Shoutbox

pareri, reclamatii
User avatar
cosmina-gabriela
elder
elder
Posts: 1871
Joined: Sat Dec 03, 2005 9:35 pm
Location: unde nu creste iarba
Contact:

Re: Shoutbox

Postby cosmina-gabriela » Thu Jul 30, 2009 7:03 pm

PP curand

vazi
senior
senior
Posts: 437
Joined: Sat Nov 22, 2008 7:47 pm
Location: Bucuresti (atm)

Re: Shoutbox

Postby vazi » Thu Jul 30, 2009 7:06 pm

trident wrote:P curand

maaaammaaa inde pleci bestie?
abia ai reaparut- si ma bucuram , intrevedeam topice a la Trident si crize de la diversi bashicatzi (incluzandu-ma pe mine) - iar tu ca o cocota masculina ne faci tandru cu mana, iti ridic fustele si pleci.
pfffuuiiiii.... ei fi vre-o sensibila?
pq pas?

User avatar
marmotul
elite
elite
Posts: 8640
Joined: Wed Apr 23, 2008 12:22 pm

Re: Shoutbox

Postby marmotul » Tue Aug 11, 2009 3:58 pm

gata, am revenit.
s-au produs ceva schimbari pe aici:
holly.. si 3 d au revenit....sau au inceput iar sa scrie...welcome
si despre ce topic sau clasament tot vorbiti? ala in care vlad e rege?
qpepsi.gif

User avatar
187.92a
addicted
addicted
Posts: 47429
Joined: Fri Dec 10, 2004 7:59 pm

Re: Shoutbox

Postby 187.92a » Tue Aug 18, 2009 2:01 am

holly ....! :lol: misto gluma lui marmotul.
mey eu v-am salutat pt o perioada, am revenit putin si oarecum asa, fortuit, totusi recunoxq ca e o provoacre muuult prea mare pt mine, useri puternici, replici taioase, adevarate confruntari intelectuale ale titanilor. :) i step back, puate mai vin nush

swiss
elite
elite
Posts: 4133
Joined: Tue Oct 07, 2008 1:54 pm

Re: Shoutbox

Postby swiss » Tue Aug 18, 2009 3:10 am

I'll be your Huckleberry!

User avatar
marmotul
elite
elite
Posts: 8640
Joined: Wed Apr 23, 2008 12:22 pm

Re: Shoutbox

Postby marmotul » Sat Aug 22, 2009 12:20 am

cumpar limba germana. poate fi si afumata
qpepsi.gif

User avatar
marmotul
elite
elite
Posts: 8640
Joined: Wed Apr 23, 2008 12:22 pm

Re: Shoutbox

Postby marmotul » Sat Aug 22, 2009 1:48 am

holidaye, n-ai somn?
qpepsi.gif

swiss
elite
elite
Posts: 4133
Joined: Tue Oct 07, 2008 1:54 pm

Re: Shoutbox

Postby swiss » Sat Aug 22, 2009 2:00 am

marmotul wrote:holidaye, n-ai somn?

doc holliday, te rog frumos :P

nu prea, acum am venit din oras...m-am dat in barci pe lac.
plus ca voi sunteti mai inaintati cu o ora :)

User avatar
marmotul
elite
elite
Posts: 8640
Joined: Wed Apr 23, 2008 12:22 pm

Re: Shoutbox

Postby marmotul » Sat Aug 22, 2009 2:24 am

aa, am uitat faza cu ora.
mah omule, da si tu ti-ai gasit sa te dai in barci pe lac? nu puteai si tu sa inchiriezi o camera de hotel, ceva? daca te vedea careva? :D
siii, cum a fost? cine a fost preafericita?
qpepsi.gif

User avatar
marmotul
elite
elite
Posts: 8640
Joined: Wed Apr 23, 2008 12:22 pm

Re: Shoutbox

Postby marmotul » Sat Aug 22, 2009 2:34 am

hai ca ies, noapte buna.
am cam pus osu la treaba, nu prea mai am timp de scris pe aici...
bafta tuturor
qpepsi.gif

swiss
elite
elite
Posts: 4133
Joined: Tue Oct 07, 2008 1:54 pm

Re: Shoutbox

Postby swiss » Sat Aug 22, 2009 2:37 am

marmotul wrote:aa, am uitat faza cu ora.
mah omule, da si tu ti-ai gasit sa te dai in barci pe lac? nu puteai si tu sa inchiriezi o camera de hotel, ceva? daca te vedea careva? :D
siii, cum a fost? cine a fost preafericita?



nu stiam ca marmotele sunt asa de curioase :)
lasa tu preacuvioasele si preafericitele si mai bine priveste privelistea...

