Respectarea regulamentului - offtopic- "legalizare"

pareri, reclamatii
pasarilatilungila
elder
elder
Posts: 679
Joined: Sun Nov 14, 2004 11:33 pm

Respectarea regulamentului - offtopic- "legalizare"

Postby pasarilatilungila » Mon Jun 04, 2007 1:33 am

Nu stiu cum sa formulez problema cat mai...delicat...
Cum se poate face ca sa se respecte regulamentul? Mai multi moderatori ... stergerea offtopicurilor...warn...ban...sau cum ?

De exemplu, peste 95% din topicuri sunt poluate de unii sau altii care nu au altceva ce sa faca toata ziua decat sa posteze peste tot aiureli, care nu au NIMIC de-a face cu subiectul din titlu (dintr-un topic, peste 60% sunt offtopicuri)

OK... sunt de acord cu dreptul la libera exprimare... dar atunci ce rost isi mai are regulamentul ?



ups... acum vad ca am postat threadul la anunturi adinistrative-rog un mod sa il stearga pe cel de acolo
And the PRIDES shall stand as one, powerful in the LIGHT and SUPREME among BEINGS

User avatar
187.92a
addicted
addicted
Posts: 47429
Joined: Fri Dec 10, 2004 7:59 pm

Postby 187.92a » Mon Jun 04, 2007 3:34 am

"legalizare"? intrare in legalitate? legitimizare? a?

User avatar
Neo
Nervos (C)
Posts: 301
Joined: Sat Oct 23, 2004 11:33 pm

Postby Neo » Mon Jun 04, 2007 10:35 am

Daca incerci sa formulezi delicat, esti ^^^^^ in gura direct observ eu http://www.imed.ro/forum/viewtopic.php?t=5869
Daca o faci mai serios, ti se da &&&& mai decent si subtil... Aici nu mai dau linkuri.
Ce ma streseaza pe mine este faptul ca la noi in tara libertatea de exprimare este vazuta ca libertatea sa-ti bagi ****, nicidecum asa cum ar trebui...
Da, ar trebui mai multi moderatori sau macar inca un admin care sa stea geana pe forum, nu sa intre odata la 2-3-4 zile...
Thou art eternal darkness
Thou art eternal heresy
Thou art day and night
Thou art the flame inside
I'll make my misery thy saturnine

pasarilatilungila
elder
elder
Posts: 679
Joined: Sun Nov 14, 2004 11:33 pm

Postby pasarilatilungila » Mon Jun 04, 2007 11:16 am

nu esti singurul Neo....
Rezidentiat 2007, de exemplu, NU are moderator...oricine posteaza orice...
daca vrea cineva sa citeasca un thread pe care il considera relevant.. trebuie sa browseze prin ineptiile lui x sau y vrea sa arate cat de destept este, sau z face post hunting sa ajunga la 10.000 te posturi
And the PRIDES shall stand as one, powerful in the LIGHT and SUPREME among BEINGS

User avatar
Neo
Nervos (C)
Posts: 301
Joined: Sat Oct 23, 2004 11:33 pm

Postby Neo » Mon Jun 04, 2007 11:58 am

Eu m-am oferit ca admin, inca dispun de ceva timp liber si am si experienta, dar... nu a fost bunavointa. Le-o fi frica sa nu sterg forumul :lol:
Thou art eternal darkness
Thou art eternal heresy
Thou art day and night
Thou art the flame inside
I'll make my misery thy saturnine

User avatar
MyRy
elder
elder
Posts: 943
Joined: Fri May 11, 2007 10:15 am
Location: Lagar de concentrare

Postby MyRy » Tue Jun 05, 2007 9:14 pm

sunteti niste perfectionisti :)
sunt autoarea unor astfel de "balacareli", desi mie mi s-a parut ca pot transmite un mesaj pt cine intelege sau cer informare despre un anumit subiect. asa cred ca fiecare din noi vrem sa facem cand postam.
cu exceptia injuraturilor prea indecente pt un dr, nu prea sunt de acord cu voi.
dar daca va deranjeaza, am sa ma abtin sa mai postez chestii.
medicale sau chirurgicale ??
mi-am "vandut" nick-ul!

