arhiva - forum feedback

pareri, reclamatii
User avatar
BlåToth
junior
junior
Posts: 40
Joined: Wed Nov 05, 2003 7:12 pm

Postby BlÃ¥Toth » Thu Nov 06, 2003 12:01 am

lipsa NOASTRA de curaj? cu cine vorbesti de fapt, ca nu inteleg - cu noi care ne ocupam de forum, sau cu noi "toata-lumea-de-la-medicina-mai-putin-wustenfuchs" ?


da draga...lipsa voastra de kuraj...greshesck undeva?

vad ca ai schimbat foaia, acu o dai cu rezidentiatul cel cretin. crede-ma ca toti suntem negri de nervi din cauza asta. si de zis au zis toti, si si-au varsat amarul care cum a simtit nevoia. eu te intreb, CONCRET, ce am fi putut NOI face si n-am facut? concret si realist, nu sa angajam ukrainieni sa-l omoare pe ciofu. revolta? uite au iesit in strada unii si altii, si ce folos? au aparut in ziare cazuri clare de coruptie, de magarii pe fatza, si CE FOLOS? esti cumva naiv? crezi ca un sistem ca asta bazat de pile, securisti, spagi si figuri il poti schimba tu cu o "revolta"?


N-am sckimbat foaia. rezidentziatul de anul asta este rezultatul mentalitatzii de vita a romanului. In kazul nostru a studentului medicinist. Pe de-o parte studentul nu-shi kunoashte drepturile, shi, implicit nici mijloacele demockratice prin kare sa shi le apere. Pe de alta parte, studentul medicinist are totushi, kiar dacka o reckunoashte in fatza oglinzii in baie, singur kuck, konshtiintza propriei valori. Realizeaza ka este un nimick, o nulitate, ka este tarat tot mai adanck in mazga neshtiintzei de profesori pervertitzi shi kriminali, realizeaza ka un sistem de selecktzie koreckt, un sistem de selecktzie european, l-ar dezavantaja, shi in acest moment face un kompromis ku diavolul shi alege sa fie areacktiv -"E bine shi asha...Invatz grilele astea perfeckt, shi e imposibil sa nu iau"
Ce ash fi fackut? WOOHAA! In primul rand ash fi trimis o sckrisoare Konsiliului Europei ku prezentarea kompleta a examenului de rezidentziat, pleckand de la bibliografie shi terminand ku publickatul grilelor de konckurs. Vei fi mirat sa afli ka in Konsiliul Europei sunt oameni interesatzi de asemenea probleme, nu din kompasiune ci pentru ka sunt platitzi pentru asta. Kum krezi tu ka ar fi reacktzionat Popa la o pozitzie oficiala a CE ku privire la rezidentziatul romanesck?
In al doilea rand, ash fi urlat in toate ziarele absurditatea propunerii Popa...
Shi dupa ce s-au kreat aceste premize, poate, "kapii rasckoalei" ar fi beneficiat de adeziunea mamaligilor, iepurlor frickoshi, viermilor ipockritzi, proshtilor inocentzi, totzi ashtia trezitzi eventual la realitate nu atat de justetzea argumentelor ci mai degraba de zgomotul sckandalului...
Kai sunt kackalau Eugen....oameni nu-s sa le aplice...

sunt de acord ca cel mai rau lucru care se intampla de cativa ani in romania este LEHAMITEA. nu mai iese nimeni in strada, nu mai zice nimeni nimic. da te-ai intrebat de ce? oare de ce? pentru ca au reusit sa ne faca sa intelegem ca nu exista justitie, nu exista putere a presei, nu exista influenta a societatii civile! nu mai exista decat ei, baietii de baieti cu ochi albastri, care controleaza tot ce misca. si tu ce-mi spui mie acum, ca eu ma impotrivesc revoltei tale daca ti-am sters un post? oare cine e penibil aici?


Eshti paranoick...baietzii ku ocki albashtri sunt, nu zick nu, dar nu sunt imbatabili...Ii potzi reduce la tacere civilizat prin unitate shi bun simtz. Baietzii ku ocki albashtri nu vor "atacka" nishte amaratzi de docktorashi kare se zbat pentru drepturile lor, shi in aceasta vanzoleala nici mackar nu fack referire la seckuritate... :lol: ...sa fim serioshi...Dacka noi ne plangem....Dinescku saracku ce sa mai facka? :)
Revolta mea este "pe hartie". Revolta mea, shi pofta mea de lupta ar trebui sa fie a tuturor. Eu sunt dispus sa lupt nu sa ma sinucid. Invitatziile tale de a face ceva inseamna sinucidere sociala. Ash fi perceput ka sociopat, asha kum de altfel incerckatzi shi voi sa ma sckoatetzi aici pe forum... Insa dacka ar fi 7000 de "sociopatzi" in toata tzara asta shi ar striga totzi la unison parcka, ku putzina vointza, ash vedea o luminitza in zare...

eu zic s-o lasam balta.. rezidentiatul de anul asta nu-l schimbai puteai sa stai si in cap. is prea multi bani si interese in joc. si lor nu le pasa, chiar daca lucrurile sunt spuse pe fatza, tot nu le pasa..


Intzeleg tradarea, intzeleg fricka, intzeleg kompromisul, intzeleg minciuna...nu intzeleg infrangerea fara lupta!
...don't waste my motherfuckin' time...

