www.imed.ro = Forbidden ?

pareri, reclamatii
ralucutza
senior
senior
Posts: 178
Joined: Thu Nov 11, 2004 1:27 am
Location: somewhere
Contact:

www.imed.ro = Forbidden ?

Postby ralucutza » Tue Sep 20, 2005 5:32 pm

Am ip-ul 85.186.24.183 si nu pot accesa pagina http://www.imed.ro si nici http://141.85.0.71/imed/forum/index.php ... am vorbit cu cei de la Astral unde sunt eu abonat si se pare ca nici de la ei http://www.imed.ro nu este accesibila dar http://141.85.0.71/imed/forum/index.php merge ... ceea ce m-a facut sa intreb aici daca nu cumva ip-ul meu precizat mai sus este filtrat sau banned de catre voi.
Daca mai aveti nevoie si de alte detalii tehnice sunt sigura ca va pot ajuta dar astep ceva reply si posibila rezolvare a situatiei.

Thx !

User avatar
elfstone
senior
senior
Posts: 428
Joined: Sun Sep 14, 2003 3:10 pm
Location: about and aloof
Contact:

Postby elfstone » Tue Sep 20, 2005 7:44 pm

"I'd much rather be happy than right, any day" (name not important)

Get firefox

ralucutza
senior
senior
Posts: 178
Joined: Thu Nov 11, 2004 1:27 am
Location: somewhere
Contact:

Postby ralucutza » Wed Sep 21, 2005 4:31 pm

Oh ... damn.
Oricum /bow elfstone, mersi pentru info :)

User avatar
tulip
senior
senior
Posts: 346
Joined: Tue Oct 21, 2003 10:32 am
Contact:

Postby tulip » Wed Sep 21, 2005 11:48 pm

http://www.imed.ro este in lucru.... va reveni online cat de curand.
imed.ro/forum este online, la fel si imed.ro/chirurgie

User avatar
victor
elder
elder
Posts: 1761
Joined: Sun Jul 06, 2003 8:22 am
Contact:

Postby victor » Thu Sep 22, 2005 7:53 am

inca nu am reusit sa termina problema cu roedu. cuma si din vina noastra - nu am reusit sa ne sincronizam cu ei. Speram curand sa terminam mai multe...

LAN
senior
senior
Posts: 228
Joined: Mon Jul 25, 2005 10:32 pm
Location: Towards you

Postby LAN » Thu Sep 22, 2005 10:28 am

cand zici "sa terminam mai multe" te referi la aparitia saitului rezidentiat2005?
care chiar : mai apare sau nu ?
:roll: :roll: :roll:

User avatar
Madi
elder
elder
Posts: 666
Joined: Sun Jul 06, 2003 11:16 am
Location: Tei
Contact:

Postby Madi » Thu Sep 22, 2005 10:23 pm

Cred ca n-ai nimerit unde sa intrebi de rezidentiat2005, asta e opera cnpp... si cum ii mai zice, n-are nici o legatura cu imed.
Dagli amici mi guardi Dio, dai nemici mi guardo io!

LAN
senior
senior
Posts: 228
Joined: Mon Jul 25, 2005 10:32 pm
Location: Towards you

Postby LAN » Thu Sep 22, 2005 11:00 pm

dear madi,
esti o dulceata ca deobicei.
anu' trecut parca imedul a gazduit un mirror al saitului de rezidentiat.
m-am gandit ca poate (repet poate) la acelasi lucru se gandea victor cand spunea ca se mai pregatesc si alte chestii..
acum ca ti-am explicat cum imi merg conexiunile (asociatiile) banuiesc ca te simti mai bine..
mai luminat/a...
numa' bine..
:roll:

User avatar
Madi
elder
elder
Posts: 666
Joined: Sun Jul 06, 2003 11:16 am
Location: Tei
Contact:

Postby Madi » Thu Sep 22, 2005 11:51 pm

Nu-mi dau seama unde te-am jignit asa tare, dar in fine, poate nu e vorba de topicul asta.. Cu totii asteptam aparitia site-ului, spuneam doar ca nu te-ai adresat unde trebuie.

Si nu, nu ma simt mai bine.
Dagli amici mi guardi Dio, dai nemici mi guardo io!

User avatar
Chingachgook
addicted
addicted
Posts: 23561
Joined: Wed Nov 26, 2003 6:34 pm
Location: in hamac

Postby Chingachgook » Fri Sep 23, 2005 2:23 am

lan ca te iei de mine sau de trident e una, dar sa te iei de madi e prea de tot.
dupa ce ca esti prin livada cu informatia, tot tu cu coada sus.
explica-ti singur cum e cu conexiunile (asociatiile) si lasa-ne. sau uite-te in pm-urile pe care ti le-am trimis acum o luna.
informatia e actuala.



kooksee
Sunt cel mai pașnic om din lume. Dorințele mele sunt: o căsuță modestă, un pat bun si o gradina cu pomi. Iar dacă Domnul Dumnezeu ar vrea să mă facă într-adevăr fericit, as vedea spânzurați în acești pomi șase sau șapte din dușmanii mei...

