Restrictionare acces?

anunturi, tehnicals, info
Enemy
elder
elder
Posts: 1141
Joined: Fri Sep 12, 2003 5:41 pm
Contact:

Restrictionare acces?

Postby Enemy » Fri Mar 24, 2006 8:37 pm

Poate sa imi spuna si mie vreun admin de ce e restrictionat accesul la 10.1.7.30:2222 ?

Am inteles ca e legal un alt hub al medicinei?
De ce restrictionati acum accesul? e ultimul lucru pe care il puteti face? De ce va deranjeaza atat de tare? ca userii nu sunt multumiti de voi si intrau pe noul hub?

RUSINE SA VA FIE, in caz ca e asa.

astept un oarecare raspuns...

User avatar
excristi
senior
senior
Posts: 164
Joined: Sun Sep 28, 2003 10:47 pm
Location: Bucuresti
Contact:

Postby excristi » Fri Mar 24, 2006 8:43 pm

Lasa ca imi fac si eu hub...
www.AdmitereMedicina.ro

User avatar
Dan
Master of Disaster
Posts: 2869
Joined: Sun Jul 06, 2003 1:59 am
Location: ...on the highway to hell...
Contact:

Postby Dan » Fri Mar 24, 2006 8:51 pm

Ce mah ? Cu ce ma deranjeaza pe mine ca lumea vrea sa se dea pe un hub sau altul? E problema fiecaruia in parte. Inca n-am ajuns sa vad intr-un hub o concurenta . Din punctul meu de vedere f bine ca exista si chiar va rog sa mai faceti vreo 10. Pe 0.2 - am considerat ca e bine sa existe o limita cat de cat - si asta dupa ce s-a pus un poll si cine a fost interesat a votat. Bun - deci ala e rezultattul a ce-a vrut o majoritate ( din cati s-au exprimat) Daca exista alte doleante - go for it.
Stii bine ca exista huburi cu limite foarte mari - unde daca ai share ok intri - daca nu nu. Cam aceeasi e ideea si aici dar la o scara de zeci de ori mai mica.

Deci spor la huburi si la gasit kikitze.
Eu din muntii mei...
http://www.imed.ro/forum

Sergheiq
junior
junior
Posts: 72
Joined: Fri Jan 20, 2006 2:59 am
Location: Bucharest
Contact:

Postby Sergheiq » Fri Mar 24, 2006 9:31 pm

Faceti-va HUB dar nu va mai faceti reclama pe HUBul local :) Probabil de aia aveti restrictie. ;)

Enemy
elder
elder
Posts: 1141
Joined: Fri Sep 12, 2003 5:41 pm
Contact:

Postby Enemy » Sat Mar 25, 2006 12:05 pm

Dan wrote:Ce mah ? Cu ce ma deranjeaza pe mine ca lumea vrea sa se dea pe un hub sau altul? E problema fiecaruia in parte. Inca n-am ajuns sa vad intr-un hub o concurenta . Din punctul meu de vedere f bine ca exista si chiar va rog sa mai faceti vreo 10. Pe 0.2 - am considerat ca e bine sa existe o limita cat de cat - si asta dupa ce s-a pus un poll si cine a fost interesat a votat. Bun - deci ala e rezultattul a ce-a vrut o majoritate ( din cati s-au exprimat) Daca exista alte doleante - go for it.
Stii bine ca exista huburi cu limite foarte mari - unde daca ai share ok intri - daca nu nu. Cam aceeasi e ideea si aici dar la o scara de zeci de ori mai mica.

Deci spor la huburi si la gasit kikitze.



lasa asta, de ce e filtrat portu 2222 ptr ip-ul 10.1.7.30?
la intrebarea asta vreau raspuns.

Enemy
elder
elder
Posts: 1141
Joined: Fri Sep 12, 2003 5:41 pm
Contact:

Postby Enemy » Sat Mar 25, 2006 12:06 pm

Sergheiq wrote:Faceti-va HUB dar nu va mai faceti reclama pe HUBul local :) Probabil de aia aveti restrictie. ;)


userii erau adusi de pe regielive, iar in momentul cand ati filtrat portul (adik nu ati jucat fair-play) s-a schimbat situatia.

User avatar
Dan
Master of Disaster
Posts: 2869
Joined: Sun Jul 06, 2003 1:59 am
Location: ...on the highway to hell...
Contact:

Postby Dan » Sat Mar 25, 2006 9:57 pm

Mah poate ai ramas conectat pe wingate lu' excristi si vi se incurca tunelele alea pe acolo de nu te poti conecta :lol:
Eu din muntii mei...
http://www.imed.ro/forum

User avatar
Rash
senior
senior
Posts: 125
Joined: Sat Mar 25, 2006 11:58 pm
Location: Unde este termopane...termopane!

Postby Rash » Sun Mar 26, 2006 1:34 am

pe bune acum!baiatul ala cu hubul ar trebui lasat sa-si faca putina reclama totusi!Am intrat si eu astazi pe hubul ala din curiozitate!Erau share-ati vreo 700 de Gb!Nu intra lumea pe hubul lui!Si cu toate astea am vazut ca e trecut in lista huburilor de pe RegieLive!Il cheama New medicina parca!
Primum non nocere!

User avatar
Tutza
elder
elder
Posts: 572
Joined: Sun Sep 25, 2005 11:05 am
Location: Iasi
Contact:

Postby Tutza » Mon Apr 10, 2006 10:34 pm

imi cer scuze ca poate nu sunt chiar on topic.
mai baieti care ati muncit la site-ul asta ....va felicit :D azi am reusit dupa muuuuuuulta vreme sa intru pe forum fara proxy, viteza de incarcare e superluminica iar asta nu poate decat sa ma bucure. fiind abonata rds (fir-ar ei cu ip-ul lor dinamic) intram foaarte greu si doar cu proxy si cu un "lag" fantastic. :x

sau......mai exista o posibilitate. s-or fi dat pe brazda astia de la rds? :roll: :roll: :roll:
Formula fericirii e sa fii multumit cu ce ai si sa-ti doresti sa fii in continuare mai bun.

User avatar
Tutza
elder
elder
Posts: 572
Joined: Sun Sep 25, 2005 11:05 am
Location: Iasi
Contact:

Postby Tutza » Mon Apr 10, 2006 10:35 pm

scuze ca m-am repetat.....
probleme cu netul :oops: :oops:
Last edited by Tutza on Mon Apr 10, 2006 10:40 pm, edited 1 time in total.
Formula fericirii e sa fii multumit cu ce ai si sa-ti doresti sa fii in continuare mai bun.

User avatar
Tutza
elder
elder
Posts: 572
Joined: Sun Sep 25, 2005 11:05 am
Location: Iasi
Contact:

Postby Tutza » Mon Apr 10, 2006 10:36 pm

scuze
Formula fericirii e sa fii multumit cu ce ai si sa-ti doresti sa fii in continuare mai bun.

User avatar
Dan
Master of Disaster
Posts: 2869
Joined: Sun Jul 06, 2003 1:59 am
Location: ...on the highway to hell...
Contact:

Postby Dan » Mon Apr 10, 2006 10:51 pm

rezolvam definitv curand...s-a copt palaiatza..:)
Eu din muntii mei...
http://www.imed.ro/forum


Return to “Reteaua”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 6 guests