warning MumaPadurii

pareri, reclamatii
User avatar
Calico
addicted
addicted
Posts: 42582
Joined: Tue Mar 16, 2004 12:27 pm

Re: warning MumaPadurii

Postby Calico » Wed Dec 09, 2009 1:28 am

b3 wrote:As zice ca pastilele le arunci tu prima, intr-un mod chiar ofensator, iar eu iti raspund, atunci cand o fac, chiar frumos si incercand sa duc discutia undeva.
[...]
"se cearta ca chiorii", in sensul de orbeste, fara sa incerce sa vada si punctul de vedere al celuilalt din discutie. Am mai zis "certuri stupide", ceea ce nu inseamna ca fac pe cineva stupid. Nu-mi atribui cuvinte pe care le folosesti tu la adresa altora.

Da, aceste afirmatii gen "se cearta ca chiorii" sau "certuri stupide" sunt foarte frumoase si neofensatoare, ai dreptate. Si de data asta chiar zic "ai dreptate" la misto.

b3 wrote:Pana sa vad eu topicul a doua zi, cand ti-am dat warningul si am mutat lectia pe Diverse, aparuse deja o pagina de raspunsuri la initiativa ta cu lectia de gramatica, calificate chiar de tine ca "atac la persoana", raspunsuri care au fost mutate "la pachet" pe Diverse. Cearta incepuse deja.

Si de ce imi dai mie warninguri pentru atacurile la persoana ale altora?

Chiar tu ai invitat ceilalti forumisti sa mai dea si alte sfaturi, de zi cu zi, nu despre gramatica, deci tu singura ai decis ca ala nu era topic de gramatica, asa ca lectia de gramatica nu avea ce sa caute acolo, ti-am mutat-o, si warningul este justificat.

Bai frate, tu citesti ce spui? ASTA e justificarea ta? E ilogica.
SI alte sfaturi, adica NU NUMAI despre gramatica. Asta nu inseamna ca nu era un topic de gramatica, nu era NUMAI despre gramatica.
Cum poti tu sa hotarasti mai bine ca autorul topicului, daca ce a scris el in acel topic e offtopic sau nu?

N-aveai decat sa-mi dai warning daca continuam lectiile de gramatica pe alte topice si deviam alte discutii, asa cum mi-ai zis sa n-o fac. Iar eu te-am ascultat si n-am facut-o.
Sau daca tu considerai ca topicul ala nu are ce cauta acolo, n-aveai decat sa il muti.
Dar sa dai warning autorului unui topic pentru ca a fost offtopic pe primul post din topicul creat de el mi se pare o dovada de nesimtire, fara sa fac nesimit pe nimeni, desigur, la fel cum nici tu nu faceai pe nimeni stupid cu remarca "certuri stupide".

Tu de fapt mi-ai dat warning pentru ca am reusit sa gasesc totusi o solutie regulamentara de a nu te asculta pe tine (b3:Mie imi pare ca ai incercat sa gasesti o metoda isteata de a ocoli rugamintea.). Ceea ce e o porcarie si un abuz.
A fost un fel de: MumaPadurii vrea sa faca pe desteapta pe domeniul meu, las ca ii arat eu cine-i mai puternic.
Pentru ca un motiv valabil nu aveai pentru acel warning, lectiile mele de gramatica nedeturnand nicio alta discutie, deci nefiind offtopic.

As zice ca pastilele le arunci tu prima, intr-un mod chiar ofensator, iar eu iti raspund, atunci cand o fac, chiar frumos si incercand sa duc discutia undeva.
[...]
Este ultima data cand mai dau explicatii, este clar ca nu am cu cine discuta. Daca unii useri n-au depasit pubertatea si simt nevoia sa o tina tot intr-o mishtocareala sau sa-si vanture complexele de superioritate pe internet

Observ ca iar imi raspunzi in modul tau caracteristic. Frumos si incercand sa duci discutia undeva. Poti sa-mi arati si mie in postul anterior unde am facut o afiramatie la adresa ta macar pe jumatate la fel de ofensatoare ca replicile tale?

Sau faci parte din acele persoane care simt nevoia sa aiba ultimul cuvant si sa incheie discutia cu o jignire la adresa partenerului de conversatie, de genul "Eu nu mai discut cu tine, ca nu am cu cine ma intelege, doar vreau sa iti mai spun ca esti un prost, cu complexe de superioritate. Si astea sunt ultimele mele cuvinte, howgh!" Si cica EU nu am trecut de pubertate sau nu pot discuta civilizat si fara jigniri.

User avatar
187.92a
addicted
addicted
Posts: 47429
Joined: Fri Dec 10, 2004 7:59 pm

Re: warning MumaPadurii

Postby 187.92a » Wed Dec 09, 2009 2:18 pm

b3 wrote:"se cearta ca chiorii" ...imed are reguli si moderatori.


cachiorii cachiorii... sigur ca are reguli si moderatori, ;lolz, ce sa spun, asta era pb, tu asta ai inteles? :D
fireste ca are mod, asa si trebuie!

pb este ca exista pe lumea asta moderari finute si utile, si moderari exagerate. pe acestea din urma prefer sa le numesc ovariene, indiferent din partea cui ar veni (ca si ilustratie, tapiru modera ovarian, stroescu nu modera ovarian).

ultima mare moderare in ceea ce ma priveste a fost sa ma editezi cu rosu la final de post si sa spui si tu o replica din asta gen "ba pe-a ta", "wtf". un fel de hai sa ai si tu un cuv de spus.
inutil, in mod cert, si da, fix hormonal.