DSCF4621.JPG

swiss
elite
elite
Posts: 4133
Joined: Tue Oct 07, 2008 1:54 pm

Re: Shoutbox

Postby swiss » Tue Aug 25, 2009 3:50 pm

La revedere imedisti...

I'm taking a lovely holiday.
:byebye:

User avatar
187.92a
addicted
addicted
Posts: 47429
Joined: Fri Dec 10, 2004 7:59 pm

Re: Shoutbox

Postby 187.92a » Thu Aug 27, 2009 1:44 pm

la revedere huckleberry. te asteptam cu retete noi, linkuri cat mai interesante de pe youtube si tofelu de-astea, dupa cum frunmos ne-ai obisnuit.
nu cred ca acest forum ar mai putea fi la fel fara tine.
vacanta placuta

User avatar
Chingachgook
addicted
addicted
Posts: 23561
Joined: Wed Nov 26, 2003 6:34 pm
Location: in hamac

Re: Shoutbox

Postby Chingachgook » Thu Aug 27, 2009 6:56 pm

si poze
sa nu uiti sa faci poze
Sunt cel mai pașnic om din lume. Dorințele mele sunt: o căsuță modestă, un pat bun si o gradina cu pomi. Iar dacă Domnul Dumnezeu ar vrea să mă facă într-adevăr fericit, as vedea spânzurați în acești pomi șase sau șapte din dușmanii mei...

User avatar
187.92a
addicted
addicted
Posts: 47429
Joined: Fri Dec 10, 2004 7:59 pm

Re: Shoutbox

Postby 187.92a » Thu Aug 27, 2009 7:46 pm

daca uiti, ne poti suna pt instructiuni, in functie de ce aparat ai :smile:

User avatar
pc7
elite
elite
Posts: 11019
Joined: Fri Apr 01, 2005 8:07 pm

Re: Shoutbox

Postby pc7 » Thu Aug 27, 2009 9:13 pm

si pt bancuri sa-ti iei un carnetel
Life's not fair, get used to it

User avatar
marmotul
elite
elite
Posts: 8640
Joined: Wed Apr 23, 2008 12:22 pm

Re: Shoutbox

Postby marmotul » Thu Aug 27, 2009 9:47 pm

angajam flatulenti pentru incarcat butelii de camping. plata se face in functie de productie
qpepsi.gif

User avatar
Chingachgook
addicted
addicted
Posts: 23561
Joined: Wed Nov 26, 2003 6:34 pm
Location: in hamac

Re: Shoutbox

Postby Chingachgook » Fri Aug 28, 2009 1:16 am

bai marmotule mai abtine-te tata
Sunt cel mai pașnic om din lume. Dorințele mele sunt: o căsuță modestă, un pat bun si o gradina cu pomi. Iar dacă Domnul Dumnezeu ar vrea să mă facă într-adevăr fericit, as vedea spânzurați în acești pomi șase sau șapte din dușmanii mei...

vazi
senior
senior
Posts: 437
Joined: Sat Nov 22, 2008 7:47 pm
Location: Bucuresti (atm)

Re: Shoutbox

Postby vazi » Fri Aug 28, 2009 7:42 am

kooksee wrote:bai marmotule mai abtine-te tata

marmotule, vezi ca misuna meteorizatii pe imed si sigur iti fac serviciul dorit gratis doara doara au sa scape de presiune.
pq pas?