User avatar
Pisica_den_Cheshire
senior
senior
Posts: 316
Joined: Sun Jul 06, 2003 11:13 pm
Location: eternal pits of doom
Contact:

Postby Pisica_den_Cheshire » Thu Nov 06, 2003 12:09 am

BlåToth, spune-mi shi mie ce-ai facut tu. cum ai luptat tu. sunt tare curioasa.
Cats kick ass. Says so on the t-shirt.
ImageThis is my sig. Worship my sig.Image

User avatar
BlåToth
junior
junior
Posts: 40
Joined: Wed Nov 05, 2003 7:12 pm

Postby BlÃ¥Toth » Thu Nov 06, 2003 12:11 am

kred ka eshti un pick ...sa zicem "naiva"...tockmai am explickat...dar se pare ka putzinatatea mintzii tale de felina de basm ishi spune kuvantul...
...don't waste my motherfuckin' time...

User avatar
eugen
Site Admin
Posts: 687
Joined: Sat Jul 05, 2003 10:42 pm
Contact:

Postby eugen » Thu Nov 06, 2003 12:15 am

BlåToth wrote:Ce ash fi fackut? WOOHAA! In primul rand ash fi trimis o sckrisoare Konsiliului Europei ku prezentarea kompleta a examenului de rezidentziat, pleckand de la bibliografie shi terminand ku publickatul grilelor de konckurs. Vei fi mirat sa afli ka in Konsiliul Europei sunt oameni interesatzi de asemenea probleme, nu din kompasiune ci pentru ka sunt platitzi pentru asta. Kum krezi tu ka ar fi reacktzionat Popa la o pozitzie oficiala a CE ku privire la rezidentziatul romanesck?
In al doilea rand, ash fi urlat in toate ziarele absurditatea propunerii Popa......


1. pozitie oficiala a UE fata de rezidentiatul romanesc? chiar ca wohaa... :D hey, wake up man! pai are pana si CIA pozitie contra "coruptiei alarmante" din romania, daca nu erau suficiente reprosurile UE, si? nastase le da (si ne da) cu tifla, zicand: "ii tot aud pe unii si pe altii umbland cu coruptia in gura (!), ziceti mai baieti, cazuri concrete"..

2. ziarele nu urla ce vrei tu sa urle, si nici cand vrei. uite-te la beuran.. de cand se stia de ghidurile alea.. au scris doar cand au vrut. in schimb vezi cazul chirurgie Fundeni contra bradisteanu.. urla saracele ziare de behaie, si DEGEABA. nu stiu daca realizezi notiunea asta, PE FATZA. asa se fac acum in romania mizeriile. mi se pare ca am ajuns cel mai jos, daca si aflate lucrurile si "urlate" in ziare si tot nu se face nimic.

alte solutii mai ai?

User avatar
BlåToth
junior
junior
Posts: 40
Joined: Wed Nov 05, 2003 7:12 pm

Postby BlÃ¥Toth » Thu Nov 06, 2003 12:21 am

1. pozitie oficiala a UE fata de rezidentiatul romanesc? chiar ca wohaa... hey, wake up man! pai are pana si CIA pozitie contra "coruptiei alarmante" din romania, daca nu erau suficiente reprosurile UE, si? nastase le da (si ne da) cu tifla, zicand: ii tot aud pe unii si pe altii umbland cu coruptia in gura (!), ziceti mai baieti, cazuri concrete..

2. ziarele nu urla ce vrei tu sa urle, si nici cand vrei. uite-te la beuran.. de cand se stia de ghidurile alea.. au scris doar cand au vrut. in schimb vezi cazul chirurgie Fundeni contra bradisteanu.. urla saracele ziare de behaie, si DEGEABA. nu stiu daca realizezi notiunea asta, PE FATZA. asa se fac acum in romania mizeriile. mi se pare ca am ajuns cel mai jos, daca si aflate lucrurile si "urlate" in ziare si tot nu se face nimic.


1. Ackum era momentul propice pentru un atack pentru ka, dupa kum s-a vazut, presa era, shi mai este kred, dispusa sa loveascka in sistemul de sanatate romanesck

2. Nastase a sackrifickat 3 minishtri....in mod sigur ar fi sackrifickat shi un kackat de rezidentziat din kare lui personal nu-i iese nimick, sackrificiu kare, eventual, i-ar fi adus shi aprecierea UE ku kare sa se laude ulterior in kampania elecktorala, kum ka ar fi un individ ku vederi demokratice, degraba simtzitor la neajunsurile supushilor....

Eugene Eugene....nu prea te duce kapu la politicka....ay ay ay...
D'aia nu explodeaza mamaliga mah... :lol:
...don't waste my motherfuckin' time...

User avatar
Pisica_den_Cheshire
senior
senior
Posts: 316
Joined: Sun Jul 06, 2003 11:13 pm
Location: eternal pits of doom
Contact:

Postby Pisica_den_Cheshire » Thu Nov 06, 2003 12:32 am

ausi, in loc sa-tzi pierzi timpul cu amaratzii de pe forumul asta(care evident sunt sub nivelul tau), de ce nu te duci tu frumushel shi scrii epistola aia catre consiliul europei?
tu tot ne spui ce-ar trebui sa facem. din nou te intreb, da' tu ce-ai facut? in afara de a arunca insulte in stanga shi-n dreapta.
du-te draga in strada shi urla-tzi nemultzumirea, aduna lumea, fa valuri, fereshte-te de roshii shi oua. arata-ne ca e ceva mai mult de tine decat un maldar de demagogie shi indicatzii pretzioase.
Cats kick ass. Says so on the t-shirt.

