarea unei beri cu prietenii/suc cu gajica.
Asta nu inseamna ca daca am spatiu de stocare de 1Terabyte nu mai ies din casa ;)
Dar sunt satul de lumea care ma numeste geek si obsedat cand ei au Geforce 2 MX in computer si se joaca Solitaire.

Si ca un P.S.: cineva a spus odata ca overclockingul este o extensie virtuala a penisului si se numeste e-penis :lol::lol::lol:
Concluzia 1 si concluzia 2. Da, sunt rezultatele mele.

Eu refuz sa pun bani sa-i luam lui Enemy HDD pentru ca omul a spus clar ca nu are nevoie. Nu? Altfel cred ca daca ne strangeam 30 de oameni si puneam cate 10 RON scoteam de 200Gb pentru omu'. Dar daca nu vrea...:twisted:


Baiatu, fara suparare tu ai probleme, cred.
Am spus de o mie de ori si o mai spun o data, ptr a citi un curs pe care il scot de pe hub NU imi trebuie hard de 200 de giga! Daca tu crezi ca e ceva neclar in afirmatia asta, abtine-te a mai posta pe forum.

De jucat nu ma joc pe computer ptr ca NU MA PASIONEAZA.

Pont: apropo daca tot folosesti expresii de astea imbarligate fii atent cum le folosesti. :lol:
Neo wrote:... sunt frustrati de modul in care acesta se misca si renunta la el in defavoarea unei beri cu prietenii/suc cu gajica.

User avatar
Neo
Nervos (C)
Posts: 301
Joined: Sat Oct 23, 2004 11:33 pm

Postby Neo » Wed Mar 08, 2006 5:52 pm

M-am exprimat corect intr-o anumita masura, dar se pare ca nu esti in stare sa citesti printre randuri :lol:
Fii tu nepasionat si lasa-i pe altii sa traiasca...Enema...
Si nu te exprima cu "baiatu'", ca nu ne tragem de sireturi, ok? Trage-ti cursuri de pe torente sau vb cu prietenii si lasa-nee. Tie nu iti convine nimic si esti Gica Contra doar din placere. Se vede din toate posturile tale.
Limita de share a hubului este pusa acolo pentru a elimina profitorii care nu shareaza nimic in schimb trag ca disperatii...chiar si cursuri. Daca vrei ceva interesant trebuie sa oferi ceva interesant, nu 1Gb de fisiere text cu care sincer te cam stergi...pe fata.

LE: ce vad eu neclar este cum de ma chinui sa raspund unui om care nu shareaza decat crap in schimb vrea cursuri. Si faptul ca inca pui suflet in posturi desi ai afirmat ca te doare-n cot de acest hub.

P.S.: dupa cum bine a spus cineva mai sus, fa-ti hubul tau, cu regulile tale, si, inca odata, lasa-ne.
Thou art eternal darkness
Thou art eternal heresy
Thou art day and night
Thou art the flame inside
I'll make my misery thy saturnine

User avatar
orbity19
junior
junior
Posts: 44
Joined: Wed Feb 02, 2005 5:25 pm
Location: Pe undeva pe orbita
Contact:

Postby orbity19 » Wed Mar 08, 2006 10:30 pm

Neo si Enemy, o mica rugaminte as avea la voi. De ce nu faceti schimb de mailuri pentru a va transmite impresiile despre cursuri, frustrari si alte "dragalasenii".
Multumesc anticipat.
Orbity

alabalaportocala
junior
junior
Posts: 86
Joined: Tue Nov 08, 2005 12:15 pm
Location: Hell

Postby alabalaportocala » Thu Mar 09, 2006 4:07 pm

Hai k chiar as vrea sa stiu cati au hardul sub 10 GB!!! Dati-o in colo de treaba ca daca ma uit pe la aia cu share de 2,3,4 Gb vad de multe ori jocuri gen civ4, fm2006 (am gasit si azi). Chiar ar trebui sa ii cred ca au hardul mai mic de 10 Gb????? si procesorul la cat e ??? 1Ghz-1,5??????? Civ4 la mai putin de 1,4 GHz merge destul de prost. Abia astept sa vad un P4 la 1.5 GHZ, cu 512 DDR si hdd de 5 GB!!!!!!

alabalaportocala
junior
junior
Posts: 86
Joined: Tue Nov 08, 2005 12:15 pm
Location: Hell

Postby alabalaportocala » Thu Mar 09, 2006 4:13 pm

Si uite ca minunea s-a intamplat!! Dupa ce m-am uitat la un calc ce avea share de 3 GB se intampla o chestie si incepe sa ia de la mine filme!!! Vreo 4. Dupa toate astea nu s-a modificat in nici un fel sharul la acea persoana. Oare daca se sa share minim de 5 gb cati apar maine cu 5.01 Gb in share si cu downloaduri de 10 Gb pe zi???

Sergheiq
junior
junior
Posts: 72
Joined: Fri Jan 20, 2006 2:59 am
Location: Bucharest
Contact:

Postby Sergheiq » Thu Mar 09, 2006 11:57 pm

Cumva YULY_p20 ? :D Ca de la mine ia tot cand am share :D

pasarilatilungila
elder
elder
Posts: 679
Joined: Sun Nov 14, 2004 11:33 pm

Postby pasarilatilungila » Fri Mar 10, 2006 1:08 am

alabalaportocala wrote:Si uite ca minunea s-a intamplat!! Dupa ce m-am uitat la un calc ce avea share de 3 GB se intampla o chestie si incepe sa ia de la mine filme!!! Vreo 4. Dupa toate astea nu s-a modificat in nici un fel sharul la acea persoana. Oare daca se sa share minim de 5 gb cati apar maine cu 5.01 Gb in share si cu downloaduri de 10 Gb pe zi???


poate downloadeaza direct pe un server, nu la el/ea pe calc :p

sau face partitie virtuala de 1 giga (din ram :p )
And the PRIDES shall stand as one, powerful in the LIGHT and SUPREME among BEINGS

alabalaportocala
junior
junior
Posts: 86
Joined: Tue Nov 08, 2005 12:15 pm
Location: Hell

Postby alabalaportocala » Fri Mar 10, 2006 1:31 am

Orice e posibil !!!!! Nu serghey, era o domnisoara/doamna!!!! Da poate a schimbat niku!!


Return to “Reteaua”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 67 guests