posturi sterse

pareri, reclamatii
User avatar
tapirul
elite
elite
Posts: 3194
Joined: Sun Jul 06, 2003 5:57 am
Contact:

posturi sterse

Postby tapirul » Tue Oct 05, 2004 2:33 am

am deschis aici un thread in care intrebam (perfect justificat) ce masuri se vor lua in cazul unor useri care m-au jignit personal si care au incalcat regulamentul. Pentru mine intrebarea a fost FOARTE serioasa. Postul a fost sters cu totul, fara sa primesc explicatii, publice sau pe PM (cum se prevede in regulament). Faptul ca userul respectiv e unul dintre moderatori ar fi trebuit sa fie un motiv in plus pentru trimis explicatii.

User avatar
eugen
Site Admin
Posts: 687
Joined: Sat Jul 05, 2003 10:42 pm
Contact:

Postby eugen » Tue Oct 05, 2004 2:39 am

vezi ca in reg. spune sa dai cat mai multe DETALII despre problema ta. detalii inseamna ce post era, unde era, cand a fost asta, aproximativ.

User avatar
tapirul
elite
elite
Posts: 3194
Joined: Sun Jul 06, 2003 5:57 am
Contact:

Postby tapirul » Tue Oct 05, 2004 2:40 am

era despre gaurika, care imi spune in alt post "sper ca esti suficient de inteligent". Pentru mine a fost o jignire. Am remercat deasemeni ca portul respectiv era off-topic.

User avatar
Tyby
Dungeon Keeper
Posts: 602
Joined: Sun Jul 06, 2003 10:39 pm
Location: Bucuresti
Contact:

Postby Tyby » Tue Oct 05, 2004 2:56 am

tapirul wrote:era despre gaurika, care imi spune in alt post "sper ca esti suficient de inteligent". Pentru mine a fost o jignire. Am remercat deasemeni ca portul respectiv era off-topic.


tapire ... postul tau de mai sus denota paranoia ... imi pare rau ca trebuie sa o spun ... eu zic sa mai citesti o data postul meu si sa intelegi ce am vrut sa spun cu respectiva "speranta" ... nu te cunosc personal, dar sunt aproape convins ca vei intelege pana laurma (desigur, trebuie sa VREI sa itelegi).

Toate bune!

PS: nu, n-am sters nici un post in ultima vreme, cu atat mai putin unul de-al tau ... Insa, daca va fi nevoie, o voi face ... Si, eventual, te voi informa pe PM daca voi considera necesar.
formerly known as gaurika ...

May the best from your past be the worst in your future!

Tyby out!

User avatar
tapirul
elite
elite
Posts: 3194
Joined: Sun Jul 06, 2003 5:57 am
Contact:

Postby tapirul » Tue Oct 05, 2004 3:01 am

este posibil ca postul meu sa nu se fi postat (am postat de la alt computer si a trebuit sa plec repede, nu cred ca am verificat daca intr-adevar a aparut). Daca e asa, imi cer scuze.

domnule gaurika, indiferent ce ai vrut dumneata sa spui in postul respectiv, pentru mine a fost o jignire. Am explicat in alta parte, daca era vorba de alt context/situatie nu ar fi fost asa. Iar treaba cu paranoia este o a doua jignire. Si inca o data, chiar dumneata ai spus intr-un PS ca aici pe forum feedback ...
PS: va rog sa va limitati la forum feedback de acum pe aceasta arie. Orice post aberant si / sau fara legatura va fi sters si userul avertizat. Faptul ca va convine sau nu atitudinea vreunui moderator sau administrator la adresa vreunui user ne intereseaza, dar intr-o destul de mica masura. Asa cum i-am spus si lui OldMan ceva mai sus, nu va obliga NIMENI si NIMIC sa participati (activ sau pasiv) la activitatea de pe acest forum de discutii.
.
Eu am cerut aici doar explicatii pentru stergerea postului respectiv, nu alt gen de explicatii.

