Net pe vara - 2005

anunturi, tehnicals, info
User avatar
victor
elder
elder
Posts: 1761
Joined: Sun Jul 06, 2003 8:22 am
Contact:

Net pe vara - 2005

Postby victor » Sat Jul 02, 2005 1:40 am

Locatarii caminelor UMF care doresc sa foloseasca pe perioada vacantei de vara (31 iulie-1 oct) conexiunea la internet prin intermediul Retelei Studentilor in Medicina (RSM) sunt solicitati sa achite pana la data de 15 iulie 2005 urmatoarele sume pentru dezvoltarea si intretinerea RSM:

- utilizatorii retelei (din sesiunile anterioare de conectare) 200.000 lei/ 20 RON
- pt. conectare temporara a locatarilor care nu sunt membri RSM doar pe timpul verii, in camere deja cablate, eliberate de utilizatori ai retelei: 500.000 lei/50 RON
- conectare noua la RSM (fie in camera cablate, fie in camere necablate) 800.000 lei/ 80 RON

* conectarile de noi camere se fac in aceasta perioada doar in limita posibilitatilor. Cei conectati in vara ar putea ramane o perioada deconectati in timpul sesiunii de conectari din toamna. Sesiunea de conectari pentru anul universitar 2005-2006 va avea loc in oct-noe 2005.
** sunt scutiti de plata acestor sume voluntarii care au participat/participa la intretinerea si dezvoltarea retelei.

Utilizatorii RSM care nu doresc internet pe vara vor fi deconectati pe data de 30 iulie si vor fi reconectati odata cu sesiunea de conectari 2005, la cerere. Sumele stranse vor fi folosite pentru intretinerea si extinderea retelei in perioada de vara - in principal achizitia de UPS-uri pentru protectie echipamente retelei (variatii si caderi accidentale de tensiune).

Plata se va putea face la camin B2/oficiu etaj 5 - pe datele 8 iulie (vineri) si 11 iulie (luni) orele 18.00 - 21.00. Ulterior acestei date plata se va face la banca Transilvania, sucursala Lipscani (langa spitalul Coltea/piata Universitatii) in contul Asociatia Internet pentru Medicina, cod bancar (IBAN): RO24 BTRL 0410 1205 7913 65XX.

Important: toti membrii retelei sunt rugati sa completeze chestionarul online cu sugestii si propuneri legate de bunul mers al retelei, chestionar aflat la adresa www.imed.ro/chestionar.

Relatii la coordonatorii de camin sau la support@med.pub.ro


ps. incidentul de la caminul u4/parter se va remedia in cel mai scurt timp (au fost taiate niste cabluri)
Last edited by victor on Mon Jul 10, 2006 10:43 pm, edited 2 times in total.

User avatar
KeinEngel
senior
senior
Posts: 225
Joined: Sun Jan 09, 2005 1:50 am

Postby KeinEngel » Sat Jul 02, 2005 10:13 pm

O intrebare de pe DC: "Daca nu platesc 200 mii nu o sa mai am net pe vara?" Daca se poate si un rasp oficial (a se citi batut in cuie), sa stiu unde ii trimit pe cei care mai intreaba...

Inca una de la acelasi user: e nevoie de buletin cand platim?

User avatar
victor
elder
elder
Posts: 1761
Joined: Sun Jul 06, 2003 8:22 am
Contact:

Postby victor » Sun Jul 03, 2005 12:53 am

Da - cei care nu doresc net (si nu platesc) sunt deconectati, pe 30 iulie. Si ca sa nu iasa probleme de plata (cineva sa plece din camera pe vara, sa vina altcineva care vrea net doar pe vara si sa se dea drept altcineva) se verifica daca cel care plateste e cel care cere net. Si la banca se cere buletinul, daca se prefera solutia asta.

Utilizatorii RSM care nu doresc internet pe vara vor fi deconectati pe data de 30 iulie si vor fi reconectati odata cu sesiunea de conectari 2005, la cerere.

