Daca vrei in Germania...

medicina sau related
medicingermania
Posts: 1
Joined: Mon Nov 30, 2009 9:33 am

Daca vrei in Germania...

Postby medicingermania » Mon Nov 30, 2009 9:39 am

Exista o mare cerere de medici in Germania. Pentru multe specialitati (printre altele medicina interna, chirurgie, obstetrica-ginecologie...). Pentru orice varsta: se cauta atat absolventi care doresc sa se specializeze in Germania cat si medici de peste 50 de ani, cu experienta...

Daca doresti amanunte, poti gasi pe www.medicingermania.info

Enemy
elder
elder
Posts: 1141
Joined: Fri Sep 12, 2003 5:41 pm
Contact:

Re: Daca vrei in Germania...

Postby Enemy » Thu Dec 10, 2009 4:17 pm

daca esti blana la germana in cat timp o inveti?

User avatar
party_girl
newbie
newbie
Posts: 9
Joined: Mon Dec 01, 2008 9:33 pm

Re: Daca vrei in Germania...

Postby party_girl » Sat Jan 02, 2010 3:10 pm

Daca te tii de treaba (bine ar fi ca in fiecare zi sa inveti cuvinte noi, exercitii, sa asculti ceva pe germana)...in mai putin de un an poti lua B2-ul. :allright:

User avatar
187.92a
addicted
addicted
Posts: 47429
Joined: Fri Dec 10, 2004 7:59 pm

Re: Daca vrei in Germania...

Postby 187.92a » Sat Jan 09, 2010 1:17 am

fara date de contact, fara adresa, fara nume, doar un telefon si un mail eu nu as avea incredere sa-i dau pe mana acte personale.
Pasul 2. Ne intalnim. Imi spui exact ce iti doresti, in ce specialitate lucrezi sau ai dori sa lucrezi. Imi spui daca ti-ai dori sa lucrezi intr-un anume oras sau o zona din Germania. Discutam asteptarile tale legate de salariu.
Tot acum imi vei da copii (simple) dupa actele care atesta pregatirea profesionala si copie dupa certificatul B2, care atesta cunoasterea limbii germane. Eventual copie dupa un act care atesta schimbarea de nume.

copie de pe buletin nu e nevoie?


Return to “Locuri de munca”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 42 guests