User avatar
Laurentziu
senior
senior
Posts: 244
Joined: Tue Aug 11, 2009 8:32 pm
Location: Bucuresti

Re: Shoutbox

Postby Laurentziu » Fri Aug 28, 2009 10:52 am

pc7 wrote:si pt bancuri sa-ti iei un carnetel


nu se mai foloseste carnetel. acum se foloseste office one note. uite http://www.youtube.com/watch?v=j5bHf_pV-ZM
the punisher

User avatar
marmotul
elite
elite
Posts: 8640
Joined: Wed Apr 23, 2008 12:22 pm

Re: Shoutbox

Postby marmotul » Fri Aug 28, 2009 3:34 pm

vazi wrote:
kooksee wrote:bai marmotule mai abtine-te tata

marmotule, vezi ca misuna meteorizatii pe imed si sigur iti fac serviciul dorit gratis doara doara au sa scape de presiune.

la cite aere are nenea asta, sigur ar aproviziona toata tirgovistea fara probleme
qpepsi.gif

User avatar
marmotul
elite
elite
Posts: 8640
Joined: Wed Apr 23, 2008 12:22 pm

Re: Shoutbox

Postby marmotul » Fri Aug 28, 2009 3:57 pm

Viitorul la… viitor

Scriitorul rus de literatura science-fiction, Vladimir Streletsky, a elaborat o lista a viitoarelor “achizitii” ale omenirii, folosindu-se de predictiile futurologilor, de profetii, dar si de proiectele viitoare ale oamenilor de stiinta. Chiar daca nivelul atins de stiinta va revolutiona viata pe Pamant, viitorul lui Streletsky arata putin cam infricosator.



2009-2025: robotii androizi vor intra in productie industriala;

2010: oamenii de stiinta vor dovedi ca sufletul uman supravietuieste mortii;

2010-2012: tari din Europa, America si regiunea Pacificului se vor uni sub forma unor blocuri regionale. O coalitie rusa-chineza va intrerpimde o misune de succes pe Luna;

2011: va fi inventat vaccinul impotriva SIDA;

2011-2023: Estul va crea o presiune demografica asupra Europei, iar numarul emigrantilor va creste considerabil. Democratia va cunoaste o criza in Europa si in Statele Unite, prin urmare, liderii acestora vor aborda forme de conducere autoritare;

2012: vor fi sintetizate medicamentele de marire a activitatii creierului;

2013: va fi construita prima plantatie pentru cresterea carnii artificiale;

2015-2025: resturile radioactive vor fi colectate de pe Pamant si deversate in spatiu;

2016: rezervele de petrol vor fi pe sfarsite;

2025: inceputul crizei globale de apa potabila. Cercetatorii vor gasi modalitati pentru a extinde durata de viata umana pana la 120 de ani;

2026: va fi creata inteligenta artificiala;

2027: vor fi receptionate primele semnale radio ale civilizatiilor extraterestre;

2029: aparitia cyborgilor;

2030: noi masuri impotriva imbatranirii umane;

2060: prima colonie umana pe Marte;

2090: primele orase subacvatice;

2114: omenirea va stabili primele contacte cu civilizatiile extraterestre.
qpepsi.gif

User avatar
Calico
addicted
addicted
Posts: 42587
Joined: Tue Mar 16, 2004 12:27 pm

Re: Shoutbox

Postby Calico » Fri Aug 28, 2009 4:56 pm

Dar holospatiul? Cand or sa faca holospatiul?

peyton
senior
senior
Posts: 351
Joined: Tue Mar 10, 2009 10:24 pm
Location: where the grass is always greener
Contact:

Re: Shoutbox

Postby peyton » Fri Aug 28, 2009 5:11 pm

si cu putin noroc dupa 2114 incolo sufera si romania un extreme makeover. cu ajutor de la aliens. 0X
can't wait!

User avatar
187.92a
addicted
addicted
Posts: 47429
Joined: Fri Dec 10, 2004 7:59 pm

Re: Shoutbox

Postby 187.92a » Fri Aug 28, 2009 9:48 pm

Ca sa vezi de unde preia marmotul, nu de pe descopera.ro de unde ie articolul original, daca se poate numia sa, ci de pe blogul de pe blogspot al unuia dragos gutu, un blog prost asta alu lui gutudragos, de-asta de trei lei la kil cu continut ciordit.

caci daca mi-e scarba de ceva pe lumea asta mai tare, aia sunt bloggerii. dac'ar fi sa-mi fie scarba de ceva mai tare. mai scarba decat de bloggeri imi e de bloggerii care dau copy/paste si nu citeaza sursa. cat de prost sa fiisa nu ai macar o ideee, daca tot ai blog sau ce crezi ca ai? uf...


frate marmotanule nush cum de il citesti pe unu pa care-l chiama gutu dragos. (bai sper ca nu esti tu, lol, caz in care preaplecate scuze).