la supermarche/spital exista body-guarzi care-si fac treaba si bodyguarzi care se uita urat pe oameni sau ceva, posibil pentru ca pot. ridicol, desigur.
este fara indoiala o misiune prost inteleasa; si indiferent daca patronul/sefu crede ca e ok ce face paznicul ala, tot o misiune prost inteleasca este.
oricum most likely te vei plictisi la un mom dat sau poate vei intelege ca treaba cu Garcea nu-i aia ca exista polititsti pe lumea asta :D.

pana atunci poti sta cu ochii pe Muma Padurii ca a-ncercat sa shmechereasca regulile si sa fie dãsteaptã -sigur ca da, asa ceva nu trebuie trecut cu vederea. Si sa-i spui "apucati-va ma de munca, daca stati degeaba incepeti sa inventati idei" sau variante un pic spalate, implicatii psihologice gen "MP, probabil ca ai aceleasi pb si in real life" sau "sunteti puberi, faceti misto/ complexe superioritate etc"

Tine-o p-a ta cu "duceti-va in alta parte daca nu va convine", exista pe lumea asta si o vocatie de paznic I guess, si ea trebuie exercitata, nu-i asa, ca altfel s-ar pierde. Si poate ca si Garcea are rolul lui, cumva, la spital la paorta, la supermarket, si pe unde mai dai de el.

User avatar
pc7
elite
elite
Posts: 11019
Joined: Fri Apr 01, 2005 8:07 pm

Re: warning MumaPadurii

Postby pc7 » Wed Dec 09, 2009 9:11 pm

urmeaza warning b3 pt hartuiala
Life's not fair, get used to it

swiss
elite
elite
Posts: 4133
Joined: Tue Oct 07, 2008 1:54 pm

Re: warning MumaPadurii

Postby swiss » Wed Dec 09, 2009 9:42 pm

pc7 wrote:urmeaza warning b3 pt hartuiala

nope, urmeaza ban pentru:

pc7 pentru inactivitate
trident pentru nonsens
kooksee pentru ironii ascunse
holliday pentru prea putine bancuri...

User avatar
187.92a
addicted
addicted
Posts: 47429
Joined: Fri Dec 10, 2004 7:59 pm

Re: warning MumaPadurii

Postby 187.92a » Fri Dec 18, 2009 9:13 pm

haha, i've been sucked up to:
b3 wrote:Im si trident, absolut geniale posturile foarte informative, thx

Am un fix cu Viata in spital, dar pe bune ca ar trebui aruncat un ochi si pe acolo. Pe pagina 2 mai spre sfarsit chiar este un topic "cum sunt tratati rezidentii". Parerea mea este ca esti tratat cum te lasi tratat dar in fine..


De ce simte b3 sa se marce-n seama cand nu are nimic de spus?
B3, tine-ti fixurile pt tine, esti total esti total OFFTOPIC acolo cui ii pasa care este parerea ta, fa-ti un topic cu parerea ta despre cum trebuie sa te trateze lumea, nimic impotriva.
Parerea mea este ca esti in plus pe topicul ala, si daca vrei sa-ti exprimi o parere total aiurea poti sa-ti faci sa zicem cum ar fi un blog.
Poate ne ajuta colegii mai mari care au trecut prin experienta asta...


daca ar fi sa fii la fel de riguroasa ca in cazurile de pana acum, vezi ca jumate din aia de p-acolo sunt offtopic. inclusiv toi. asa ca ori iti pui epoletii si cashketa, ori te faci ca n-ai si te dai cu parerea,
asa ar fi corect

si 2:

si nu, n-am chef de aprecieri de genul:"bine ma!", "bravo mancatazh", "ba ce bine a zis-o".

User avatar
Chingachgook
addicted
addicted
Posts: 23561
Joined: Wed Nov 26, 2003 6:34 pm
Location: in hamac

Re: warning MumaPadurii

Postby Chingachgook » Sat Dec 19, 2009 5:07 pm

bravo ma
Sunt cel mai pașnic om din lume. Dorințele mele sunt: o căsuță modestă, un pat bun si o gradina cu pomi. Iar dacă Domnul Dumnezeu ar vrea să mă facă într-adevăr fericit, as vedea spânzurați în acești pomi șase sau șapte din dușmanii mei...

User avatar
b3
elite
elite
Posts: 4122
Joined: Fri Jul 25, 2003 2:22 pm
Location: Bucuresti

Re: warning MumaPadurii

Postby b3 » Sat Dec 19, 2009 5:30 pm

bine, stai jos..
Pentru fiecare doctor exista alt doctor egal si de sens opus - ceea ce explica de ce gasesti atat de usor experti care sa se contrazica total unii pe altii.
Ce este un forum ? | Vreau o tara ca afara

swiss
elite
elite
Posts: 4133
Joined: Tue Oct 07, 2008 1:54 pm

Re: warning MumaPadurii

Postby swiss » Sat Dec 19, 2009 6:51 pm

b3 wrote:bine, stai jos..

nu poate ca e prea sus. :lol:

User avatar
latvia
elder
elder
Posts: 1664
Joined: Mon Oct 24, 2005 11:10 pm

Re: warning MumaPadurii

Postby latvia » Sat Dec 19, 2009 6:56 pm

ce bine a zis-o....


Return to “Forum feedback”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 30 guests