Forum aproape inaccesibil din Bucuresti :(

pareri, reclamatii
User avatar
matrix
elder
elder
Posts: 519
Joined: Mon Jul 07, 2003 9:03 am

Forum aproape inaccesibil din Bucuresti :(

Postby matrix » Thu Mar 30, 2006 9:14 am

de ce nu poate fi accesat forumul din bucuresti si nu nu-mi spuneti ca nu sunt filtre ca nu va cred. sunt puse clar filtre de ip pt ca din alte locuri poate fi accesat fara probleme.

cand se rezolva problema ? am auzit ca ar fi o problema de banda prea mica. chiar nu aveti nici o discutie cu cei de la roedu ???

pana una alta va scriu din Statele Unite ;)
Viata lunga si prospera!

User avatar
danhia
elite
elite
Posts: 4297
Joined: Sat Oct 29, 2005 8:56 pm
Location: The Royal Ascot Brigade

Postby danhia » Thu Mar 30, 2006 9:24 am

dar vrei sa te muti in bucuresti..si esti stresat ca nu poti accesa Imedu. :lol: :lol:

User avatar
Im
elite
elite
Posts: 3643
Joined: Fri Nov 28, 2003 3:42 pm

Postby Im » Thu Mar 30, 2006 8:40 pm

imed.ro nu poate fi accesat de multa lume de vreo 2 ani, iar pentru asta trebuie sa multumesti administratorilor care sunt destepti de numa-numa, am dedus asta prin prisma inteligentei cu care au rezolvat problema. :)

User avatar
Dan
Master of Disaster
Posts: 2869
Joined: Sun Jul 06, 2003 1:59 am
Location: ...on the highway to hell...
Contact:

Postby Dan » Sat Apr 01, 2006 3:26 pm

Multumesc...Asisderea. Intrucat negocierile cu Roedu sunt pieredere de vreme poate o conexiune de banda mica va rezolva problema. vedem cine cu ce oferte sare
Eu din muntii mei...
http://www.imed.ro/forum

User avatar
Im
elite
elite
Posts: 3643
Joined: Fri Nov 28, 2003 3:42 pm

Postby Im » Sat Apr 01, 2006 4:32 pm

Asa, asteptati sa pice para malaiatza. Eu când spuneam ca adminii sunt deosebiti ...

User avatar
Dan
Master of Disaster
Posts: 2869
Joined: Sun Jul 06, 2003 1:59 am
Location: ...on the highway to hell...
Contact:

Postby Dan » Mon Apr 03, 2006 10:50 pm

Da mah astept sa se coace dupa care sa-mi pice intre oki. De aia sunt deosebit. :)
Eu din muntii mei...
http://www.imed.ro/forum

User avatar
Neo
Nervos (C)
Posts: 301
Joined: Sat Oct 23, 2004 11:33 pm

Postby Neo » Tue Apr 04, 2006 8:39 am

Im wrote:Asa, asteptati sa pice para malaiatza. Eu când spuneam ca adminii sunt deosebiti ...

Poate vrei tu sa te duci sa arunci cu grenade ofensive pe la aia prin sediu ;)
Thou art eternal darkness
Thou art eternal heresy
Thou art day and night
Thou art the flame inside
I'll make my misery thy saturnine

User avatar
Im
elite
elite
Posts: 3643
Joined: Fri Nov 28, 2003 3:42 pm

Postby Im » Tue Apr 04, 2006 10:50 am

Hai no, paiatzele noastre de admini sunt singurii oameni pe lumea asta care trebuie sa aibe grija de un site/forum, si daca singurul host din lume Roedu se dovedeste tembel, ai nostri sunt pierduti ! :evil:

Pâna si tzânci de 10 ani se descurca cu un hosting la ora asta, dar ei nu, în plus se "sesizeaza" ca-i fac incapabili dupa 2 ani de zile de problema nerezolvata. Inca putin si or sa ne ceara sa le cântam osanale pentru situatia asta, doar site-ul e vazut excelent de un sfert din tara, ce mai vrem.

User avatar
Chingachgook
addicted
addicted
Posts: 23561
Joined: Wed Nov 26, 2003 6:34 pm
Location: in hamac

Postby Chingachgook » Tue Apr 04, 2006 4:18 pm

im, pana si eu care sunt prin definitie contra am inteles ca nu e vina lor.
nu pricepi ca e de la hostul roedu?
si ca nu sunt bani de altul?
si ca astia din retea chiraie si pentru taxa aia de instalare, dar daca ii mai pui si sa dea lunar?
Sunt cel mai pașnic om din lume. Dorințele mele sunt: o căsuță modestă, un pat bun si o gradina cu pomi. Iar dacă Domnul Dumnezeu ar vrea să mă facă într-adevăr fericit, as vedea spânzurați în acești pomi șase sau șapte din dușmanii mei...

User avatar
matrix
elder
elder
Posts: 519
Joined: Mon Jul 07, 2003 9:03 am

Postby matrix » Tue Apr 04, 2006 5:11 pm

dar pe ce principiu sunt blocate ip-urile ? ca pare sa fie ceva aleator, cel putin pentru orasele din afara Bucurestiului, bine ca exista metode de ocolire a filtrarii ip.

oricum cam ce banda iti trebuie pt un forum ca asta ? ca pe lumea astea sunt forumuri mult mai mari care merg snur (vezi forumul de la x3:reunion si mai nou cel de la oblivion..care au sute de mii de mesaje 8) )

oricum nu cred ca e foarte foarte greu de gasit un sponsor care sa puna banii de un host normal...de exemplu connex/orange...mai ales ca suntem in publicul tinta :idea:
Viata lunga si prospera!

User avatar
Im
elite
elite
Posts: 3643
Joined: Fri Nov 28, 2003 3:42 pm

Postby Im » Tue Apr 04, 2006 6:42 pm

kooksee, ca aia de la Roedu sunt niste dobitoci, nu mai contesta nimeni.

Insa în lumea asta nu exista doar forumul imed si hostul roedu. Ce naiba, exista hosturi gratuite (cu dezavantajele lor, dar vede toata lumea forumul), exista telefon fara fir, sponsorizari, aranjamente, contacte cu alti admini, smecherii, lulele si surcele, un tzânc trezit din somn îti trânteste forum într-o ora, dar adminii nostri au interes si emulatie în a gasi o solutie concreta ceva de speriat.

De-aia ziceam ca-s doar niste paiatze cu titluri si accese, din pacate nimic mai mult.

Sorry ca nu va laud, stimabililor. Efectiv asa ne apuca pe unii sa înjuram oamenii merituosi.

User avatar
Dan
Master of Disaster
Posts: 2869
Joined: Sun Jul 06, 2003 1:59 am
Location: ...on the highway to hell...
Contact:

Postby Dan » Wed Apr 05, 2006 3:17 am

Negociem un Astral ..cred zilele astea pe un CATV..uite ca s-a copt si palaiatza..:)
Eu din muntii mei...
http://www.imed.ro/forum


Return to “Forum feedback”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 35 guests