User avatar
Neo
Nervos (C)
Posts: 301
Joined: Sat Oct 23, 2004 11:33 pm

Postby Neo » Wed Jun 06, 2007 12:07 am

MyRy, nu suntem perfectionisti. Dar ca dr, cand vine cineva la tine, nu stai la palavre cu el prea mult, sau daca stai, strecori si foarte multa info utila. Posturile care nu contin macar info utila = misto/caterinca/glume, cand in mod ideal ar trebui sa fie info utila > misto/caterinca/gluma, ar trebui evitate.
Nu de alta, dar macar pe topicurile importante cu adevarat - la sectiunea Rezidentiat spre exemplu.
Nu are nimeni nimic cu tine special, dar spre exemplu daca te-ai obisnui sa strecori mistouri printre info utile si nu invers ar fi minunat, ca sa nu mai spun ca 99% din userii imed nu stiu nici macar de butonul de edit si baga 2-3-4 posturi consecutive, ceea ce netiquette spune clar ca e nepoliticos si urat din partea userului.
Thou art eternal darkness
Thou art eternal heresy
Thou art day and night
Thou art the flame inside
I'll make my misery thy saturnine

User avatar
187.92a
addicted
addicted
Posts: 47429
Joined: Fri Dec 10, 2004 7:59 pm

Postby 187.92a » Wed Jun 06, 2007 12:25 am

sure, ar trebui moderatori. asa , si?
in cointinuare ramen imed-ul cel mai tare forum si ca grupd e suprt de rezi, chair daca nu se modereaza. exista o excludere a intrusilor pe baza de 'ca asa se regleaza orice comunitate virtuala'
cat despre paraziti ca mine am auzit ca nici numai au de gand sa mai scrie ata de mult :)

pasarilatilungila
elder
elder
Posts: 679
Joined: Sun Nov 14, 2004 11:33 pm

Postby pasarilatilungila » Wed Jun 06, 2007 12:36 am

trident wrote:in cointinuare ramen imed-ul cel mai tare forum si ca grupd e suprt de rezi, chair daca nu se modereaza.

exista o excludere a intrusilor pe baza de 'ca asa se regleaza orice comunitate virtuala


momentan, este cam singurul (adica singurul care este cu un numar "normal" de utilizatori)

cat despre excludere....ca dispare un bob de fasole stricat dintr-o galeata plina de boabe stricate....hai sa fim seriosi...
And the PRIDES shall stand as one, powerful in the LIGHT and SUPREME among BEINGS

User avatar
187.92a
addicted
addicted
Posts: 47429
Joined: Fri Dec 10, 2004 7:59 pm

Postby 187.92a » Wed Jun 06, 2007 2:29 am

ceea ce spui tu ar putea fi conmsiderat ca o definitie a plivirii.
foarte interesant

pasarilatilungila
elder
elder
Posts: 679
Joined: Sun Nov 14, 2004 11:33 pm

Postby pasarilatilungila » Wed Jun 06, 2007 3:02 pm

poate asta trebuie... separata pleava de recolta ;)
And the PRIDES shall stand as one, powerful in the LIGHT and SUPREME among BEINGS

User avatar
187.92a
addicted
addicted
Posts: 47429
Joined: Fri Dec 10, 2004 7:59 pm

Postby 187.92a » Wed Jun 06, 2007 3:59 pm

nu. aia nu este plivire, ci mai degraba triere. nu: treierare :)

mie mi se pare ca se respecta unele cestii, gen aiai cu plecatu-n afara si aia cu facultatea. acolo nu prea se spameaza.

sectiunea de disc pe bune diverse etc ar fi si trist sa nu cum sa zic,.. sa nu ..incurajeze comunitata virtuala a userilor de pe imed.

rezi e absolut normal sa fie spamat deoareceacolo se defrustreaza Candidatu, sa-i dai in cap ar fi si mai naspa si-asa e cu creeri-n piuneze.

viata in spital nu e un thread care sa existe ca atare, ca deja lucrurile e asa de diversificate de la o varsta ca deja ce-i comun este.. nu sh,.. bonurile, ziua de salariu cam atat. trebuie sa f retardat tare de tot chiar sa nu te interesezi la locul de munca de la spital ci pe forum despre chestii, usu e vba de specificul specailitatii etc.