ImageThis is my sig. Worship my sig.Image

User avatar
sl0bizz
elder
elder
Posts: 671
Joined: Mon Jul 14, 2003 7:33 pm
Location: Boston
Contact:

Postby sl0bizz » Thu Nov 06, 2003 12:36 am

Chiar asa, de ce nu te implici tu in locul nostru? Ca doar nu sintem noi mai cu motz.
Pe de alta parte...ai deviat de la subiectul cenzurii care te intaritase asa mult si unde ai fi avut putina dreptate.
Daca ajungi pe la Strasbourg, sa-mi trimiti o vedere. (Sic, eu sint dintr-ala de invata de mai putin de o luna si s-ar putea sa intre:)..)
Daca va prisosesc sau va trebuie obiecte, incercati Freecycle Bucuresti. Daca nu va trebuie nimic, ma supar.

User avatar
BlåToth
junior
junior
Posts: 40
Joined: Wed Nov 05, 2003 7:12 pm

Postby BlÃ¥Toth » Thu Nov 06, 2003 12:41 am

ausi, in loc sa-tzi pierzi timpul cu amaratzii de pe forumul asta(care evident sunt sub nivelul tau), de ce nu te duci tu frumushel shi scrii epistola aia catre consiliul europei?
tu tot ne spui ce-ar trebui sa facem. din nou te intreb, da' tu ce-ai facut? in afara de a arunca insulte in stanga shi-n dreapta.
du-te draga in strada shi urla-tzi nemultzumirea, aduna lumea, fa valuri, fereshte-te de roshii shi oua. arata-ne ca e ceva mai mult de tine decat un maldar de demagogie shi indicatzii pretzioase.


O sckriu...shi?
Cine o semneaza?
Eu?
Cine sunt eu? Alice?...Who the fuck is Alice?
Nu prea imi dau seama de ce tre' sa ma intoxici tu ku miorlaiturile tale de matza nebagata-n seama...
...don't waste my motherfuckin' time...

User avatar
BlåToth
junior
junior
Posts: 40
Joined: Wed Nov 05, 2003 7:12 pm

Postby BlÃ¥Toth » Thu Nov 06, 2003 12:48 am

Chiar asa, de ce nu te implici tu in locul nostru? Ca doar nu sintem noi mai cu motz.
Pe de alta parte...ai deviat de la subiectul cenzurii care te intaritase asa mult si unde ai fi avut putina dreptate.
Daca ajungi pe la Strasbourg, sa-mi trimiti o vedere. (Sic, eu sint dintr-ala de invata de mai putin de o luna si s-ar putea sa intre:)..)


nu am deviat...am sapat doar mai adanck shi am ajuns la originile cenzurii, origini pe kare le-am numit shi kare ar putea fi rezumate in doua kuvinte: inckompetentza&indolentza
Felul in kare un inckompetent agresiv ce konsidera ka Douglasul la femeie este "invizibil" eckografick a fost aparat de toata suflarea forumului kred ka demonstreaza ku prisosintza justetzea termenilor inckompetentza&indolentza...
Se pare ka de fapt cea mai importanta regula a acestui forum, shi a Romaniei in general e "spune ce vrei, numai nu ne demonstra ka suntem proshti"... :lol:
...don't waste my motherfuckin' time...

User avatar
Pisica_den_Cheshire
senior
senior
Posts: 316
Joined: Sun Jul 06, 2003 11:13 pm
Location: eternal pits of doom
Contact:

Postby Pisica_den_Cheshire » Thu Nov 06, 2003 12:55 am

Nu prea imi dau seama de ce tre' sa ma intoxici tu ku miorlaiturile tale de matza nebagata-n seama...

da' potzi sa ma ignori. pe mine nu ma deranjeaza.
cine o semneaza? pai nimeni nu se va risca sa fie asociat with the likes of you. daca primeshte un ou in cap?
Cats kick ass. Says so on the t-shirt.

ImageThis is my sig. Worship my sig.Image

User avatar
eugen
Site Admin
Posts: 687
Joined: Sat Jul 05, 2003 10:42 pm
Contact:

Postby eugen » Thu Nov 06, 2003 1:00 am

BlåToth wrote:1. Ackum era momentul propice pentru un atack pentru ka, dupa kum s-a vazut, presa era, shi mai este kred, dispusa sa loveascka in sistemul de sanatate romanesck

2. Nastase a sackrifickat 3 minishtri....in mod sigur ar fi sackrifickat shi un kackat de rezidentziat din kare lui personal nu-i iese nimick, sackrificiu kare, eventual, i-ar fi adus shi aprecierea UE ku kare sa se laude ulterior in kampania elecktorala, kum ka ar fi un individ ku vederi demokratice, degraba simtzitor la neajunsurile supushilor


daa.. 8) asa newbie in politici superioare cum is eu, tot imi este clar ca sustinerea rezidentiatului nu vine de la un singur om, ci de la tot sistemul psd-ist aflat in vigoare.. este vorba de viitorul odraslelor lor mah.. si daca rez-ul de anul asta ti se pare tarishor, stai sa vezi ce vine la anu..

presa e dispusa sa loveasca in orice, atata vreme cat ii iese ceva. nu fi naiv bre..
nastase i-a sacrificat pe cei doi atunci cand intr-adevar n-a avut incotro, pentru ca scandalul ajunsese prea departe. cei doi ministri au furat! si cu toate astea au fost aparati pana in panzele albe, cu argumente care mai de care mai fanteziste.. la noi, cu rezi, ce acuzatii poti sa aduci? ca e un sistem tampit? ca favorizeaza, doar, coruptia? ca nu selecteaza corect candidatii? stai linistit, ca i-ar fi durut fix undeva de acuzele astea. dar in fine, tu poti sa incerci, after all. uniunea europeana e in mod sigur interesata de subiect.

