A-nceput moderarea in forta pe imed?

pareri, reclamatii
User avatar
Melania
addicted
addicted
Posts: 21957
Joined: Wed Apr 06, 2005 2:46 am

Re: A-nceput moderarea in forta pe imed?

Postby Melania » Fri Oct 17, 2008 8:45 pm

trident wrote:A cerut cineva explicatii pentru:
viewtopic.php?f=4&t=6970 Srebrenita

N-am inteles care e problema cu topicul respectiv. Nu era un topic despre unde si ce chiloti poarta Mihaela Radulescu ci despre un subiect hot la vremea respectiva; era interesant de vorbit despre Radovan Karadzici, despre profilul lui psihologic, despre faptul ca nu s-a vorbit foarte mult de implicarea trupelor olandeze in masacru etc. Strict vorbind, subiectul se putea dezvolta foarte mult daca erau si alte persoane interesate; n-a fost sa fie.

User avatar
adi
elder
elder
Posts: 1119
Joined: Sun Jul 06, 2003 9:40 am

Re: A-nceput moderarea in forta pe imed?

Postby adi » Fri Oct 17, 2008 8:52 pm

Melania wrote: Strict vorbind, subiectul se putea dezvolta foarte mult daca erau si alte persoane interesate; n-a fost sa fie.

e o usoara umbra de regret in vocea ta... lasa, M, o sa mai fie genocide in viitor... :)
adevarul e ca s-a incercat, in mod independent si confidential, recrutarea unui numar semnificativ de etnici sarbi si albanezi pe imed. primii au spus ca e sezonul recoltei (se stie ca sunt popor gospodar), albanezii ca asteapta sa culeaga sarbii recolta ptr a declara independenta zona in care se depoziteaza roadele pamantului. :)
"Grass grows, birds fly, waves pound the sand. I just beat people up." Muhammad Ali

User avatar
187.92a
addicted
addicted
Posts: 47429
Joined: Fri Dec 10, 2004 7:59 pm

Re: A-nceput moderarea in forta pe imed?

Postby 187.92a » Fri Oct 17, 2008 9:10 pm

tocmai ca nu are nicio pb topicul tau, melania, asta era si ideea. si nu vad de ce ar avea. fiecare evident asculta ce muzica-i place.
andy gavrilescu wrote:nu mai poci de suparare.
asta pentru ca in ultimele zile am citit numai rubricile "rezidentiat 2008" si "viata in spital", unde nu zburda tapirul.


unde lumea scrie cu 2 i:
nah deci LION, esti o vaca...bun si acum ca am terminat cu limbajul academic sa continui...
DACA AI INVATA SA CITESTI SAU TE-AI OBOSII SA-TI PUI LUPELE PE GLOBII OCULARI AI FI VAZUT CA I-AM URAT SA-I FIE SANATOS SI SA SE OCUPE MAI BINE DE EL DECAT DE REZI, DAR TU CARE ESTI PROASTA DE ITI PLOUA IN GURA NU AI OBSERVAT ACEST ASPECT...
SA FACA LUMEA COPII CATI VREA, DAR SA-SI STABILEASCA PRIORITATILE, NU SA CHERARAIE APOI PE FORUMUIRI CA E SI GRAVIDA DAR AR DA SI REZI...LA ANU' NU MAI POATE DA, SAU CE? au intrat zilele in sac? E MAI IMPORTANT UN RAH.AT DE EXAMEN CA UN COPIL??? femeie? ti'au explodat hormonii in creier....nu mai fa pe mama eroina ca nu am scuipat pe nimeni si nici n-am atacat gratis pe nimeni pe forum.

nu mai are nimeni respect pentru gramatica these days :evil: dar oricum n-are cine sa-i atraga atentia cã conditionaloptativu se face cu infinitivul, ca toate fortele s-au comasat la granita din diverse, din motive obscure... :P

bvon, pai las atunci topicul asta profund magulit de incercarea tapirului de a repara topicul cu Miha, urmand a reveni cand iar mi se va sterge avataru, semnatura, postu, topicu sau cine stie..

User avatar
maximilian
elder
elder
Posts: 613
Joined: Wed Aug 06, 2008 8:35 am

Re: A-nceput moderarea in forta pe imed?