locuri de munca e asa de plin ca e iarasi pacat sa nu folosesti spatiul.
la ocazii crede-ma ca cine vrea the product in cauza sare fix pe tel nu-l interes ce zic ceilalti, asa ca nu cred ca se strica marile afaceri pe motiv de spam. mda, nu spam ci flaming. :)) flamming pe Okazii :D ce tare suna.
oricum n-o s ajunga okazii asta regielive.ro

*** mai pune la socoteala si nr relativ redus de useri. ah da, maisunt idioti care se intreba de ce voteaza lumea la pollul lor foarte serios pe tema majore doar 40 oameni in 3 luni. de multi ce citesc forumul. ma gandesc ca am mai auzit faza cu newbies care e jenati sa scrie, da hai ca un click asa de vote nu te doare mana. parrea mea. oricum cele mai utile /importante cestii nu se aud vreodata pe imed. ce-i drept, nu mai este imedul ce am inteels ca aa fost odata, atunci da, era o tribuna, dat fiind si contextul.

*********
in the end, si eu sunt de acord cu m multa rigoare la unele faze (vezi cazul andy), ba chiar si cu o limita de flood (intre 0,... si maxim 3-4 e ok pt unuc are posteaza asa cum vrei tiu, la nivel de buletin informativ: hai sa-mi ajut colegii de parca n-am fi toti niste mari bula****, cam pe la 5/zi mi se pare o chestie normala pt unu care posteaza asa de dragul comunitatii, dar de pe la 10 incolo deja esti taran, da sa nu uitam ca existau useri cu 15/zi lejerean.

in fine
pe scurt pt inforamtii google cel mai bun, mi-e cam jena sa ma gandesc ca cineva intra pe imed sa afle ceva noutati.hai alea, programa rezi ceva, asa.. mpt picatii din luna, asta da. si paote e ok si pt zilele de dupa rezi.

in rest doar nu vrei sa fie ca perfmed.ro, ala forum moderat tata. si ce activitate pe el, ca sa vezi ce bine cu un forum moderat.

si trust me, am cautat si eu ceva pe el, n-ai sanse.

asadar sa jubim imedutzul asa cum este el, si s-o mai regla si din ce vrei tu

parerea mea

pasarilatilungila
elder
elder
Posts: 679
Joined: Sun Nov 14, 2004 11:33 pm

Postby pasarilatilungila » Wed Jun 06, 2007 5:46 pm

plivire...treierare....whatever.... you're missing the point

despre sectiunea rezi, e absolut normal sa fie spamat pentru ca NU are moderator....iar pentru defrustrari, exista sectiunea diverse... posteaza acolo in loc sa faca un topic de informare intr-unul de 10 pagini din care una e de fapt utila

sau as propune o sectiune de flame-uri , sa dea omul ce poate din el

"oricum cele mai utile /importante cestii nu se aud vreodata pe imed."
corect, dar ca sa eviti x drumuri pe nu stiu unde...rectorat, decanat etc. de exemplu, poti afla ce acte iti cer acolo sau dincolo
informatii utile gasesti, daca stii unde sa cauti
And the PRIDES shall stand as one, powerful in the LIGHT and SUPREME among BEINGS

User avatar
MyRy
elder
elder
Posts: 943
Joined: Fri May 11, 2007 10:15 am
Location: Lagar de concentrare

Postby MyRy » Wed Jun 06, 2007 10:48 pm

Neo, vad ca imi pricepi gandurile si ma citesti. Sa zic multumesc? :)
Ce are insa palavrageala mea cu cea a pacientului!? Dar fara detalii amoaca..

Iar ceea ce posteaza colegii nostri nu mi se pare deplasat deloc. Daca tu esti o fire ordonata este perfect. Dar pana invata un initiat unde ce sa faca il injura altii. Asa ca nu mai fii "nervos" pe dezordini de acest gen tocmai pe un forum = loc de mitting. ca nu se merita. Pastreaza neuronii pt rezi ;)

Imed-ul ramane in idea mea o sursa buna de info.
medicale sau chirurgicale ??

mi-am "vandut" nick-ul!

User avatar
187.92a
addicted
addicted
Posts: 47429
Joined: Fri Dec 10, 2004 7:59 pm

Postby 187.92a » Fri Jun 08, 2007 4:10 am

dupa cum ziceam, pentru informare e ok. nu poti avea oricum incredere in orice posteaza Albinutza doar ca are un avatar simpatic, daca ai cat de cat capul pe umeri. din experienta mea pe aici tocmai cei mai corny dau si info cele mai aiurea si interpretarile cele mai tembele


i wan't missing the point, am explicat de ce se intampla ce se intampla, in viziunea mea. daca iti dadeam direct sinteza (pt cei deschisi la minte exista siteuri si evident telefoane) ca in acest post intelegeai aiurea, lucrurile sunt de fapt mai complexe decat atat.
am recitit si da, am avut dreptate.
crede-ma, cel mai intelept e sa te documentezi la sursa.

sau hai s-o zic altfel: un forum este un loc unde oamenii se intalneste si vorbeste discutii, nu e un avizier.

te trezishi amtale shmeck sa iti pui colegii sa posteze la avizier :lol: sa nu dai tu un tel. marfa. bun, si-n afara de avizier ce-ai mai vrea sa fie imedul?

am zis-o si altfel

pasarilatilungila
elder
elder
Posts: 679
Joined: Sun Nov 14, 2004 11:33 pm

Postby pasarilatilungila » Fri Jun 08, 2007 10:34 am

dupa 5 posturi de explicatii si tot nu ai inteles the obvious ...
whatever... crede-ma ca nu mai am rabdare sa explic aceeasi treaba de 'jde mii de ori
cine vrea/poate sa inteleaga - bine... cine nu - sa citeasca iar si iar pana pricepe
And the PRIDES shall stand as one, powerful in the LIGHT and SUPREME among BEINGS

User avatar
Neo
Nervos (C)
Posts: 301
Joined: Sat Oct 23, 2004 11:33 pm

Postby Neo » Fri Jun 08, 2007 11:23 am

Trident, n-ai inteles mai nimic. Iti dau link iar:
http://en.wikipedia.org/wiki/Netiquette
Citeste si poate ai sa intelegi.
Thou art eternal darkness
Thou art eternal heresy
Thou art day and night
Thou art the flame inside
I'll make my misery thy saturnine

User avatar
Phat Skidz
dɥɐʇ sʞıpz
Posts: 17799
Joined: Sun Jul 06, 2003 9:51 am

Postby Phat Skidz » Fri Jun 08, 2007 1:17 pm

Io-s de acord cu trident. S-a mai incercat moderarea severa a forumului astuia, cu rezultate dezastruoase. Io zic sa va ganditi mai bine: situatia de pe imed nu e numai pe imed. Si nu ma refer la alte forumuri, ci la viata noastra. Imedul e doar o reflectie, interesanta, si ar trebui sa invatam din ea. Logica comuna ne spune ca trebuie sa fie o cauza comuna, mai profunda, si nici o armata de moderatori inarmati până în dinţi n-o s-o rezolve.

Care e de fapt problema imedului? Autismul. Nu exista un dialog real pe imed, nu in acest moment, ci un fel de Cântăreaţa Cheală, la care se adaugă o doză de suspiciune şi dispreţ reciproc. Minimă, e drept, pentru că minimă e comunicarea. Dar priviţi niţel în jur: în timp ce medicii, să zicem, unguri, se suţin reciproc prin toată lumea, şi nu numai medicii, românii sunt muuuult mai "individualişti". Fiecare pentru el. Nici un dialog cu celălalt.

Personal, cred că se chestia asta se trage de la Ceauşescu. Când ereai medic pe vremea lui Ceauşescu, mai ales medic în Bucureşti, păi trebuia să suspectezi pe toată lumea şi să fii cu ochii în patru ca nu cumva să te toarne vreunul, şi în acelaşi timp să vezi şi tu pe cine torni. Pur şi simplu noi acuma învăţăm cum să realizăm aceeaşi atmosferă, încă din facultate, ca tâmpiţii, învăţăm cum să ne detestăm colegii, cum să ne orientăm mai bine ca să ajungem cât mai sus şi la naiba cu tot restul, etc. Şi da, cred că ceea ce e rău pe imed tot de aici vine, indiferent cât ne străduim noi să diluăm strigoiul ăsta cu băşcălie (care e totuşi sănătoasă). Dar dacă nu vedem asta, dacă nu vedem mocirla care ne e lăsată în testament în care ne bălăcim fiindcă "aşa e sistemu şi tre să te descurci şi toţi sunt oricum nişte hoţi", atunci frate, mai bine ne legăm peatra de gât şi în dâmboviţa cu noi, că n-am făcut absolut nimica şi merităm să ne scuipe copiii între ochi.

