Internet pentru caminele Splai 46 si Splai 48

anunturi, tehnicals, info
Kamomille
newbie
newbie
Posts: 24
Joined: Sun Mar 07, 2004 3:14 pm

Internet pentru caminele Splai 46 si Splai 48

Postby Kamomille » Fri Oct 29, 2004 1:31 pm

Cine poate sa ne ajute sa avem internet in cele 2 camine de la Izvor?
Cu cine trebuie vorbit si ce este de facut?
Vara trecuta am strans o lista de semnaturi de la cei interesati, lista pe care urma sa o inaintam rectorului, ca motivatie, dar datorita situatiei cu alegerile nu s-a putut face nimic.
Insa mi s-a spus ca toata chestia asta este rezolvabila in momentul in care cineva autorizat va putea semna pentru banii necesari.
Sunt multi cei care vor internet in caminele de aici, mai ales medicii rezidenti.
Oricui imi poate da informatii - multumesc anticipat.

User avatar
victor
elder
elder
Posts: 1761
Joined: Sun Jul 06, 2003 8:22 am
Contact:

Postby victor » Sat Oct 30, 2004 12:31 pm

Ma contactase cineva din splai la un moment dat anul trecut - dar cu alegerile cele de pomina din umf au ramas toate in plop pana la incepul anului acesta. Ar trebui sa existe cineva acolo interesat, foarte interesat cu rezistenta la birocratie - caci se poate.

User avatar
darkside
senior
senior
Posts: 410
Joined: Sun Jul 06, 2003 2:04 am
Location: Somewhere in US of A

Postby darkside » Sat Oct 30, 2004 3:12 pm

Da imi aduc si eu aminte.
Trebuie sa cautam o solutie de conectare. Din cate stiu eu trece prin metroul de la Izvor o fibra optica care apartine ROEDU. O sa luam legatura cu ei sa vedem in ce masura puteti sa va conectati acolo.
Daca nu, mai ramane solutia wireless, dar trebuie vazut daca e posibil din punct de vedere tehnic.
Ultimul care pleaca sa stinga lumina ......

Kamomille
newbie
newbie
Posts: 24
Joined: Sun Mar 07, 2004 3:14 pm

Postby Kamomille » Sun Oct 31, 2004 11:28 pm

O sa va caut zilele astea - nu stiam daca tot voi va ocupati.
Interes exista, dar am nevoie si de ajutorul altora, de informatii (din motivul asta am si postat subiectul, poate mai citesc si altii).
Multumesc mult! :)


Return to “Reteaua”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 57 guests