Job - monitorizare reviste medicale stiintifice, part time

medicina sau related
blueadi
junior
junior
Posts: 27
Joined: Fri Sep 03, 2004 11:45 am

Job - monitorizare reviste medicale stiintifice, part time

Postby blueadi » Tue Jul 15, 2008 12:45 am

Angajam monitor de presa scrisa - monitorizare publicatii medicale stiintifice, part time
Programul este flexibil, cele 4 ore/zi putand fi stabilite de la o zi la alta, in functie de activitatea angajatului.

Cerinte:
Student la medicina (este nevoie de cunostiinte medicale pentru eficienta la job). Aceasta conditie este esentiala.
Realizarea unei norme saptamanale de 20 de ore, cu interval orar zilnic flexibil
Cunostinte medii PC, pachetul Office
Obisnuinta cu termeni medicali, in special produse farmaceutice

Oferta (bonusuri, beneficii):
salariu atractiv, bonusuri in functie de performanta

Va rugam trimiteti CV la adilungu@mediakompass.ro, office@mediakompass.ro, urmand ca noi sa va contactam si apoi sa stabilim o intalnire pentru interviu.

User avatar
Chingachgook
addicted
addicted
Posts: 23561
Joined: Wed Nov 26, 2003 6:34 pm
Location: in hamac

Re: Job - monitorizare reviste medicale stiintifice, part time

Postby Chingachgook » Tue Jul 15, 2008 6:17 pm

de acasa se poate lucra?
Sunt cel mai pașnic om din lume. Dorințele mele sunt: o căsuță modestă, un pat bun si o gradina cu pomi. Iar dacă Domnul Dumnezeu ar vrea să mă facă într-adevăr fericit, as vedea spânzurați în acești pomi șase sau șapte din dușmanii mei...

User avatar
adi
elder
elder
Posts: 1119
Joined: Sun Jul 06, 2003 9:40 am

Re: Job - monitorizare reviste medicale stiintifice, part time

Postby adi » Tue Jul 15, 2008 7:51 pm

kooksee wrote:de acasa se poate lucra?

ar trebui sa se poata, iti stabilesc o norma de citit.
si oricum se poate pierde timpul la fel de bine intr-un birou iar ptr ei ar fi mai ieftin sa lucrezi acasa.
"Grass grows, birds fly, waves pound the sand. I just beat people up." Muhammad Ali

blueadi
junior
junior
Posts: 27
Joined: Fri Sep 03, 2004 11:45 am

Re: Job - monitorizare reviste medicale stiintifice, part time

Postby blueadi » Wed Jul 16, 2008 2:42 am

Daca este cineva interesat, poate sa trimita CV, apoi la o intalnire ulterioara se stabilesc toate detaliile.
Chiar daca programul este flexibil, aici discutam despe un Job cu acte in regula, carte de munca si tot ceea ce trebuie.
Avand in vedere faptul ca noi, ca angajatori luam foarte in serioas o viitoare colaborare, ne asteptam la acelasi lucru si de la persoanele care doresc acest serviciu.

Teroretic se poate lucra si de acasa, practic nu prea. Din experientele trecute am observat ca eficienta este mai mare daca angajatul se mobilizeaza si ajunge la birou. Deasemenea relatia care se creeaza intre angajat si angajator este mai stransa daca acesta vine la birou fiind mai usor fidelizabil.

Deci:
Jobul este part time
Programul este la alegerea angajatului, dar in limitele indeplinirii sarcinilor de serviciu
Se vine la birou
Monitorizarea se face pe reviste medicale stiintifice (unii studenti la medicina ar putea considera acest lucru un avantaj, avand acces la peste 80 de titluri, pe toate domeniile medicale)
Sunt necesare cunostiinte Ofiice

User avatar
Phat Skidz
dɥɐʇ sʞıpz
Posts: 17799
Joined: Sun Jul 06, 2003 9:51 am

Re: Job - monitorizare reviste medicale stiintifice, part time

Postby Phat Skidz » Wed Jul 16, 2008 4:37 pm

blueadi wrote:Teroretic se poate lucra si de acasa, practic nu prea. Din experientele trecute am observat ca eficienta este mai mare daca angajatul se mobilizeaza si ajunge la birou. Deasemenea relatia care se creeaza intre angajat si angajator este mai stransa daca acesta vine la birou fiind mai usor fidelizabil.

Mda, o fi valabil pentru populaţia generală, dar vreţi medicinişti, iar ăştia mai au şi alte treburi de făcut, sunt convins că ar aprecia dacă nu ar trebui să bată tot oraşul ca să se fidelizeze.
SUNT BOȘOROGUL IMEDULUI

User avatar
adi
elder
elder
Posts: 1119
Joined: Sun Jul 06, 2003 9:40 am

Re: Job - monitorizare reviste medicale stiintifice, part time

Postby adi » Wed Jul 16, 2008 10:47 pm

jobul este part time, deci parerea mea este ca fidelizarea asta ascunde de fapt o gelozie marcata fata de celalalt job al angajatului, unde probabil acesta indreapta o parte din fidelitatea pe care ar trebui, in fapt si de drept, sa o orienteze exclusiv catre angajatorul fidelizator din mesajul de mai sus.

off, de ce naiba cand eram eu in tara nu a incercat nimeni sa ma fidelizeze asa?? :(
"Grass grows, birds fly, waves pound the sand. I just beat people up." Muhammad Ali