User avatar
Cremar
newbie
newbie
Posts: 13
Joined: Thu Dec 02, 2004 5:50 pm
Location: Bucuresti

Intrebare

Postby Cremar » Sun Jul 03, 2005 10:50 pm

Cei ce nu au cablu de retea in camera si doresc sa se conecteze, se poate incepand cu 31 iulie? Acestia trebuie sa plateasca 80 lei? Pana cand e valabila conectarea noua de 80 lei, "permanent", similar celor deja conectati, sau doar pe perioada verii? Daca e o plata pentru acces permanent de ce trebuie sa mai plateasca cei deja conectati 20 lei (ei platind deja cei 800.000 lei)? Multumesc.

User avatar
victor
elder
elder
Posts: 1761
Joined: Sun Jul 06, 2003 8:22 am
Contact:

Postby victor » Sun Jul 03, 2005 11:41 pm

Cei ce nu au cablu de retea in camera si doresc sa se conecteze, se poate incepand cu 31 iulie?


da, poate chiar mai repede -dupa strangerea de bani incep achizitiile de materiale si conectari. Dar nu se garanteaza ca orice conectare va fi facuta in orice camin, decat daca sunt oameni sa le faca pe toate - daca sunt prea multe cereri s-ar putea sa se amane pt sesiunea de conectare din toamna mai multe. De obicei insa nu e asa, si se vor putea face toate. Daca vrei, incearca sa iei legatura cu coordonatorul tau de camin sa vezi cu ce il poti ajuta sa nu ramana toata treaba (daca e multa) doar pe capul lui.

Acestia trebuie sa plateasca 80 lei? Pana cand e valabila conectarea noua de 80 lei, "permanent", similar celor deja conectati, sau doar pe perioada verii?


da, si asa cum ai remarcat - echivaleaza cu o conectare definitiva pe toata perioada cand se sta in caminele UMF conectate la Internet.

Daca e o plata pentru acces permanent de ce trebuie sa mai plateasca cei deja conectati 20 lei (ei platind deja cei 800.000 lei)?


E nevoie de o investie masiva in retea, pentru achizitionarea in principal de UPSuri pentru peste 60 de switchuri. Fara ele riscam deja sa pierdem prea multe echipamente (switchuri/media convertoare) din cauze de variatii de tensiune - deja au fost plimbate o gramada la garantii. Tot asa, la variatii de tensiune/furtuni de vara multe se blocheaza si trebuie resetate, si mai ales pe perioada verii se prelungesc perioadele "intre doua reseturi" din lipsa oamenilor/administratorilor de camine care pleaca prin concedii etc. Practic pentru stabilizarea retelei.

User avatar
Cremar
newbie
newbie
Posts: 13
Joined: Thu Dec 02, 2004 5:50 pm
Location: Bucuresti

Postby Cremar » Mon Jul 04, 2005 10:38 am

Multumesc pentru raspunsuri. Sunt perfect de acord. Dar s-ar parea ca ar fi corect ca noile conectari sa fie taxate cu 100 lei. (?) Sa speram ca intr-adevar reteaua va functiona mai bine, cel putin intern. Numai bine!

User avatar
droopy
elder
elder
Posts: 560
Joined: Tue Nov 25, 2003 3:41 pm
Location: Onyxia's Lair

Postby droopy » Mon Jul 04, 2005 5:45 pm

reteaua interna nu functioneaza prost, singurele impedimente intr-un uptime mai mare sunt fluctuatii de curent si numarul deja foarte mare de oameni conectati. reteaua lucreaza in momentul asta aproape la capacitate maxima pentru echipamentele pe care le are in dotare (si aici ma refer la switchuri in principal). aceste achizitii sunt menite sa stabilizeze reteaua cat de cat - sa micsoreze timpul in care unele sw sunt blocate - pentru a asigura un uptime mai mare si pentru a putea asigura conectarea de noi oameni intr-un viitor nu atat de indepartat. Suma de 200.000 lei(vechi) [20 RON] nu este o suma exorbitanta si ne permite noua sa putem cumpara echipamente ( UPS-uri in principal ) care ajung tot in retea. Practic acesti bani ii vor da cei care vor net pe vara pentru a avea o retea cat de cat mai stabila si din toamna.
RTFM=Read The la naiba Manual
UTFG=Use The la naiba Google
STFW=Search The la naiba Web
RTFA=Read The la naiba Article