peyton, poate mai incerci o data cu schimbatul numelui, ca asta suna a peyronie

da de ce nu mai exista shoutbocs, adica daca eu vreau sa-i atrag atentia suav lui laurentiu ca nu-i functioneaza tratamentul si c-a facut o fixatie pe mine (ceea ce n-ar fi pt prima oara.., de aia cred ca nu -i merge tratam) sau din astea trebuie sa scriu la forum feedback? nu-i suna lui b3 alarma de fiecare data cand posteaza cineva aci? :)
hm

vazi
senior
senior
Posts: 437
Joined: Sat Nov 22, 2008 7:47 pm
Location: Bucuresti (atm)

Re: Shoutbox

Postby vazi » Fri Aug 28, 2009 9:57 pm

trident wrote:Ca sa vezi de unde preia marmotul, nu de pe descopera.ro de unde ie articolul original, daca se poate numia sa, ci de pe blogul de pe blogspot al unuia dragos gutu, un blog prost asta alu lui gutudragos, de-asta de trei lei la kil cu continut ciordit.

caci daca mi-e scarba de ceva pe lumea asta mai tare, aia sunt bloggerii. dac'ar fi sa-mi fie scarba de ceva mai tare. mai scarba decat de bloggeri imi e de bloggerii care dau copy/paste si nu citeaza sursa. cat de prost sa fiisa nu ai macar o ideee, daca tot ai blog sau ce crezi ca ai? uf...


frate marmotanule nush cum de il citesti pe unu pa care-l chiama gutu dragos. (bai sper ca nu esti tu, lol, caz in care preaplecate scuze).

peyton, poate mai incerci o data cu schimbatul numelui, ca asta suna a peyronie

da de ce nu mai exista shoutbocs, adica daca eu vreau sa-i atrag atentia suav lui laurentiu ca nu-i functioneaza tratamentul si c-a facut o fixatie pe mine (ceea ce n-ar fi pt prima oara.., de aia cred ca nu -i merge tratam) sau din astea trebuie sa scriu la forum feedback? nu-i suna lui b3 alarma de fiecare data cand posteaza cineva aci? :)
hm

lol
hotzu striga ...hotzu
:peace:
pq pas?

User avatar
Laurentziu
senior
senior
Posts: 244
Joined: Tue Aug 11, 2009 8:32 pm
Location: Bucuresti

Re: Shoutbox

Postby Laurentziu » Fri Aug 28, 2009 10:01 pm

daaa suntem multi rau pe forum si din cei 100 de useri care posteaza fiecare de 10x pe zi te-am ales pe tine. da tu-mi sufli in ceafa si incepi cu mistourile la adresa mea. nu ti se pare cam naspa sa faci misto de tratamentul meu? sa inteleg ca adevaratului doctor din tine, nu ala care se vede pe salon, ii face placere sa zgamaie in buba cuiva si sa-l intrebe razand: e, e, doare? haaa. lasa-mi bre buba-n pace.
the punisher

peyton
senior
senior
Posts: 351
Joined: Tue Mar 10, 2009 10:24 pm
Location: where the grass is always greener
Contact:

Re: Shoutbox

Postby peyton » Fri Aug 28, 2009 10:05 pm

trident wrote:peyton, poate mai incerci o data cu schimbatul numelui, ca asta suna a peyronie


why do you hurt me? :lol:
pana acum nu stiam de Peyronie's.
thx a lot! :hammer:

trident: firma de jaluzele, na.
radem, glumim....ca doar e shoutbox.

User avatar
marmotul
elite
elite
Posts: 8640
Joined: Wed Apr 23, 2008 12:22 pm

Re: Shoutbox

Postby marmotul » Fri Aug 28, 2009 10:13 pm

trident wrote:Ca sa vezi de unde preia marmotul, nu de pe descopera.ro de unde ie articolul original, daca se poate numia sa, ci de pe blogul de pe blogspot al unuia dragos gutu, un blog prost asta alu lui gutudragos, de-asta de trei lei la kil cu continut ciordit.

caci daca mi-e scarba de ceva pe lumea asta mai tare, aia sunt bloggerii. dac'ar fi sa-mi fie scarba de ceva mai tare. mai scarba decat de bloggeri imi e de bloggerii care dau copy/paste si nu citeaza sursa. cat de prost sa fiisa nu ai macar o ideee, daca tot ai blog sau ce crezi ca ai? uf...