User avatar
Chingachgook
addicted
addicted
Posts: 23561
Joined: Wed Nov 26, 2003 6:34 pm
Location: in hamac

Re: Job - monitorizare reviste medicale stiintifice, part time

Postby Chingachgook » Thu Jul 17, 2008 3:38 am

blueadi de la ce bani discutam?
lasa prostiile cu trimis cv-ul si intalniri ulterioare.
eu unu sunt interesat dar sunt niste lucruri care nu prea sunt clare. cum carte de munca?|
colaborare? cartea mea de munca e la spital. apoi ce fidelizare zici?
visul meu e totusi sa tratez babe, deci jobul e part time si sa mai scot o ban, nu sa imi fac o cariera in monitorizarea de presa medicala. ori voi asta vreti?

cat priveste lucrul de acasa. eu zic ca e preferabil. e ce s apierd 2 ore pe drum, (eu) sa platiti 2 metri2 de chirie, curent, calculator (voi)?
Sunt cel mai pașnic om din lume. Dorințele mele sunt: o căsuță modestă, un pat bun si o gradina cu pomi. Iar dacă Domnul Dumnezeu ar vrea să mă facă într-adevăr fericit, as vedea spânzurați în acești pomi șase sau șapte din dușmanii mei...

User avatar
adi
elder
elder
Posts: 1119
Joined: Sun Jul 06, 2003 9:40 am

Re: Job - monitorizare reviste medicale stiintifice, part time

Postby adi » Thu Jul 17, 2008 6:38 pm

kooksee wrote:de ce s apierd 2 ore pe drum

nu le pierzi, in orele alea poti sa citesti 6 articole lejer. zau daca inca mai cred ca ai fi angajatul ideal...
off, kooks, oamenii astia pusesera atatea sperante in tine...
"Grass grows, birds fly, waves pound the sand. I just beat people up." Muhammad Ali

User avatar
Chingachgook
addicted
addicted
Posts: 23561
Joined: Wed Nov 26, 2003 6:34 pm
Location: in hamac

Re: Job - monitorizare reviste medicale stiintifice, part time

Postby Chingachgook » Fri Jul 18, 2008 12:58 pm

de cand am descoperit un sitetizator de voce nu mai citesc nimic. le fac pe toate mp3 si le ascult in troleu
acuma serios blueadi daca oferiti 10 euro/ ora (un mecanic auto ia 15) monitorizez.
compartiment de audit aveti?
Sunt cel mai pașnic om din lume. Dorințele mele sunt: o căsuță modestă, un pat bun si o gradina cu pomi. Iar dacă Domnul Dumnezeu ar vrea să mă facă într-adevăr fericit, as vedea spânzurați în acești pomi șase sau șapte din dușmanii mei...

Goran.Zadrin
elder
elder
Posts: 1738
Joined: Sun Dec 19, 2004 6:36 pm

Re: Job - monitorizare reviste medicale stiintifice, part time

Postby Goran.Zadrin » Fri Jul 18, 2008 5:31 pm

offtopic
zi si mie ce program (sintetizator) folosesti?
citeste si romaneste??

User avatar
Im
elite
elite
Posts: 3643
Joined: Fri Nov 28, 2003 3:42 pm

Postby Im » Fri Jul 18, 2008 6:35 pm

kooksee nu-l lua în seama pe adi, el doar chibitzeaza de pe margine, invidios ca jobul i s-ar fi potrivit ca o manusa, dar un localnic pe faza - care inspira o stabilitate ce un emigrant nu o poate oferi - îi fura afacerea de sub nas. :D
Singura durere suportabilă e durerea altora.

User avatar
adi
elder
elder
Posts: 1119
Joined: Sun Jul 06, 2003 9:40 am

Re: Job - monitorizare reviste medicale stiintifice, part time

Postby adi » Fri Jul 18, 2008 9:02 pm

kooksee wrote:de cand am descoperit un sitetizator de voce nu mai citesc nimic. le fac pe toate mp3 si le ascult in troleu

deci in curand o sa citim in presa ca puff diddy a descoperit o noua proteina, posibil target in tratamentul cancerului de x :)
"Grass grows, birds fly, waves pound the sand. I just beat people up." Muhammad Ali

User avatar
Chingachgook
addicted
addicted
Posts: 23561
Joined: Wed Nov 26, 2003 6:34 pm
Location: in hamac

Re: Job - monitorizare reviste medicale stiintifice, part time

Postby Chingachgook » Sat Jul 19, 2008 12:29 am

@ gicape vezi ca e un topic mai jos.

@ im, pe mine si pe adi ne leaga un frigider. altfel....

@ adi- iti da mana sa faci glume din astea de acolo de la canada. p diddy nu e si el om?!?!!?!? si cum inca doctrina egalitarismului nu imi aduc aminte sa fi fost demontata, ce, nu poate si el descoperi o noua proteina? daca e mai negru si mai bogat decat tot imedul la un loc ne batem acuma joc de el?


blueadi totusi cum e cu banii aia?
Sunt cel mai pașnic om din lume. Dorințele mele sunt: o căsuță modestă, un pat bun si o gradina cu pomi. Iar dacă Domnul Dumnezeu ar vrea să mă facă într-adevăr fericit, as vedea spânzurați în acești pomi șase sau șapte din dușmanii mei...


Return to “Locuri de munca”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 53 guests