Totuşi, scotocind prin măruntaiele imedului, exploratorul aplicat va descoperi că aici s-au întâmplat din când în când nişte chestii. Adică, chiar nişte conversaţii domnule.

Io zic aşa. Care vrea să fie moderator pe imed, poate. N-are decât să deschidă discuţii interesante, nu numai topice de bancuri sau hardware, etc, pe care să le susţină după aia, cu răbdare, până când un nucleu de dialog se va forma din nou, din care neghina o să plece de la sine. Aşa, cu ştersul mesajelor "fiindcă pot", poate să fie moderator şi un oligofren. Daţi voi exemplu: veţi avea toată susţinerea mea, vă dau cuvântul, pentru că eu încă mai cred că o bună conversaţie ar putea să ne salveze.
SUNT BOȘOROGUL IMEDULUI

User avatar
MyRy
elder
elder
Posts: 943
Joined: Fri May 11, 2007 10:15 am
Location: Lagar de concentrare

Postby MyRy » Fri Jun 08, 2007 2:07 pm

alcoholic dribbling,mah!
medicale sau chirurgicale ??

mi-am "vandut" nick-ul!

User avatar
Phat Skidz
dɥɐʇ sʞıpz
Posts: 17799
Joined: Sun Jul 06, 2003 9:51 am

Postby Phat Skidz » Fri Jun 15, 2007 5:44 pm

Cu mine vorbeşti, MyRY?
SUNT BOȘOROGUL IMEDULUI

User avatar
MyRy
elder
elder
Posts: 943
Joined: Fri May 11, 2007 10:15 am
Location: Lagar de concentrare

Postby MyRy » Sat Jun 16, 2007 12:13 pm

Nici nu mi-as permite, Vlad!
Raspund concomitent la mai multe posturi si am confundat. Era pt altcineva.

Legat de ce scrii mai sus, inca mai sper ca se vor trezi unii dupa o gandire patrunsa in cel mai adanc bun simt si vor dori sa se schimbe intr-o secunda intr-o persoana deosebit de buna, netinand cont de varsta, sex, pregatirea profesionala, cantitatea de frustrari, anxietate, deziluzii sau deznadejde. Si e chiar atat de fain sentimentul...
Desi suna comunist, toti suntem in aceasi barca si daca vaslim care hais-care cea ajungem clar unde meritam. Si acolo, tot pe sistem dam vina ca el e vinovat de tot ce nu merge bine.

Cred ca ar mai trebui creat un topic special pt cei care vor sa se descarce pe forum :) Eu as scrie prima si cu directa.

User avatar
tapirul
elite
elite
Posts: 3194
Joined: Sun Jul 06, 2003 5:57 am
Contact:

Re: Respectarea regulamentului - offtopic- "legalizare"

Postby tapirul » Wed Mar 05, 2008 7:48 am

de fapt ce s-a mai intamplat pe imed in ultimii cinci ani?
ce ziceti de un forum in care nu exista regulament dar toti sunt moderatori?

sa vezi comedie, sunt de acord cu trident. Ca sunt de acord cu vlad e fumata deja.











PS exemplu de topic automoderat este o discutie de-a mea cu cerbu. Nu, vlad? Pe ceilalti ii lasa nervii de regula, sooner or later.

User avatar
Phat Skidz
dɥɐʇ sʞıpz
Posts: 17799
Joined: Sun Jul 06, 2003 9:51 am

Re: Respectarea regulamentului - offtopic- "legalizare"

Postby Phat Skidz » Wed Mar 05, 2008 9:12 am

Dar dumneata şi cerbu chiar aveţi conversaţii, pe când aici e adesea Dada. De fapt, asta şi vreau să zic, o conversaţie adevărată se reglează singură, aşa că exemplul dumitale e foarte bun.

