soft ilegal - la okazii

pareri, reclamatii
cerbu
elder
elder
Posts: 1054
Joined: Sun Jul 13, 2003 2:32 pm

soft ilegal - la okazii

Postby cerbu » Tue Oct 05, 2004 6:17 pm

ce ce e ok sa vinzi daca e in limba engleza? asta nu e ilegal? daca il ai pirat nu prea inteleg de ce sa-l vinzi. sharing sounds ok, though. just a thought...

User avatar
eugen
Site Admin
Posts: 687
Joined: Sat Jul 05, 2003 10:42 pm
Contact:

Postby eugen » Tue Oct 05, 2004 8:02 pm

in limba eng exista versiunea pe cd, cum si de ce o vinzi e problema ta. si raspunzi tu daca e piratat.

in romana e doar scanat, incalcand drepturile de autor, si scan-ul pus pe cd. deci e din start ilegal.

User avatar
Chingachgook
addicted
addicted
Posts: 23561
Joined: Wed Nov 26, 2003 6:34 pm
Location: in hamac

Postby Chingachgook » Tue Oct 05, 2004 10:55 pm

fratele meu albastru incepi sa exagerezi.
E un forum al studentilor medicinisti, schimburi de materiale avem voie sa facem?


kooksee
Sunt cel mai pașnic om din lume. Dorințele mele sunt: o căsuță modestă, un pat bun si o gradina cu pomi. Iar dacă Domnul Dumnezeu ar vrea să mă facă într-adevăr fericit, as vedea spânzurați în acești pomi șase sau șapte din dușmanii mei...

User avatar
magdutz
elder
elder
Posts: 792
Joined: Sun Jul 06, 2003 11:00 am
Location: bucuresti

Postby magdutz » Tue Oct 05, 2004 11:28 pm

eugen wrote:in limba eng exista versiunea pe cd, cum si de ce o vinzi e problema ta. si raspunzi tu daca e piratat.

in romana e doar scanat, incalcand drepturile de autor, si scan-ul pus pe cd. deci e din start ilegal.


eu nu inteleg ceva aici: "ilegal"asta are grade de comparatie? oarecum ilegal...posibil ilegal...aproape ilegal...ilegal din start..??? chiar sincer, nu inteleg!...eu din cele doua idei inteleg ca in ambele situatii comit o ilegalitate... :dizzy:

User avatar
elfstone
senior
senior
Posts: 428
Joined: Sun Sep 14, 2003 3:10 pm
Location: about and aloof
Contact:

Postby elfstone » Wed Oct 06, 2004 12:52 am

Suna OK, in principiu, dar e musai sa stergeti si posturile cu grile si cursuri. Serios.

No, acum daca e sa o luam asa, majoritatea site-urilor serioase fac tot posibilul sa nu ajute distributia de materiale ilegale. De cele mai multe ori, administratorii acestor site-uri recunosc public, inca din mesajul de intampinare ca nu isi propun, insa, sa faca mai mult decat tot posibilul, daca intelegeti ce vreau sa spun...
"I'd much rather be happy than right, any day" (name not important)

Get firefox


Return to “Forum feedback”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 11 guests