Postby maximilian » Fri Oct 17, 2008 9:23 pm

iar a inceput tiganeala pe forum?

User avatar
tana
elder
elder
Posts: 2017
Joined: Mon Jun 20, 2005 5:39 pm

Re: A-nceput moderarea in forta pe imed?

Postby tana » Fri Oct 17, 2008 9:42 pm

dedicatie speciala pt tapirul
tapir-stuffed-plush-f1696[1]1.JPG
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
I'm not anti-social. I'm just not user friendly

User avatar
tapirul
elite
elite
Posts: 3194
Joined: Sun Jul 06, 2003 5:57 am
Contact:

Re: A-nceput moderarea in forta pe imed?

Postby tapirul » Fri Oct 17, 2008 9:55 pm

d'aia dorm io numai pe burta acum

Trident, dupa cum vezi, am avut dreptate sa aplic un regulament special pentru trident. Uite asta voiam sa evit , atitudinea-de-trident, creearea de imagine si atmosfera, sa se reintoarca forumul la trident-land cum te obisnuisesi. Ei bine nenicule, NU. Eu am un regulament special pentru tine si altii ca tine. Toata poliloghia ta cu regulamentul nu e decat o mare gargara. Invoca-l in contunuare, eu o sa invoc regulamentul meu special.

User avatar
187.92a
addicted
addicted
Posts: 47429
Joined: Fri Dec 10, 2004 7:59 pm

Re: A-nceput moderarea in forta pe imed?

Postby 187.92a » Fri Oct 17, 2008 10:01 pm

dupa cum vad ce tapirul? de-aia se injurau aia pe rezidentiat sau la ce te referi exact?
imi place ca tot vii cu 'dupa cum vezi', 'motivele pe care si singur le stii' etc.
o faci ca sa nu fii contrazis? unde vezi tu trident -land? :lol:
imi pare rau ca te-a facut la faza asta tana, am ras cu lacrimi :lol:
ti-ai facut-o singur nene. tu ai intrebat-o ti-a raspuns :lol:
de-asta erai tu gelos? de trident-land? chiar nu asta urmaresc nene. lol. poate tu ti-ai dori insa da nu ar merge :)

User avatar
andy gavrilescu
cel mai imedist din 2013
cel mai imedist din 2013
Posts: 30363
Joined: Sun Feb 25, 2007 1:03 pm
Location: no location

Re: A-nceput moderarea in forta pe imed?

Postby andy gavrilescu » Fri Oct 17, 2008 10:12 pm

tana wrote:dedicatie speciala pt tapirul
tapir-stuffed-plush-f1696[1]1.JPG

il facusi arici pe tapiru' :lol:
We don't have to dance
https://www.youtube.com/watch?v=8fEoWA9Vz3A

De profesie optometrist
*nu exista lentile antiaburire!!!

User avatar
maximilian
elder
elder
Posts: 613
Joined: Wed Aug 06, 2008 8:35 am

Re: A-nceput moderarea in forta pe imed?

Postby maximilian » Fri Oct 17, 2008 10:13 pm

cred ca problema este foarte simpla daca se aplica un tratament diferentiat lui trident. s-ar pune intrebarea tapiru are ceva cu trident si raspunsul se subintelege este da. deci pe forumul asta tapirul, care e moderator are ceva cu trident si cu asta basta. pur si simplu.

User avatar
andy gavrilescu
cel mai imedist din 2013
cel mai imedist din 2013
Posts: 30363
Joined: Sun Feb 25, 2007 1:03 pm
Location: no location

Re: A-nceput moderarea in forta pe imed?

Postby andy gavrilescu » Fri Oct 17, 2008 10:18 pm

asta e clar, dar sa recunoasca si el.
We don't have to dance
https://www.youtube.com/watch?v=8fEoWA9Vz3A

De profesie optometrist
*nu exista lentile antiaburire!!!

User avatar
187.92a
addicted
addicted
Posts: 47429
Joined: Fri Dec 10, 2004 7:59 pm

Re: A-nceput moderarea in forta pe imed?

