A-nceput moderarea in forta pe imed?

pareri, reclamatii
User avatar
andy gavrilescu
cel mai imedist din 2013
cel mai imedist din 2013
Posts: 30295
Joined: Sun Feb 25, 2007 1:03 pm
Location: no location

Re: A-nceput moderarea in forta pe imed?

Postby andy gavrilescu » Sun Oct 12, 2008 6:44 pm

si mie mi se pare o decizie abuziva.
frate, nu mai poti scrie liber nici la "diverse"?
tapiru, zi-ne ce sa scriem pentru a nu fi sters. mai si ziceai ca nu ai nimic perssonal cu trident! sectiunea "diverse" ar trebui moderata de un tip mai de gasca si mai de varsta medie a userilor imed.
We don't have to dance
https://www.youtube.com/watch?v=8fEoWA9Vz3A

De profesie optometrist
*nu exista lentile antiaburire!!!

User avatar
187.92a
addicted
addicted
Posts: 47429
Joined: Fri Dec 10, 2004 7:59 pm

Re: A-nceput moderarea in forta pe imed?

Postby 187.92a » Sun Oct 12, 2008 7:21 pm

tapirul wrote:io l-am sters pentru ca vreau sa evit ca trident sa se instaleze din nou, comfortabil,
Pentru trident regulamentul are codicile separate,
sa nu creada ca a reintrat pentru ca ar avea vreun drept aici.

Deci nu a fost o decizie informata de regulament


ce mai dictatura cu ideologie si previziune. nu asa era pe vrema lui Ceasca, ala e element negativ , sa taiem raul din radacina etc?

brea tapirul, da nu vrei tu sa-ti tii nitel geloziile de imagine pt matale? asa intelegi matale moderarea?
nu esti moderator ca sa impiedici userii sa aibe toti aceleasi drepturi, ai inteles total gresit!!
este o lasitate sa fii moderator ca sa ai un ascendent impotriva rivalilor tai pe imagine, nu e deloc manish, etc
consider ca esti mult prea passionate sa fii moderator si-o dai in personale.

ia treci matale la facutul unui regulament ca in 4 luni nu s-a vazut ca ai fi in stare de ceva demn de un moderator, decat sa injuri userii pe diverse topice ca un moderator si apoi sa le stergi.
asta e regulamentul, pe el ne ghidam, faci altul mai bun, ne ghidam pe altul mai bun, pana atunci sincer nu doresc de nicio culoare moderarea ta profilactica si daca ai chestii personale de impartit cu mine poti fi barbat si mi le poti adresa in PM.

User avatar
tapirul
elite
elite
Posts: 3194
Joined: Sun Jul 06, 2003 5:57 am
Contact:

Re: A-nceput moderarea in forta pe imed?

Postby tapirul » Sun Oct 12, 2008 7:56 pm

da, asa inteleg eu moderarea. Sunt doua moderari aici, moderarea bazata pe regulament si moderarea bazata pe profilul userului. Eu aplic si o sa aplic in continuare o moderare stricta userului de tip trident, indiferent daca si-o doresc sau nu.

User avatar
187.92a
addicted
addicted
Posts: 47429
Joined: Fri Dec 10, 2004 7:59 pm

Re: A-nceput moderarea in forta pe imed?

Postby 187.92a » Sun Oct 12, 2008 8:18 pm

tapirul wrote:da, asa inteleg eu moderarea. Sunt doua moderari aici,


Foarte rau, normal si corect este sa existe o singura moderare nu 3 moderari ca ai avut tu 3 altercatii cu 3 useri pe aici sau pe alte forumuri (vezi n certuri pe care noi doi le-am avut)
De cand si de ce are imed-ul dublu standard?
mi se pare o aiureala.

Tapirul sterge topice din sectiunea libera, chiar daca alti mderatori/admini n-au nicio problema cu topicul respectiv, doar ca are chef muschiul lui.
Mi se pare anormal. Ca si aia cu injuratul userilor.
A devenit imed-ul tarlaua ta? Zi asa sa se inteleaga.

