:<nu merge imed prin astral

anunturi, tehnicals, info
User avatar
The Hobbit
junior
junior
Posts: 41
Joined: Wed Oct 01, 2003 10:06 pm
Location: The Shire
Contact:

:<nu merge imed prin astral

Postby The Hobbit » Thu Sep 16, 2004 11:25 pm

Oameni buni,
poate ca voi parea putin batut in cap :roll: , dar eu nu pot sa inteleg de ce la unii merge site-ul vostru, si la altii, tot prin cablu Astral, nu merge sub nici o forma. Nici cu ping, nici cu altceva. Nu pot sa pricep de ce la altii merge bine-merci. (deci nu e nevoie de servere din alea smechere, (am uitat de care, desi mi s-a explicat), pt ca nu toti se plang de problema asta).
Sa ma lamureasca si pe mine careva.
:oops: :< Si va rog sa iertati prostiei mele
To avoid delay, please have all your symptoms ready.
(Notice in an English doctor's waiting room).

User avatar
Im
elite
elite
Posts: 3643
Joined: Fri Nov 28, 2003 3:42 pm

Postby Im » Thu Sep 16, 2004 11:27 pm

Same problem here. De la jumatea lui August, site-ul si forumul merg doar prin proxy.

User avatar
Dan
Master of Disaster
Posts: 2869
Joined: Sun Jul 06, 2003 1:59 am
Location: ...on the highway to hell...
Contact:

Postby Dan » Fri Sep 17, 2004 12:24 am

Am primit mail de la Astral Iasi acum cateva zile pentru ca la randul lor au primit reclamatii pe tema asta. Inafara de cateva IP-uri, pe care le-am verificat, si care nu au acces la noi din motive de securitate, noi dam acces la toata lumea. Banuiesc ca problema e un filtru pus prin Roedu, probabil la un anumit moment cu o motivatie solida, si uitat de lume.
Eu din muntii mei...
http://www.imed.ro/forum

User avatar
Im
elite
elite
Posts: 3643
Joined: Fri Nov 28, 2003 3:42 pm

Postby Im » Thu Oct 21, 2004 8:48 pm

Nu stiu ce i-ati facut, dar de azi merge (la mine cel putin).

User avatar
Dan
Master of Disaster
Posts: 2869
Joined: Sun Jul 06, 2003 1:59 am
Location: ...on the highway to hell...
Contact:

Postby Dan » Fri Oct 22, 2004 11:16 pm

Noi nu i-am facut nimic..probabil ca s-a saturat RoEdu de telefoane..:)
Eu din muntii mei...
http://www.imed.ro/forum

User avatar
Im
elite
elite
Posts: 3643
Joined: Fri Nov 28, 2003 3:42 pm

Postby Im » Fri Nov 05, 2004 6:05 pm

De ieri, iarasi nu merge decât prin proxy. :x

User avatar
Mada2004
senior
senior
Posts: 293
Joined: Mon Aug 30, 2004 6:21 pm

Postby Mada2004 » Fri Nov 19, 2004 8:04 pm

Nici eu nu pot vedea imed.ul prin Astral si e EXTREEEEEEEEEM de FRUSTRANT !!!!!!!!!!!! :hrr:

Am facut scandal la Astral si mi-au zis ca nu e de la ei, ca IP-ul e blocat de Roedu si... tineti-va bine... aia de la Astral zic ca proxi-ul lor nu mai merge, ca in prezent nu au proxi si ca sa caut cu google o lista de proxiuri publice si sa vad daca imi merge asa sa vad imed-ul...
... asa isi trateaza ei clientii... :roll:
Insa desi le-am urmat sfatul celor de la Astral si am incercat o lista impresionanta de proxi-uri publice gasite pe net, nici asa nu mi-a mers. Adica puteam vedea orice adresa mai putin domeniul imed.ro, ceea ce ma face sa cred ca aia de la Roedu au o lista cu proxi-uri publice pe care le-au banat si pe alea :hrr:

Vad ca macar unii dintre voi (care aveti Astral) ati gasit un proxi prin care se poate vedea imed-ul.

PLEASE, daca stie careva un proxi CARE MERGE - prin care se poate vedea imed-ul, dati-mi si mie - macar pe PM - adresa acelui proxi (IP + port) !!! :help:


Return to “Reteaua”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 3 guests