Job Online Program Ultra-Flexibil

medicina sau related
Riciu
newbie
newbie
Posts: 18
Joined: Mon Sep 05, 2011 4:10 pm

Job Online Program Ultra-Flexibil

Postby Riciu » Mon Sep 05, 2011 5:12 pm

Angajez content writeri in limba engleza pentru site medical. (Articole cu teme medicale + Raspunsuri la intrebari medicale)

Se lucreaza de acasa iar plata este de ---- 150 Ron / 25 articole, plata o efectuez prin transfer bancar direct pe card la fiecare 25 de articole scrise (fie ca le terminati in 3 zile ori in 30 zile)

Cele 25 de articole le puteti scrie oricand aveti timp, dar nu depasind intervalul de o luna de zile. Nu exista limita la numarul de articole pe care il puteti scrie.

Articole le pot oferi eu deja traduse in limba engleza ele necesitand doar corectari / ajustari gramaticale + formatare in contul dumneavoastra de pe site, sau puteti crea articolele dvs proprii (momentan nu exista teme impuse)

Un articol de 500-700 (articolul minim acceptat pe site avand 450 cuvinte) cuvinte de corectat+ formatat dureaza aproximativ 20 minute insumand in total 8,3 ore de munca pentru 25 de articole. Odata cu experienta se scurteaza timpul petrecut pentru finalizarea unui articol.

Pentru a vedea in ce consta un articol si interfata siteului am atasat linkul http://www.doctortipster.com

Pentru contact si detalii suplimentare Richardmd@doctortipster.com

O zi frumoasa!

User avatar
Melania
addicted
addicted
Posts: 22041
Joined: Wed Apr 06, 2005 2:46 am

Re: Job Online Program Ultra-Flexibil

Postby Melania » Mon Sep 05, 2011 6:03 pm

Dr Riciu:
Image

User avatar
187.92a
addicted
addicted
Posts: 47429
Joined: Fri Dec 10, 2004 7:59 pm

Re: Job Online Program Ultra-Flexibil

Postby 187.92a » Mon Sep 05, 2011 6:17 pm

Doctor tipsy :))

plata ca_plata, Riciu caRiciu, dar sa vedeti asta:
If you have any questions for me or just want to send me an email (huh??), please contact me at: Richardmd@doctortipster.com – Riciu Andrei – 4th Year Medical Stundent

nice stunt! eu zic sa corecteze cineva si site-ul, faa misto.


cum era postul alad e azi cu rezindet, acuma stundent, urmeaza sa devina cu totii mdieci

150 pt atatea articole + content theft mi se pare naspa. adsense ce parere are despre continut?

cu toate acestea, mi se pare o idee frumoasa, bai. bravo. am observat c e asa plin de adsens ca nu se mai vad raspunsuile
sincer, sunt puse la caterinca, nu? mie imi suna a sulfarie , asa, adica nu pare sa fie puse intrebarile pe bune

dragut ca nu ati pus adsense pe prima pagina. profesionst. zau.

pot s aintreb unde ati hostat site-ul? afara sau in Ro? mi-e lene sa caut
ce cauta sigla ssmt? benefiteaza de adsensul ala? cool.

Cu prietenie,
Ralu.caRiciu

User avatar
187.92a
addicted
addicted
Posts: 47429
Joined: Fri Dec 10, 2004 7:59 pm

Re: Job Online Program Ultra-Flexibil

Postby 187.92a » Mon Sep 05, 2011 6:29 pm

frate acuma serios, imi place ca astia micii sunt chititi pe scos bani. bravo, ba, riciu. pa bune.

totusi: chiar iese asa bine din adsensul ala ca sa mearga de platiti contributorii? sau e o chestie de viitor asa?

nu glumex deloc: chiar sunt curios. sa ne uitam ca sunt vreo 10 contributori. lots of money involved. sau de fapt nu scrie nimeni 25 ca se plcitseste? nu-mi iese la calcule.

dar again, ca paote pare ca zic la shtocareala: e o idee f f misto. bravo. timisoara ruleaza

Riciu
newbie
newbie
Posts: 18
Joined: Mon Sep 05, 2011 4:10 pm

Re: Job Online Program Ultra-Flexibil

Postby Riciu » Tue Sep 06, 2011 12:11 am

Sa iti raspund pe rand ca asa e frumos...poate ne imprietenim :)

1. Siteul este hostat in US pe un servar dedicat
2. Intrebarile sunt puse pe bune de oameni in carne si oase (din acest motiv sunt asa de putine pana acum, poti da un reverse ip si vei vedea)
3. Greseala cu "student" am mai corectat-o o data, si nu am mai verificat pagina...tre' sa modific iarasi acea pagina, se pare ca are ceva probleme codul pe acolo (chestii tehnice neimportante), si trec anul 5 acum trebuie modificat iar :)
3. Ads din intrebari unde sunt 2 sunt chiar sunt puse la misto provizoriu... chiar ai dreptate... ce tu nu stii este ca reprezinta un test de-al meu (chestii tehnice neimportante pentru voi) care nu o sa dureze mult, in principiu o sa ramana doar 1 acolo unde ma intrebai...in restul siteului sunt la stadiul de experimentare unde stau mai bine ads'urile si cum le pun (inca lucrez sa arate si bine)
4. Nu exista content theft, daca arunci un ochi mai riguros nu ai sa gasesti duplicate pe site.
5. In primul post am calculat foarte corect din punctul meu de vedere (chiar atat iti ia sa redactezi si sa corectezi 25 de articole, pentru ca le ofer deja scrise si traduse pentru cine doreste) si 150 ron pentru 8-9 ore de munca (atunci cand ai timp pt asta. fara program fix) eu zic ca nu reprezinta o suma la care sa nu te uiti...
6. Cei 10 contribuitori au scris cate 2-3 posturi... unul singur isi face treaba bine, si este platit in consecinta...si da...siteul isi permite sa plateasca inca cel putin 3-4 contribuitori full-time.
8. Ma straduiesc in fiecare zi sa il fac mai bun si mai user-friendly, si in acelasi timp rentabil...have a little faith :)
7.Daca mai ai nelamuriri , sunt deschis sa te ajut (nu sunt ironic acum, chiar sunt deschis)

O seara frumoasa!

User avatar
Melania
addicted
addicted
Posts: 22041
Joined: Wed Apr 06, 2005 2:46 am

Re: Job Online Program Ultra-Flexibil

Postby Melania » Tue Sep 06, 2011 7:40 am

he he Trident se pare ca asta micu te-a dezarmat:)

User avatar
Phat Skidz
dɥɐʇ sʞıpz
Posts: 17803
Joined: Sun Jul 06, 2003 9:51 am

Re: Job Online Program Ultra-Flexibil

Postby Phat Skidz » Tue Sep 06, 2011 1:03 pm

Eu nu prea am înțeles. Fie ne dai tu niște articole și noi (angajați ipotetici) - ce facem cu ele? Le aranjăm noi în pagină, pe site? Fie scriem noi, conținut original, și suntem plătiți tot atât?

Reții tu 16% impozit?
SUNT BOȘOROGUL IMEDULUI

Riciu
newbie
newbie
Posts: 18
Joined: Mon Sep 05, 2011 4:10 pm

Re: Job Online Program Ultra-Flexibil

Postby Riciu » Tue Sep 06, 2011 1:09 pm

Le pot oferi traduse brut, din romana si au nevoie de corectari, si evident aranjare in pagina sau va pot lasa sa scrieti direct ce articole vreti cu conditia sa nu fie duplicate pe undeva... ofer doua posibilitati cum ii este mai usor fiecaruia.

Impozit platesc la tot venitul la sfarsit de an completand un formular 200...

O zi frumoasa!

User avatar
187.92a
addicted
addicted
Posts: 47429
Joined: Fri Dec 10, 2004 7:59 pm

Re: Job Online Program Ultra-Flexibil

Postby 187.92a » Tue Sep 06, 2011 4:15 pm

Riciu wrote:Sa iti raspund pe rand ca asa e frumos...poate ne imprietenim

chiar presimt ca o sa devenim in ultimul hal de prieteni, nu doar ca ne imprietenim dar nu asta este ideea. dar asa e frumos, sa raspunzi pe rand.
Riciu wrote:Greseala cu "student" am mai corectat-o o data, si nu am mai verificat pagina...tre' sa modific iarasi acea pagina, se pare ca are ceva probleme codul pe acolo (chestii tehnice neimportante), si trec anul 5 acum trebuie modificat iar

nu trebuie s modifici de fiecare data, nu e nimic de cod, intri, modifici gata. nu e de cod. nu sh ce cod, dar daca e, il scoti din cod, mare ***, sau modofici. nu are cum sa bage un N la fiecare an care trece, nu inteleg, dar e o tampenie. si chiar daca, scoti in 2 minute, ce atata cod ca e prea simplu pt cod, etc etc etc etc egtc
Riciu wrote: Ads din intrebari unde sunt 2 sunt chiar sunt puse la misto provizoriu... chiar ai dreptate... ce tu nu stii este ca reprezinta un test de-al meu (chestii tehnice neimportante pentru voi) care nu o sa dureze mult, in principiu o sa ramana doar 1 acolo unde ma intrebai...in restul siteului sunt la stadiul de experimentare unde stau mai bine ads'urile si cum le pun (inca lucrez sa arate si bine)


iti poti face niste canale daca vrei sa vezi asta, daca te uiti prin adsens o sa te prinzi ce si cum, e self explanatory. e minunat ca ai ales cele mai mari casete. exista de asemenea niste reguli legate de unde sa pui reclamele ca sa fie mai clickuibile. la fel cu culorile, sa le blanduiesti in context,sa le potrivesti. nu se justifica.
Riciu wrote: Nu exista content theft, daca arunci un ochi mai riguros nu ai sa gasesti duplicate pe site.

sunt studii orginale presupun
Riciu wrote:In primul post am calculat foarte corect din punctul meu de vedere (chiar atat iti ia sa redactezi si sa corectezi 25 de articole, pentru ca le ofer deja scrise si traduse pentru cine doreste) si 150 ron pentru 8-9 ore de munca (atunci cand ai timp pt asta. fara program fix) eu zic ca nu reprezinta o suma la care sa nu te uiti...

este in credibil de putin, chiar si pt un student. pt ca nu emrge asa rapid; si chiar daca ar fi ai lua 150*20=3mii de lei pt o munca infernala continua 8 ore pe zi. munca efectiva, al;tfel bagi vreo 20 de mil, ca mai si mananca si se piiisa in timpul ala, nu are cum sa fie asa cum zici tu. nu se numara pe ore de mucna efectiva. chiar daca e "cupa calculeel tale"
Riciu wrote:Cei 10 contribuitori au scris cate 2-3 posturi... unul singur isi face treaba bine, si este platit in consecinta...si da...siteul isi permite sa plateasca inca cel putin 3-4 contribuitori full-time.

ceee??? bagati 3mii e lei*4=12000 lei/luna? hai ca nu te cred.
vlad s. wrote:Fie ne dai tu niște articole și noi (angajați ipotetici) - ce facem cu ele? Le aranjăm noi în pagină, pe site? Fie scriem noi, conținut original, și suntem plătiți tot atât?


nu am inteles aia cu vi le dau gata traduse. asta zic furt de continut. adica inteleg ca le traduce e undeva, voic e intelegeti??

Riciu wrote:Impozit platesc la tot venitul la sfarsit de an completand un formular 200...

nu asta a intrebat. e o intrebare normala de traducator, presupunc a a lucrat pe drepturi de autor pana acum si de asta intreaba. daca impozitul se retine la sursa. nu este vba de impoz tau. nu prea le ai. repet, impozitul lor, de exemplu al lui vlad daca lucreaza la tine.
Riciu wrote:Le pot oferi traduse brut, din romana

am o pb ca nu inteleg ce ins asta
traduse DIN CE?

salutare, an ca riciu!



ah: bai ce nu inteleg eu la faza asta: -si da, asta ma indreptateste sa ridic o spranceana: frate, adsense wont do pt atatia bani. sa-mi tai un koi daca te cred ca scoti 3mii de dolari pe luna din adsense cu siteul ala. ca sa faci amortizare. asa ca ori esti prea optimist si iti cheltui aiurea banii de bursa, ori nu ai bani pt atatia oameni/zile, ori te exprimi gresit, ori ai cel mai tare site din cartier si urmeaza sa ii dai Ue si lui z oso de tare ce esti. ceea ce nu cred
si ce treaba are ssmt ca nu am inteles?

inteleg ca faci un site in engl ca e mai bine ca bani, dar nu cred ca se umezesc strainii cand vad ssmt pe acolo.

da, e in state, mi-era lene sa ma uit. asa am aflat si ca esti pitestean. bleah. era prea greu sa faci med in bucuresti, nu? :)

oricum, cred ca te exprimi aiurea, poate vreio sa zici ca ai de bata 600 de lei pe luna, ceva de genul. hm. si de asta ma cam indoeisc. face siteul ala 20 de dolari pe zi dinadsens?
eu nu am vazut alt fel de monetizare acolo.

Riciu
newbie
newbie
Posts: 18
Joined: Mon Sep 05, 2011 4:10 pm

Re: Job Online Program Ultra-Flexibil

Postby Riciu » Tue Sep 06, 2011 6:04 pm

1. Am modificat pagina de contact totul este ok sper ca esti linistit acum cu pagina aia :)
2. Nu sunt studii originale articolele dar intelege ca nu exista duplicate pe site,hai sa iti explic...nu reinventeaza nimeni medicina, dar daca scrii altfel aceelasi lucru' nu mai este duplicate din punctul de vedere Google, este ceva creat de tine, reformulat de tine, ceva nou pe care ai drept de autor...cartile din care ai invatat medicina tu la facultate erau scrise din cercetare? sau aveau frumos acolo la spate 30 de autori si publicatii din care a fost scrisa...ar trebui sa iti imaginezi si sa stii asta...iar daca aveam duplicate stii si tu ce se intampla cu siteul si serps...
3. Eu am facut o oferta.. iar banii care ii ofer, nu au legatura nici cu venitul siteului nici cu banii mei de bursa, lucrul important in ecuatia asta esta ca cer un serviciu si ofer o suma...daca sunt nebun, iesit din minti ca fac asta, sau fac intr-un anume mod, nu cred ca are vreo relevanta pentru nimeni... si ai dreptate...poate imi acopar investitia cu siteul poate acum incep sa investesc (evident doar problema mea)
4. Traduse din articole ramase in posesie dintr-un proiect mai vechi in romana...
5. 150 Ron este suma care o transfer in cont...fiecare face ce vrea cu ea in continuare
6. Iti repet ca poate nu m-ai inteles...Acum am inceput sa platesc pentru content iar cei 10 nu au fost platiti pana acum si in consecinta nu au scris decat 2-3 posturi fiecare...adica 20-30 de posturi in total toti 10... unul singur scrie destul de regulat si isi primeste plata...
7. Din aceasta cauza am scris program ultra-flexibil pentru ca nu ma astept ca un medic rezident sa treaca la full-time scris de articole... poti scrie 50 de articole lejer intr-o luna fara mare bataie de cap si iti rotunjesti veniturile... ce e asa greu si trebuie atat despicat in 4...
8. Vezi cu coiu' ala ca nu se stie niciodata...siteul creste in fiecare zi... :lol:
9. Nu are importanta cat fac eu pe luna cu acest proiect si alte intrebari de genul acesta, eu am facut o oferta, de unde imi permit si daca sunt nebun ca fac asta este strict problema mea...nu iti inteleg nelinistea :lol:
10. Nu am treaba cu blogosfera romaneasca si nici nu am avut vreodata si nici nu vreau sa am, zoso sa fie sanatos ca i-a mers si lui tzeasta bine bine si a muncit pentru banii care ii face acum.
11. "bleah. era prea greu sa faci med in bucuresti, nu" . Sunt pitestean dar banatean, intelegi ce zic? Te pripesti in niste afirmatii cu care vrei sa ma intepi putin dar in momentul de fata nu ai cum le demonstra...mai incearca o data, simt ceva mai bun in tine...intreaba-ma repede "o doza" pe care ai invatat-o doar tu la bucuresti pe ascuns si poate ma faci sa ma simt prost... :lol:
12. Hai sa revenim la topic...

O seara frumoasa!

User avatar
187.92a
addicted
addicted
Posts: 47429
Joined: Fri Dec 10, 2004 7:59 pm

Re: Job Online Program Ultra-Flexibil

Postby 187.92a » Tue Sep 06, 2011 6:09 pm

pai vladf are dreptate, nu poti da bani fara contract. asta faci tu pe imed? nasol.

da, sunt multumit ca ai scos stundent.

acum dupa ce te dai ca ce deschis esti imediat et faci ca nu raspunzi. asteptam date despre trafic..
acum: daca proiectul in roamna nu a mers, ce te face sa crezi ca asta in engl o sa?

:allright:

cand te grabesti semnezi a.riciu? dar daca te chema catalin alin ariciu, cum semnai cand te grabeai

eu nu cred ca iti (va) merge siteul; ala. pe bune


ciau :D

Riciu
newbie
newbie
Posts: 18
Joined: Mon Sep 05, 2011 4:10 pm

Re: Job Online Program Ultra-Flexibil

Postby Riciu » Tue Sep 06, 2011 8:13 pm

Am trafic si niste bani deoparte astfel incat sa imi permit oferta care am facut o. Sper sa te inseli si sa mearga proiectul, iarasi irelevant pentru oricine vrea sa castige un ban in plus... Si nu dau bani ilegal cine are de gand sa declare ce a produs pe un interval de un an.... Ii Platesc eu impozitul pe ce a castigat si declarat. Dar tot nu intelef ce relevanta are traficul meu cu oferta mea :) am inteles esti curios din fire... Este normal probabil pt un medic... Intra in proiect si iti dau acces la trafic...e o promisiune! O seara faina!

User avatar
Chingachgook
addicted
addicted
Posts: 23561
Joined: Wed Nov 26, 2003 6:34 pm
Location: in hamac

Re: Job Online Program Ultra-Flexibil

Postby Chingachgook » Tue Sep 06, 2011 8:14 pm

ignora-l pe trident



cum monetizezi?

doar adsense sau si advertorial/ marketing afiliat?


de curiozitate
Sunt cel mai pașnic om din lume. Dorințele mele sunt: o căsuță modestă, un pat bun si o gradina cu pomi. Iar dacă Domnul Dumnezeu ar vrea să mă facă într-adevăr fericit, as vedea spânzurați în acești pomi șase sau șapte din dușmanii mei...

Riciu
newbie
newbie
Posts: 18
Joined: Mon Sep 05, 2011 4:10 pm

Re: Job Online Program Ultra-Flexibil

Postby Riciu » Tue Sep 06, 2011 8:24 pm

Adsense si urmeaza infolinks... E cam mic siteul sa negociez eu pt ads momentan

User avatar
187.92a
addicted
addicted
Posts: 47429
Joined: Fri Dec 10, 2004 7:59 pm

Re: Job Online Program Ultra-Flexibil

Postby 187.92a » Tue Sep 06, 2011 8:59 pm

trident wrote:face siteul ala 20 de dolari pe zi dinadsens?
eu nu am vazut alt fel de monetizare acolo.
kooksee wrote:cum monetizezi?

doar adsense sau si advertorial/ marketing afiliat?


mda.

eu cred ca Riciu va deveni un reper; de exemplu il voi sfatui pe kooksee, daca are o pb in online: ba, sa rezolvi ca -Riciu

acum serios, il vad pe Riciu endorser de sonde uretrale si ce se mai marketeaza in online... hjai as fim seriosi.

ziceti-mi un "proiect" (acuma nu mai incercam "Ceva", facem un "proiect"..pf..) care merge pe chestia asta, in RO.

aiureli. o sa eveniti cu totii niste laurentii craciunashi, ca si ala face la bani din blogul ala de rupe.

User avatar
187.92a
addicted
addicted
Posts: 47429
Joined: Fri Dec 10, 2004 7:59 pm

Re: Job Online Program Ultra-Flexibil

Postby 187.92a » Tue Sep 06, 2011 9:00 pm

acuma frate, daca si ariciul are spirit antreprenorial.. serios: misto bai,a stia micii chiar au spirit antreprenorial. sau in fine, ceva. asta e un lucru bun. sa comparam pe cei din generatia noastra si pe astia de acum. diferenta, manciacas

propun s faceti si voi ca marmotul si vlad, un joint venture dina sta, un blog comun: K si Riciu. http://www.K-riciu. ro, de exemplu

User avatar
Chingachgook
addicted
addicted
Posts: 23561
Joined: Wed Nov 26, 2003 6:34 pm
Location: in hamac

Re: Job Online Program Ultra-Flexibil

Postby Chingachgook » Tue Sep 06, 2011 9:08 pm

Riciu wrote:Adsense si urmeaza infolinks... E cam mic siteul sa negociez eu pt ads momentan


bagi si adwords? sau doar ce indexeaza google de capul lui?
Sunt cel mai pașnic om din lume. Dorințele mele sunt: o căsuță modestă, un pat bun si o gradina cu pomi. Iar dacă Domnul Dumnezeu ar vrea să mă facă într-adevăr fericit, as vedea spânzurați în acești pomi șase sau șapte din dușmanii mei...

User avatar
187.92a
addicted
addicted
Posts: 47429
Joined: Fri Dec 10, 2004 7:59 pm

Re: Job Online Program Ultra-Flexibil

Postby 187.92a » Tue Sep 06, 2011 9:30 pm

daca vrea il invat o shmecherie cu user-agent si cu disallow, ca sa creasca in google :)

2 linii de cod definitorii pt site, parerea mea
Moca!


frate urat sa nu mentionezi autorul templateului pe site.

sursele de la imagini nu sunt precizate, alea nu sunt imagini originale, deci furt.

Riciu
newbie
newbie
Posts: 18
Joined: Mon Sep 05, 2011 4:10 pm

Re: Job Online Program Ultra-Flexibil

Postby Riciu » Tue Sep 06, 2011 10:49 pm

nu are rost adwords sa introduc ca nu vand nimic, templateul e custom made de la 0, este cumparat si customizat dupa cerere. Nu a vrut sa ii apara numele, el a scris tema putea sa puna :)

Cum poti sa ma vezi intr-un fel si sa cataloghezi un om, dupa 4 posturi destul de politicoase pe un forum? ti-am spus ca te pripesti cu afirmatiile... In alta ordine de idei este vacanta, restante n-am, prefer sa imi umplu ce timp liber am cu chestii constructive...cand e de medicina e alta poveste...te pripesti ma repet... As fi pripit daca mi-as da eu cu parerea la viata ta, judecand ca ai pe acest forum X posturi si mai stiu eu ce?...as fi in necunostiinta de cauza probabil (cum esti tu acum)...gandeste-te putin la ce zic...

Cu sursa la imagini, e cam dur spus, dar nu am avut plangeri pana acum ca se recirculeaza mult pe toate siteurile imaginile, si sursa...sursa adevarata e cam greu de gasit...care sunt de la Adam au pus pe ele logo jos... (in principiu ai dreptate, cand ai...ai)

In legatura cu disallow...la ce directoare te referi sa scot din cautare? nu prea am continut care vreau sa il ascund adica unde nu prea as da voie la bot sa intre...poti detalia putin?

User avatar
187.92a
addicted
addicted
Posts: 47429
Joined: Fri Dec 10, 2004 7:59 pm

Re: Job Online Program Ultra-Flexibil

Postby 187.92a » Tue Sep 06, 2011 11:15 pm

de ce zic ca DCOTOR TIPSTER FURA? (pls stergeti asta dupa 2-3 zile ca stricam omului shusta, si asa ceva chiar nu se face, nici macar eu nu fac)
I. FURT IMAGINE...TOATE


prima imagine:
http://cdn.zmescience.com/wp-content/up ... eggies.jpg

a doua imagine e si la:
http://www.it-bo-sys.de/pics/it-edv-ber ... kunden.jpg

a treia LA RAND!!!!!!

http://www.hairstylingtoolsinfo.com/wp- ... hyhair.jpg

etc
etc
etc

samd
samd
vrei sa ti le caut pe toaet? :) nu ti le caut pe toate

asta este imege theft. poti macar sa specifici sursa, dar ti=-e tarsa ca iti pleca de pe site.
\ asa este corect, hai sa nu mai fim asa romani, sa tot ciordim.