PS pt slobizz - "ai deviat de la subiectul cenzurii care te intaritase asa mult si unde ai fi avut putina dreptate. "
ce-mi place mie cum esti tu oricand pregatit sa arunci un fitil.. :lol: la o adica, daca se pune de ceva contestari pe forum, hop si eu.

si ca veni vorba, asta deja nu mai e forum feedback. din punctul meu de vedere am raspuns la intrebarile puse de wustenfuchs cu spaga. concluzia - daca vrei sa vorbeasti despre spagile luate de cutare la licentza, s-o faci ori cu dovezi si numele real, ori direct la politie.
in rest, discutii despre nastase, UE si ce-i de facut, la bar de negri or whatever.
acum o sa ma intorc si eu la invatat :evil: multumesc pentru intelegere..

User avatar
Dan
Master of Disaster
Posts: 2869
Joined: Sun Jul 06, 2003 1:59 am
Location: ...on the highway to hell...
Contact:

Postby Dan » Thu Nov 06, 2003 3:37 am

Bey BlåToth NU te obosi sa citesti postul asta, ca oricum nu vrei sa auzi decat parerile tale. :lol:

..dar daca vrei sa-l atasezi la vreun dosar uite mai jos:


Apreciez ca ai atitudine de "nigger with attitude" - ne trebuie asa ceva- dar din cate vad in spatele ei se ascunde psihologia babei RATB-iste, aia care se plange tot timpul ca statul nu-i da si nu-i face,ca are cineva ceva cu ea, si ca daca ar fi cineva sa iasa primul in strada ar iesi si ea.
Aceasi baba RATB-ista urla cat o tine gura de mare ca nu-i da statu' pensia, ca s-a scumpit piatza si cate si mai cate....

Cam asa faci si tu cu incompetenta, cu drepturile userului pe forum si cu drepturile omului: tzipi ca nu ti se acorda, dar nu uita ca inainte de a beneficia de drepturi trebuie sa itzi indeplinesti obligatziile. In cazul forumului obligatiile astea se cheama regulament. Daca le accepti bine, daca nu la fel de bine, eu unul nu itzi voi duce lipsa, pentru ca sunt satul de tipologia asta.Aplicarea regulamentului se face cum credem noi mai bine si desigur poate fi subiect de multe discutii inutile, pe care de altfel le-am mai avut si cu alte ocazii. Daca macar 51 de useri din 100 sunt multumiti sunt si eu multumit. Si dupa cum vezi userii aia multumiti sunt.
Iar frustrarile tale sunt acceptate atata vreme cat nu-i deranjeaza pe altii.

Baftau.
Eu din muntii mei...
http://www.imed.ro/forum

User avatar
BlåToth
junior
junior
Posts: 40
Joined: Wed Nov 05, 2003 7:12 pm

Postby BlÃ¥Toth » Thu Nov 06, 2003 4:10 am

Cam asa faci si tu cu incompetenta, cu drepturile userului pe forum si cu drepturile omului: tzipi ca nu ti se acorda, dar nu uita ca inainte de a beneficia de drepturi trebuie sa itzi indeplinesti obligatziile. In cazul forumului obligatiile astea se cheama regulament. Daca le accepti bine, daca nu la fel de bine, eu unul nu itzi voi duce lipsa, pentru ca sunt satul de tipologia asta.Aplicarea regulamentului se face cum credem noi mai bine si desigur poate fi subiect de multe discutii inutile, pe care de altfel le-am mai avut si cu alte ocazii. Daca macar 51 de useri din 100 sunt multumiti sunt si eu multumit. Si dupa cum vezi userii aia multumiti sunt.
Iar frustrarile tale sunt acceptate atata vreme cat nu-i deranjeaza pe altii.


kolegule, din packate fie ka-mi place fie ka nu, n-ai intzeles nimick...
Am sckris atat de klar, atat de simplu, ku exmple atat de rudimentare, am folosit in general o sintaxa ordinara, shi tu, shi ceilaltzi nu atzi intzeles nimick....
Domnilor, din acest punckt, punckt pana la kare am fackut o demonstratzie de elocintza inatackabila shi logicka de klasa a 10-a, vinovatul nu mai sunt eu...Suntetzi voi...
dacka nici dupa ce s-au umplut vreo 3 pagini de reply-uri nu pricepi unde bat shi ajungi sa ma kompari ku baba RATB inseamna ka eshti kr*t*n amice...
Am cerut eu SA MI SE DEA?
EU IMI IAU DREPTUL. NU-L CER!
DREPTUL DE A MA EXPRIMA LIBER SHI DE A SPUNE LUCKRURILOR PE NUME NU TREBUIE SA MI-L DEA NIMENI. MI L-A DAT DUMNEZEU KAND MI-A DAT KAP SHI GURA...
Cei ce se plang suntetzi voi...insa lipsa de initziativa shi kombativitate o inmanushatzi ku intzelepciunea voastra stoicka de iobagi din tata-n fiu...
iar eu...dupa atata kilometru de disckurs ka pentru kopilashi de gradinitza...sunt a "nigger with attitude" kare cere pensia de la stat ka o "baba de la RATB"...mishto kolegule...ia-o incet ka te fura Dilema sa te puna sa sckrii in locku' lu' Cioroianu...
...don't waste my motherfuckin' time...