User avatar
patry55ro
junior
junior
Posts: 50
Joined: Mon Nov 24, 2003 3:20 pm

Postby patry55ro » Mon Jul 04, 2005 9:12 pm

adica doar noi cei care ramanem pe vara conectati platim pt UPSuri???
de unde ati mai scos-o si pasta!!!nu va e jena!!
si apropos de cabluri taiate : este un bun prieten de-al retelei BODOM (nu aveti cum sa nu -l stiti...e cel cu "MOARTE AMERICANILOR" ) care taie cablurile, probabil ca asa are impresia ca face acte de terorism ca prietenii lui irakienii. va spun asta sigur!!!! l-am vazut!! am impresia ca numele lui real e Mihai si locuieste in U4 (cred ca la etajul7 sau 4 nu stiu sigur..si e in anul 6)

User avatar
Chingachgook
addicted
addicted
Posts: 23561
Joined: Wed Nov 26, 2003 6:34 pm
Location: in hamac

Postby Chingachgook » Mon Jul 04, 2005 9:24 pm

:D

Pe Bodom nu il cheama Mihai!
Si nu cred ca taie cabluri. Tu l-ai prins in flagrant sau doar iti dai cu parerea? E o acuzatie destul de grava....


kooksee
Sunt cel mai pașnic om din lume. Dorințele mele sunt: o căsuță modestă, un pat bun si o gradina cu pomi. Iar dacă Domnul Dumnezeu ar vrea să mă facă într-adevăr fericit, as vedea spânzurați în acești pomi șase sau șapte din dușmanii mei...

User avatar
victor
elder
elder
Posts: 1761
Joined: Sun Jul 06, 2003 8:22 am
Contact:

Postby victor » Mon Jul 04, 2005 10:24 pm

Il stiu si eu pe bodom, apropos - si nu prea cred in turnatoriile astea.

User avatar
aurora
junior
junior
Posts: 31
Joined: Thu Nov 04, 2004 9:23 pm
Location: Romania

Postby aurora » Mon Jul 04, 2005 11:27 pm

[quote="patry55ro"]adica doar noi cei care ramanem pe vara conectati platim pt UPSuri???
[/quote]

ai dreptate. dupa cate se pare, pt noile echipamente vor plati doar cei care vor net pe vara(dintre cei care sunt deja membri rsm). nu mi se pare corect. de ce sa nu plateasca toata lumea aceasta suma, asa cum ar fi normal? pana la urma, toti vor folosi reteaua la toamna, nu? doar nu vor avea UPS-uri & stuff doar cei care achita acum... plus ca se vor putea achizitiona si mai multe echipamente.
deci repet: nu este corect ca doar cei care vor net pe vara sa plateasca suma suplimentara de 200.000 lei vechi, in timp ce restul care se vor intoarce la toamna sa nu achite nimic, iar eventualii noi conectati sa plateasca doar vechea suma de 800.000 lei vechi.

User avatar
patry55ro
junior
junior
Posts: 50
Joined: Mon Nov 24, 2003 3:20 pm

Postby patry55ro » Mon Jul 04, 2005 11:43 pm

ba chiar el e
l-am prins in flagrant taindu-mi cablul meu de la usa!!!!
daca voi il credeti nevinovat atunci e fericit pt ca poate scapa nepedepsit!!
probabil se si distreaza!!

User avatar
patry55ro
junior
junior
Posts: 50
Joined: Mon Nov 24, 2003 3:20 pm

Postby patry55ro » Mon Jul 04, 2005 11:43 pm

ba chiar el e
l-am prins in flagrant taindu-mi cablul meu de la usa!!!!
daca voi il credeti nevinovat atunci e fericit pt ca poate scapa nepedepsit!!
probabil se si distreaza!!