Postby 187.92a » Fri Oct 17, 2008 10:19 pm

trebuie totusi sa facem diferenta ca oricat ar incerca tapirul sa blame me, el a facut offtopic aici, si tot el se supara. da...pe mine??? :)
tapi pot sa-mi pun poza aia la avatar sau te superi? nu e contrar regulilor, u know...

User avatar
maximilian
elder
elder
Posts: 613
Joined: Wed Aug 06, 2008 8:35 am

Re: A-nceput moderarea in forta pe imed?

Postby maximilian » Fri Oct 17, 2008 10:26 pm

andy gavrilescu wrote:asta e clar, dar sa recunoasca si el.


de ce?

User avatar
tapirul
elite
elite
Posts: 3194
Joined: Sun Jul 06, 2003 5:57 am
Contact:

Re: A-nceput moderarea in forta pe imed?

Postby tapirul » Fri Oct 17, 2008 10:32 pm

pai am recunoscut ca am ceva, nu cu trident, ci cu useri de genul lui trident. Si ti-am zis si pe PM, nu imi mai trimite comentarii si intrebari pe PM referitoare la ce se intampla public. O sa le plasez aici anyway. De exempplu ultimul schimb:


Message subject: Re: A-nceput moderarea in forta pe imed?
Folder: Inbox
:lol:
hai mey, tu chiar suferi de tine lol. mi se rupe de trident -land, lol. n-am faze din astea gen trident-lamd, tapiria e tc. scuze, da -big lol-chiar m-ai interpretat gresit.
sia cum cum facem, de fiecare data cand imi zambeste careva tu te oftici pe mine sau ce?
se pa oke e se pas ma fot:lol:
Sent at: Fri Oct 17, 2008 12:10 pm


Message subject: Re: A-nceput moderarea in forta pe imed?
Folder: Sent messages
nu, m-a deranjat limbajul de baltă de pe topicul ala, limbajul si atitudinea tipic trident. Cand am zis trident-land nu m-am referit la ce vrei tu sau ce crezi tu ca vrei tu (habar nu am ce vrei si nu ma intereseaza) ci la ~10,000 posturi dintre care multe sunt in aceeasi atitudine si limbaj. Nu le-am citit pe toate (evident) dar am incredere in aia care te stiu mai bine - pe imed nu se mai putea misca fara ca tu sa intervii cu mistouri ieftine, cu chestii irelevante, etc., motiv pentru care ai luat ban. De aia zic trident-land. Si nu te face ca nu stii la ce ma refer.

Ai vrut sa iti faci reintoarcerea in forta (in forta de imagine ca sa zic asa), cu ideea (constienta au ba, nu ma intereseaza) de a te reinstala in aceeasi pozitie. Io vreau sa previn asta. Si nu ma lua cu regulamentul si alte bărbi.

Si te rog de acum sa nu ma mai abordezi pe PM. Daca ai ceva de spus despre ce am facut public, spune-o in public.
Sent at: Fri Oct 17, 2008

Poti sa iti pui ce avatar vrei atat timp cat a) nu este obscen, b) nu este avatar folosit de altii) si c) nu este fotografia altcuiva, fara acordul persoanei respective.

Mie tana imi demonstreaza ca are simtul umorului. Am ras si eu la poza ei.

User avatar
187.92a
addicted
addicted
Posts: 47429
Joined: Fri Dec 10, 2004 7:59 pm

Re: A-nceput moderarea in forta pe imed?

Postby 187.92a » Fri Oct 17, 2008 10:39 pm

scuza-ma, tu acum vreo luna injurai userii in clar, acum ai probleme cu limbajul meu? :roll:

mie totul imi demonstreaza ca nu ai deloc simtul umorului. gata, facem tapiria in loc de trident-land pe imed daca asta te face fericit. dar spune-o asa, nu cu 'vai ma dernjeaza atitudinea', 'am problema cu limbajul' etc.
daca ti-ar pasa de moderarea pe imed
1.ai face un regulament
2. ai mai si modera pe bune din cand in cand. vezi mai sus.
3. n-ai injura userii si n-ai avea pica pe X sau Y ca sunt mai placuti/mai urati de restul comunitatii

User avatar
tapirul
elite
elite
Posts: 3194
Joined: Sun Jul 06, 2003 5:57 am
Contact:

Re: A-nceput moderarea in forta pe imed?