User avatar
Dan
Master of Disaster
Posts: 2869
Joined: Sun Jul 06, 2003 1:59 am
Location: ...on the highway to hell...
Contact:

Postby Dan » Thu Nov 06, 2003 4:30 am

Ihi, m-ai convins: ai o logica de nota 10, toti sunt cretini, tu esti marele neinteles. Nu esti singur pe lume stai linistit- poate va faceti un sindicat, ceva acolo.. :P Sunt incantat ca exista cineva care pierde vremea cu noi oferind exemple rudimentare pentru copilasi de gradinita..Intr-adevar de eroi civilizatori ducem lipsa.

Ah, am uitat de "elocintza inatackabila". - says who? Tot tu evident, care n-ai rabdarea si puterea sa ascultzi ce are altul de zis..Dosarul la care ma refeam e ala in care ar trebui sa itzi tii numele si argumentele celor care crezi ca au ceva cu tine, in ideea ca poate te opresti la timp cu niste chestii si nu te institutionalizeaza..:lol:

Legat de drepturile alea care zici ca ti le iei singur: ma indoiesc- chiar tu afirmi ca nu esti primul care urla, adica tradus pe romaneste preferi sa fii bine infipt in mijlocul mioritzelor...

BlåToth wrote: MI L-A DAT DUMNEZEU KAND MI-A DAT KAP SHI GURA...


gura ti-a dat. :lol:

Si cum ai tu rabdarea sa faci pe inteleptul, asa am si eu rabdarea sa fac pe natangul. :lol: :lol:

PS. Si daca eu voi ajunge la Dilema, sunt convins ca tu vei fi la Romania Mare
-penultima pagina.
Eu din muntii mei...
http://www.imed.ro/forum

User avatar
tapirul
elite
elite
Posts: 3194
Joined: Sun Jul 06, 2003 5:57 am
Contact:

Postby tapirul » Thu Nov 06, 2003 4:36 am

BlåToth, tu chiar nu iti dai seama cat de patetic esti. Ti-am mai zis, pute tara de d'astia ca tine. Nu ma mir ca ai aparut pe aici - au mai fost si altii. Ce nu inteleg io este pe ceilalti au replicat, mai ales pe eugen. Mai, dupa doua posturi v-ati dat seama ce hram poarta bla-bla-toh asta. Ce dracu' l-ati mai bagat in seama? Nu vedeti ca el din asta traiste, are nevoie de public sa vada cat de pizdos e el? Lasati-l in plata Domnului, cu dreptul lui la exprimare libera, un nemultumit al soartei si geniu ne'nteles. Ce atata vorbarie pe treispe pagini? Pe cuvant.

User avatar
BlåToth
junior
junior
Posts: 40
Joined: Wed Nov 05, 2003 7:12 pm

Postby BlÃ¥Toth » Thu Nov 06, 2003 4:41 am

...ai fi uimit sa realizezi kat de multzi ma intzeleg...
Kum oare m-ai putea tu intzelege pe mine kand nu te intzelegi pe tine?
Eu nu civilizez pe nimeni...tu, gauricka, shi altzi gazi ai forumului nu putetzi fi civilizatzi deckat de-alungul generatziilor...
Eu doar sckurm rahatul shi tu, shi altzii ciugulitzi... :lol: demonstrand "live" ce eu ar fi trebuit sa demonstrez logick... :D

"spune ce vrei, dar nu ne demonstra ka suntem proshti"
...don't waste my motherfuckin' time...

User avatar
BlåToth
junior
junior
Posts: 40
Joined: Wed Nov 05, 2003 7:12 pm

Postby BlÃ¥Toth » Thu Nov 06, 2003 4:43 am

...kred ka ma konfunzi ku tine tapirule... :D ...shi nu-mi face nici o placere...
...don't waste my motherfuckin' time...

User avatar
Dan
Master of Disaster
Posts: 2869
Joined: Sun Jul 06, 2003 1:59 am
Location: ...on the highway to hell...
Contact:

Postby Dan » Thu Nov 06, 2003 4:57 am

Bey BlåToth, daca tot zici ca scurmi in kakos- asa sa-tzi ramana numele- vorba legendei :lol:, de ce nu-tzi schimbi si semnatura aia atat de inspirata, pe una mai pe limba iobagilor de gazi ce suntem noi.. Ca sa intelegem si noi cum e cu mama, timpu'...si alte alea..:lol: :lol:
Eu din muntii mei...
http://www.imed.ro/forum

User avatar
Alsta
junior
junior
Posts: 63
Joined: Thu Oct 30, 2003 3:45 am
Location: La galere

Postby Alsta » Thu Nov 06, 2003 4:59 am

Oameni buni, eu n-am experienta cu forumurile, asta este primul pe care postez, dar trebuie sa sa spun ca demult nu m-am distrat asa de bine ca acum, impartasindu-ma din fantana de intelepciune si spirit civic al lui Dinte-Albastru (sau gresesc?).
Stiu ca sunt off-topic, dar de citeva pagini topicul s-a cam pierdut. De ce nu creati unul nou, de umor involuntar?
Nici o fapta buna nu ramane nepedepsita.

User avatar
Tyby
Dungeon Keeper
Posts: 602
Joined: Sun Jul 06, 2003 10:39 pm
Location: Bucuresti
Contact:

Postby Tyby » Thu Nov 06, 2003 5:55 am

BlåToth wrote:.....................


Sunt prea multe ineptzii din partea acestui "invatzat" pentru a le mai cita ... si, eventual, a-mi pierde timpul pretios ... pe care il folosesc din plin pentru alte proiecte, din care cel mai important este acela de a ma civiliza "de-a lungul generatziilor" - lucru pe care "colegul nostru trambitzash" nu va fi, din pacate, in stare sa-l faca ... pentru ca, pur si simplu, nu are cum ... nu-i sta in firea de luptator ... bleah!