II. FURT CONTINUT

daca ma apuc sa iti evaluez continutul cred ca topt pe acolo ceva de genul gasesc. more/less. probabil, nu zic ca sigur.

cu Disaqllow la robots era o gluma, nu te-a amuzat, ok, treci peste.

articol luatt la intamplare, jur:
http://www.doctortipster.com/3898-10-mo ... harge.html

COPIAT CU ENMSITMIRE CA SI CONTENT de aici:

http://blog.healia.com/00288/top-10-cau ... -discharge

acuma ma doare la unghie ca tu modifici cumva sa nu apara ca e furta, dar FURI CONTINUT. bleaaaaah.


shulfarii romanesti.

frate nu va tine de continut propriu? lasati-o in durere. de ceva arde sa faceti bani DOAR pe munca altora (ma refer la asta cu onlieul). nici niste poze, ma? dar continut...?

dezamagit ca ssmt accepta sigla pe un plagait de genul asta.


una e sa accepti greselile, si alta sa o dai ca am eu multe posturi. normal ca am. sutn furate de pe alt site :) :)

bai nu asa se face medicina, nu e ca va inspirati, voi/tu copiati la marele greuceanu.

sa nu faceti si voi CAA.RICIU
(vezi? ti=-ak zis ca vom fi in ultimul hal de prieteni. orice sut in cur-->un pas inainte)

Riciu
newbie
newbie
Posts: 18
Joined: Mon Sep 05, 2011 4:10 pm

Re: Job Online Program Ultra-Flexibil

Postby Riciu » Wed Sep 07, 2011 12:15 am

Nu ai ce shusta sa imi strici ca nu are nici o relevanta ce zici tu aici si ce vrei sa demonstrezi cu ce fac eu... intereseaza pe cineva a ta teorie a conspiratiei oare, la ce folos, crezi ca ridic suma pe 25 de articole :lol: ? chiar nu te inteleg ce te macina atata? iti spun eu ca imi merge, imi merge indeajuns de bine incat sa pot face niste oferte altora sa isi rotunjeasca veniturile...

Daca tu gasesti 2 propozitii care sa fie identice intre cele 2 articole de care vorbesti ca sa se poata numi duplicate sau copiat (vezi ce inseama copiat in frumoasa noastra limba) eu voi continua sa iti raspund la off-topicurile in care vad ca perseverezi cu o tenacitate rara :)) Normal ca rescriu articole, scriu aceelasi lucru' altfel! doar nu crezi ca inventez remedii impotriva caderii partului, doar nu crezi ca am 2 laboratoare de cercetare in subsol din care ma inspir si prefer sa rescriu...ma faci sa rad pe bune...iti dau linkuri de pe webmd cu articole rescrise toate ziua, de la A la Z toti fac asta...si ce? nu inteleg care e problema? care este raul facut? cine sufera? Eventual castiga cativa ca sunt mai multe locuri de informare pe www si niste bani adusi in ro. Ce atata invershunare? Want a piece of me? Esti simpatic rau :lol:

Chill down...nu ma conosti, cunosti franturi din puzzle, vrei sa pari ca stii totul...si iti place forumul mult... let it be... Mai bine te-ai apuca de facut bani ka-riciu decat de atata carcoteala :wink:

User avatar
Phat Skidz
dɥɐʇ sʞıpz
Posts: 17803
Joined: Sun Jul 06, 2003 9:51 am

Re: Job Online Program Ultra-Flexibil

Postby Phat Skidz » Wed Sep 07, 2011 5:53 am

Riciu wrote:doar nu crezi ca inventez remedii impotriva caderii partului

Nici nu e nevoie, că el de obicei se ridică. Cred că depinde și de presiunea atmosferică în ziua aia, de compoziția gazoasă a partului, etc, e adevărat.

Și eu te admir pt că faci ceva pt bani, eu pe de altă parte aș avea mari rețineri în a profita la mâna a șaptișpea de munca altora. Adică, dacă cineva mi-ar lua un articol și i-ar schimba 2 vorbe ca să-l puie la el pe site, m-aș supăra rău de tot, aș face urât. Conținutul original ar fi infinit mai bun, și probabil și mai profitabil (eu nu am spirit antreprenorial așa că nu mă pricep), dar 150 de lei pt 25 de articole originale medicale de popularizare este îngrozitor de puțin. Nu te poți aștepta la niciun fel de calitate de la articolele alea.
SUNT BOȘOROGUL IMEDULUI

User avatar
187.92a
addicted
addicted
Posts: 47429
Joined: Fri Dec 10, 2004 7:59 pm

Re: Job Online Program Ultra-Flexibil

Postby 187.92a » Wed Sep 07, 2011 7:04 am

Continut furat, content theft

Gugal nu prea haleste din astea, dupa cum stii. La un mom dat se sesizeaza, dar dupa m mult timp. Asa face el.

Ba daca compilai din minte - esti stud la medicina cariciu sau ce esti frate??

Dar strigator la cer: tie ti se pare ok!!!!

Frate daca luai o carte si bgai de acolo era ceva, dar aasa....

URAT!

150 pt 25 de artic originale - nu tb s inventeze trat de caderea partului, dar originale bro - e o crima.
Pt tehnitedactsre cam 10 lei/ pag e ok, etc



Frate astia micii bagati de mici pe ciordeala!
N aveti m cap s turnati continut original??