Postby tapirul » Fri Oct 17, 2008 10:55 pm

1. Regulament am facut deja, 90% din regulamentul nou e facut de mine, inclusiv structura noua a forumului.
2. Moderez numai pe sectiunile unde POT (tehnic) sa moderez (pe sectiunile de la "Medicina" nu pot si nici nu vreau, acolo ar trebui sa modereze cineva care citeste sectiunile acelea si din alte motive decat moderatul)
3. Am injurat useri extrem de rar, si intotdeauna provocat. In general ma tine foarte putin. Nu am pica pe nimeni, absolut, iar motivele pe care le emiti aici sunt doar presupozitiile dumitale.

User avatar
187.92a
addicted
addicted
Posts: 47429
Joined: Fri Dec 10, 2004 7:59 pm

Re: A-nceput moderarea in forta pe imed?

Postby 187.92a » Fri Oct 17, 2008 11:01 pm

tapirul wrote:3. Am injurat useri extrem de rar, si intotdeauna provocat.


Daca e rar si provocat se scuza, atunci. Un moderator cu problema de control.

:allright: :allright:

Dar ceilalti useri au voie sa te injure rar si provocat?
Ce ma amuza este ca cred ca tu chiar crezi ca ceilalti gresesc ca limbaj si atitudine

User avatar
tapirul
elite
elite
Posts: 3194
Joined: Sun Jul 06, 2003 5:57 am
Contact:

Re: A-nceput moderarea in forta pe imed?

Postby tapirul » Fri Oct 17, 2008 11:10 pm

sigur ca da. Dar depinde unde tragi linia la "provocat". Tu poti sa spui ca te-am provocat deja si sa ma injuri. Si as prefera sa fie un loc special de injurat, chiar si in sectiunea Bar de negri (precum Lok de dat ku kapul pe vizuina). Sa ne intelegem, una e ironia prieteneasca, tachinarea, alta e ironia condescendenta, alta e bascalia, alta e injuratul si alta insulta. Ideea mea a fost ca la Discutii serioasa sa se admita numai ironii prietenesti si tachinari, la Bar de negri cel mult condescendenţa si bascalia (desi eu unul as prefera sa nu fie de loc), etc. De exemplu daca tu veyi un post la Bar de negri in care cineva face greseli de gramatica sau ortografie, sa deschizi al topic (la lok de dat cu capul, sau echivalentul) si sa comentezi acolo, in loc sa o faci in topicul cu pricina.

User avatar
pc7
elite
elite
Posts: 11019
Joined: Fri Apr 01, 2005 8:07 pm

Re: A-nceput moderarea in forta pe imed?

Postby pc7 » Fri Oct 17, 2008 11:17 pm

nu gasesc baru de negri, imi puna careva si mie linku?
Life's not fair, get used to it

User avatar
tapirul
elite
elite
Posts: 3194
Joined: Sun Jul 06, 2003 5:57 am
Contact:

Re: A-nceput moderarea in forta pe imed?

Postby tapirul » Fri Oct 17, 2008 11:21 pm

ei, asa se denumea sectiune "diverse" inainte, si propuneam sa se redenumeasca la loc, sau ceva similar.
vezi aici
viewtopic.php?f=20&t=7244
Sectiunea de caterinca ar trebuie sa aiba Bar de negri plus Lok de dat cu capul (nu numele conteaza, ci ideea din spatele lor)

User avatar
pc7
elite
elite
Posts: 11019
Joined: Fri Apr 01, 2005 8:07 pm

Re: A-nceput moderarea in forta pe imed?

Postby pc7 » Fri Oct 17, 2008 11:24 pm

ms pt explicatii .ro
Life's not fair, get used to it

User avatar
187.92a
addicted
addicted
Posts: 47429
Joined: Fri Dec 10, 2004 7:59 pm

Re: A-nceput moderarea in forta pe imed?

Postby 187.92a » Fri Oct 17, 2008 11:27 pm

Mie mi se pare anormal ca un moderator sa injure useri, chair daca este rar si chiar daca se simte provocat.
Este o diferenta de cel putin 10 ani intre tine si multi useri, trebuie sa dai dovada de maturitate!