Da-mi voie sa-ti spun atat: AMICE, ESHTI om mai putin dotat intelectual!

Ce-i mai rau e ca o strigi in gura mare si incerci sa o dovedeshti (shi reusheshti) cu fiecare "idee" pe care ne-o prezintzi shi cu fiecare "parere" pe care o sustzii "atat de gingash".

Iar prin atitudinea pe care te straduiesti sa o mentii fata de ORICINE nu e de acord cu tine si prin mojicia pe care o demonstrezi fata de membrii acestei comunitati, sub falsa impresie a unui anonimat, tzi-ai cashtigat respectul meu profund. :kissmyass:

PS: si daca tot sustii sus si tare tampenia acestui rezidentziat si condamni cu atata ardoare ne-luarea de atitudine, intzeleg ca tu, in semn de protest, NU vei participa la examenul din 2003 cel putzin. Altfel, da-mi voie sa :respect: daca te vad pe liste!

FII CAPITANUL NOSTRU! :fist:
formerly known as gaurika ...

May the best from your past be the worst in your future!

Tyby out!

User avatar
Tyby
Dungeon Keeper
Posts: 602
Joined: Sun Jul 06, 2003 10:39 pm
Location: Bucuresti
Contact:

Postby Tyby » Thu Nov 06, 2003 5:57 am

almitroi - trebuie sa te dezamagesc, dar NU e de ras ... din contra ...
formerly known as gaurika ...



May the best from your past be the worst in your future!



Tyby out!

User avatar
PLast
senior
senior
Posts: 246
Joined: Tue Jul 08, 2003 3:43 pm
Contact:

Postby PLast » Thu Nov 06, 2003 10:26 am

Daca totul a pornit din cauza mea, asa cum sustine Blatoth (aka - Wustenfuchs), cred ca ar trebui sa aduc o completare la tot ce s-a spus.
Da, draga Wustenfuchs, am gresit atunci cand am afirmat ca fundul lui Douglas nu poate fi vizualizat la eco. Te rog iarta-ma... Cu totii putem gresi candva... astia care suntem oameni. Dar n-am vrut sa recunosc si mi-am sustinut greseala din cauza modului in care m-ai contrazis (si nu am fost singurul care s-a simitit lezat). Si daca as fi zis ca fundul lui Douglas e in creier si nu poate fi vizualizat decat prin angiografie cerebrala si m-ai fi contrazis asa cum ai facut-o tot nu ti-as fi dat dreptate.
Dupa aceea ai venit cu grila referitor la utilitatea ekg in tratamentul abcesului. Si, nu stiu, am recitit de atatea ori postul ala in care eram de acord cu tine, dar enuntul e clar ca se refera atat la tratament cat si in diagnostic. Asta e, poate intr-o zi vei inventa "unda Wustenfuchs" care pune diagnosticul de abces pulmonar... din cauza asta nu am acceptat acea grila ca discutabila.
Cat despre recomandarile care mi le-ai adresat, sa stii ca le-am luat in considerare si ma voi stradui sa nu ajung acolo. Dar daca tot esti deschis si la opinia altora - pentru ca asta e democratie, opinia tuturor conteaza! - da-mi voie sa-ti dau si eu niste sfaturi. Vezi tu, problema NU e faptul ca te exprimi, ca iti spui punctul de vedere, ci modul in care o faci! Tu esti subiectiv si nu cred ca iti dai seama cum arati in ochii celorlalti, dar incearca sa te uiti, de exemplu, la modul de exprimare a lui Vadim Tudor. E un om inteligent, foarte cult, stie istorie cat 100 de istorici la un loc, dar nu are priza la oameni. De ce? Pentru ca e prea coleric, prea temperamental si modul asta de exprimare deranjeaza. Asta e, nu mai suntem in vremea evului mediu cand cel care urla mai tare sau batea cu pumnul in masa era cel mai ascultat. Azi e vremea cand toti au dreptul la o opinie, oricat ar avea "pumnul" de mic, dar atentie, atata timp cat nu ii lezeaza pe altii. Da, adevarul doare... dar exista atatea moduri de a evidentia adevarul. Iar daca tu posedezi "adevarul", fa-l cunoscut si noua, dar nu-l "improsca" impreuna cu rahatul care iese din gura ta. Dzeu ti-a dat cap (si eu, cat de nestiutor sunt, mi-am dat seama ca ai potential) si gura, atunci invata sa iti folosesti gura impreuna cu capul si nu scoate din ea tot la 2 cuvinte intelepte si unul spurcat. Intr-o zi vei fi rezident si vei fi "subordonat" unui medic chirurg care, nu se stie niciodata, s-ar putea sa fie om mai putin dotat intelectual si sa spuna o gramada de tampenii cu care tu nu vei fi de acord. Il va deranja daca il vei contrazice, dar ii va trece si va ajunge sa te admire. Dar daca il contrazici spunandu-i ca e tampit si il faci troaca de porci, atunci sigur vei ajunge la Cobalcescu. Asa ca, pe scurt, iata care e sfatul meu "batrane", exprima-te, spune-ti punctul de vedere, sustine-l daca esti sigur ca doar tu ai dreptate, dar fa-l intr-un asa mod care sa-ti faca cinste si sa-ti aduca admiratia celorlalti.
Spor la invatat, la grile si bafta mare la Rezidentiat!
Cu stima,
PLast

User avatar
BlåToth
junior
junior
Posts: 40
Joined: Wed Nov 05, 2003 7:12 pm

Postby BlÃ¥Toth » Thu Nov 06, 2003 1:19 pm

Altfel, da-mi voie sa :respect: daca te vad pe liste!