frate marmotanule nush cum de il citesti pe unu pa care-l chiama gutu dragos. (bai sper ca nu esti tu, lol, caz in care preaplecate scuze).

peyton, poate mai incerci o data cu schimbatul numelui, ca asta suna a peyronie

da de ce nu mai exista shoutbocs, adica daca eu vreau sa-i atrag atentia suav lui laurentiu ca nu-i functioneaza tratamentul si c-a facut o fixatie pe mine (ceea ce n-ar fi pt prima oara.., de aia cred ca nu -i merge tratam) sau din astea trebuie sa scriu la forum feedback? nu-i suna lui b3 alarma de fiecare data cand posteaza cineva aci? :)
hm


pai de pe descopera am luat si eu articolul, am uitat sa pun linkul, scuze. am pus portiunea ce mi se parea mai interesanta.
nici pe mine nu ma pasioneaza blogerii, mi se pare un pic deplasat sa iti scrii gindurile sa le vada orice ...sa zicem user... de pe net. de aia sunt caiete, carnete etc. iti faci un jurnal si, la batrinete cind ai mintea coapta recitesti timpeniile din tinerete si te amuzi copios. eventual, daca atunci inca iti mai place ce ai scris poti publica, sa citeasca si altii.
singurele 'bloage ce le citesc sunt ale unui prieten plecat sa faca voluntariat in africa- doar ca sa mai aflu ceva noutati despre el si sa il stiu bine sanatos si din cind in cind blogul lui sebastian corn- are niste povestiri sf de foarte buna calitate.
by the way, in afara de descopera, care au articole bunisoare mai stiti si alte pubicatii de genul? prefer ceva in romina, caci mi-e lene sa citesc in engleza, prefer sa ii mai dau neuronului o pauza...
qpepsi.gif

User avatar
marmotul
elite
elite
Posts: 8640
Joined: Wed Apr 23, 2008 12:22 pm

Re: Shoutbox

Postby marmotul » Fri Aug 28, 2009 10:32 pm

mai oameni buni, noi ridem , glumim, mai facem si misto, dar e nasoala rau...
prin ziare la toate articolele despe medici se trezesc toti sa ne injure, mai rau ca la usa cortului..
pina si politicienii au o parere proasta despre noi, de ne-au pus iar la coada salarizarii- au zis ca -aaa, aia sunt inofensivi, nu ies ei in strada sa faca gura ca judecatorii sau politistii. las ca le iese lor destul din spaga..

de cind am citit citeva comentarii de genul la vreo 2-3 articole, am ramas socat..

am incercat sa fac si eu la spital tot ce pot mai bine, si inainte ma straduiam, dar acum ma straduiesc si mai mult- chiar am primit complimente de la un nene de la tara - i-a placut cum i-am explicat unui coleg de salon operatia- o chestie ce m-a uns la suflet, mi-am dat seama ca macar mai sunt citiva pacienti care nu ne vad asa rau..
chestia e ca oricit as incerca sa imi fac partea mea de treaba bine oamenii tot nu sunt multumiti din n motive( ca s-a purtat urit asistenta din reanumare, ca profu nu a vrut sa il vada, ca peretii sunt albi, ca mirose urit, ca mincarea e proasta).
sunt doar o rotita intr-un sistem ce poseda prea multa inertie

oare daca incercam noi, astia mai tinerii, sa schimbam ceva, oare reusim? sau ne doboara si pe noi inertia?
qpepsi.gif

User avatar
187.92a
addicted
addicted
Posts: 47429
Joined: Fri Dec 10, 2004 7:59 pm

Re: Shoutbox

Postby 187.92a » Fri Aug 28, 2009 10:43 pm

laurentiu, succesiunea a fost inversa, tu te-ai exprimat primul aiurea, eu doar am reactionat. consimt sa tragem bara si sa nu se mai intample.

marmotul, nu pare luat de pe descopera, deoarece numai gutu ala are titlul cu viitorul la viitor. sa avem totusi limite.
sau cum, ai luat de pe descopera si apoi aia tast titlul de la gutu?
ok, hai ca nu mai bat apa-n piua.
totusi corn ala are cel putin 35 % din creier prajit, dar poate tocmai asta o fi misto la astia cu Sf, nu stiu, ceva de genul "si inca mai poate sa scrie! wow"
dar de ce sa citesti descopera si din astea, astea nu sunt pentru cei care au doar liceul, dactilografe chestii de-astea? adica nush, din alea de popularizare? si chiar, daca ai avea o cultura din asta stiintifica ce poti sa faci cu ea? chestiile astea -mia duc aminte de teleenciclopedia :)
care era misto.
zoso nu-ti place?
btw asta cu stima pt doctori a aparut la aia de la tara, si e normal sa existe acolo reminiscente.
sa fim intelsi: un pacient nu poate aprecia un doctor, este mai slab discriminant decat un surd la concertul madonna. credeam ca se stia chestia asta.

eu cred ca e periculos sa iti doresti aprecierea pacientilor.

User avatar
Laurentziu
senior
senior
Posts: 244
Joined: Tue Aug 11, 2009 8:32 pm
Location: Bucuresti

Re: Shoutbox

Postby Laurentziu » Fri Aug 28, 2009 10:49 pm

fie, ca nu face bine forumului.
doar sa nu o iei in serios, ca e doar pe forum.
the punisher

User avatar
187.92a
addicted
addicted
Posts: 47429
Joined: Fri Dec 10, 2004 7:59 pm

Re: Shoutbox

Postby 187.92a » Fri Aug 28, 2009 10:54 pm

nu-s eu ala cu amestecatul lucrurilor, daca intelegi ce vreau sa zic.
laurentiu, de ce nu iti faci un blog?

User avatar
Laurentziu
senior
senior
Posts: 244
Joined: Tue Aug 11, 2009 8:32 pm
Location: Bucuresti

Re: Shoutbox

Postby Laurentziu » Fri Aug 28, 2009 11:01 pm

am citit doar doctorescu.ro.
nu ma pricep la bloguri si nu le vad utilitatea.
the punisher

User avatar
187.92a
addicted
addicted
Posts: 47429
Joined: Fri Dec 10, 2004 7:59 pm

Re: Shoutbox

Postby 187.92a » Fri Aug 28, 2009 11:10 pm

de ce nu mai scrie pe blog, chiar?
ala da, era o aberatie, adica nu era nici macar blog, era un fel de el marele doctor care explica la aia care il citeau si care nefacand fac de medicina ziceau wow mama ce misto, ce de mai stie asta. cred ca i-au atenuat caderea dupa rezi, cand a picat, sa se simta cat de cat dr.
stiu ca zicea acolo mama ce garzi face el si alte dintr-astea.



sunt mey utile, fara bloguri n-am avea blogosfera si blogosistem. s-ar strica echilibrul si asa mai departe.
da asta cu utilitatea nu tine, ai ce tu faci numai lucruri utile?

User avatar
marmotul
elite
elite
Posts: 8640
Joined: Wed Apr 23, 2008 12:22 pm

Re: Shoutbox

Postby marmotul » Fri Aug 28, 2009 11:33 pm

trident wrote:laurentiu, succesiunea a fost inversa, tu te-ai exprimat primul aiurea, eu doar am reactionat. consimt sa tragem bara si sa nu se mai intample.

marmotul, nu pare luat de pe descopera, deoarece numai gutu ala are titlul cu viitorul la viitor. sa avem totusi limite.
sau cum, ai luat de pe descopera si apoi aia tast titlul de la gutu?
ok, hai ca nu mai bat apa-n piua.
totusi corn ala are cel putin 35 % din creier prajit, dar poate tocmai asta o fi misto la astia cu Sf, nu stiu, ceva de genul "si inca mai poate sa scrie! wow"
dar de ce sa citesti descopera si din astea, astea nu sunt pentru cei care au doar liceul, dactilografe chestii de-astea? adica nush, din alea de popularizare? si chiar, daca ai avea o cultura din asta stiintifica ce poti sa faci cu ea? chestiile astea -mia duc aminte de teleenciclopedia :)
care era misto.
zoso nu-ti place?
btw asta cu stima pt doctori a aparut la aia de la tara, si e normal sa existe acolo reminiscente.
sa fim intelsi: un pacient nu poate aprecia un doctor, este mai slab discriminant decat un surd la concertul madonna. credeam ca se stia chestia asta.