CUm poti sa ajungi sa faci asa ceva? Userii scriu pe forum ca sa ii injure un moderator?
Nu e corect. Si nu am mai vazut asta pe niciun forum.

User avatar
adi
elder
elder
Posts: 1119
Joined: Sun Jul 06, 2003 9:40 am

Re: A-nceput moderarea in forta pe imed?

Postby adi » Sat Oct 18, 2008 12:19 am

trident wrote:Mie mi se pare anormal ca un moderator sa injure useri, chair daca este rar si chiar daca se simte provocat.
Este o diferenta de cel putin 10 ani intre tine si multi useri, trebuie sa dai dovada de maturitate!

CUm poti sa ajungi sa faci asa ceva? Userii scriu pe forum ca sa ii injure un moderator?
Nu e corect. Si nu am mai vazut asta pe niciun forum.

ei, hai sa lasam chestiile astea, nu crezi ca sunt un pic rasuflate? :lol:

orice moderator este si el om, normal ca poate sa si injure. orice om poate sa greseasca cu celn putin doua conditii: sa-si admita greseala si sa invate din ea. asa incat ceea ce a spus tapirul e mai mult o dovada de sinceritate/

in loc sa tot vorbiti despre cadrul super-legal in care scrieti pe forum, mai bine pur si simplu scrieti in limita bunului simt. ptr ca orice regulament poate fi contestat, dc vrei sa mergi in chestii de finete si sa te legi de fiecare cuvant si nuanta. aici nu e tribunal, e un forum. as simple as that
"Grass grows, birds fly, waves pound the sand. I just beat people up." Muhammad Ali

User avatar
187.92a
addicted
addicted
Posts: 47429
Joined: Fri Dec 10, 2004 7:59 pm

Re: A-nceput moderarea in forta pe imed?

Postby 187.92a » Sat Oct 18, 2008 12:56 am

adi wrote:orice moderator este si el om, normal ca poate sa si injure. orice om poate sa greseasca cu celn putin doua conditii: sa-si admita greseala si sa invate din ea. asa incat ceea ce a spus tapirul e mai mult o dovada de sinceritate/


ar fi ideal daca s-ar si abtine :D , macar ca unii nu avem o problema in a NU injura alti useri.
tocmai ca nu mi se pare ca ar invata ceva din asta.
consider ca are tendinta de a sari la gatul userilor pe care i se pune pata. fie injurand, fie stergand topice etc.
nu pe mine m-a injurat, ci pe un alt user. parerea mea este ca sunt destule elemente ca sa definim un comportament agresiv,
consider ca tapirul face uz de pozitia de moderator pentru a avea un ascendent asupra celorlalti useri.

dar daca tu zici ca el invata din astea atunci ok, eu nu mai am niciun fel de problema cat timp se poarta ca un adevarat moderator.
dar absolut nicio problema, abia astept sa postez langa un tapir corect :) .

moderare placuta tapirul, sper ca incapem cu totii pe formul asta, unii useri mai iubiti, altii mai urati, unii mai dãstepti, altii mai prosti, e un fragment de lume si imed-ul, e normal sa ne gasim din toate categoriile pe aici. si se ne intelegm cu totii.

User avatar
187.92a
addicted
addicted
Posts: 47429
Joined: Fri Dec 10, 2004 7:59 pm

Re: A-nceput moderarea in forta pe imed?

Postby 187.92a » Sat Oct 18, 2008 1:06 am

si nu am intrat in discutii referitoare la cat de outrageous este ca un gardian sa scuipe detinutii sau o invatatoare sa bata copiii ca o enerveaza.
pentru ca eu cred ca tapirul este un tip ok care trebuie doar sa vada ca eu sau X , Y Z nu are nimic cu el si el la randul lui va fi ok cu toata lumea, si vom trai fericiti pana la adanci batraneti intr-un imed exemplar ne-tridentic non-tapiric non-tanic non-nimic s.a.m.d

User avatar
tapirul
elite
elite
Posts: 3194
Joined: Sun Jul 06, 2003 5:57 am
Contact:

Re: A-nceput moderarea in forta pe imed?