Dar de ce nu " :respect: " kand ma vezi fatza-n fatza? :D ...preckupeatzo!
...don't waste my motherfuckin' time...

User avatar
BlåToth
junior
junior
Posts: 40
Joined: Wed Nov 05, 2003 7:12 pm

Postby BlÃ¥Toth » Thu Nov 06, 2003 1:38 pm

1 mil UI de penicilina injectabila ku excipient potasick contzine in medie 1,7mEq K+...
1,7*24 mil/zi/20L (vol de distributzie al penicilinei, preponderent plasmatic in prima faza de uptake ) da un surplus potasic de aprox 2mEq/L adica 0,2mEq/dl....
in kazul unei IRC, ku o potasemie de 5mEq/dl shi in konditziile restrangerii volumului de distributzie, cei 0,2mEq/dl devin kapitali, iar EKG-ul mi se pare o explorare paraclinica extrem de importanta atat pentru pacient kat shi pentru viitorul meu medickal...

Avea dreptate ala de mi-a spus ka kirurgii sunt nishte boi...


fundul de sac Douglas poate fi evidentziat ecografic la "femele" in konditziile unei vezici urinare pline...deci...poate vrei sa recktifici...


PLast!....kare e ofensa pe kare tzi-am adus-o in posturile de mai sus? Eu personal n-o vad.
...don't waste my motherfuckin' time...

User avatar
PLast
senior
senior
Posts: 246
Joined: Tue Jul 08, 2003 3:43 pm
Contact:

Postby PLast » Thu Nov 06, 2003 2:32 pm

Wustenfuchs wrote:Avea dreptate ala de mi-a spus ka kirurgii sunt nishte boi...

Wustenfuchs wrote:Logicka ta se apropie de de cea a autorilor minunatei Kartzi a Kartzilor Mov...Shi tockmai i-am fackut...boi
Trage koncluziile singur...shi dacka nu le "evidentziezi"...ashteapta pana-tzi vine sa te pishi...

Wustenfuchs wrote:Sunt eu arogant?...sau oare....suntetzi voi proshti?

Si nu am fost singurul care s-a simtit ofensat. Eu ma voi opri aici si sper ca la fel vei face si tu. Chiar imi pare rau ca s-a ajuns la asa cuvinte pe forumul asta.

User avatar
sl0bizz
elder
elder
Posts: 671
Joined: Mon Jul 14, 2003 7:33 pm
Location: Boston
Contact:

Postby sl0bizz » Thu Nov 06, 2003 2:48 pm

eugen wrote:ce-mi place mie cum esti tu oricand pregatit sa arunci un fitil.. :lol: la o adica, daca se pune de ceva contestari pe forum, hop si eu.

Prima plingere a lui, pe care am putut s-o citesc in threadul asta, e ca nu-l lasati sa scrie de shpaga de la licenta. Cum si eu am scris ca sheful meu a strins, si replica a ramas (cred ca o mai fi si acum), mi s-a parut ca il discriminati pe bietul baiat. De fapt, probabil ca i-ai sters contul si i-au disparut toate replicile, el n-a stiut exact de ce si cind a intrat cu noul nick, s-a agitat din impresia pe care si-o facuse el.
Pentru ca de la shpaga se trece acum la ECG si Douglas, neshte chestii care ma depasesc, ca eu invat grile pe de rost.
Daca va prisosesc sau va trebuie obiecte, incercati Freecycle Bucuresti. Daca nu va trebuie nimic, ma supar.

User avatar
eugen
Site Admin
Posts: 687
Joined: Sat Jul 05, 2003 10:42 pm
Contact:

Postby eugen » Thu Nov 06, 2003 2:58 pm

cred ca am fost suficient de CLAR - poate sa spuna ca a dat spaga cu seria, e problema lui, dar daca zice "prof. cutare a luat 10.000$" atunci trebuie sa vina cu dovezi sau sa mearga la politie. nu dam in oameni in felul asta, nu e nici treaba nici meseria noastra.
NU am discriminat pe nimeni. i-au fost sterse niste posturi deplasate, in care indemna forumistii sa-l lichideze pe ciofu angajand racketi. poti sa vezi diferentza, slobizz? nu i s-a sters contul, ci doar postul respectiv. i-a fost inactivat contul de-abia dupa offtopicul de la rezidentiat, unde nu mai e nevoie sper de lamuriri (au fost date mai mult decat suficiente). dupa asta a intrat cu noul nick, si a fost lasat sa-si spuna punctul de vedere desi puteam foarte bine sa-i blocam accesul la forum. NU punem pumnul in gura nimanui, doar ca avem niste reguli, si ele sunt valabile pentru TOTI. asta este situatia pe forumul med.pub.ro! whether you like it or not!

ca sa nu o mai lalaim atat:

1. a fost o intrebare a userului Blatoth despre spaga - am raspuns

2. in legatura cu off-topic la rezidentiat, au raspuns si dan si tapirul.

daca mai sunt alte intrebari legate de forum, ok. daca nu, cred ca ar fi bine sa ne vedem fiecare de ale noastre.

User avatar
BlåToth
junior
junior
Posts: 40
Joined: Wed Nov 05, 2003 7:12 pm

Postby BlÃ¥Toth » Thu Nov 06, 2003 6:11 pm

PLast wrote:
Wustenfuchs wrote:Avea dreptate ala de mi-a spus ka kirurgii sunt nishte boi...