User avatar
Chingachgook
addicted
addicted
Posts: 23561
Joined: Wed Nov 26, 2003 6:34 pm
Location: in hamac

Re: A-nceput moderarea in forta pe imed?

Postby Chingachgook » Sun Oct 12, 2008 8:53 pm

catfight?
Sunt cel mai pașnic om din lume. Dorințele mele sunt: o căsuță modestă, un pat bun si o gradina cu pomi. Iar dacă Domnul Dumnezeu ar vrea să mă facă într-adevăr fericit, as vedea spânzurați în acești pomi șase sau șapte din dușmanii mei...

User avatar
tana
elder
elder
Posts: 2017
Joined: Mon Jun 20, 2005 5:39 pm

Re: A-nceput moderarea in forta pe imed?

Postby tana » Sun Oct 12, 2008 9:05 pm

io nu inteleg cum unul din aia cu putere de decizie in ale forumului (victor) vine si zice: 'ce intrare misto, bine ai venit', si p-orma vine altul si sterge, ca nu corespunde modararii speciale ptr tident. nu-i aiurea?
I'm not anti-social. I'm just not user friendly

User avatar
dr.ruxy
senior
senior
Posts: 398
Joined: Sun Aug 31, 2008 2:04 pm

Re: A-nceput moderarea in forta pe imed?

Postby dr.ruxy » Sun Oct 12, 2008 9:10 pm

e normal ca doi oameni sa nu aiba aceeasi parere.
Nu exita esec, exista feedback!

User avatar
tana
elder
elder
Posts: 2017
Joined: Mon Jun 20, 2005 5:39 pm

Re: A-nceput moderarea in forta pe imed?

Postby tana » Sun Oct 12, 2008 9:24 pm

of course, dar in conditiile astea, nu mi se pare normal ca unul sa isi impuna punctul de vedere asupra unui la treilea. adica inseamna moderare abuziva. chiar, ruxy, tu esti relativ neutra, tie cum ti se pare?
I'm not anti-social. I'm just not user friendly

User avatar
emptyspaces
senior
senior
Posts: 138
Joined: Mon Jan 01, 2007 11:56 pm

Re: A-nceput moderarea in forta pe imed?

Postby emptyspaces » Sun Oct 12, 2008 9:34 pm

dar cand sunt extreme trebuie gasita o cale de mijloc.sincer, eu chiar m am bucurat sa vad poll ul respectiv. cand l ati interzis, s au scris sute de posturi ca de ce, cum.. acu tre sa stie lumea de ce si cum de l ati lasat liber din nou.
in alta ordine de idei, welcome back 3d. unora le ai lipsit.
Nu vreau sa ma schimb, fiindca nu stiu cum sa ma schimb. Sunt deja foarte obisnuita cu mine insami.

User avatar
tana
elder
elder
Posts: 2017
Joined: Mon Jun 20, 2005 5:39 pm

Re: A-nceput moderarea in forta pe imed?

Postby tana » Sun Oct 12, 2008 9:47 pm

totusi, s-a cam stricat forumul de cand a revenit tapirul. angel7.gif
I'm not anti-social. I'm just not user friendly

User avatar
andy gavrilescu
cel mai imedist din 2013
cel mai imedist din 2013
Posts: 30295
Joined: Sun Feb 25, 2007 1:03 pm
Location: no location

Re: A-nceput moderarea in forta pe imed?

Postby andy gavrilescu » Sun Oct 12, 2008 9:55 pm

s-o stricat rau. toti ne abtinem sa nu zicem cateva, de fapt ce avem pe suflet, ca ne sterge posturile sau ne avertizeaza sau ne baneaza. nu mai suntem noi insine! tapirul si-a propus depersonalizarea userilor, reprimarea parerilor, abolirea spiritului imedului! e un tiran! :help:
de ce nu sta pe forumul lui, unde sa vada scris numai ce are el chef, sa nu il zgarie pe retina aberatiile noastre? mai presus de binele nostru, si-ar face un bine lui insusi.
We don't have to dance
https://www.youtube.com/watch?v=8fEoWA9Vz3A

De profesie optometrist
*nu exista lentile antiaburire!!!