Postby tapirul » Sat Oct 18, 2008 2:20 am

ok, sper ca se termina discutia.
Speram, deasemeni, ca o sa intelegi(eti) ca a), nu consider ca are cineva ceva cu mine, b), nu am nimic cu nimeni in particular, c) nu am absolut nici o intentie vis-a-vis de imaginea mea aici, nu e razboi intre imaginea-lui-tapiru si imaginea-lui-trident, care o fi mai proeminenta. Ma doare fix in pix.

User avatar
Melania
addicted
addicted
Posts: 21957
Joined: Wed Apr 06, 2005 2:46 am

Re: A-nceput moderarea in forta pe imed?

Postby Melania » Sat Oct 18, 2008 2:23 am

tapirul wrote:ok, sper ca se termina discutia.
Speram, deasemeni, ca o sa intelegi(eti) ca a), nu consider ca are cineva ceva cu mine, b), nu am nimic cu nimeni in particular, c) nu am absolut nici o intentie vis-a-vis de imaginea mea aici, nu e razboi intre imaginea-lui-tapiru si imaginea-lui-trident, care o fi mai proeminenta. Ma doare fix in pix.

Ha

User avatar
tana
elder
elder
Posts: 2017
Joined: Mon Jun 20, 2005 5:39 pm

Re: A-nceput moderarea in forta pe imed?

Postby tana » Sat Oct 18, 2008 9:41 am

ati putea pune si lock daca tot ati ajuns aici :lol:
I'm not anti-social. I'm just not user friendly

User avatar
maximilian
elder
elder
Posts: 613
Joined: Wed Aug 06, 2008 8:35 am

Re: A-nceput moderarea in forta pe imed?

Postby maximilian » Sat Oct 18, 2008 6:59 pm

eu zic ca nu strica totusi sa avem o discutie serioasa pe tema regulamentului. fiecare user e rugat sa se implice.

User avatar
187.92a
addicted
addicted
Posts: 47429
Joined: Fri Dec 10, 2004 7:59 pm

Re: A-nceput moderarea in forta pe imed?

Postby 187.92a » Sat Oct 18, 2008 10:19 pm

ma ia cu cascat. eu ma chinuis a le explic de un an ca trebuie sa aibe 1. un regulament si 2. sa0l aplice pe ala constant, coerent etc. si nu s-a inteles.
sa nu incepem iar.

User avatar
tapirul
elite
elite
Posts: 3194
Joined: Sun Jul 06, 2003 5:57 am
Contact:

Re: A-nceput moderarea in forta pe imed?

Postby tapirul » Sun Oct 19, 2008 4:29 am

asta chiar imi place. Dintre toti numai trident has seen the light si a incercat sa ne enlighten si pe ceilalti necredinciosii, dar degeaba.

User avatar
187.92a
addicted
addicted
Posts: 47429
Joined: Fri Dec 10, 2004 7:59 pm

Re: A-nceput moderarea in forta pe imed?

Postby 187.92a » Sun Oct 19, 2008 6:22 am

n-ai cu cine m :D

User avatar
pc7
elite
elite
Posts: 11019
Joined: Fri Apr 01, 2005 8:07 pm

Re: A-nceput moderarea in forta pe imed?

Postby pc7 » Sun Oct 19, 2008 1:48 pm

ba io nu pricep o treaba, de ce drac tre s-amesteci engleza cu romana, nu poti vb intr-o singura limba?
Life's not fair, get used to it

User avatar
Phat Skidz
dɥɐʇ sʞıpz
Posts: 17799
Joined: Sun Jul 06, 2003 9:51 am

Re: A-nceput moderarea in forta pe imed?

Postby Phat Skidz » Sun Oct 19, 2008 8:16 pm

pc7, va te faire boilen ein eggsky.
SUNT BOȘOROGUL IMEDULUI

User avatar
tapirul
elite
elite
Posts: 3194
Joined: Sun Jul 06, 2003 5:57 am
Contact:

Re: A-nceput moderarea in forta pe imed?

Postby tapirul » Mon Oct 20, 2008 12:58 am

din acelasi motiv, pc7, pentru care 'mneata vorbesti cu prescurtari. Dc dreac vb k prscrt?
Hai, pe ce mai cârcoteşti acum?

