Configurare server

anunturi, tehnicals, info
toma.serban.ciprian
Posts: 3
Joined: Mon Oct 24, 2005 12:58 pm

Configurare server

Postby toma.serban.ciprian » Mon Oct 24, 2005 1:05 pm

Am auzit ca nu este bine configurat serverul.(nu conteaza de unde am auzit)
Am un prieten care lucreaza la RDS si poate sa ne ajute, daca nu aveti nimik impotriva si vreti sa ne mearga si noua netul mai bine.
El este dispus sa ne ajute mok.
Ce parere aveti?
Astept un raspuns de la voi.............. : :roll: :roll: :roll:

User avatar
Dan
Master of Disaster
Posts: 2869
Joined: Sun Jul 06, 2003 1:59 am
Location: ...on the highway to hell...
Contact:

Postby Dan » Thu Oct 27, 2005 1:14 am

:)...asa ....mai multe detalii ? ce nu e bine? Sa nu intelegi gresit, din punctul meu de vedere astept orice parere care ar putea fi constructiva.
Si apropos de RDS, astia sunt providerul meu de la serviciu( deci net pe bani si contract ) si nu prea trece zi de la Dumnezeu in care sa nu sun pentru vreo belea - ba o ruta in bucla, ba le crapa masina care se ocupa de shaping ( garantarea traficului) , ba le crapa mediaconvertorul, ba gateway-ul raspunde din 2 in 4- si toate astea dupa ce te tin juma de ora pe hold in telefon.
Dar cum ziceam- astept sugestii la obiect.
:)
Eu din muntii mei...
http://www.imed.ro/forum

toma.serban.ciprian
Posts: 3
Joined: Mon Oct 24, 2005 12:58 pm

Postby toma.serban.ciprian » Sun Oct 30, 2005 1:55 pm

Problema e ca tipul vrea sa ne ajute doar la configurare nu si la intretinere. Asta pt ca toti cei din camine credem ca serverul este de vina. Iar o Configurare buna ar trebui sa rezolve problema. Eu doar atat am propus, mai multe stie sa faca el. Caci dupa cum vedeti nu merge netulintre anumite ore, paginile se incarca greu mai tot timpul si toata lumea e nemultumita.............. :evil:


Return to “Reteaua”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 59 guests