User avatar
tapirul
elite
elite
Posts: 3194
Joined: Sun Jul 06, 2003 5:57 am
Contact:

Re: A-nceput moderarea in forta pe imed?

Postby tapirul » Sun Oct 12, 2008 10:16 pm

o sa citez ce i-am raspuns si lui trident pe PM

tapirul wrote:io's adeptul la altceva, si anume adeptul bunului simt. Cand am plecat am plecat pentru fix ce sustin sa se faca acum. Cazul tau e un caz aparte, dupa ce ai facut din imed ce ai facut, am decis ca un pic de prudenta nu strica. Ai reintrat pe imed exact acelasi trident care a fost dat afara (o faci din reflex banuiesc); eu cred ca e mai bine sa incerc sa "tai raul de la radacina", cu toata campania proasta de imagine pe care mi-o fac (nu cred ca ai realizat ca am ales in mod deliberat sa fiu "ala raul" public, intre toti moderatorii) decat sa astept 4000 de posturi inainte de a lua masuri. Eu cred ca esti suficient de inteligent sa intelegi motivul meu. Exista prezumtia de nevinovatie, da, dar exista si aia de vinovatie.
Cu tine personal nu am nimic, doar cu tipul de user pe care il reprezinti.

User avatar
andy gavrilescu
cel mai imedist din 2013
cel mai imedist din 2013
Posts: 30295
Joined: Sun Feb 25, 2007 1:03 pm
Location: no location

Re: A-nceput moderarea in forta pe imed?

Postby andy gavrilescu » Sun Oct 12, 2008 10:27 pm

tapirul wrote:o sa citez ce i-am raspuns si lui trident pe PM

tapirul wrote:io's adeptul la altceva, si anume adeptul bunului simt. Cand am plecat am plecat pentru fix ce sustin sa se faca acum. Cazul tau e un caz aparte, dupa ce ai facut din imed ce ai facut, am decis ca un pic de prudenta nu strica. Ai reintrat pe imed exact acelasi trident care a fost dat afara (o faci din reflex banuiesc); eu cred ca e mai bine sa incerc sa "tai raul de la radacina", cu toata campania proasta de imagine pe care mi-o fac (nu cred ca ai realizat ca am ales in mod deliberat sa fiu "ala raul" public, intre toti moderatorii) decat sa astept 4000 de posturi inainte de a lua masuri. Eu cred ca esti suficient de inteligent sa intelegi motivul meu. Exista prezumtia de nevinovatie, da, dar exista si aia de vinovatie.
Cu tine personal nu am nimic, doar cu tipul de user pe care il reprezinti.

deloc! eu taman voiam sa zic ca actualul trident e doar o palida palida palida umbra a ceea ce a fost! am pus lipsa de energie pe pierderea interesului pt imed, adica ditai operioada de abstinenta impusa... dar de fapt o fi de "frica" regulamentului? :shock:
We don't have to dance
https://www.youtube.com/watch?v=8fEoWA9Vz3A

De profesie optometrist
*nu exista lentile antiaburire!!!

User avatar
cosmina-gabriela
elder
elder
Posts: 1871
Joined: Sat Dec 03, 2005 9:35 pm
Location: unde nu creste iarba
Contact:

Re: A-nceput moderarea in forta pe imed?

Postby cosmina-gabriela » Sun Oct 12, 2008 10:45 pm

nu e ma nici o umbra.a lui mircea..io creca deocamdata e finut pe forum ( e in grafic), dar se abtine cu greu de la 'vechiul' 3d ( putin ajutat si de useri, isi revine completely)

in ceea ce priveste regulamentul, are dreptate .si mai cred ca nu trebuia sa revina, pana nu era gata
ca sa nu ne jucam de-a baba oarba cu el

User avatar
187.92a
addicted
addicted
Posts: 47429
Joined: Fri Dec 10, 2004 7:59 pm

Re: A-nceput moderarea in forta pe imed?