User avatar
187.92a
addicted
addicted
Posts: 47429
Joined: Fri Dec 10, 2004 7:59 pm

Re: A-nceput moderarea in forta pe imed?

Postby 187.92a » Mon Oct 20, 2008 1:02 am

imho mi se pare normal sa fie bilingual ca e medical students & junior doctors forum
nu stiu la ce articol se incadreaza el, da bilingv e ok sa fie :)

User avatar
maximilian
elder
elder
Posts: 613
Joined: Wed Aug 06, 2008 8:35 am

Re: A-nceput moderarea in forta pe imed?

Postby maximilian » Mon Oct 20, 2008 10:42 am

s-a cam enervat pc7

ssss
elder
elder
Posts: 1168
Joined: Mon Apr 14, 2008 5:36 pm

Re: A-nceput moderarea in forta pe imed?

Postby ssss » Mon Oct 20, 2008 9:20 pm

Eu cred ca e evident ca tapirul are ceva personal cu tridentul. Problema tridentului este ca s-a injurat cu moderatorul care, in moderatorismul lui, are bisturiu si taie.

Trebuia banat trident ? Probabil ca nu, it doesn't serve any purpose. Trebuia trident adus inapoi? Probabil ca nu, este o eroare strategica pentru ca suntem inapoi la square one, aplicand tactici care nu merg. Trident va continua sa fie trident, unii useri o sa il injure, altii o sa se intimideze si o sa plece pe alte forumuri mai benigne. Fun club-ul ramane fan club( fara martiri) si viata merge inainte. La 10 000 bem sampanie sau nu si tot asa.

Eu cred ca, lasate in voia lor, lucrurile au tendinta sa se regleze singure, cam cum era capitalismul pana sa se sparga housing bubble.
Reality is an illusion due to lack of wine

User avatar
tapirul
elite
elite
Posts: 3194
Joined: Sun Jul 06, 2003 5:57 am
Contact:

Re: A-nceput moderarea in forta pe imed?

Postby tapirul » Mon Oct 20, 2008 10:24 pm

bisturiul nu e asa de tăios. Pot sterge niste posturi pe anumite sectiuni, si cam atât.
Incă o dată, nu am nimic cu Mircea Tâmpa, mi se fâlfâie de el, imaginea si succesul lui la public, eu am ceva cu userul "trident", si de fapt cu userul tip trident.
Lucrurile au fost lasate si in trecut in voia lor si cica se ajunsese destul de naspa.

User avatar
187.92a
addicted
addicted
Posts: 47429
Joined: Fri Dec 10, 2004 7:59 pm

Re: A-nceput moderarea in forta pe imed?

Postby 187.92a » Mon Oct 20, 2008 10:57 pm

eu nu am nimic impotriva ca tapirul sa aibe si el micile lui gelozii, important este sa nu opereze in calitate de moderator cu ele.

inca o data: tapirul, daca ai stoarce din tine cateva directii de genul "ce nu ar trebui sa se faca pe imed in viziunea tapirul" ai putea avea surprize si ele sa fie urmate. cu cuvintele tale, nu cere nimeni sa sune si bine. iti ia maxim 5 minute.
dar sa fie clare.

pe de alta parte tu preferi sa te lamentezi ca vai trident face iar aia, vai dar astea sunt chestii de genul ala, si sa-ti pastrezi astfel dreptul de a iesi din cand in cand dupa boschet cu bata la adapostul unor principii in care nici tu nu crezi, sau cel putin pe care nu reusesti sa le enunti.

sigur ca it's not fair, dar probabil fairness-ul este ultimul lucru care te intereseaza cand vine vorba de vendete din alea personale.

asadar, cam ce ai dori tu sa nu se intample pe imed? clar si cu liniuta

User avatar
Phat Skidz
dɥɐʇ sʞıpz
Posts: 17799
Joined: Sun Jul 06, 2003 9:51 am

Re: A-nceput moderarea in forta pe imed?

Postby Phat Skidz » Mon Oct 20, 2008 11:12 pm

Nu el i-a transformat pe useri
ÃŽn fiare crude ÅŸi rapace
Trident nu are nici-o vină
Lăsaţi-l pe trident în pace
SUNT BOȘOROGUL IMEDULUI


Return to “Forum feedback”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 35 guests