User avatar
patry55ro
junior
junior
Posts: 50
Joined: Mon Nov 24, 2003 3:20 pm

Postby patry55ro » Mon Jul 04, 2005 11:43 pm

ba chiar el e
l-am prins in flagrant taindu-mi cablul meu de la usa!!!!
daca voi il credeti nevinovat atunci e fericit pt ca poate scapa nepedepsit!!
probabil se si distreaza!!



scuze !!!
a dat eroare!!! netul bata-l vina!!!
Last edited by patry55ro on Mon Jul 04, 2005 11:50 pm, edited 1 time in total.

User avatar
KeinEngel
senior
senior
Posts: 225
Joined: Sun Jan 09, 2005 1:50 am

Postby KeinEngel » Mon Jul 04, 2005 11:46 pm

Si, desigur, sare toata lumea cu gura pe motiv de discriminare. Dragalasilor, daca noi nu dam nici un ban, cine va asteptati sa plateasca echipamentele? Ia, fuguta sa vedeti cat costa un ups amarat. Cel mai jaf e la vreo 200 RON (2 mil).

Ca fapt divers, aurora, ti se pare mult 200 mii lei pentru 2 luni de net in plus? Hmmmm... Zgarie-branza... Oh, by the way, intentionez sa platesc si eu, chiar daca nu voi ramane pe vara aici.


@patry55ro este suficient sa apesi O DATA pe submit. Primesti eroarea cu smtp.php, stiu. Ignor'o.

User avatar
patry55ro
junior
junior
Posts: 50
Joined: Mon Nov 24, 2003 3:20 pm

Postby patry55ro » Mon Jul 04, 2005 11:55 pm

pai acu spui de eroare!!

si da e cam mult 200 de mii si nici o garantie!!!
si ce se intampla cu banii primiti de la facultate?????

si sa ma scutiti de expresia "sa zici mersi ca e netu gratuit" e penibila
si inainte sa luati UPS poate ca ar trebui sa schimbati switchurile vechi care merg ca un cur si cablurile taiate de prietenu vostru BODOM

User avatar
KeinEngel
senior
senior
Posts: 225
Joined: Sun Jan 09, 2005 1:50 am

Postby KeinEngel » Tue Jul 05, 2005 12:41 am

Stai ca devine interesant... Poate nu sunt eu informat bine, dar CE BANI DE LA FACULTATE? Ah, si, ca sa fii tu satisfacut, propun sa se ceara cate 2 milioane lei (200 ron:P) de la fiecare user si sa fie imbracate cablurile in acelasi material din care sunt facute fuselajele avioanelor de lupta. Si din banii ramasi sa fie angajat un detectiv particular care sa il urmareasca pe bodom, ca sa fim siguri ca nu vorbesti in plus;)

Deja se abereaza prea mult pe acest thread (si eu aberez suficient ;)), propun sa dai cei 200 mii daca ramai pe vara (ca nu saracesti) sau sa iei loc in banca ta. Multumesc.

User avatar
victor
elder
elder
Posts: 1761
Joined: Sun Jul 06, 2003 8:22 am
Contact:

Postby victor » Tue Jul 05, 2005 12:53 am

si ce se intampla cu banii primiti de la facultate?????


asa asa - detaliaza :) care bani? a dat facultatea niste bani? cui? pentru ce?

mai arunca daca poti inca o soparla :) daca te interesaza treburile in rsm si vrei sa faci ceva - hai mai bine si pune mana sa faci ceva serios, sa nu cumva sa crezi ca e lucru de saga sa ti in picioare toata sandaramaua asta imensa care e rsm cu uptime de ~99.9%. Daca te tin puterile, poate iti alegi o provocare mai serioasa decat asta vorbaraie.