Postby 187.92a » Sun Oct 12, 2008 11:00 pm

si-acuma tre s zic si eu ce tocmai i-am rasp lu tapiru pe PM? jalnic..

pe scurt: nu poti vorbi de bun-simt cand faci pe marele moderator dar nu esti in stare sa faci un regulament, Care-i logica sa te lamentezi ca userii sunt rau-voitori s.a.m.d cand tu nu scoti un regulament?
ce nu respecta iuserii daca regulament nu exista? uite acum e un regulament, bun-rau, temporar sau nu, cat de mare moderator sa fii tot trebuie sa i te supui. e de bun-simt. si regulamentul spune ca in Diverse e sectiune libera, asa ca daca tu visezi prezumtii de vinovatie e treaba ta.
respecta regulamentul.
treaba moderatorului e sa modereze, nu sa ia la ochi iuseri si sa le judece potentialul de xyz.
imed-ul oricum nu mai e ceea ce a fost, si daca intru la o saptamana nu vad sa se fi scris mare lucru intre timp. e un forum putin dinamic si destul de trist.

eu zic ca de data asta tapiru a fost un pic gelos pe imagine si a cam exagerat. eu zic ca nu e chiar de neinteles. e rautacios. si subiectiv. si cu dublu standard. dar vad ca pana la urma asa e moderarea pe imed, cum bate vantul si cum interpreteaza tapirul bunul simt si sincer cred ca asa va fi si de acum incolo. 4 luni fara sa iasa un regulament arata o eficienta beton a moderatorilor.

oricum nu vorbim despre daca trident e ok sau nu eok, ci despre faptul ca un moderator nu respecta regulile ca nu-i place imagineaa unui user.

User avatar
187.92a
addicted
addicted
Posts: 47429
Joined: Fri Dec 10, 2004 7:59 pm

Re: A-nceput moderarea in forta pe imed?

Postby 187.92a » Sun Oct 12, 2008 11:07 pm

de-asta nu putea tapirul sa lucreze la lampa la regulament ca isi facea grija sa ma modereze pe mine in diverse

User avatar
emptyspaces
senior
senior
Posts: 138
Joined: Mon Jan 01, 2007 11:56 pm

Re: A-nceput moderarea in forta pe imed?

Postby emptyspaces » Mon Oct 13, 2008 12:29 am

si uite asa iar este activitate pe imed:)
Nu vreau sa ma schimb, fiindca nu stiu cum sa ma schimb. Sunt deja foarte obisnuita cu mine insami.

User avatar
tana
elder
elder
Posts: 2017
Joined: Mon Jun 20, 2005 5:39 pm

Re: A-nceput moderarea in forta pe imed?

Postby tana » Mon Oct 13, 2008 10:53 am

yap, circ. my favourite :D
I'm not anti-social. I'm just not user friendly

User avatar
187.92a
addicted
addicted
Posts: 47429
Joined: Fri Dec 10, 2004 7:59 pm

Re: A-nceput moderarea in forta pe imed?

Postby 187.92a » Mon Oct 13, 2008 12:05 pm

boon, no acum eu sunt convins de p meu d vedere, e cu q.e.d. deja da cu rest.. :lol:
inchidem topicul?
n-am nimic impotriva.

User avatar
dr_mihalache
elder
elder
Posts: 548
Joined: Tue Sep 21, 2004 6:27 pm
Location: Bucuresti

Re: A-nceput moderarea in forta pe imed?