LAN
senior
senior
Posts: 228
Joined: Mon Jul 25, 2005 10:32 pm
Location: Towards you

Postby LAN » Fri Sep 23, 2005 2:58 am

dear cookie,

acum ca ti-ai expus parerea neintrebat, poti sa stai jos..ne place de tine....esti un prostut dulce....dulce dar prostut..

cand o sa am timp liber o sa iti dau si tie un autograf , nu numai lui tim..
private messageul ala in care ma amenintai nu il mai am ...asta este... :roll:

mi s-a facut deja sila de tine....nu mai scriu nimic pana dupa 20 nov..nu am timp si pt combatut cookies-uri si de invatat.aleg sa repet pt examen..
asa ca ne vedem " dupa". :roll:

User avatar
Chingachgook
addicted
addicted
Posts: 23561
Joined: Wed Nov 26, 2003 6:34 pm
Location: in hamac

Postby Chingachgook » Fri Sep 23, 2005 12:40 pm

da, e si asta un mod diplomatic de a spune ca nu faci fata.
ne bucuram oricum ca ai decis sa te retragi.
bafta pe mf.



kooksee
Sunt cel mai pașnic om din lume. Dorințele mele sunt: o căsuță modestă, un pat bun si o gradina cu pomi. Iar dacă Domnul Dumnezeu ar vrea să mă facă într-adevăr fericit, as vedea spânzurați în acești pomi șase sau șapte din dușmanii mei...

LAN
senior
senior
Posts: 228
Joined: Mon Jul 25, 2005 10:32 pm
Location: Towards you

Postby LAN » Fri Sep 23, 2005 1:10 pm

dear cookie,
dau pe medicala asa ca pune mana si invata daca dai la medicala pt ca vom fi concurenti.
daca dai la mf : pa! drum bun! daca dai pe medicala, pune creieru' la tocit ca nu fac favoruri nimanui la rezidentiat.
ma mir ca ai remarcat ca am ceva diplomatie in mine..creierul tau poate sa distinga asa ceva ..e remarcabil pt cineva care" a reusit " "re re"-uri in facultate.
dupa cum spuneam pot sa imi pierd timpul cu luzari ca tine dar chiar vreau sa iau examenul ala.
spune-i cum vrei :lasitate,diplomatie , mi se ****.eu asta vreau si asta o sa fac. e o chestiune de alegere.
cu totii avem un timp dat.eu stiu cum vreau sa il folosesc pt ca vreau sa iau un examen .vezi ca la asta nu mai poti da "re re re" asa cum te-ai obisnuit in facultate.
in fine fiecare face ce vrea.
pa !

User avatar
Doll
elder
elder
Posts: 876
Joined: Mon Aug 01, 2005 6:59 pm
Location: valley of the dolls
Contact:

Postby Doll » Fri Sep 23, 2005 1:26 pm

:D eu zic sa rezolvati problema asta ca intre barbati...si daca faceti rost si de o webcamera eu fac rost de popcorn :hammer: :D

User avatar
iolanda
senior
senior
Posts: 120
Joined: Tue Jan 18, 2005 7:43 pm
Location: Bucuresti

Postby iolanda » Fri Sep 23, 2005 2:17 pm

Voi doi va cunoasteti in particular sau forumul v-a unit destinele?

User avatar
Chingachgook
addicted
addicted
Posts: 23561
Joined: Wed Nov 26, 2003 6:34 pm
Location: in hamac

Postby Chingachgook » Fri Sep 23, 2005 4:04 pm

Doll wrote::D eu zic sa rezolvati problema asta ca intre barbati...si daca faceti rost si de o webcamera eu fac rost de popcorn :hammer: :D


eu am propus mai de mult da' nu vezi ca nu "se coboara"?

@ lan, poate ai noroc si numele iti incepe cu C si o sa stai pe langa mine cand dam rezi. nu-ti face griji, te recunosc eu pe acolo.

@iolanda, fii sigura ca daca ma cunostea, lan vorbea cu ceva mai multa smerenie.

kooksee
Sunt cel mai pașnic om din lume. Dorințele mele sunt: o căsuță modestă, un pat bun si o gradina cu pomi. Iar dacă Domnul Dumnezeu ar vrea să mă facă într-adevăr fericit, as vedea spânzurați în acești pomi șase sau șapte din dușmanii mei...