Fragmente de conversaţii mai apar pe aici, din când în când.
SUNT BOȘOROGUL IMEDULUI

User avatar
187.92a
addicted
addicted
Posts: 47429
Joined: Fri Dec 10, 2004 7:59 pm

Re: Respectarea regulamentului - offtopic- "legalizare"

Postby 187.92a » Wed Mar 05, 2008 9:39 am

in ult 5 ani am aparut eu pe imed, si asta e cu 5% mai mult decat se intampalse pana atunci.

chestia cu discutiile este o prostie in esenta, la fel de prostie cum este si faza cu "mi se pare interesant nu-stiu-ce". un fel de recunoasterea a prostiei, a limitelor propry.

in mod normal oamenii intregi la cap si oarecum trecuti de varsta copilariei (cand isi formau pareri cu ajutorul parintilor , prietenilor.. , prin prisma experientelor altora.. pe baza cartilor... etc) au niste pareri pe care cel mult le pot enunta, poate si argumenta asa din 2 in 4 daca se considera ca audienta mai are de crescut pana la nivelul.

asadar, ideea de hai s facem discutii este cel putin imatura.

si chiar plecand urechea la idei din alea cu "vai, dar argumentatia, uite, asta imi schimba opinia, astfel pus in lumina, dar da, oh dar vai ce ne dezvoltam", sunt ferm convins ca daca as gasi ceva de invatat de la cineva de pe imed as plange 3 zile si-n a 4-a mi-as pune capat zilelor, sa fim seriosi, cine are greutate de pe imed?

m sa nu fiu rau, e misto asa cu discutii, din 3 considerente:
1. pe principiul omul imita natura, avionul are la baza pasarea, sa observam micile necuvantatoare caci asa ne putem dezvolta, so they say
2. e ok sa infloreasca pe imed o patura de mijloc care sa mai umple din golul de cantitate. "discutiile" nu pot avea loc decat intre reprezentantii unei astfel de clase, extremele (cei care le vor considera cretinoide sicei care le vor considera above them) vor sta pe margine
3. poate fi foarte funny (vezi superdiscutia tapirul-Im de deunazi)

User avatar
Phat Skidz
dɥɐʇ sʞıpz
Posts: 17799
Joined: Sun Jul 06, 2003 9:51 am

Re: Respectarea regulamentului - offtopic- "legalizare"

Postby Phat Skidz » Wed Mar 05, 2008 12:59 pm

Da, am trecut de vârsta copilăriei, acum îmi scoţ părerile direct din burtă. Nu mai am nevoie de nimica altceva, nici de conversaţii, doar mă concentrez şi *BURP* mai ese o opinie.
Erea unii pe vremi care zicea că doar din conversaţii mai poţi să înveţi ceva, da a beut cucută cre că de-acolo i s-a tras.

E interesant de discutat dacă ceea ce s-a întâmplat acum 5 ani cu imedul, adică trident, a salvat forumul sau l-a tras în jos accelerat. Nu fac nici o ironie, sunt argumente de ambele părţi. Trident chiar a influenţat masiv imedul, eu însumi mi-am schimbat stilul din cauza sau datorită lui.
SUNT BOȘOROGUL IMEDULUI

User avatar
187.92a
addicted
addicted
Posts: 47429
Joined: Fri Dec 10, 2004 7:59 pm

Re: Respectarea regulamentului - offtopic- "legalizare"

Postby 187.92a » Wed Mar 05, 2008 7:01 pm

they say ca inainte sa revii pe imed te suparase imed-ul foarte tare, cat sa-ti fi trebuit vro 2 ani sa-ti revii :lol: is that so?; mi-as fi dorit sa am efectul asta, doar ca ori nu mai esti matale foarte influentabil ori eu nu-s indeajuns de strong ori e de la noua guvernare. asa, ca te schimbasi tu pe la stil.. mda, e ok, ce sa zic, dar doar in parte satisfacator. :)

e interesant de discutat daca e nevoie de conversatii ca preludiu la idei. hai sa ne respectam mai mult si sa ne inchipuim ca ele iese si singure, stii, toate e in noi dar trebuie doar sa get in touch cu ele, nu e nev de melodii sau conversatii.