Postby dr_mihalache » Tue Oct 14, 2008 1:39 am

Trident, de ce ar fi tapirul gelos pe imaginea ta, avand in vedere ca este una negativa (cel putin la acest moment) ? Pana si din poll-ul ala ,atat cat a existat el, reiesea ca nu prea esti iubit pe imed. De fapt, nu stiu ce te asteptai sa afli… Poll-ul si cateva din primele tale postari aminteau de “mirceasuperscarbit”.
Cateodata, alcoolistul cand iese de la dezintoxicare primul lucru pe care-l face e sa-si caute sticla. Daca face asta, inseamna ca nu a inteles cat de jos a fost in ochii majoritatii ,chiar daca a reusit sa se simta apreciat, pana la capat, de cativa camarazi de betie. Tie ti s-a luat “sticla” ! Spre binele tau si al celor de aici. Si ,repet ,nu te mai face ca nu intelegi (si o da in regulament), pt ca nu toti de pe imed am fost "la dezalcoolizare", ci numai unii, si tu ai fost seful lor. Acestia ar putea sa se apuce iarasi … sau poate nu.
Personal apreciez ca pana acum “ai baut numai suc” ! (exceptand evident poll-ul si cateva postari initiale).

Gavrilescu, ce ai vrea tu sa ne spui si nu te lasa tapirul ?
Tana, tapirul nu abuzeaza, esti tu prea ametita de halena tridentiana !
1)ataca ideea si nu persoana
2)respectandu-te pe tine,vei castiga respectul celorlalti
3)nu trebuie neaparat sa tipi/ridici tonul pt a fi convingator,e suficient sa stii cum s-o spui

User avatar
187.92a
addicted
addicted
Posts: 47429
Joined: Fri Dec 10, 2004 7:59 pm

Re: A-nceput moderarea in forta pe imed?

Postby 187.92a » Tue Oct 14, 2008 2:38 am

mihalache daca tu ai inteles ca vreau sa am o imagine pozitiva sau sa fiu iubit pe imed rezulta ca te dai degeaba pe forum, zau.. oricum, e amuzant ca te tot intrig.

se face lock la topic?

User avatar
dr_mihalache
elder
elder
Posts: 548
Joined: Tue Sep 21, 2004 6:27 pm
Location: Bucuresti

Re: A-nceput moderarea in forta pe imed?

Postby dr_mihalache » Tue Oct 14, 2008 11:02 am

brea tapirul, da nu vrei tu sa-ti tii nitel geloziile de imagine pt matale?
este o lasitate sa fii moderator ca sa ai un ascendent impotriva rivalilor tai pe imagine

eu zic ca de data asta tapiru a fost un pic gelos pe imagine si a cam exagerat

Nu, tu ai inteles gresit ! Tapirul nu este rivalul tau pe imagine. Nimeni nu ar avea de ce sa fie gelos pe imaginea ta ... indiferent cum vrei sa o descrii ...



Apropo de imagine :
eu taman voiam sa zic ca actualul trident e doar o palida palida palida umbra a ceea ce a fost!

Zise andy, dezamagit.
da, raspunde-i lui dr mihaleache.

Cu asta cred ca ai reusit sa-i smulgi cateva aplauze lui andy.
1)ataca ideea si nu persoana

2)respectandu-te pe tine,vei castiga respectul celorlalti

3)nu trebuie neaparat sa tipi/ridici tonul pt a fi convingator,e suficient sa stii cum s-o spui

User avatar
187.92a
addicted
addicted
Posts: 47429
Joined: Fri Dec 10, 2004 7:59 pm

Re: A-nceput moderarea in forta pe imed?

Postby 187.92a » Tue Oct 14, 2008 1:24 pm

puteai sa le aranjezi si ca poezie, tot nu le citeam :)
desigur, insa, (coughing) o discutie despre principii cu tine ar avea fara indoiala o valoare deosebita, o demonstratie de coierenta si gandire logica etc.

User avatar
dr_mihalache
elder
elder
Posts: 548
Joined: Tue Sep 21, 2004 6:27 pm
Location: Bucuresti

Re: A-nceput moderarea in forta pe imed?

Postby dr_mihalache » Tue Oct 14, 2008 2:46 pm

Depinde pe cine intrebi. Oricum, nu pt andy.
Io sper ... sa nu te (mai) lasi magulit de aplauzele unora, care cred ca esti cel mai tare clown pe care l-a vazut imedu’ si carora le-a fost dor (de tine, ca) sa se dixtreze si ei nitel.
Mie nu mi-a fost dor de tine. Totusi, bine ai revenit !
1)ataca ideea si nu persoana

2)respectandu-te pe tine,vei castiga respectul celorlalti

3)nu trebuie neaparat sa tipi/ridici tonul pt a fi convingator,e suficient sa stii cum s-o spui

User avatar
187.92a
addicted
addicted
Posts: 47429
Joined: Fri Dec 10, 2004 7:59 pm

Re: A-nceput moderarea in forta pe imed?

Postby 187.92a » Tue Oct 14, 2008 3:08 pm

daca asta numim bine :lol: :lol:
si : ei nu ti- fost :D

User avatar
187.92a
addicted
addicted
Posts: 47429
Joined: Fri Dec 10, 2004 7:59 pm

Re: A-nceput moderarea in forta pe imed?

Postby 187.92a » Tue Oct 14, 2008 3:19 pm

+saracu de mine , eu nu ma distram de ma spargeam sau ce :D
cate momente amuzante am avut numai cu tine... :P eh. vremuri.

alora facem lock al topic ca a ajuns la fel de stufos ca topicul cu Spania?
ca altfel lumea imi cere autografe aici si iar se oftica tapiru ca el n-are
multumesc

User avatar
b3
elite
elite
Posts: 4122
Joined: Fri Jul 25, 2003 2:22 pm
Location: Bucuresti

Re: A-nceput moderarea in forta pe imed?

Postby b3 » Tue Oct 14, 2008 4:34 pm

nu se da lock la topic cand vrea unul sau altul, se da cand e redundant, cand e prea mult scandal, pt cooling off etc.
daca topicul asta nu mai e interesant se va scufunda singur cand nu mai posteaza nimeni pe el.

gata, ti s-a raspuns la intrebare, doamna educatoare zice ca poti sa te duci sa te joci pe afara acum. seriously, du-te si te plimba, fa ceva, nu mai cere atentie pe imed!
Pentru fiecare doctor exista alt doctor egal si de sens opus - ceea ce explica de ce gasesti atat de usor experti care sa se contrazica total unii pe altii.
Ce este un forum ? | Vreau o tara ca afara

User avatar
pc7
elite
elite
Posts: 10934
Joined: Fri Apr 01, 2005 8:07 pm

Re: A-nceput moderarea in forta pe imed?

Postby pc7 » Tue Oct 14, 2008 6:57 pm

eeee, are si tapiru simpatizanti, 3d daca vrei sa-ti mearga bine nu te lega de dr.m ca te legi de insusi tapirul
Life's not fair, get used to it

User avatar
187.92a
addicted
addicted
Posts: 47429
Joined: Fri Dec 10, 2004 7:59 pm

Re: A-nceput moderarea in forta pe imed?

Postby 187.92a » Tue Oct 14, 2008 7:14 pm

intelege ca tbuia sa raspund inistentelor dr mihalache care n-a gasit de cuvinta sa0si trimita intrebarile in PM, ca e overredundant si da cu rest cel putin asa se vede de la o poshta si ca n-am nicio treaba cu educatoarea ta care imi zice nush ce.
n-am stiut ca e vreo muza, pc7. o sa am grija, ce interes as avea sa nu-mi mearga bine. daca mai sunt sa se anunte sa stiu sa nu dau peste din greseala, sau ma prind dupa cum se aprinde tapirul? :D

User avatar
andy gavrilescu
cel mai imedist din 2013
cel mai imedist din 2013
Posts: 30295
Joined: Sun Feb 25, 2007 1:03 pm
Location: no location

Re: A-nceput moderarea in forta pe imed?

Postby andy gavrilescu » Tue Oct 14, 2008 7:24 pm

dr mahalache, dar de cine ai vrea sa imi placa de pe forum? o femeie cu gura mare e ultimul lucru la care m-as gandi...
de tapiru nu imi place ca le face dupa ureche.
imi plac si mie cativa mai dezghetati, cei trident like :D
We don't have to dance
https://www.youtube.com/watch?v=8fEoWA9Vz3A

De profesie optometrist
*nu exista lentile antiaburire!!!