User avatar
droopy
elder
elder
Posts: 560
Joined: Tue Nov 25, 2003 3:41 pm
Location: Onyxia's Lair

Postby droopy » Fri Sep 23, 2005 4:26 pm

daca arata ca avatarul.... sigur il recunosti :D
RTFM=Read The la naiba Manual
UTFG=Use The la naiba Google
STFW=Search The la naiba Web
RTFA=Read The la naiba Article

LAN
senior
senior
Posts: 228
Joined: Mon Jul 25, 2005 10:32 pm
Location: Towards you

Postby LAN » Fri Sep 23, 2005 4:53 pm

lol...


tu chiar nu iti dai seama ca esti penibil? nu iti dai seama ca nu ai un comportament de viitor doctor rezident? chiar nu iti dai seama ca ai o gandire de bataus, de om primitiv ?

iata , dragi colegi, viitorul medicinei romanesti: un student care are avatar un cutit , care da sfaturi in dr si stg despre cum sa inveti dar e abonat la re re -uri, care ameninta pe private message,
bravo cookie.

zambiti in acest moment.....ei bine, nu o sa mai zambiti cand o sa duceti parintii la un astfel de doctor.

inca o data bravo domnule viitor rezident.
ESTI UN EXEMPLU PT NOI TOTI. :roll:

User avatar
Chingachgook
addicted
addicted
Posts: 23561
Joined: Wed Nov 26, 2003 6:34 pm
Location: in hamac

Postby Chingachgook » Fri Sep 23, 2005 5:06 pm

o sa ai nevoie de toata diplomatia de care dispui in momentul cand ne intalnim fata in fata. si nu te panica atata ca nu totul se reduce la chestii fizice. dar nu poti sti niciodata.

nu mai deturna discutia pentru ca TU ai fost ala care s-a bagat ca musca in ciorba.

pe curand.


kooksee
Sunt cel mai pașnic om din lume. Dorințele mele sunt: o căsuță modestă, un pat bun si o gradina cu pomi. Iar dacă Domnul Dumnezeu ar vrea să mă facă într-adevăr fericit, as vedea spânzurați în acești pomi șase sau șapte din dușmanii mei...

LAN
senior
senior
Posts: 228
Joined: Mon Jul 25, 2005 10:32 pm
Location: Towards you

Postby LAN » Fri Sep 23, 2005 5:37 pm

CUM RAMANE CU IGNORE -UL DE CARE SPUNEAI DOMNU' DOCTOR ?
HAI MAI COOKIE ,PANA MANA SI INVATA LASA S-F-URILE ...................................................................................................................................................................


Posted: Thu Aug 11, 2005 1:44 pm Post subject:

--------------------------------------------------------------------------------

mda, esti incapabil sa intelegi ceva. ... pana atunci ai ignore total de la mine.


kooksee

User avatar
dustweaver
elite
elite
Posts: 2950
Joined: Thu Nov 20, 2003 4:55 pm
Location: wherever I may roam
Contact:

Postby dustweaver » Fri Sep 23, 2005 9:27 pm

mey, si io am fost in rere... twice in a lifetime :lol:, pls don't shoot :)
si fusesem studinte bursier de studiu in anu' respectiv :)

si cred ca daca as ajunge intr-un final apoptotic sa fiu si io medic as fi unul mai ciumeg si sigur mai uman decat colega mea de serie abonata la bursa :P care intreba senin "ce rost are sa-i tratam pe acesi bolnavi?" (cu hepatita cronica tip C, responsivi intr-o prea mica proportie la tratament, dupe parerea dumneaei )...
sad but true...
Bears, beets, Battlestar Galactica.

Daca am nevoie de observatii, comentarii, sugestii despre aspecte ce privesc felul in care folosesc limba romana si/sau engleza, stiu sa le gasesc ori solicit.
Otherwise, may I suggest you MYFB.

roa_med
elder
elder
Posts: 790
Joined: Mon May 16, 2005 8:30 pm

Postby roa_med » Sat Sep 24, 2005 2:41 pm

se pare ca nu sunt singura de care s-a luat "dl. DR LAN"!!!! :evil: :evil: :evil:
arde-l kooks si pentru mine,ca m-a calcat pe bataturi!!! :twisted: :twisted: :twisted:

roa_med
elder
elder
Posts: 790
Joined: Mon May 16, 2005 8:30 pm

Postby roa_med » Sat Sep 24, 2005 2:48 pm

vezi mai jos.....
http://www.imed.ro/forum/viewtopic.php? ... c&start=80

P.S.: NU AI VOIE SA VORBESTI DE EXAMENE CARE SE RESPECTA DL. LAN,IN CONDITIILE DATE LA VOI... :evil: :evil: :evil:

LAN
senior
senior
Posts: 228
Joined: Mon Jul 25, 2005 10:32 pm
Location: Towards you

Postby LAN » Sun Sep 25, 2005 12:26 pm

stii mai varzuca .... si kooksee si altii au dat licenta la "noi" asa ca ce mama d^^^^^^^ ti s-a pus pata taman pe mine sa ma scoti tap ispasitor pt ce se intampla la "noi" ?
simplul fapt ca nu te-am pupat in c^^ si ti-am spus exact ce consideram eu ?
stiam ca adevaru' doare dar nu atat incat sa sari cu barosul..

post scriptum: m-am luat de mai multi, nu ca ma enervau ca persoane, ci ma luam de ideea "emanata" de x y z....
acum daca nu faci deosebirea intre nick si idee..
too bad....

User avatar
tulip
senior
senior
Posts: 346
Joined: Tue Oct 21, 2003 10:32 am
Contact:

Postby tulip » Fri Oct 21, 2005 12:46 pm

imed.ro back online


Return to “Forum feedback”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 15 guests