Wustenfuchs wrote:Logicka ta se apropie de de cea a autorilor minunatei Kartzi a Kartzilor Mov...Shi tockmai i-am fackut...boi
Trage koncluziile singur...shi dacka nu le "evidentziezi"...ashteapta pana-tzi vine sa te pishi...

Wustenfuchs wrote:Sunt eu arogant?...sau oare....suntetzi voi proshti?

Si nu am fost singurul care s-a simtit ofensat. Eu ma voi opri aici si sper ca la fel vei face si tu. Chiar imi pare rau ca s-a ajuns la asa cuvinte pe forumul asta.


1. Eshti kirurg? Ka dacka eshti, atunci, faptul ka i-am fackut boi pe autorii kartzii mov shi ai grilelor ar putea sa te afeckteze...Dar am presupus ka nu eshti incka kirurg... :) ...
2. Tu ai inceput sckandalul ku
Un mesaj pt "vulpea desertului": daca tu astepti un politraumatizat de sex feminin cu o eventuala hemoragie in fundul de sac Douglas sa-si umple vezica ca sa o poti vizualiza pe ecografie... jos palaria! Atunci intr-adevar, s-ar putea sa ai dreptate referitor asocierea dintre "kirurgi" si vite...

3. ...sau poate sunt malitzios? :lol:
...don't waste my motherfuckin' time...

User avatar
Tyby
Dungeon Keeper
Posts: 602
Joined: Sun Jul 06, 2003 10:39 pm
Location: Bucuresti
Contact:

Postby Tyby » Thu Nov 06, 2003 7:21 pm

BlåToth wrote:
Altfel, da-mi voie sa :respect: daca te vad pe liste!


Dar de ce nu " :respect: " kand ma vezi fatza-n fatza? :D ...preckupeatzo!


Pentru ca atunci o sa fiu ocupat cu altele: :hammer: :2gunfire:

Argumentul suprem al romanului: cand nu mai are ce sa spuna, jigneshte, injura, da cu parul etc ... bleah
formerly known as gaurika ...



May the best from your past be the worst in your future!



Tyby out!

User avatar
eugen
Site Admin
Posts: 687
Joined: Sat Jul 05, 2003 10:42 pm
Contact:

Postby eugen » Thu Nov 06, 2003 7:23 pm

hei, gata cu cearta aici. urmatorul post care n-are legatura cu FORUM FEEDBACK o sa fie sters. la grile cu voi! :D

User avatar
eugen
Site Admin
Posts: 687
Joined: Sat Jul 05, 2003 10:42 pm
Contact:

Postby eugen » Fri Nov 21, 2003 5:57 am

new smileys around..
:priest: :bis: :medic: :married: :guitar: :crazy: :spermatozoid:

User avatar
sl0bizz
elder
elder
Posts: 671
Joined: Mon Jul 14, 2003 7:33 pm
Location: Boston
Contact:

Postby sl0bizz » Tue Nov 25, 2003 12:42 am

Ori e bug, or e mishtou...nu pot sa mai scriu nimic la "rezidentiat", imediat dupa ce am postat mizeria de articol din Adevarul.
O sa imi pun parerea aici, pentru ca acolo numai administrators pot scrie.
Articolul asta arata ca copiat de pe forum, gazetaria din Romania se arata inca o data facuta cu forcepsul prin politehnica.
Ce are barajul lui prof. Popa cu testul nou la doua specializari dat de Adevarul si apoi de TVR 1, va las pe voi sa aflati.
Daca va prisosesc sau va trebuie obiecte, incercati Freecycle Bucuresti. Daca nu va trebuie nimic, ma supar.

User avatar
darkside
senior
senior
Posts: 410
Joined: Sun Jul 06, 2003 2:04 am
Location: Somewhere in US of A

Postby darkside » Tue Nov 25, 2003 12:43 am

este temporar pentru cateva minute sa "curatam" limbajul din unele posturi, revine in 10 min, va rog sa nu postati la alte categorii, ca ne fortati sa oprim forumul cu totul
Ultimul care pleaca sa stinga lumina ......

User avatar
Vic
junior
junior
Posts: 67
Joined: Sat Jul 26, 2003 12:43 pm
Location: Ubiquitar

Postby Vic » Wed Nov 26, 2003 9:45 pm

Am eu o problema de vad numai 10 oameni online sau se intampla ceva cu serverul?
Multumesc.

User avatar
victor
elder
elder
Posts: 1761
Joined: Sun Jul 06, 2003 8:22 am
Contact:

Postby victor » Wed Nov 26, 2003 10:51 pm

revenim imediat "open to the world". problema e din roedu - brusc s-au hotarat sa taie toate serverele ilegale de web din reteaua lor - pe motive de file sharing "impatimit" via http - si temporar pana i-am anuntat de cazul nostru am fost si noi in aceeasi oala.

And
senior
senior
Posts: 154
Joined: Mon Nov 24, 2003 12:44 am

Postby And » Mon May 03, 2004 8:21 pm

Nu s-ar putea sa trecem la ora Romaniei?Mesajele sunt postate probabil la ora Americii si ma ameteste rau de tot diferenta aceasta de fus orar.

User avatar
costin
senior
senior
Posts: 130
Joined: Sun Jul 06, 2003 3:00 am
Contact:

Postby costin » Tue May 04, 2004 2:37 pm

Ora serverului este ora Los Angeles-ului, insa tu ar trebui sa setezi in ce fus orar esti (vezi la Profile), si toata treaba ar fi transparenta. Singura mentiune: fiind ora de vara, trebuie sa pui pentru Romania GMT+3.
Image Get Firefox!


Return to “Forum feedback”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 17 guests