User avatar
tapirul
elite
elite
Posts: 3194
Joined: Sun Jul 06, 2003 5:57 am
Contact:

Re: A-nceput moderarea in forta pe imed?

Postby tapirul » Tue Oct 14, 2008 9:57 pm

pc7 wrote:eeee, are si tapiru simpatizanti, 3d daca vrei sa-ti mearga bine nu te lega de dr.m ca te legi de insusi tapirul

si io care credeam ca tu esti simpatizanta mea. :(
Dupa ureche e drept ca le fac.

User avatar
tana
elder
elder
Posts: 2017
Joined: Mon Jun 20, 2005 5:39 pm

Re: A-nceput moderarea in forta pe imed?

Postby tana » Tue Oct 14, 2008 10:02 pm

pai n-ai ureche, deci nu le mai face deloc. asta e toata shmekeria. zic si eu ca moderatul presupune o responsabilitate, si nu actionat dupa ureche sau dupa cum are moderatorul pica pe unul sau pe altul. aia cu stersul topicului cu pollul a fost o greseala, admit it.
I'm not anti-social. I'm just not user friendly

User avatar
Phat Skidz
dɥɐʇ sʞıpz
Posts: 17766
Joined: Sun Jul 06, 2003 9:51 am

Re: A-nceput moderarea in forta pe imed?

Postby Phat Skidz » Tue Oct 14, 2008 10:50 pm

Ce faci, Tapire, cu copii ăştia? Lasă-i cu cei mai apropiaţi de vârsta lor medie :D
SUNT BOȘOROGUL IMEDULUI

User avatar
187.92a
addicted
addicted
Posts: 47429
Joined: Fri Dec 10, 2004 7:59 pm

Re: A-nceput moderarea in forta pe imed?

Postby 187.92a » Thu Oct 16, 2008 8:41 pm

adi wrote:
trident wrote:M-am entuziasmat si eu ca mi s0-a parut tare vestea, imi pare rau ca iar sariti de *** 3 metri-n sus.
Concret care este problema??

A cerut cineva explicatii pentru:

viewtopic.php?f=4&t=7209 Kurban Bayraminiz Kayirli Bolsin??
viewtopic.php?f=4&t=7156 Sefe
viewtopic.php?f=4&t=7063 ce emoticoane va inerveaza
viewtopic.php?f=4&t=7079 elisabeta polihroniade
viewtopic.php?f=4&t=6970 Srebrenita

???
Alertati mai sunteti mey, zau.


adevarul e ca e la Diverse si nu contravine nici unei reguli dpdv al continutului posturilor. acuma dc am fost intepati intrecut nu inseamna neaparat ca tre sa devenim alergici la orice post care scris de altcineva ar fi fost ok


sambata vlad posteaza pe un topic de-al meu, victor la fel, tapirul sterge. in diverse.
azi vlad considera deplasat si devine paranoid, victor ma admonesteaza, adi zice ca e ok. in diverse.
ar fi mult mai economic si de zic eu- de common sense- sa va mai uitati si voi la regulament cand nu va convine ceva si daca regulamentul nu va convine mai modificati pe unde nu va place.

cert e ca mi s-a sters un topic si altul mi s-a stricat in toata degringolada asta.

dati o regula si o respect, pana atunci nu inteleg ce asteptati de la mine, sa va intuiesc fiecaruia viziunile privitoare la postarea ok?

multumesc

User avatar
Phat Skidz
dɥɐʇ sʞıpz
Posts: 17766
Joined: Sun Jul 06, 2003 9:51 am

Re: A-nceput moderarea in forta pe imed?

Postby Phat Skidz » Thu Oct 16, 2008 9:40 pm

Trident, nu am zis nici că era deplasat, nici nu am devenit parano (sper, că parano adevărat de fapt nu ştie că e parano, aşa că nu poci şti sigur, deşi, parano adevărat e convins că e parano, în timp ce eu doar sper, aşa că nu sunt parano). Comentariul meu: "Trident nu mai ştie cum să saboteze imedul", era o glumă. Scuzaţi, data viitoare pun smiliurile.

