Reguli pe hub-ul local

anunturi, tehnicals, info
Ryoan-ji
newbie
newbie
Posts: 17
Joined: Thu May 06, 2004 12:17 am

Reguli pe hub-ul local

Postby Ryoan-ji » Thu May 06, 2004 12:31 am

In trecutul nu foarte indepartat aproape toti am simtit frustrarea legata de ban-area (pe nedrept) pe multe huburi de DC externe. Cele mai frecvente cauze de ban au fost:
- 1) "Windows" si "Program Files" sharate
- 2) numar prea mic de sloturi (adica sub 3 / hub)
- 3) fake sharing
- 4) limitari de upload pe hub-uri care interzic explicit acest lucru.
----
Deoarece respectivii useri care au dus la ban-area noastra nu se lasa cu una cu doua de obiceiurile rele, la cererea generala a publicului, vor fi banati si pe hubul intern, dupa cum urmeaza:
- ban 1 zi la prima abatere
- ban 2 zile la a doua abatere
- ban 1 saptamana la a treia
- ban permanent la ultima abatere (dupa aceasta, nu vor mai avea ocazia sa mai aiba acces la dc-ul local).

---

Partea proasta este ca totusi trebuie sa stea unul dintre noi cu okii din cand in cand pe hub, ca sa nu exista ban-uri nejustificate / eronate din partea botz-ilor de control. Timpul nostru fiind limitat, nu putem monitoriza chiar tot ce se intampla, dar ne straduim, si contam pe ajutorul vostru.
Daca remarcati vreun user care nu respecta regulile, va rugam sa-l raportati unui OP (cu Private Message pe dc) sau PM pe forum, sau, si mai bine, la adresa de mail ayur[at]email.ro
Hubul DC++ local si-a aratat din plin utilitatea in zilele in care nu am avut net....
Ceea ce incercam acum sa facem este sa-l mentinem curat, si pe cat posibil sa reducem la minim frustrarile legate de folosirea in retea a protocolului DC++.

Return to “Reteaua”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest