warning MumaPadurii

pareri, reclamatii
User avatar
Velvet Underground
senior
senior
Posts: 480
Joined: Sat Nov 01, 2008 3:09 pm
Location: Montmartre

warning MumaPadurii

Postby Velvet Underground » Mon Nov 30, 2009 2:05 pm

b3, ma pot ocupa eu de pedepsirea ei? Te rog frumos.
Multumesc.

User avatar
Calico
addicted
addicted
Posts: 42585
Joined: Tue Mar 16, 2004 12:27 pm

Re: Raspuns la petitia celor fara loc

Postby Calico » Mon Nov 30, 2009 3:39 pm

emybuse wrote:Trebuie sa iti dai seama cand gresesti si insulti nu o persoana ci un grup de persoane! Cereti scuze pentru insulta poate vei fii un pic iertat.

Nu ma pot astepta de la oricine sa inteleaga ce am zis. Mai ales de la cineva care nu cunoaste limba romana, dar astea deja sunt amanunte.

Intre timp, bazat pe cele ce am zis, eu astept retragerea warningului si eventual scuze. Sau macar judecarea tuturor dupa aceleasi criterii. Daca ce am zis eu se considera incalcare a regulilor forumului, 70% din useri ar trebui sa ia ban.

User avatar
187.92a
addicted
addicted
Posts: 47429
Joined: Fri Dec 10, 2004 7:59 pm

Re: Raspuns la petitia celor fara loc

Postby 187.92a » Mon Nov 30, 2009 3:41 pm

N-ai inteles nimic Muma. Daca scriai cum a scris holiday la Forum feedback :
"imi introduc p**** in forumul asta si-n voi si in vlad si ..." era o treaba, nu incalcai nicio regula. sau daca-l faceai pe kooksee cretin iarasi n-avea nicio pb b3.
Dar asa, daca esti catusi de putin antirevolutionara si umbli cu subtilitati esti taxata.
Daca zici de MF ceva cred ca iti iei si ban direct, fara alea 3 warn-uri.

b3 modereaza te rog corect, nu te mai tine de prostii de-astea.


MumaPadurii wrote:
MumaPadurii wrote:Crezi ca televiziunea-i ca ambulanta, sa vina cand o cheama toti prostii?

b3 wrote:MumaPadurii, ai primul warning. La trei ai ban.


1.Prin propozitia aia nu am jignit nici un user de pe forumul asta. Restul nu ma mira ca nu inteleg o expresie, dar de la tine aveam alte pretentii.
Sa zici ca "televiziunea nu vine cand o cheama toti prostii" sau "televiziunea nu vine pentru orice prostie" sau "televiziunea nu vine cand o cheama toata lumea" nu e acelasi lucru cu a zice "esti un prost ca ai chemat televiziunea" sau "toti care cheama televiziunea sunt prosti".

E o mare diferenta.

2.Chiar si presupunand ca ar fi fost o jignire, ceea ce nu a fost, cel mult am jignit un grup de persoane despre care se vorbea, nu un participant direct la discutie.
Chiar daca as fi zis "mama ce prosti au fost aia care au chemat televiziunea", ceea ce repet ca nu am zis, e ca si cum as zice: "mama ce prosti sunt politicienii" sau "mama ce prosti au fost aia de la conferinta care au venit cu tot familionul".

3..Daca pentru o expresie care nu i se adresa nimanui in mod special imi dai warning, trebuie sa le dai warning si celor care ma jignesc pe mine in mod direct. Daca vrei ti-i zic cu exemple cu tot.
Asta daca vrei sa fii corecta. Daca nu vrei sa fii corecta poti sa faci ce vrei, banuiesc.

Nu intotdauna ala care tipa cel mai tare are si dreptate.

User avatar
b3
elite
elite
Posts: 4122
Joined: Fri Jul 25, 2003 2:22 pm
Location: Bucuresti

Re: Raspuns la petitia celor fara loc

Postby b3 » Mon Nov 30, 2009 3:43 pm

Imi cer scuze, din greseala am sters postul lui MumaPadurii si celalalt de dupa, am crezut ca sunt pe topicul in care am mentionat ca sterg tot ce e offtopic. :? later edit: mersi trident pt quote :D

MumaPadurii: am citit mesajul. Nu este vorba de nuanta iar warningul nu este pentru ca i-ai insultat sau nu pe cei cu care discutai, ci pentru flamingul repetat pe care te-am mai rugat de cateva ori pana acum sa-l incetezi. Libertarea de expresie si discutia in contradictoriu au o limita destul de neclara de la care trec in flaming. kooksee si ceilalti s-au potolit (sau n-au mai intrat pe forum), tu continui. Daca tot ti se pare nedreapta decizia, te poti adresa administratorilor in Forum feedback.
Pentru fiecare doctor exista alt doctor egal si de sens opus - ceea ce explica de ce gasesti atat de usor experti care sa se contrazica total unii pe altii.
Ce este un forum ? | Vreau o tara ca afara

User avatar
187.92a
addicted
addicted
Posts: 47429
Joined: Fri Dec 10, 2004 7:59 pm

Re: Raspuns la petitia celor fara loc

Postby 187.92a » Mon Nov 30, 2009 3:52 pm

yw, b3, si ori de cate ori iti atingi limita competentei stai lini, sunt aci sa-ti intind un deget marinimos. data viitoare zi si tu pentru ce dai warnuri. -((ca noi oricum stim ca le dai pt ca nu esti de acord cu preopinentii )) :D

User avatar
b3
elite
elite
Posts: 4122
Joined: Fri Jul 25, 2003 2:22 pm
Location: Bucuresti

Re: Raspuns la petitia celor fara loc

Postby b3 » Mon Nov 30, 2009 3:57 pm

Ai uitat cum era pe vremea cand aveai ban pe imed si ai capatat iar glas ? :) Tine minte ca atunci ai primit ban de la toti ceilalti moderatori si administratori. Eu eram doar pe Facultatea si pe acolo nu mai intrai, asa ca n-ai avut treaba cu mine... Asa ca nu prea cred ca esti tu in masura sa-ti dai cu parerea despre cum moderez eu ;) MumaPadurii stie perfect pentru ce e warningul, ca de o saptamana ii tot zic sa respecte regulile forumului. Tu ai aparut acum si te bagi ca musca in lapte, nu stii exact despre ce e vorba da' daca poti sa faci putin misto, de ce nu ;)

Daca mai aveti de comentat, pe Forum Feedback, va rog.
Pentru fiecare doctor exista alt doctor egal si de sens opus - ceea ce explica de ce gasesti atat de usor experti care sa se contrazica total unii pe altii.
Ce este un forum ? | Vreau o tara ca afara

User avatar
Calico
addicted
addicted
Posts: 42585
Joined: Tue Mar 16, 2004 12:27 pm

Re: Raspuns la petitia celor fara loc

Postby Calico » Mon Nov 30, 2009 4:04 pm

b3 wrote:MumaPadurii: am citit mesajul. Nu este vorba de nuanta iar warningul nu este pentru ca i-ai insultat sau nu pe cei cu care discutai, ci pentru flamingul repetat pe care te-am mai rugat de cateva ori pana acum sa-l incetezi.

Si tie ti se pare normal sa-mi dai warning fara sa mentionezi pentru ce?
Daca tot zici ca imi dai ban la 3 greseli, nu e normal sa spui care a fost greseala? E ca si cum ai vrea s-o repet.

Deci, ca sa ne facem intelesi, as vrea sa stiu si eu ce am voie si ce nu am voie sa fac:
- nu mai am voie sa postez pe nici un topic care contine cuvantul "petitie"?
- nu mai am voie sa postez pe topicul "rezidentiat"?
- am voie sa postez, dar trebuie sa fiu de acord cu ce zic ei?
Te rog sa-mi raspunzi clar, ca sa stiu ce trebuie sa fac si ce nu.


Tu de ce nu te-ai exprimat pe forum feedback?

User avatar
Calico
addicted
addicted
Posts: 42585
Joined: Tue Mar 16, 2004 12:27 pm

Re: Raspuns la petitia celor fara loc

Postby Calico » Mon Nov 30, 2009 4:13 pm

Si nu, b3, nu ma tot avertizezi de saptamani. Ba chiar am avut acordul tau, din cate imi amintesc eu.

Ca sa fim corecti, tu ai zis ca renunti sa moderezi subiectele legate de petitie pentru ca oricum ne vom certa pe subiectul asta. Iar cearta, jignirile si offtopicul nu ma includeau numai pe mine, ci si pe useri pro-petitie, nu zic nume.

Deci ultima oara ai zis ca renunti la moderat si ca ne lasi sa ne certam, iar acum... hop, MumaPadurii - ai warning. Deci repet, astept scuze din partea ta pentru ca dupa parerea mea ai fost subiectiva si ai gresit. Din moment ce zici va las sa va certati, ma astept la un comportament onorabil din partea ta.
Adica nu: "te las sa mananci prajitura" si apoi: "jap, ia laba, ti-am spus sa nu mananci prajitura".

Si vezi ca am respectat topicul unde s-a mentionat ca nu se doresc mesaje offtopic. Eu cel putin am fost ontopic.

User avatar
187.92a
addicted
addicted
Posts: 47429
Joined: Fri Dec 10, 2004 7:59 pm

Re: Raspuns la petitia celor fara loc

Postby 187.92a » Mon Nov 30, 2009 4:16 pm

esti mod, poti muta pe forum feedback, este de datoria ta sa faci curatenie. si te puteai exprima acolo, btw, nu aici ca sa deturnezi discutia.
nu trebuie sa sari de 3 m, b3, este de bun simt sa spui pt ce dai warn-uri. te-ai exprimat gresit, se intelegea ca pt jignire.
apropos de perioada aia si ca rasp la ce intrebai tu, sper ca n-ai de gand sa ajungi ca moderatorul tapirul care ii injura pe useri cand nu-ti convine ceva?
whatever, nu mi se pare ok sa se injure la liber si tu sa dai warn lu' Muma Padurii pt flaming.
mi se rupe, dar ca si principiu. adica se vede ca ai ceva personal de impartit, etc.

User avatar
Melania
addicted
addicted
Posts: 21957
Joined: Wed Apr 06, 2005 2:46 am

Re: warning MumaPadurii

Postby Melania » Mon Nov 30, 2009 4:36 pm

Betrei, matale ai semnat petitzia? Asa, de curiozitate.

User avatar
187.92a
addicted
addicted
Posts: 47429
Joined: Fri Dec 10, 2004 7:59 pm

Re: warning MumaPadurii

Postby 187.92a » Mon Nov 30, 2009 4:59 pm

ei intebare. pai daca e o petitie??! :D

vreau si eu sa semnez. daca e petitia aia prin care ala care a luat 500 de puncte si ultimul MF isi va baga unghia in gat ca cel care a luat 480 si n-a mai prins va lua acum post de ATI in Focsani as semna numai sa ma amuz.
si sa astept amuzat urmatoarea petitie a celro care n-au avut sansa sa nu ia rezi dar sa promoveze ca sa poata prinde un post mai bun decat cei care au luat, si astfel au fost privati de sansa. da' ce, e o petitie pe undeva?

User avatar
Velvet Underground
senior
senior
Posts: 480
Joined: Sat Nov 01, 2008 3:09 pm
Location: Montmartre

Re: warning MumaPadurii

Postby Velvet Underground » Mon Nov 30, 2009 5:07 pm

Lol, apar ca autor al acestui topic anti-MumaPadurii.
A se nota ca eu nu am nimic cu ea, vreau doar sa o biciuiesc, dar pentru alte motive decat ar vrea sa o vada asa unii forumistii, recte sunt sadomasochist.
Multumesc.

User avatar
Calico
addicted
addicted
Posts: 42585
Joined: Tue Mar 16, 2004 12:27 pm

Re: warning MumaPadurii

Postby Calico » Mon Nov 30, 2009 5:12 pm

Eu te-am inteles de la inceput.
Ai dreptate, e aiurea ca pari autorul topicului. Lasa loc la interpretari, cand tu nu ai avut decat cele mai bune intentii. :lol:

User avatar
187.92a
addicted
addicted
Posts: 47429
Joined: Fri Dec 10, 2004 7:59 pm

Re: warning MumaPadurii

Postby 187.92a » Mon Nov 30, 2009 5:17 pm

Incep sa cred ca gelozia este mobilul warn-ului lu b3

User avatar
b3
elite
elite
Posts: 4122
Joined: Fri Jul 25, 2003 2:22 pm
Location: Bucuresti

Re: warning MumaPadurii

Postby b3 » Mon Nov 30, 2009 5:31 pm

MumaPadurii wrote:Si tie ti se pare normal sa-mi dai warning fara sa mentionezi pentru ce?


Asa cum tu consideri ca eu ar trebui sa inteleg ca "toti prostii" este o nuanta a limbii romane si, de fapt, tu nu-i faci pe cei care se agita cu petitia prosti, si eu consider ca tu ar trebui sa intelegi ca prin quoteul ala iti dau warning pentru faptul ca INSISTI sa tot arunci cate un "toti prostii", "da' nu inteleg pentru ce prostetati de fapt, vreti MF?" care sunt, in mod evident, postate doar ca sa-i enervezi si sa-ti raspunda, ca sa te distrezi, sau nu stiu ce motivatie ai, nu e locul meu sa analizez asta. Este treaba mea sa "veghez" asupra discutiilor si sa nu le las sa degenereze in certuri si injuraturi (ceea ce, dupa cum vezi, am apreciat corect acum o saptamana cand am separat prima oara topicurile si mi-ai zis ca nu va degenera).

MumaPadurii wrote:Daca tot zici ca imi dai ban la 3 greseli, nu e normal sa spui care a fost greseala? E ca si cum ai vrea s-o repet.


Daca incepi sa te victimizezi, sa te faci ca nu intelegi, si sa sustii ca am o problema personala cu tine, go ahead, eu o sa incep sa te ignor si te rog, din nou, sa vorbesti cu administratorii daca tu consideri ca decizia moderatorului nu este corecta. Daca tu imi contesti "autoritatea" si deciziile, in mod clar nu de la mine astepti raspuns, pentru ca, in oprinia ta, eu nu pot fi impartiala.

MumaPadurii wrote:Deci, ca sa ne facem intelesi, as vrea sa stiu si eu ce am voie si ce nu am voie sa fac:
- nu mai am voie sa postez pe nici un topic care contine cuvantul "petitie"?
- nu mai am voie sa postez pe topicul "rezidentiat"?
- am voie sa postez, dar trebuie sa fiu de acord cu ce zic ei?
Te rog sa-mi raspunzi clar, ca sa stiu ce trebuie sa fac si ce nu.


Ai voie sa postezi unde vrei, si cum vrei, depinde de tine daca respecti regulile forumului sau nu, si, in cazul in care nu le respecti, sa-ti asumi consecintele. Citeste regulile forumului si ce inseamna flaming ca sa afli "clar" ce trebuie sa faci ca sa nu primesti warning.

MumaPadurii wrote:Tu de ce nu te-ai exprimat pe forum feedback?


Nu ma asteptam sa fie atatea comentarii, credeam ca intelegi de ce ai primit warning. Acum am mutat tot aici.

MumaPadurii wrote:Si nu, b3, nu ma tot avertizezi de saptamani. Ba chiar am avut acordul tau, din cate imi amintesc eu.


Am zis de o saptamana, nu saptamani! "Acordul" dat tuturor a fost ca nu mai aveam eu cum sa va controlez cearta. Poate se rezolva mai bine daca va dadeam warninguri tuturor de acum o saptamana ?

MumaPadurii wrote:Ca sa fim corecti, tu ai zis ca renunti sa moderezi subiectele legate de petitie pentru ca oricum ne vom certa pe subiectul asta. Iar cearta, jignirile si offtopicul nu ma includeau numai pe mine, ci si pe useri pro-petitie, nu zic nume.

Deci ultima oara ai zis ca renunti la moderat si ca ne lasi sa ne certam, iar acum... hop, MumaPadurii - ai warning. Deci repet, astept scuze din partea ta pentru ca dupa parerea mea ai fost subiectiva si ai gresit. Din moment ce zici va las sa va certati, ma astept la un comportament onorabil din partea ta.
Adica nu: "te las sa mananci prajitura" si apoi: "jap, ia laba, ti-am spus sa nu mananci prajitura".


Sa nu rescriem istoria. Userii pro-petitie v-au rugat de mai multe ori si pe tine si pe ceilalti anti-petitie sa-i lasati sa-si vada de petitia lor, inainte sa intervin eu. Eu am intervenit si v-am rugat pe TOTI sa argumentati pro si conta in topicul pentru cearta, si sa lasati topicul petitiei doar pt petitie. N-ati ascultat, v-am rugat iar si iar, pe TOTI, am pierdut o groaza de timp sa fac curatenie in topicuri fara sa va sterg mesajele, in final am si inchis unul, doar doar intelegeti sa va certati pe un topic si sa-l lasati pe celalalt in pace. Apoi v-am zis ca renunt la moderare, certati-va cat vreti si, suprinzator, v-ati potoloit toti a doua zi.

Trei zile mai tarziu, dupa repartitie, cei pro-petitie reincep sa discute despre televiziune si continuarea protestului "in legea lor" si tu vii si le spui ca-s prosti, ei zic ca se simt jigniti si cer interventia mea. Eu am considerat ca intr-adevar i-ai jignit si ca discutia va degenera iar (flaming) asa ca ai primit warning. Asa cum si Cristin@ a primit acum warning pt ca mi-ai semnalat tu. Este clar acum ?

MumaPadurii wrote:Si vezi ca am respectat topicul unde s-a mentionat ca nu se doresc mesaje offtopic. Eu cel putin am fost ontopic.


Hai sa fim seriosi :) Exagerezi cu "eu am fost ontopic". Era foarte clar ca cei cu care te mai certasei, cand te vor vedea ca intrebi "inocent" ce vor ei de fapt, locuri de MF? se vor inflama si va reincepe cearta. Asta intr-un plan. In al doilea plan, ai intrebat ce vor, ti s-a raspuns ca se cere "suplimentarea locurilor", ai intrebat iar daca vor MF, ti s-a raspuns iar ca da, vor MF si sa te potolesti si sa nu mai scrii offtopic (ceea ce era offtopic in momentul ala, ca iar nu era topic de discutie "ce vor ei de fapt, ci de "cine e interesat sa ni se alature, scrieti aici"), moment in care ai raspuns ca vai dar tu esti ontopic si rogi moderatorul sa stearga postul ala care-ti raspunde tie si care e offtopic si tu reiterezi intrebarea, se cere MF ? :D Deci hai sa fim seriosi, ok ?

De fiecare data cand vad un "report" ma voi uita despre ce e vorba si voi face ce consider necesar (interventie pe topic, warning sau nimic). Esti libera sa folosesti si tu butonul de "report" daca vei considera necesar. Eu zic ca sunt impartiala. Raspunsul asta a fost mult prea lung dar am vrut sa clarific niste acuzatii. Multumesc pt atentie. Si nu trebuie sa scrii cu rosu ca sa vad, citesc cam tot :) eu scriu cu rosu si italics ca sa diferentiez opiniile moderatorului b3 de cele ala userului b3.
Pentru fiecare doctor exista alt doctor egal si de sens opus - ceea ce explica de ce gasesti atat de usor experti care sa se contrazica total unii pe altii.
Ce este un forum ? | Vreau o tara ca afara

User avatar
Melania
addicted
addicted
Posts: 21957
Joined: Wed Apr 06, 2005 2:46 am

Re: warning MumaPadurii

Postby Melania » Mon Nov 30, 2009 5:43 pm

Betrei, zisa si Biciul lui Imed.

User avatar
187.92a
addicted
addicted
Posts: 47429
Joined: Fri Dec 10, 2004 7:59 pm

Re: warning MumaPadurii

Postby 187.92a » Mon Nov 30, 2009 5:49 pm

Da-da-da, de parca n-ar sti nimeni ca tu tot ai ceva de impartit cu... fix Muma Padurii. :D
Daca ar fi prima mea zi pe forum, parc' te-as crede. Dar nu e, si nu e prima data cand va contrati -ca sa fiu finutz, b3 eu nu cred ca tu nu paltesti o polita, that's all.
adica parerea mea e ca ai exagerat si ca este normal sa iti ceri scuze. gen.

User avatar
Melania
addicted
addicted
Posts: 21957
Joined: Wed Apr 06, 2005 2:46 am

Re: warning MumaPadurii

Postby Melania » Mon Nov 30, 2009 5:55 pm

Se cearta pentru tine, craiule.

User avatar
Im
elite
elite
Posts: 3643
Joined: Fri Nov 28, 2003 3:42 pm

Postby Im » Mon Nov 30, 2009 6:11 pm

Adevarul e ca am cochetat îndelung daca sa-mi expun parerea despre comportamentul de maimuță isterică egocentristă și megalomană a lui b3, dar mi-am luat si eu peste bot chiar acum un warning ca l-am facut retard pe un retard (în scris doar, nu ca parinte :)), deci sunt nevoit sa ma abtin, altfel risc s-o iau si peste fund si mai ales sa citesc 3 pagini de literatura b3istica despre cazul meu vs. judecata ei (cea mai cea, tanana cicalaca). Nu mersi.
Singura durere suportabilă e durerea altora.

User avatar
187.92a
addicted
addicted
Posts: 47429
Joined: Fri Dec 10, 2004 7:59 pm

Re: warning MumaPadurii

Postby 187.92a » Mon Nov 30, 2009 6:32 pm

Si eu am observat o tendinta periculoasa a lu b3 de-a lua partea celor provocati intelectual (astazi a fost randul retarzilor si al prostilor sa fie aparati, mai deunazi era vba despre MF..). Selectia asta nenaturala o sa strice ecosistemu', zau.

Recunosc totusi ca m-a frapat asta cu "maimuta".

User avatar
Calico
addicted
addicted
Posts: 42585
Joined: Tue Mar 16, 2004 12:27 pm

Re: warning MumaPadurii

Postby Calico » Mon Nov 30, 2009 6:36 pm

referitor la faptul ca era de la sine inteles pentru ce e warningul:
b3 wrote:si eu consider ca tu ar trebui sa intelegi ca prin quoteul ala iti dau warning pentru faptul ca INSISTI sa tot arunci cate un "toti prostii", "da' nu inteleg pentru ce prostetati de fapt, vreti MF?"

In momentul in care dai un citat din mine si dedesubtul citatului spui "mumapadurii, ai warning", orice om va intelege ca warningul este pentru citatul respectiv.

Ai voie sa postezi unde vrei, si cum vrei, depinde de tine daca respecti regulile forumului sau nu,

Mersi pentru lamurire. De fapt e un fel de a zice: eu sunt cea care decid daca ai gresit sau nu, nu e nevoie sa-ti spun ce consider o greseala.
Regulile forumului sunt multe si daca e sa ne luam dupa ele ar trebui sa le dai ban tuturor, eu te-am intreabat asta deoarece esti moderator si mi-ai dat ban pentru ceva ce n-am inteles si as vrea sa evit o viitoare greseala.

Vad ca te-a deranjat chiar si faptul ca am intrebat ce vor ei de fapt, daca vor ceva clar, daca vor MF sau orice. Deci reiau intrebarile: nu mai am voie sa scriu nimic pe topicurile cu petitia? Nici macar sa pun intrebari?
Sa inteleg ca oricum nu mai am voie sa nu fiu de acord cu ei, chiar daca sunt o gramada de useri care nu sunt de acord cu ei. Flamingul inseamna insulte si atacuri referitoare la o persoana sau idee, nu exprimarea unui contraargument.

b3 wrote:Userii pro-petitie v-au rugat de mai multe ori si pe tine si pe ceilalti anti-petitie sa-i lasati sa-si vada de petitia lor, inainte sa intervin eu. Eu am intervenit si v-am rugat pe TOTI sa argumentati pro si conta in topicul pentru cearta, si sa lasati topicul petitiei doar pt petitie.

Nu scrie nicaieri in forum ca ai dreptul sa faci un topic si apoi sa pretinzi ca nimeni sa nu mai aiba pareri "contra" in topicul tau. Iar tu ca moderator nu ai dreptul sa interzici unui user sa-si exprime parerile "contra" unei idei, atata timp cat nu jigneste pe nimeni si cat e ontopic.

b3 wrote:Apoi v-am zis ca renunt la moderare, certati-va cat vreti

Si din nou, nu mi se pare ca e ok sa zici ca putem sa ne certam, ca tu nu mai moderezi nimic si apoi sa te razgandesti.

b3 wrote:si tu vii si le spui ca-s prosti

Te rog sa nu-mi pui vorbe in gura.
Eu nu le-am zis ca-s prosti. Am zis ca "televiziunea nu e ambulanta sa vina cand o cheama toti prostii". Asta inseamna ca am zis ca bolnavii care cheama ambulanta sunt prosti? Evident ca nu!
Ce am zis eu insemna ca ambulanta nu e selectiva, ca vine cand o cheama oricine, pentru orice. Prin comparatie, televiziunea e mai selectiva si nu e obligata sa vina cum vin ambulanta sau pompierii: indiferent daca o persoana suna justificat sau nu.
E problema ta daca consideri ca i-am facut prosti, dar nu e adevarat. Si oricum, e ceva care poate fi interpretat, dar nu e ceva pentru care se da warning.

b3 wrote:In al doilea plan, ai intrebat ce vor, ti s-a raspuns ca se cere "suplimentarea locurilor", ai intrebat iar daca vor MF, ti s-a raspuns iar ca da, vor MF si sa te potolesti si sa nu mai scrii offtopic (ceea ce era offtopic in momentul ala, ca iar nu era topic de discutie "ce vor ei de fapt, ci de "cine e interesat sa ni se alature, scrieti aici"), moment in care ai raspuns ca vai dar tu esti ontopic si rogi moderatorul sa stearga postul ala care-ti raspunde tie si care e offtopic si tu reiterezi intrebarea, se cere MF ? Deci hai sa fim seriosi, ok ?

Deci hai sa fim seriosi, nu a fost asa.
Eu am intrebat daca pana la urma au niste cerinte clare. Mi s-a raspuns ca vor suplimentarea locurilor. Eu am intrebat daca acele suplimentari se refera la locurile de MF (pentru ca exprimarea a fost ambigua si chiar ma intereseaza ce vor, iar pana acum nu mi-a raspuns nimeni).

Pana acum nu a fost decat o discutie normala si daca te-a deranjat cu ceva inseamna ca ai o problema, sincer. Mai ales ca a fost ontopic, topicul fiind "am promovat examenul de rezidentiat 2009" si poate ca exista oameni care ar fi interesati sa stie ce se cere prin aceste proteste in eventualitatea in care vor sa se alature. In plus, nu am fost singura care nu a inteles ce vor, au intrebat si altii care sunt cerintele lor.
Nu numai ca nu am fost offtopic, dar chiar e necesar sa se lamureasca acest aspect, orice om inteligent care ar vrea sa se alature unui protest vrea sa stie si ce se cere prin acel protest.

Moment in care intervine cineva si incepe sa ma jigneasca, fiind evident offtopic. Mesajul respectiv a fost sters, dar la el ma refeream cand am spus ca persoana respectiva e offtopic si deturneaza discutia. Si da, am reiterat intrebarea pentru ca in loc sa mi se raspunda clar, am fost acuzata ca stau prea mult pe net. Problema e ca tot eu mi-am luat avertizare, desi am ridicat o problema pertinenta si pe care ar trebui s-o ridice orice persoana care ar vrea sa se alature petitiei lor, nu persoana care a fost offtopic.

Si eu zic ca vrei sa fii impartiala, ca altfel nu aveam ce sa discutam.
As vrea sa ma lasi in pace daca vreau sa nu fiu de acord cu o idee, cum se pare ca ii lasi pe altii. Nu sunt nici prima, nici ultima care critica aceasta petitie.

User avatar
Im
elite
elite
Posts: 3643
Joined: Fri Nov 28, 2003 3:42 pm

Postby Im » Mon Nov 30, 2009 6:45 pm

trident wrote:Recunosc totusi ca m-a frapat asta cu "maimuta".

Ok, maimuțica. :oops:
Singura durere suportabilă e durerea altora.

User avatar
187.92a
addicted
addicted
Posts: 47429
Joined: Fri Dec 10, 2004 7:59 pm

Re: warning MumaPadurii

Postby 187.92a » Mon Nov 30, 2009 7:00 pm

trebuia sa fi adaugat "prin concizie", imi cer scuze.

la cat s-a chinuit b3 pe rezidentiat, cine vede acum formul zice ca este formul celor pro-petie.
ce tampenie! "Astazi nu scrieti pe forum decat de bine despre petitie".

Considerati ca aia care vor specialitati desi n-au treaba cu medicina sunt prosti?

Daca le spuneti asta, luati warn, apoi x3=ban. Pentru limbaj si jiccnire.
Daca nu spuneti asta (vezi Muma Padurii), eu, b3, oricum consider ca sunteti impotriva petitiei si parca tot mai bine sa va dau ban, ca de luat de ceva intotdeauna se gaseste. Pentru intentie. Sau pt flaming.

poate ar trebui sa-i schimbe si numele, forumul propetitie sau ceva. esti impotriva petitiei, cara-te sau te dam noi afara, cam asta ne transmite b3.

b3, cearsaful ala e care l-ai scris nu tine loc de scuze fata de Muma Padurii. Mie nu mi se pare ca a gresit deloc.

User avatar
b3
elite
elite
Posts: 4122
Joined: Fri Jul 25, 2003 2:22 pm
Location: Bucuresti

Re: warning MumaPadurii

Postby b3 » Mon Nov 30, 2009 9:03 pm

Cand mama are doi copii si cearta pe unul, celalalt se imbufneaza si zice ca mama ii ia apararea pe nedrept celuilalt.

MumaPadurii, ti-am zis, daca te victimizezi, n-are rost discutia. Eu mi-am explicat punctul de vedere, tu ai dreptul la al tau. Daca tot nu esti multumita, vorbeste cu administratorii.
Pentru fiecare doctor exista alt doctor egal si de sens opus - ceea ce explica de ce gasesti atat de usor experti care sa se contrazica total unii pe altii.
Ce este un forum ? | Vreau o tara ca afara

User avatar
Calico
addicted
addicted
Posts: 42585
Joined: Tue Mar 16, 2004 12:27 pm

Re: warning MumaPadurii

Postby Calico » Mon Nov 30, 2009 9:37 pm

Nici nu ma astept sa zici pe forum ca ai exagerat. E o greseala din partea unui moderator. E semn de slabiciune si ii scade din autoritate.
Ti-am zis, doar as vrea ca pe viitor sa ma lasi sa-mi exprim parerile, chiar daca sunt "contra" unei idei. Nu stiu de ce ti se pare normal sa toleram toate prostiile si sa le facem userilor care le propaga topicuri speciale unde sa nu poata fi contrazisi.