Dar n-am înţeles care ar fi problema cu un topic unde uram Bayram fericit musulmanilor de pe forum. Sau cu cel în care întrebam lumea ce science fiction a mai citit.
SUNT BOȘOROGUL IMEDULUI

User avatar
Phat Skidz
dɥɐʇ sʞıpz
Posts: 17766
Joined: Sun Jul 06, 2003 9:51 am

Re: A-nceput moderarea in forta pe imed?

Postby Phat Skidz » Thu Oct 16, 2008 9:42 pm

Iar bietul Victor nu mai ştie nici el, săracul, cum să facă să iasă mai bine. E foarte uşor să-ţi bagi picioarele în munca altuia.
SUNT BOȘOROGUL IMEDULUI

User avatar
187.92a
addicted
addicted
Posts: 47429
Joined: Fri Dec 10, 2004 7:59 pm

Re: A-nceput moderarea in forta pe imed?

Postby 187.92a » Thu Oct 16, 2008 10:04 pm

Sper ca nu insinuezi ca mi-as baga picioarele in muca cuiva. Sa iti ecplic: nu am acuzat pe nimeni in particular, am spus doar ca daca ati respecta si voi regulamentul nu ar mai exista toata degringolada asta in moderare, pe care o pun doar pe baza ambitiei de a sari care mai de care pe postarile mele.



A fost o gluma proasta, Vlad, inteleg ce spui dar in felul in care a iesit fara smilies este o acuza/atac la persoana, ori ne abtinem de la a mai posta stupid si inutil cu totii, including myself, ori facem toti ca tine si scriem ce vrem cand vrem cum vrem. Cu totii.
Sa fim corecti.
Sunteti mult prea jumpy, cum postez ceva cum poalele-n cap. Cu smilies :)

User avatar
adi
elder
elder
Posts: 1119
Joined: Sun Jul 06, 2003 9:40 am

Re: A-nceput moderarea in forta pe imed?

Postby adi » Fri Oct 17, 2008 12:01 am

trident wrote:dati o regula si o respect, pana atunci nu inteleg ce asteptati de la mine, sa va intuiesc fiecaruia viziunile privitoare la postarea ok?

multumesc

moderarea trebuie sa fie corecta (implicit neutra) si coerenta. o mare calitate a oricui e sa recunoasca ca a gresit si aici trident are dreptate cand se plange ca e tratat oarecum biased, let's face it. normal ca daca sare iar calul i se vor aplica masurile corespunzatoare, dar nu sunt de acord cu "pre-emptive strikes".

daca tot l-am primit inapoi, parerea mea e sa fie considerat ca orice alt user. altfel nu o faceam, corect?
"Grass grows, birds fly, waves pound the sand. I just beat people up." Muhammad Ali

User avatar
tapirul
elite
elite
Posts: 3194
Joined: Sun Jul 06, 2003 5:57 am
Contact:

Re: A-nceput moderarea in forta pe imed?

Postby tapirul » Fri Oct 17, 2008 2:53 am

unde bre ce s-a'ntamplat, io de ce n-am vazut si n-am degringolat si eu?
In alta ordine de idei, o mai fi andy suparat pe mine? De tana nici nu mai zic, cre' ca infige ace intr-un tapir de pluÅŸ :)

User avatar
andy gavrilescu
cel mai imedist din 2013
cel mai imedist din 2013
Posts: 30295
Joined: Sun Feb 25, 2007 1:03 pm
Location: no location

Re: A-nceput moderarea in forta pe imed?

Postby andy gavrilescu » Fri Oct 17, 2008 7:09 pm

nu mai poci de suparare.
asta pentru ca in ultimele zile am citit numai rubricile "rezidentiat 2008" si "viata in spital", unde nu zburda tapirul.
We don't have to dance
https://www.youtube.com/watch?v=8fEoWA9Vz3A

De profesie optometrist
*nu exista lentile antiaburire!!!


Return to “Forum feedback”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 12 guests