HAHA , CICA OFER ARTICOLE GATA TRADUSE IN ENGL


NU, LE DAI ARTIC DIRECT SI EI LE MODIFICA

NU E ETIC. nu m interes de situl tau, ideea conteaza

Riciu
newbie
newbie
Posts: 18
Joined: Mon Sep 05, 2011 4:10 pm

Re: Job Online Program Ultra-Flexibil

Postby Riciu » Wed Sep 07, 2011 8:34 am

Le dau traduse din romana si raman de corectat...tare capos esti trident:))

Riciu
newbie
newbie
Posts: 18
Joined: Mon Sep 05, 2011 4:10 pm

Re: Job Online Program Ultra-Flexibil

Postby Riciu » Wed Sep 07, 2011 8:36 am

Cap imi place sa cred ca avem...timp mai putin pt volumul necesar de creatie pura. Cius

User avatar
187.92a
addicted
addicted
Posts: 47429
Joined: Fri Dec 10, 2004 7:59 pm

Re: Job Online Program Ultra-Flexibil

Postby 187.92a » Wed Sep 07, 2011 2:40 pm

Riciu wrote:Le dau traduse din romana si raman de corectat...tare capos esti trident:))
Riciu wrote:Cap imi place sa cred ca avem...timp mai putin pt volumul necesar de creatie pura. Cius


hehhe
mega tare. deci tu le iei din engleza, le amesteci body-ul de text asa, pui frateze mai amestecate intre ele, apoi te faci ca le traduci in romanai si le dai la tradus in engleza? mega tare :lol:

frate sper sa ai rezultate si sa faci lucrurile etic si in chestiile in care pui timp, ca aici te scuzam, ca daca zici ca nu ai timp.. poate de asta :)

Riciu
newbie
newbie
Posts: 18
Joined: Mon Sep 05, 2011 4:10 pm

Re: Job Online Program Ultra-Flexibil

Postby Riciu » Wed Sep 07, 2011 4:47 pm

este un algoritm pe care nici eu nu-l inteleg mereu :))...cert este ca ies unice dpv gugal :)

User avatar
187.92a
addicted
addicted
Posts: 47429
Joined: Fri Dec 10, 2004 7:59 pm

Re: Job Online Program Ultra-Flexibil

Postby 187.92a » Wed Sep 07, 2011 5:00 pm

momental... :)
dar asta nu inseamna ca este ok s furi, stii?

in fine, Romania, valorile inversate etc

copii sa nu faceti ca riciu, si daca vedeti articolul cu dieta de pe siteul luil sa nu mancati ca riciu

Riciu
newbie
newbie
Posts: 18
Joined: Mon Sep 05, 2011 4:10 pm

Re: Job Online Program Ultra-Flexibil

Postby Riciu » Wed Sep 07, 2011 7:40 pm

cine citeste chiar te crede ca fur ceva :lol: o gaina un miel, o oaie ceva :lol: , i go with the flow... din moment ce le amestec nitzel se numeste creatie desci non furt :lol: oricum 90% asta fac...cel putin pe romania..aia traduc pe banda rulanta webmd.com si medscape.com :lol:

User avatar
187.92a
addicted
addicted
Posts: 47429
Joined: Fri Dec 10, 2004 7:59 pm

Re: Job Online Program Ultra-Flexibil

Postby 187.92a » Wed Sep 07, 2011 7:50 pm

da, tu esti mai versatil, traduci si traduci inapoi...
auzi m, dar nu te duce capuls a scoti ceva cu adevarat interesant din tine ca sa atragi cititori?

adica intrebarea era daca nu se pune putin ski pb de jena. nu e ca si cand ai avea o bibliografie, tu iei cu totul ariotcolul si il fardezi. cam asta faci.

Riciu
newbie
newbie
Posts: 18
Joined: Mon Sep 05, 2011 4:10 pm

Re: Job Online Program Ultra-Flexibil

Postby Riciu » Wed Sep 07, 2011 9:21 pm

toata lumea face asta de cand s-a introdus adsense romania...nu e ca si cum as fi descoperit eu penicilina...iar de jena nu e cazul...traficul este cheia...daca reusesti sa faci trafic cu asta...ca de returning visitors...la un site de 70-100k unici pe zi / nu stiu daca multe siteuri au 5k sa se reintoarca pe site...e fluxul mare din search si 1 visit... iar sa aproximez asa dupa experienta mea la scara , sa spunem ca ies astazi pe tot www 100 de article fresh si intr-o zi sunt 100.000 de variante rescrise...asta este www. get used to it... e ca la stiri...

User avatar
187.92a
addicted
addicted
Posts: 47429
Joined: Fri Dec 10, 2004 7:59 pm

Re: Job Online Program Ultra-Flexibil

Postby 187.92a » Wed Sep 07, 2011 11:01 pm

1. nu e o scuza pt furt faptul ca si altii fura
2. nu poti spune ca furtul mic nu este furt, furtul este furt indiferent de marime, de aceea incerc sa iti explic ca furi continut.
3. nu e ca la stiri, pt ca premierement ale nu sunt stiri, sunt articole de sinteza cele pe care le preiei (most of ..), ori aici tu nu ai scuza, tu ar trebui sa fie sursa primara, zero, a acelor articole. altfel esti mediocru, si situl ala nu e decat o chestia la mana a 5-a. frate, chiar nu poti da din tine at any instant niste sinteze de trei lei pt popularizarea stiintei? daca este asa, atunci este cam nasol.
Riciu wrote:iar de jena nu e cazul...