User avatar
Melania
addicted
addicted
Posts: 21957
Joined: Wed Apr 06, 2005 2:46 am

Re: warning MumaPadurii

Postby Melania » Mon Nov 30, 2009 9:51 pm

Imed, 2009 :P
Image

swiss
elite
elite
Posts: 4133
Joined: Tue Oct 07, 2008 1:54 pm

Re: Raspuns la petitia celor fara loc

Postby swiss » Mon Nov 30, 2009 10:37 pm

trident wrote:N-ai inteles nimic Muma. Daca scriai cum a scris holiday la Forum feedback :
"imi introduc p**** in forumul asta si-n voi si in vlad si ..." era o treaba, nu incalcai nicio regula. sau daca-l faceai pe kooksee cretin iarasi n-avea nicio pb b3.
Dar asa, daca esti catusi de putin antirevolutionara si umbli cu subtilitati esti taxata.
Daca zici de MF ceva cred ca iti iei si ban direct, fara alea 3 warn-uri.

b3 modereaza te rog corect, nu te mai tine de prostii de-astea.





trident, eu ti-as da ban pentru ca ai rastalmacit intr-un mod vulgar ce am zis eu pe forum feedback.
am spus despre kooksee ca imi pare cretin, nu am zis ca e cretin, insa uita-te si la el cum a vorbit.
daca as zice ca tu oricum esti un agarici care se umfla in fata calculatorului ca un tampon intr-o sticla de bere, uite, pentru asta, ar trebui sa iau un avertisment. dar cum nu am zis, nu o sa iau.

ps: mumapadurii, eu ti-as mai da un avertisment, ca ai scris cu rosu. :lol:

PS: ehe b3, mie o zi mi-ar lua sa fac curatenie pe forumul asta.
sa am acces la ip-ul clonelor astea idioate sa le inchid, si sa vezi ce liniste s-ar face.
nu i-as lasa nici macar sa se planga...

o seara faina va doresc!

ps: Im, am impresia ca nu mai esti domnul pe care mi-l imaginam daca vb. asa despre o domnisoara. Pacat.

User avatar
Calico
addicted
addicted
Posts: 42585
Joined: Tue Mar 16, 2004 12:27 pm

Re: warning MumaPadurii

Postby Calico » Mon Nov 30, 2009 10:42 pm

holliday wrote:ps: mumapadurii, eu ti-as mai da un avertisment, ca ai scris cu rosu.

b3 wrote: eu scriu cu rosu si italics ca sa diferentiez opiniile moderatorului b3 de cele ala userului b3.

Am scris si eu cu rosu ca sa se vada ca vorbesc cu moderatorul b3 si nu cu userul b3.

swiss
elite
elite
Posts: 4133
Joined: Tue Oct 07, 2008 1:54 pm

Re: warning MumaPadurii

Postby swiss » Mon Nov 30, 2009 11:13 pm

MumaPadurii wrote:
holliday wrote:ps: mumapadurii, eu ti-as mai da un avertisment, ca ai scris cu rosu.

b3 wrote: eu scriu cu rosu si italics ca sa diferentiez opiniile moderatorului b3 de cele ala userului b3.

Am scris si eu cu rosu ca sa se vada ca vorbesc cu moderatorul b3 si nu cu userul b3.



ooof oooof, rautatea asta oare unde ne va duce?
sau ce vom castiga?

amalia93
elder
elder
Posts: 970
Joined: Tue Mar 03, 2009 9:01 pm

Re: warning MumaPadurii

Postby amalia93 » Mon Nov 30, 2009 11:14 pm

eu cred ca muma padurii face cinste numelui ales. acum doar n-oti vrea sa se poarte ca fata mosului? si numele astea au un rost....
mai ales ca acum a intrat si in piele de mitza...a scos ghiarele.
trei dintzi se asorteaza cu ghiarele. si putem continua. :lol:
linistiti-va, domnilor doctori, ca arde tzara si voi va certati ca la usha cortului... si pe prostii.

User avatar
b3
elite
elite
Posts: 4122
Joined: Fri Jul 25, 2003 2:22 pm
Location: Bucuresti

Re: warning MumaPadurii

Postby b3 » Mon Nov 30, 2009 11:15 pm

wtf, dadusem un edit la postul meu de mai sus, mai adaugasem un paragraf. In fine. Ziceam ca nu inteleg de ce tot o tii pe a ta ca nu te-am (v-am) lasat sa aveti pareri contra. Tot ce am cerut a fost sa lasati UN topic, atat, UNUL SINGUR, in care sa se poata discuta DOAR despre petitie/protest/ce vor oamenii aia sa faca, in care sa vorbeasca ei cu ei. In caz ca nu ai observat, ei erau cativa useri noi, care abia isi facusera cont, si ca ei mai sunt probabil cateva zeci, daca nu chiar sute, care vor sa stie ce se intampla, si doar citesc forumul, fara sa participe la discutie. In momentul in care tu, kooksee, Im, Melania, si care ati mai fost in tabara contra, incepeti sa-i luati la misto, se alege praful de topicul ala, pentru ca unul care intra doar 5 minute pe forum sa vada ce s-a mai discutat nu mai intelege decat ca se cearta unii cu altii. Asta e rolul moderatorului, sa tina topicurile on-topic, sa faca ordine.

Cum ai respectat tu, de exemplu, rugamintea mea de a lasa UN SINGUR topic liber de orice comentarii contra / misto-uri / intrebari "inocente", si de a posta toate astea (fara injuraturi si atacuri la persoana) pe ORICARE din celalalte 2-3 topicuri pe care se discuta tot despre petitie ? Ai ignorat-o complet, de fiecare data cand intram pe forum vedeam iar cateva pagini de cearta pe topicul ala. Nici acum nu te poti abtine. In timp ce avem discutia asta aici, in care tu tot nu intelegi de ce nu te las eu sa ai tu pareri contra, continui sa scrii pe topicul "Am promovat..." care are CLAR scris in primul post sa NU postati offtopic si din care sterg mesaje in continuu de azi dimineata. Si ale tale si ale altora, fara discriminare, mesaje care sunt pro/contra, insa offtopic.

Consider ca eu merit niste scuze ca ma faci sa-mi pierd timpul, doar pentru ca tu nu vrei sa accepti ca n-ai dreptate si ca decizia mea este justa.
Pentru fiecare doctor exista alt doctor egal si de sens opus - ceea ce explica de ce gasesti atat de usor experti care sa se contrazica total unii pe altii.
Ce este un forum ? | Vreau o tara ca afara

User avatar
Chingachgook
addicted
addicted
Posts: 23561
Joined: Wed Nov 26, 2003 6:34 pm
Location: in hamac

Re: warning MumaPadurii

Postby Chingachgook » Mon Nov 30, 2009 11:21 pm

ceea ce vreau sa spun in apararea mea e ca am lipsit din oras si nu am avut acces la internet.
nu aveam nicio intentie sa renunt la cearta (unii mai rau intentionati i-ar zice flamming)

b3 eu nu sunt de acord

de ce sa le lasam topicul neatins daca nu suntem de acord cu el?

eu cand scriu pe imed imi asum riscul ca fiecare post sa imi fie atacat (de oameni seriosi daca se poate nu de'alde holidei)


citez din clasici

sa-si faca tata blog daca nu vor comentarii
Sunt cel mai pașnic om din lume. Dorințele mele sunt: o căsuță modestă, un pat bun si o gradina cu pomi. Iar dacă Domnul Dumnezeu ar vrea să mă facă într-adevăr fericit, as vedea spânzurați în acești pomi șase sau șapte din dușmanii mei...

User avatar
b3
elite
elite
Posts: 4122
Joined: Fri Jul 25, 2003 2:22 pm
Location: Bucuresti

Re: warning MumaPadurii

Postby b3 » Mon Nov 30, 2009 11:26 pm

Pai poti sa nu fii de acord cu ei PE CELELALTE 3 TOPICURI PE CARE N-ATI FOST SI NU SUNTETI DE ACORD CU EI. Lasati in pastele imedului UN TOPIC, atat, UNUL SINGUR pe tema aia fara mistouri.
Pentru fiecare doctor exista alt doctor egal si de sens opus - ceea ce explica de ce gasesti atat de usor experti care sa se contrazica total unii pe altii.
Ce este un forum ? | Vreau o tara ca afara

swiss
elite
elite
Posts: 4133
Joined: Tue Oct 07, 2008 1:54 pm

Re: warning MumaPadurii

Postby swiss » Mon Nov 30, 2009 11:30 pm

kooksee wrote:ceea ce vreau sa spun in apararea mea e ca am lipsit din oras si nu am avut acces la internet.

nu-ti prieste ardealul vad ca :)

las-o moarta ma, ti-am zis parerea mea, nu inteleg de ce mai insisti?
ce pana mea atata invidie??
Hai calmeaza-te, te-am lasat sa-ti practici medicina acolo in Romania, nu inteleg de ce vrei atata atentie?

Tu in afara de motoreta aia, ai ceva realizari pe plan profesional si privat? :)

User avatar
Calico
addicted
addicted
Posts: 42585
Joined: Tue Mar 16, 2004 12:27 pm

Re: warning MumaPadurii

Postby Calico » Mon Nov 30, 2009 11:48 pm

b3 wrote:Ziceam ca nu inteleg de ce tot o tii pe a ta ca nu te-am (v-am) lasat sa aveti pareri contra.
[...]
Cum ai respectat tu, de exemplu, rugamintea mea de a lasa UN SINGUR topic liber de orice comentarii contra

Ia vezi, intelegi de ce o tin pe-a mea?

b3 wrote:Tot ce am cerut a fost sa lasati UN topic, atat, UNUL SINGUR, in care sa se poata discuta DOAR despre petitie/protest/ce vor oamenii aia sa faca, in care sa vorbeasca ei cu ei

b3 wrote:Cum ai respectat tu, de exemplu, rugamintea mea de a lasa UN SINGUR topic liber de orice comentarii contra/ misto-uri / intrebari "inocente", si de a posta toate astea (fara injuraturi si atacuri la persoana) pe ORICARE din celalalte 2-3 topicuri pe care se discuta tot despre petitie ?

Cerinta nejustificata. Cum am zis, nimeni nu are dreptul ca pe un forum sa aiba un topic in care sa vorbeasca doar cu cine vrea. Daca vrea asta poate sa faca un grup pe yahoo si sa nu admita decat anumiti membri.
Nimeni nu are dreptul sa aiba un topic unde sa nu poata fi postate comentarii contra/mistouri/ interbari "inocente".

Nu ma intereseaza ca esti moderator, nu ai dreptul sa spui: regulile forumului sunt diferite pe un topic fata de toate celelalte. Nu ma intereseaza ca tu vrei sa protejezi niste oameni, daca cererea lor e prosteasca si userii sunt impotriva acestui lucru e bine s-o stie. Iti depasesti atributiile de moderator si abuzezi in momentul cand creezi astfel de "bule de protectie". Stiu c-o sa spui ca ma pot adresa administratorilor sau ca ma victimizez, dar nu e asa, chiar cred cu tarie in ce zic acum.

b3 wrote:In timp ce avem discutia asta aici, in care tu tot nu intelegi de ce nu te las eu sa ai tu pareri contra, continui sa scrii pe topicul "Am promovat..." care are CLAR scris in primul post sa NU postati offtopic

Voi incerca ca de acum incolo sa postez doar ontopic pe topicul "am promovat..." Ontopic inseamna in legatura cu acest protest, nu?

Consider ca eu merit niste scuze ca ma faci sa-mi pierd timpul, doar pentru ca tu nu vrei sa accepti ca n-ai dreptate si ca decizia mea este justa.
Pana la urma deci mi-ai dat avertizare pentru ca nu ti-am respectat cerinta nejustificabila? Pentru ca am intrebat care sunt cerintele protestului pe "topicul interzis"? Pentru ca tie ti se pare ca intrebarea asta aparent inocenta avea niste scopuri ascunse? Si cica nu esti subiectiva...

Ca eu tot nu inteleg de ce mi-ai dat ban. Zici ca multi injura, ca multi fac atacuri la persoana, ca multi sunt ontopic, ca stergi in prostie mesaje din ambele tabere, dar imi dai mie ban. Lol. Da ma, ma victimizez.
Ca sa evite subiectivismul un moderator ar trebui sa aiba niste criterii clare, nu sa dea ban pe principiul: tu esti autorul moral al certii; intrebarea ta nu era inocenta, ci aveai alte interese...

Nu b3, nu meriti scuze. Ca moderator, sa ai pretentia ca cineva sa nu injure, sa nu faca atacuri la persoana e ok.
Dar sa faci un topic la inceputul caruia sa scrie cu rosu: topicul acesta este doar pentru colegii care vor sa ceara o solutie Ministerului Sanatatii.
si Exprimati-va opiniile pro si contra legate de proteste in celalalte topicuri se numeste tratament preferential. Iar sa pedepsesti pe cineva pentru ca si-a exprimat o opinie pe acest forum, chiar si contra, e abuz in functie.

swiss
elite
elite
Posts: 4133
Joined: Tue Oct 07, 2008 1:54 pm

Re: warning MumaPadurii

Postby swiss » Mon Nov 30, 2009 11:52 pm

Hai ma muma, ca nu ti-a dat ban. Inca :)

User avatar
Calico
addicted
addicted
Posts: 42585
Joined: Tue Mar 16, 2004 12:27 pm

Re: warning MumaPadurii

Postby Calico » Mon Nov 30, 2009 11:56 pm

b3 wrote:Pai poti sa nu fii de acord cu ei PE CELELALTE 3 TOPICURI PE CARE N-ATI FOST SI NU SUNTETI DE ACORD CU EI. Lasati in pastele imedului UN TOPIC, atat, UNUL SINGUR pe tema aia fara mistouri.

Acum vorbesti ca userul b3 sau ca moderatorul b3? Ca nu prea stiu ce inseamna capsurile.

Mai, tu nu intelegi ca, fiind moderator, nu numai ca nu ai dreptul sa impui chestia asta, dar e si anormal s-o sugerezi???!!! Ca tu ar trebui sa fii impartiala si sa-i moderezi pe toti la fel? Tu intelegi ce inseamna aia impartial? DE CE PISICII MEI SA AIBA EI DREPTUL LA UN TOPIC IN CARE SA NU FIE CONTRAZISI? In baza carei reguli?

Ok, uite ce b3, fa-mi si mie un topic pe rezidentiat in care sa pot sa spun orice prostie si ceilalti sa nu ma contrazica si da-le warninguri cand ma contrazic si iti jur ca nu ma mai ating de topicul cu "am promovat rezidentiatul..." si ca imi cer scuze.

edit: da, asa e holliday, inca nu mi-a dat ban, am gresit. Oricum, cu atitudinea asta pot sa ma trezesc oricand cu ban pentru cine stie ce i s-a parut.

User avatar
Calico
addicted
addicted
Posts: 42585
Joined: Tue Mar 16, 2004 12:27 pm

Re: warning MumaPadurii

Postby Calico » Tue Dec 01, 2009 12:02 am

MumaPadurii wrote:Ok, uite ce b3, fa-mi si mie un topic pe rezidentiat in care sa pot sa spun orice prostie si ceilalti sa nu ma contrazica si da-le warninguri cand ma contrazic si iti jur ca nu ma mai ating de topicul cu "am promovat rezidentiatul..." si ca imi cer scuze.

Da' sa n-aiba un titlu de genu: "aberatii MumaPadurii" sau "ce i-a mai traznit capul Mumei Padurii". Prefer "Buna dimineata cu MumaPadurii!" sau "MumaPadurii va sfatuieste"

User avatar
b3
elite
elite
Posts: 4122
Joined: Fri Jul 25, 2003 2:22 pm
Location: Bucuresti

Re: warning MumaPadurii

Postby b3 » Tue Dec 01, 2009 12:41 am

Cand o sa ai si tu o problema pentru care vei dori sa dai Ministerul in judecata, si vei avea nevoie de sustinerea celor care au aceeasi problema cu tine sau doar vor sa te sustina oricum, iti promit ca o sa-ti aplic acelasi "tratament preferential" pe care-l aplic celor cu petitia acum.

Este dreptul lor sa ceara ce vor si datoria ministerului sau instantei sa le dea sau nu dreptate iar forumul imed este cea mai mare si mai cunoscuta sursa de informatii pentru medicinisti si rezidenti. Scuza-ma daca te deranjeaza ca incerc sa pastrez forumul cat de cat util pentru cei 90% care intra doar ca sa faca rost de informatii, si ca iti ingradesc tie dreptul sa-i luminezi pe toti, pe toate topicurile, cu opiniile tale personale si atotstiutoare. Iar atunci cand esti atentionata ca ai exagerat, incepi sa ciclezi si sa te victimizezi. Felicitari, in ochii mei tocmai ai devenit varianta feminina a lui trident.

Azi am dat 5 avertismente:
- lui Im pentru ca a facut un user retard
- lui flavv30 ca te-a facut pe tine nu mai stiu cum
- lui ilcappo ca i-a zis nu mai stiu cui ca are un neuron si il mai injurase si in alt post care n-a mai apucat sa vada lumina imedului (mea culpa, postul ala nu trebuia sters, a fost o eroare)
- lui Cristin@ pentru ca te-a facut pe tine frustrata si alte alea
- tie pentru ca i-ai facut pe cei cu petitia prosti si pentru ca, in mod repetat, ai ignorat rugamintea de a nu posta offtopic si de a nu-i mai starni pe ceilalti useri (flaming).
Pentru fiecare doctor exista alt doctor egal si de sens opus - ceea ce explica de ce gasesti atat de usor experti care sa se contrazica total unii pe altii.
Ce este un forum ? | Vreau o tara ca afara

amalia93
elder
elder
Posts: 970
Joined: Tue Mar 03, 2009 9:01 pm

Re: warning MumaPadurii

Postby amalia93 » Tue Dec 01, 2009 12:43 am

:peace: minunat! b3, te rog,desi nu esti vlad stroescu ( mai potrivit pentru astfel de terapii), fa-i topicul acela mumei. zi-i " muma are intotdeauna dreptate. s-o ascultam!"


Return to “Forum feedback”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 8 guests