User avatar
patry55ro
junior
junior
Posts: 50
Joined: Mon Nov 24, 2003 3:20 pm

Postby patry55ro » Tue Jul 05, 2005 12:46 pm

vorbarie multa vad ca aduceti voi cand va aparati parleala!!!
eu am vb la obiect...v-am adus la cunostinta un infractor pe care vad ca il aparati cu peptu gol!!!
cred ca ar trebui schimbat sistemul de colectare al banilor!!
fiecare etaj, respectiv cei bagati intr-un switch ar trebui sa colecteze banii si sa rezolve problema pe loc....nu sa astptam dupa voi sa veniti cu tot felu de jafuri!! asa se procedeaza in mod normal... ca sa vada omu pe ce da banii...cu chitanta cu tot!!
si mai lasati aburerile ca va cunosc mai bine decat credeti voi!!! sunt soparla din sanu vostru..daca vreti sami ziceti asa!!!
macar de ati fi onesti v-ar lua lumea in serios!!

User avatar
victor
elder
elder
Posts: 1761
Joined: Sun Jul 06, 2003 8:22 am
Contact:

Postby victor » Tue Jul 05, 2005 12:48 pm

ok, vad ca ai idei si te intereseaza. te asteptam atunci sa ni te alaturi si sa pui si tu bratu si mintea la treaba pentru o treaba mai buna. Contact me for more details. ma intereseaza si pe mine treaba aia cu banii de la facultate, poate mai detaliezi - daca nu aici, atunci cand ne vedem

2. pentru problema de ce nu platesc toti pentru UPSuri. Primii care beneficiaza si cei care beneficiaza cei mai mult sunt cei care beneficiaza din vara de ele - si scopul e in primul rand stabilizarea retelei pe perioada de vara, cand apar cele mai multe probleme. Ca ulterior toata lumea o sa vada ceva mai stabil, cu atat mai bine. Dar cei care au nevoie in primul rand de treaba asta sunt cei de pe vara. Daca vrei sa ai net stabil si o retea stabila pe vara cred ca intelegi foarte bine problema.

3. gata si chestionarul. va rugam sa il completati cand aveti timp.

:arrow: http://www.imed.ro/chestionar

User avatar
KeinEngel
senior
senior
Posts: 225
Joined: Sun Jan 09, 2005 1:50 am

Postby KeinEngel » Tue Jul 05, 2005 8:19 pm

La chestionar puneti raspunsul implicit pe "nu" sau lasati gol... Prietenii stiu de ce :)

User avatar
Chingachgook
addicted
addicted
Posts: 23561
Joined: Wed Nov 26, 2003 6:34 pm
Location: in hamac

Postby Chingachgook » Wed Jul 06, 2005 4:09 pm

@patri,
stai ca nu inteleg, tu ai prins pe unu taindu-ti cablul de la usa?
cum arata? de unde stii ca e bodom?





kooks
Sunt cel mai pașnic om din lume. Dorințele mele sunt: o căsuță modestă, un pat bun si o gradina cu pomi. Iar dacă Domnul Dumnezeu ar vrea să mă facă într-adevăr fericit, as vedea spânzurați în acești pomi șase sau șapte din dușmanii mei...

User avatar
patry55ro
junior
junior
Posts: 50
Joined: Mon Nov 24, 2003 3:20 pm

Postby patry55ro » Wed Jul 06, 2005 5:40 pm

nu auzi ca era BODOM de cate ori sa zic!!!!!!!!!!!!!!!!
am avut norocul (daca vrei sa-i zici asa) sa fiu tocmai atunci la calculator si ...dintr-odata ...pac..cable unplugged..si in acelasi timp am auzit pe cineva la usa...un fashait....am fugit repede..m-am uitat pe vizor si s-a auzit tocmai pleca...am deschis usa....cablul taiat si in capu coridorului BODOM cu o fata surpinsa ca l-am prins...cand m-a vazut a luat-o la fuga pe scari....am fugit dupa el, dar cand am ajuns la scari si m-am uitat dupa el..deja disparuse...probabil in lift sau int-o camera!!!

