REPREZENTANT MEDICAL /COORDONATOR DE VANZARI (ROMANIA)

medicina sau related
CristinaRadu
Posts: 3
Joined: Thu Jul 14, 2011 2:01 pm

REPREZENTANT MEDICAL /COORDONATOR DE VANZARI (ROMANIA)

Postby CristinaRadu » Fri Jul 15, 2011 8:52 am

Audio-Optica,companie nationala cu acoperire pentru intreaga tara, prezenta de 10 ani pe piata protezarii auditive din Romania cauta o persoana dornica sa se dezvolte profesional, ocupand pozitia de Reprezentant Medical pe intreg teritoriul tarii.

Candidatul ideal trebuie sa aiba:
- Studii superioare (constituie avantaj:economic, marketing, comunicare, juridic)
- Experienta pe un post similar de minim 2 ani
- Experienta pe realizare bugete, previzionare, realizare si implementare strategie de vanzare
- Experienta pe realizare actiuni de promovare
- Foarte bune abilitati de comunicare, relationare si lucru in echipa
- Capacitate de coordonare echipe
- Capacitate de luare a deciziilor
- Abilitati de negociere
- Foarte bune abilitati de prezentare
- Capacitate de persuasiune
- Foarte bune abilitati de organizare
- Atentie la detalii
- Cunostinte avansate de limba engleza
- PC: MS office

Si trebuie sa dea dovada de:
- responsabilitate, temperament dinamic, flexibilitate, capacitate de solutionare optima a problemelor

Responsabilitati:

1) Promoveaza produsele si serviciile companiei
- Stabileste relatii de parteneriat cu medicii din zonele alocate,
- Urmareste atingerea target-ului de vanzari asumat si implementarea strategiei de dezvoltare asumate;
- Concepe, propune si implementeaza masuri de crestere a volumului de vanzari si de largire a portofoliului de clienti si colaboratori ai companiei, mentinand relatiile cu cei existenti;
- Actualizeaza si completeaza baza de date a clientilor;
- Se asigura ca, in permanenta, clientii companiei cunosc oferta completa de produse a acesteia si, in functie de nevoile fiecaruia, concepe oferte personalizate pentru fiecare client in parte;
- Efectueaza vizite de testare a pietei in zonele unde compania detine/nu detine puncte de lucru;
- Elaboreaza prognoze, analizeaza caracteristicile pietei (se informeaza despre ultimele aparitii pe piata concurentilor si despre evolutia pietei de desfacerea a articolelor proprii);
- Elaboreaza previziuni pe termen scurt, mediu si lung pentru toate sectoarele de activitate ale departamentului;
- Efectueaza analiza asupra intregii activitati si propune masuri corective;
2) Coordoneaza activitatea punctelor de lucru si a angajatilor din subordine
- Elaboreaza si propune strategia punctelor de lucru de care raspunde si stabileste mijloacele de realizare a obiectivelor;
- Coordoneaza si raspunde pentru modul de organizare si functionare a punctelor de lucru din subordine;
- Realizeaza raportari periodice cu privire la activitatea desfasurata in punctele de lucru aflate in subordine
- Realizeaza instruirea personalului din subordine
- Stabileste obiectivele de vanzare si de activitate ale subordonatilor
- Propune metode de motivare a angajatilor din subordine
- Efectueaza periodic vizite la punctele de lucru din subordine;


Beneficii:
Compania ofera:
- Pachet salarial atractiv;
- Mediu de lucru profesionist;
- Conditii de lucru deosebite intr-un colectiv tanar si dinamic

PENTRU APLICATII VA ROG TRIMITETI CV LA: cristina.radu@audio-optica.ro

Goran.Zadrin
elder
elder
Posts: 1745
Joined: Sun Dec 19, 2004 6:36 pm

Re: REPREZENTANT MEDICAL /COORDONATOR DE VANZARI (ROMANIA)

Postby Goran.Zadrin » Fri Jul 15, 2011 9:15 am

CristinaRadu wrote:
Beneficii:
Compania ofera:
- Pachet salarial atractiv;
- Mediu de lucru profesionist;
- Conditii de lucru deosebite intr-un colectiv tanar si dinamic



-Cat?
-Adica cum? O sa am colegi cu studii superioare, sau ce?
-Atunci sa inteleg ca puneti limita de varsta la angajare? (ca sa ramana colectivul tanar...si dinamic)

Consider ca e o lipsa grava de respect sa postezi un anunt de genu asta si la beneficii sa nu specifici macar salarizarea,ca oricum restul "beneficiilor" sunt bullshit!

User avatar
No More
senior
senior
Posts: 170
Joined: Tue Jun 13, 2006 9:54 pm
Location: Diham
Contact:

Re: REPREZENTANT MEDICAL /COORDONATOR DE VANZARI (ROMANIA)

Postby No More » Fri Jul 15, 2011 9:22 am

gicape, asa arata anunturile de genul asta pe toate site-urile de job-uri. Nimeni nu da o cifra, se spune numai ca salariul este "atractiv", mediul de lucru nu-stiu-ce. Clisee. Vorbesc pentru ca am vizualizat sute de anunturi de genul asta cat lucram ca reprezentant medical, timp de vreo 3 ani.

Mie mi se pare aiurea din alte 2 motive:
- ca anuntul apare la "Viata in spital", iar daca ai o viata in spital iti permiti cel mult un part-time, nicidecum sa calatoresti prin toata tara
- "Candidatul ideal trebuie sa aiba Studii superioare (constituie avantaj: economic, marketing, comunicare, juridic)" - or' p-aici intra in general astia care fac/au facut medicina

Succes!

User avatar
187.92a
addicted
addicted
Posts: 47429
Joined: Fri Dec 10, 2004 7:59 pm

Re: REPREZENTANT MEDICAL /COORDONATOR DE VANZARI (ROMANIA)

Postby 187.92a » Fri Jul 15, 2011 4:18 pm

Salariile sunt confidentiale. Nu se specifica in anunturi


Return to “Locuri de munca”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 2 guests