User avatar
Phat Skidz
dɥɐʇ sʞıpz
Posts: 17799
Joined: Sun Jul 06, 2003 9:51 am

Re: Respectarea regulamentului - offtopic- "legalizare"

Postby Phat Skidz » Wed Mar 05, 2008 7:43 pm

Platonistule.
(Nu, nu mă supărasem chiar aşa de tare, doar că vreo 6 luni - 1 an am avut viermi şi n-am ştiut cum să scap de ei, apoi imedul nu a mai fost accesibil foarte mult timp, apoi petreceam mult timp in vizuină. Generaly, nu-mi aduc aminte să fi fost vreodată supărat mai mult de 2 ore.)
Da chiar şi platonist fiind, io unul am probleme obstetricale, şi ideile nu mi se nasc singure, are nevoie de ajutor. Vorbesc serios, singurele şi puţinele mele idei au ieşit din conversaţii. Iar în viaţa "reală" prilejul de conversaţii din astea e mult mai rar.
Poate la dumneata e altfel, dar atunci sincer chiar mă întreb de ce intri aici.
SUNT BOȘOROGUL IMEDULUI

User avatar
Dr.Lili
elder
elder
Posts: 940
Joined: Fri Jun 15, 2007 1:28 pm

Re: Respectarea regulamentului - offtopic- "legalizare"

Postby Dr.Lili » Wed Mar 05, 2008 7:51 pm

ete Vlad ca-s mai "buna"ca domnia ta: 5 minute pe-o suparare! :green:
chiar, trident de ce mai intri pe imed? ca sa ne conversam noi doi si sa pacalim publicu ca nu avem nimic unu cu altu? :oops: (vezi! ca nu am pus emoticonul ala de lool)
love is everything we payed
life is beautiful; try it today

User avatar
Dan
Master of Disaster
Posts: 2869
Joined: Sun Jul 06, 2003 1:59 am
Location: ...on the highway to hell...
Contact:

Re: Respectarea regulamentului - offtopic- "legalizare"

Postby Dan » Thu Mar 06, 2008 3:59 am

Si din lipsa de timp si de omusori, e drept regulile pe imed s-au "relaxat" si inevitabil forumul si-a facut plinul cu balarii -clone, useri care au probleme serioase de personalitate si sanatate mintala, inchizitori ( noi -astia cu butonu'n desht ) -in fine. Forumul e dupa chipul si asemanarea iuzarilor: daca are fatza de maimutza inseamna ca si noi avem fetze de maimutze. Limita de moderare care o consider potrivita e aia a bunului simt. Forumul a inceput sa existe odata cu reteaua de net din camine -pe atunci efectiv descopeream "beneficiile tehnologiei" si ne certam pe chestii de 10 ori mai stupide ca acum , a prins la public pentru ca a oferit la un moment dat informatii "underground" de prima mana, iar acum exista pentru ca noi astia care ne mai invartim prin spitale din cand in cand avem nevoie de o camera bine capitonata in care sa ne dam cu capu de pereti...deci dupa chipul si asemanarea noastra.

Asa ca regulamentul e simplu: Glumim, glumim, da' nu parasim incinta :mrgreen:
Eu din muntii mei...
http://www.imed.ro/forum

User avatar
tzukmik
senior
senior
Posts: 309
Joined: Sun Jul 06, 2003 6:34 pm
Location: Cluj

Re: Respectarea regulamentului - offtopic- "legalizare"

Postby tzukmik » Thu Mar 06, 2008 5:35 pm

Tocmai ma gandeam sa deschid un topic despre nimic pe la diverse, pentru ca de o saptamana citesc ce se mai aduna pe forum zilnic si nu am descoperit nici un subiect (exagerez de dragul argumentului) la care sa nu imi fie lehamite sa adaug ceva. Si as fi avut poate ce sa scriu, dar...la ce bun? Pot avea o discutie despre vreme cu femeia de servici care sa fie mai mult timp coerenta si mai interesanta decat ce se parlavrageste pe aci.

Procesul asta de autoepurare e intr-adevar eficient. Forumul se purifica de orice subiect de discutie pentru ca nici un subiect nu tine 3 post-uri in sir si se purifica si de utilizatori...inteligenti... pentru ca devine plictisitor.

Dar fiind o lege a "evolutiei" : long live the imed :peace:
Whatever

User avatar
Melania
addicted
addicted
Posts: 21957
Joined: Wed Apr 06, 2005 2:46 am

Re: Respectarea regulamentului - offtopic- "legalizare"

Postby Melania » Thu Mar 06, 2008 8:32 pm

Oare ce mai face Tibi Gaurika?