4. sigur ca inteleg ce zici, ca mare jmen, faci si tu daca fac altii, pe principiul "coaaae, toata lumea face, e pe val, normal ca fac" ..dar frate, moralitatea ta? nu ai deloc pb de etica? dar deloc-deloc? uau
5. si nu in ultimul rand, esti medic -student, in fine ideea e ca ai studii in domeniu, nu esti ca prastiile alea de scriu mizeriile pe care tu le preiei.. dar.. bai expertiza ta... chiar nu incerci deloc s-o exerciti? doar sa iei un ins si sa ii dai sa modifice niste materiale si apoi sa le postezi... that's quite low.
IMHO

Riciu
newbie
newbie
Posts: 18
Joined: Mon Sep 05, 2011 4:10 pm

Re: Job Online Program Ultra-Flexibil

Postby Riciu » Wed Sep 07, 2011 11:51 pm

Am surse trusted, si inteleg ce spun smecherii aia acolo si pot rescrie frumos si sa-l fac sa inteleaga pe om...asta e experienta mea...le explic in cuvinte mai usor de digerat, uneori "hieroglifele medicale". Mai mult nu imi permite programul...mai tinem si pentru casa :lol:

User avatar
187.92a
addicted
addicted
Posts: 47429
Joined: Fri Dec 10, 2004 7:59 pm

Re: Job Online Program Ultra-Flexibil

Postby 187.92a » Thu Sep 08, 2011 7:08 pm

cat de candid sustii ca dupa 4 ani de facultate de medicina expertiza ta este de a rescrie un text medical de popularizare.

Riciu
newbie
newbie
Posts: 18
Joined: Mon Sep 05, 2011 4:10 pm

Re: Job Online Program Ultra-Flexibil

Postby Riciu » Thu Sep 08, 2011 8:09 pm

atata timp atata investitie

User avatar
187.92a
addicted
addicted
Posts: 47429
Joined: Fri Dec 10, 2004 7:59 pm

Re: Job Online Program Ultra-Flexibil

Postby 187.92a » Thu Sep 08, 2011 11:38 pm

ideea era ca in timpul ala ai putea sa torni din tine mult mai multe lucruri mult mai sintetic din medicina pe care se presupune ca o stii -imi cer scuze, dar ma refer la nivelul de anul IV Bucuresti, pt ca nu stiu cum e la provincie, presupun ca diferenta nu este f mare

oricum mult succes, sincer m-am cam plict de topicu asta

pe de alta parte ma gadnesc la sfatul medicului . ro care a falimentat dragut de tot si chiar avea continut extrem de precis, voluminos, etc. si era siteul nr 1 ca trafic din ro pe domeniul sanatate , cform trafic. ro
anyway, mult succes bai, sa nu mai fiu carcotas.
cred ca initiativa antreprenoriala este de admirat, asa ca bafta in continuare.

User avatar
Jerome
elite
elite
Posts: 5383
Joined: Mon Sep 12, 2011 6:55 pm

Re: Job Online Program Ultra-Flexibil

Postby Jerome » Mon Sep 19, 2011 10:53 am

Bafta Riciu, super tare!

Cat despre carcotasi, stii cum e la noi, daca unul incearca sa scoata capul, ceilalti ii dau in cap, cautandu-i nod in papura.

Da' si eu is de parere ca 150 e cam putin... :roll:

User avatar
187.92a
addicted
addicted
Posts: 47429
Joined: Fri Dec 10, 2004 7:59 pm

Re: Job Online Program Ultra-Flexibil

Postby 187.92a » Mon Sep 19, 2011 11:54 am

eu nu am spus ca e putin, ci ca este continut furat. ceea ce este diferit.

nu e ca cineva incearca sa scoata capul, e ca noi, romani cum suntem, furam continut.

continutuld e acolo este "imprumutat de pe alte siteuri". daca asta inseamna sa scoatem capul, ok, atunci e de laudat, scuze :lol:

User avatar
Jerome
elite
elite
Posts: 5383
Joined: Mon Sep 12, 2011 6:55 pm

Re: Job Online Program Ultra-Flexibil

Postby Jerome » Mon Sep 19, 2011 12:01 pm

trident wrote:eu nu am spus ca e putin, ci ca este continut furat. ceea ce este diferit


Nu despre tine era vorba, eram de acord cu spusele altor useri atunci cand afirmam ca e putin.
Stiu, pare incredibil, dar nu esti centrul universului.

User avatar
187.92a
addicted
addicted
Posts: 47429
Joined: Fri Dec 10, 2004 7:59 pm

Re: Job Online Program Ultra-Flexibil

Postby 187.92a » Mon Sep 19, 2011 3:17 pm

de la mine asa se vede, ca sunt centrul universului, nu ma vei convinge de contrariu.
in plus nu stiu, nu e totusi cam putin?
ce, tu ai face 25 de articole pt un milion? ma refer la un continut de calitate, care sa sune bine.
presupun ca cine stie niste engleza cat sa scrie frumos chestiile alea este mai opneminded si gaseste ceva mai profitabil de lucrat, nu?


Return to “Locuri de munca”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 5 guests