eu cred ca e periculos sa iti doresti aprecierea pacientilor.


bai nene, ai o fixatie?
1nu stiu cine e gutza ala de care zici, ca nu citesc bloguri.
2. imi place descopera si corn pentru ca sunt relaxanti, sunt fix ce am nevoie ca sa pot adormi citeodata
3 cine\ce e zoso? eventual pune si ceva linkuri cu ceva interesant de citit
4. am pus o poza ca sa vezi cum am procedat cu articolul- ii mai dau un copy/paste aici


Viitorul la… viitor

Scriitorul rus de literatura science-fiction, Vladimir Streletsky, a elaborat o lista a viitoarelor “achizitii” ale omenirii, folosindu-se de predictiile futurologilor, de profetii, dar si de proiectele viitoare ale oamenilor de stiinta. Chiar daca nivelul atins de stiinta va revolutiona viata pe Pamant, viitorul lui Streletsky arata putin cam infricosator.



2009-2025: robotii androizi vor intra in productie industriala;

2010: oamenii de stiinta vor dovedi ca sufletul uman supravietuieste mortii;

2010-2012: tari din Europa, America si regiunea Pacificului se vor uni sub forma unor blocuri regionale. O coalitie rusa-chineza va intrerpimde o misune de succes pe Luna;

2011: va fi inventat vaccinul impotriva SIDA;

2011-2023: Estul va crea o presiune demografica asupra Europei, iar numarul emigrantilor va creste considerabil. Democratia va cunoaste o criza in Europa si in Statele Unite, prin urmare, liderii acestora vor aborda forme de conducere autoritare;

2012: vor fi sintetizate medicamentele de marire a activitatii creierului;

2013: va fi construita prima plantatie pentru cresterea carnii artificiale;

2015-2025: resturile radioactive vor fi colectate de pe Pamant si deversate in spatiu;

2016: rezervele de petrol vor fi pe sfarsite;

2025: inceputul crizei globale de apa potabila. Cercetatorii vor gasi modalitati pentru a extinde durata de viata umana pana la 120 de ani;

2026: va fi creata inteligenta artificiala;

2027: vor fi receptionate primele semnale radio ale civilizatiilor extraterestre;

2029: aparitia cyborgilor;

2030: noi masuri impotriva imbatranirii umane;

2060: prima colonie umana pe Marte;

2090: primele orase subacvatice;

2114: omenirea va stabili primele contacte cu civilizatiile extraterestre.



CITESTE SI:

Misteriosii profeti ai secolului XXI
200 de previziuni care vor zgudui lumea in anul 2020
Uimitoarele profetii ale lui Mitar Tarabic


esti multumit??
qpepsi.gif

User avatar
187.92a
addicted
addicted
Posts: 47429
Joined: Fri Dec 10, 2004 7:59 pm

Re: Shoutbox

Postby 187.92a » Fri Aug 28, 2009 11:47 pm

nu pot fi mai multumit. sunt un ingnorant si-un superficial.
esti prima persoana care intreaba cine este zoso, probabil faci misto.

User avatar
marmotul
elite
elite
Posts: 8640
Joined: Wed Apr 23, 2008 12:22 pm

Re: Shoutbox

Postby marmotul » Fri Aug 28, 2009 11:52 pm

nu stiam, am dat un search si am aflat.
hai ca ma introduc la somn, noapte buna
am mai omorit niste worms:)- varianta aia 2 d, veche
qpepsi.gif

User avatar
pc7
elite
elite
Posts: 11019
Joined: Fri Apr 01, 2005 8:07 pm

Re: Shoutbox

Postby pc7 » Sat Aug 29, 2009 12:26 am

3d
da de ce nu mai exista shoutbocs, adica daca eu vreau sa-i atrag atentia suav lui laurentiu ca nu-i functioneaza tratamentul si c-a facut o fixatie pe mine


si nu numai
Life's not fair, get used to it

User avatar
Calico
addicted
addicted
Posts: 42587
Joined: Tue Mar 16, 2004 12:27 pm

Re: Shoutbox

Postby Calico » Sat Aug 29, 2009 2:35 am

trident wrote:esti prima persoana care intreaba cine este zoso

noroc cu mircea badea ca stie lumea cine e zoso


Return to “Forum feedback”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 50 guests