User avatar
Dr.Lili
elder
elder
Posts: 940
Joined: Fri Jun 15, 2007 1:28 pm

Re: Respectarea regulamentului - offtopic- "legalizare"

Postby Dr.Lili » Thu Mar 06, 2008 9:53 pm

Ce "maimute" suntem cu totii!
Imedul sufera de burnout. Hai sa-i gasim sensul existentei. :twisted:

Ma scuzati, nu vreau sa fac sto de voi, dar din nimic s-a mai iscat un topic. Ca de obicei. :lol:
love is everything we payed
life is beautiful; try it today

User avatar
Melania
addicted
addicted
Posts: 21957
Joined: Wed Apr 06, 2005 2:46 am

Re: Respectarea regulamentului - offtopic- "legalizare"

Postby Melania » Fri Mar 07, 2008 3:46 pm

Maimutza esti tu si cu soacra ta. :P

User avatar
Dr.Lili
elder
elder
Posts: 940
Joined: Fri Jun 15, 2007 1:28 pm

Re: Respectarea regulamentului - offtopic- "legalizare"

Postby Dr.Lili » Fri Mar 07, 2008 3:50 pm

uite ce catea vorbeste :devil: :mrgreen:
love is everything we payed
life is beautiful; try it today

User avatar
Melania
addicted
addicted
Posts: 21957
Joined: Wed Apr 06, 2005 2:46 am

Re: Respectarea regulamentului - offtopic- "legalizare"

Postby Melania » Fri Mar 07, 2008 4:05 pm

Io zic s-o banam.

User avatar
Dr.Lili
elder
elder
Posts: 940
Joined: Fri Jun 15, 2007 1:28 pm

Re: Respectarea regulamentului - offtopic- "legalizare"

Postby Dr.Lili » Fri Mar 07, 2008 4:28 pm

io zic sa-ti epilam cateii
love is everything we payed
life is beautiful; try it today

User avatar
Melania
addicted
addicted
Posts: 21957
Joined: Wed Apr 06, 2005 2:46 am

Re: Respectarea regulamentului - offtopic- "legalizare"

Postby Melania » Fri Mar 07, 2008 4:43 pm

Mai bine epilezi pisica.

User avatar
187.92a
addicted
addicted
Posts: 47429
Joined: Fri Dec 10, 2004 7:59 pm

Re: Respectarea regulamentului - offtopic- "legalizare"

Postby 187.92a » Fri Mar 07, 2008 4:48 pm

atunci ca tocolitic pt ideile lu vlad, aibi (ai) nene conversatii daca ai cum si cu cine. zece pcte pt tine daca ti se naste vreo idee daca vbesti cu drlili sau miri. te intrebi de ce intru, am inteles, got my reasons bien stabilite, cat tp nu m intrebi nu-ti raspund, daca ideile nu se nasc singure nu inteleg de ce te mai intrebi :lol: , daca tot ramane la "ma intreb" :) mie mi se pare f funny ca tu intri desi nu prea e conversatii pe aici.. :)
suntem platonisti cd e vba de cucuta, ni se mai intampla
btw discutia dintre mel si lili mi se pare f gay

User avatar
Dr.Lili
elder
elder
Posts: 940
Joined: Fri Jun 15, 2007 1:28 pm

Re: Respectarea regulamentului - offtopic- "legalizare"

Postby Dr.Lili » Fri Mar 07, 2008 5:08 pm

stii ce? nu eu "calaresc" imedul, spunand apoi ca ma plictisesc sau ca nu stiu cum sa ma port cu userii cand cineva imi reproseasa ca sunt hiena :devil: . unde si cand te-a tinut pe tine o discutie de-adevaratelea (ah, ce adevarat ma exprim!) cu ma person in care sa nu fi luat peste picior doar asa ca sa facem posturi multe? :peace:
daca esti rau, sunt si eu, na! macar io nu caut tapi ispasitori :))
sau ii dau dreptate lui Vlad, m-am lasat schimbata de domnia ta, eu fata serioasa si devremea acasa cu pc-ul inchis. :roll:
love is everything we payed
life is beautiful; try it today

User avatar
Melania
addicted
addicted
Posts: 21957
Joined: Wed Apr 06, 2005 2:46 am

Re: Respectarea regulamentului - offtopic- "legalizare"

Postby Melania » Fri Mar 07, 2008 9:46 pm

Eu n-am incredere in userii care folosesc emoticonuri pentru a compensa lipsa de coerenta.


Return to “Forum feedback”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 34 guests