User avatar
187.92a
addicted
addicted
Posts: 47429
Joined: Fri Dec 10, 2004 7:59 pm

Postby 187.92a » Wed Jul 06, 2005 6:02 pm

si nici pan-acu nu l-ai prins? :shock:

User avatar
droopy
elder
elder
Posts: 560
Joined: Tue Nov 25, 2003 3:41 pm
Location: Onyxia's Lair

Postby droopy » Wed Jul 06, 2005 7:21 pm

si cine ti-a inlocuit cablul taiat ?
RTFM=Read The la naiba Manual

UTFG=Use The la naiba Google

STFW=Search The la naiba Web

RTFA=Read The la naiba Article

User avatar
venus
senior
senior
Posts: 254
Joined: Sat Mar 12, 2005 7:52 pm

Postby venus » Wed Jul 06, 2005 7:25 pm

droopy wrote:si cine ti-a inlocuit cablul taiat ?

cred ca acelasi omulet voia si el putina atentie.... :P :oops: :shock: 8)

User avatar
droopy
elder
elder
Posts: 560
Joined: Tue Nov 25, 2003 3:41 pm
Location: Onyxia's Lair

Postby droopy » Wed Jul 06, 2005 7:29 pm

am dubii, tocmai de asta am intrebat :lol:
RTFM=Read The la naiba Manual

UTFG=Use The la naiba Google

STFW=Search The la naiba Web

RTFA=Read The la naiba Article

User avatar
patry55ro
junior
junior
Posts: 50
Joined: Mon Nov 24, 2003 3:20 pm

Postby patry55ro » Wed Jul 06, 2005 9:04 pm

nu l-a inlocuit nimeni
l-am legat fir cu fir ca daca era dupa "coordonator"....
si nu sunt singurul caz!!! pe palier mai e o camera care a patit la fel!!

User avatar
Chingachgook
addicted
addicted
Posts: 23561
Joined: Wed Nov 26, 2003 6:34 pm
Location: in hamac

Postby Chingachgook » Wed Jul 06, 2005 9:18 pm

stai asa.
te stiai cu omul? cum arata bodom?
eu stiu ca e nazist, dar ma indoiesc sincer ca taie cabluri.

kooks
Sunt cel mai pașnic om din lume. Dorințele mele sunt: o căsuță modestă, un pat bun si o gradina cu pomi. Iar dacă Domnul Dumnezeu ar vrea să mă facă într-adevăr fericit, as vedea spânzurați în acești pomi șase sau șapte din dușmanii mei...

User avatar
187.92a
addicted
addicted
Posts: 47429
Joined: Fri Dec 10, 2004 7:59 pm

Postby 187.92a » Thu Jul 07, 2005 3:22 am

droopy wrote:am dubii..:lol:

ai drupii :lol:
no offense, offtopic shtiu, da; prea trebuia zisa :lol:

User avatar
patry55ro
junior
junior
Posts: 50
Joined: Mon Nov 24, 2003 3:20 pm

Postby patry55ro » Thu Jul 07, 2005 12:15 pm

nu are sens sa mai insist!! se pare ca preferati sa va faceti ca ploua!!
ce *** de sens ar avea sa il dau in gat pe BODOM daca nu ar fi fost el!!
mai folositi-va si neuronii nu numai LCRul!!!
nu va obliga nimeni sa ma credeti dar nici sa il ridicati pe BODOM la rangul de sfant nu se poate!...si apropos de cenzura... pe cretinul asta nu-l puteti cenzura ( nu vi se pare normal sa cenzurati instigarile la violenta si sustinera fatzisa a teroristilor? ) sau pe voi va deranjeaza numai actele sexuale si un limbaj uzual folosit de populatia Romaniei (injuraturile) care in afara de voi nu mai deranjeaza pe nimeni!!

User avatar
stefan_georgescu
senior
senior
Posts: 110
Joined: Sun Jun 19, 2005 1:21 am
Contact:

Postby stefan_georgescu » Fri Jul 08, 2005 9:59 pm

daca platesc cei 20 de lei evit situatia ca in toamna sa ma mai duc sa imi activeze netu'?(tinand cont ca stau in aceeasi camera si la anu'!)
Nu ne vindem tara!
O dam pe gratis!

Enemy
elder
elder
Posts: 1141
Joined: Fri Sep 12, 2003 5:41 pm
Contact:

Postby Enemy » Fri Jul 08, 2005 11:00 pm

n-am mai citit ce s-a scris pe aici, parerea meae ca plata de 200 de mii pe luna e o prostie curata.(netu e gratis fratilor nu?)
cat si mai mare prostia e 500 de mii/luna pt cei care nu sunt membri.. cu 250 de mii pe luna isi pun net de la astral... da-o dreq de treaba...

User avatar
victor
elder
elder
Posts: 1761
Joined: Sun Jul 06, 2003 8:22 am
Contact:

Postby victor » Sat Jul 09, 2005 11:21 am

mai citeste odata anuntul, si cauta raspuns la urmatoarea intrebare fara suparare daca se poate

1. despre
plata de 200 de mii pe luna

si anuntul initial urmatoarele raspunsuri sunt adevarate
a. nu am citit bine
b. nu am vazut bine
c. nu am inteles bine
d. nu am gandit bine
e. inca ma mai gandesc sa vad ce inteleg

User avatar
enchanter
junior
junior
Posts: 38
Joined: Mon May 23, 2005 12:38 pm
Location: ici

Postby enchanter » Sat Jul 09, 2005 1:10 pm

lol.. :D ..tu ai listat variante doar pt 'input' si 'procesare'...dar daca are probleme in 'output'? adica de exprimare a ceea ce a vazut citit etc-etc-bla-bla....eu cred ca grila asta merita contestata.. :twisted: ..
Ce que je veux te faire comprendre

User avatar
droopy
elder
elder
Posts: 560
Joined: Tue Nov 25, 2003 3:41 pm
Location: Onyxia's Lair

Postby droopy » Sat Jul 09, 2005 7:33 pm

pai problema e de input si sau procesare ca de exprimat s-a exprimat bine.
RTFM=Read The la naiba Manual

UTFG=Use The la naiba Google

STFW=Search The la naiba Web

RTFA=Read The la naiba Article

jim
newbie
newbie
Posts: 11
Joined: Mon Dec 20, 2004 8:27 pm

Postby jim » Tue Jul 12, 2005 8:10 pm

n-am achitat (inca) netul pe vara ....

din motive objective, n-am ajuns in zilele desemnate in B2 sa dau banu'. azi, marti (12.iul) , se mai poate sa vin sa platesc sau tre sa merg la BTr?

User avatar
duofruo
senior
senior
Posts: 123
Joined: Fri Jun 04, 2004 7:49 pm
Location: Bucuresti

Postby duofruo » Tue Jul 12, 2005 11:04 pm

nici eu nu am ajuns sa platesc in B2. Dupa ce platesc la banca, ce fac? unde duc chitanta?

User avatar
Dan
Master of Disaster
Posts: 2869
Joined: Sun Jul 06, 2003 1:59 am
Location: ...on the highway to hell...
Contact:

Postby Dan » Wed Jul 13, 2005 3:48 pm

De principiu platiti la banca in contul scris pe afise. In caz exceptional vom organiza o alta zi de plati
Eu din muntii mei...
http://www.imed.ro/forum

User avatar
damonik
senior
senior
Posts: 207
Joined: Sun Jul 06, 2003 1:00 pm
Location: space, the final frontier
Contact:

Postby damonik » Thu Jul 14, 2005 4:16 pm

am auzit de la colegi ca au avut probleme la banca si nu prea s-a putut plati astfel. credeti ca se poate extinde un pic termenul limita de plata ? sau organiza inca o seara de platit la B2? stiu pe cineva care a fost luni seara la 8:30 si nu era nimeni acolo. so?
Ai avut sansa unica de a capata forma omeneasca. NU-TI PIERDE TIMPUL!


Return to “Reteaua”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 4 guests