User avatar
eugen
Site Admin
Posts: 687
Joined: Sat Jul 05, 2003 10:42 pm
Contact:

Postby eugen » Tue Oct 05, 2004 3:12 am

ok, noi am inteles problema ta. o sa analizam situatia, si o sa dam un raspuns "in lumina noului regulament"

User avatar
Tyby
Dungeon Keeper
Posts: 602
Joined: Sun Jul 06, 2003 10:39 pm
Location: Bucuresti
Contact:

Postby Tyby » Tue Oct 05, 2004 3:12 am

Tapire, atitudinea ta per total din ultima vreme reprezinta o jignire la adresa mea si a celorlalti moderatori / admini.

Nu ma fa sa-ti spun ce i-ai spus tu public lui eugen la plecarea din grupul moderatori ... Am si eu limitele mele ...
formerly known as gaurika ...



May the best from your past be the worst in your future!



Tyby out!

User avatar
tapirul
elite
elite
Posts: 3194
Joined: Sun Jul 06, 2003 5:57 am
Contact:

Postby tapirul » Tue Oct 05, 2004 3:36 am

astept parerea celorlati admini/moderatori apropo de atitudinea mea jignitoare, dumneata ar trebui sa vorbesti doar pentru dumneata. Limitele dumitale nu sunt problema mea, insa limbajul fata de mine da. "paranoic" si "sper sa fii suficient de inteligent" se incadreaza aici.
ce i-am spus eu lui eugen as pune eu insumi pe public (eu nu spun ceva pe private ce nu as pune pe public), dar nu o fac pentru ca stiu ca eugen ar lua foc. Nevertheless, ce am spus eu lui eugen nu erau insulte sau injuraturi, ci doar parerea mea despre atitudinea lui. Parere pe care inca o mai am.
DAR INCA O DATA, ASTA NU E SUBIECTUL TOPICULUI ASTA. Daca mai ai alte comentarii la adresa mea, domnul gaurika, te rog fa-le in sectiunile cuvenite.

User avatar
eugen
Site Admin
Posts: 687
Joined: Sat Jul 05, 2003 10:42 pm
Contact:

Postby eugen » Tue Oct 05, 2004 3:38 am

observ ca folosesti des "eugen va lua foc" - eu cred ca tu arzi foarte rau chiar in momentul asta..

User avatar
elfstone
senior
senior
Posts: 428
Joined: Sun Sep 14, 2003 3:10 pm
Location: about and aloof
Contact:

Postby elfstone » Tue Oct 05, 2004 3:39 am

observ ca folosesti des "eugen va lua foc" - eu cred ca tu arzi foarte rau chiar in momentul asta..


Ma scuzati, dar chiar nu se poate fara posturi gen chat?
"I'd much rather be happy than right, any day" (name not important)

Get firefox

User avatar
tapirul
elite
elite
Posts: 3194
Joined: Sun Jul 06, 2003 5:57 am
Contact:

Postby tapirul » Tue Oct 05, 2004 7:57 am

banuiesc ca si postul asta va fi sters de eugen, in dorinta lui de a sterge orice urma.
dar totusi.
posturile mele de la bar de negri au fost sterse fara nici o explicatie. Eugen a folosit un limbaj extrem de necivilizat cu mine cand am cerut explicatii.
sper macar ca ceilalti moderatori pe care i-am intrebat de ce am fost sters (si ce post a fost sters) sa aiba bunul simt sa imi dea un raspuns. Pe orice cale vor ei, pm, public, email.

User avatar
originaltup
elder
elder
Posts: 1749
Joined: Sun Jul 06, 2003 11:52 am
Location: Ohio

Postby originaltup » Tue Oct 05, 2004 6:03 pm

Nu ma fa sa-ti spun ce i-ai spus tu public lui eugen la plecarea din grupul moderatori ... Am si eu limitele mele ...

As fi curios sa vad daca e acelasi lucru pe care l-am spus si eu :twisted:

Tapire, atitudinea ta per total din ultima vreme reprezinta o jignire la adresa mea si a celorlalti moderatori / admini.

Tyby, nu mi se pare jignitoare atitudinea, e totusi in niste limite. contestatara da, poate asta te deranjeaza in virtutea trecutului comun. Il inteleg intr-o anumita masura, si eu dupa ce am plecat mi-au devenit mai clare diverse defecte (dupa mine evident) care in timpul cat fusesem moderator nu prea le observasem. E drept ca problema mea era cu eugen si nu cu voi (btw, eugen a mai crescut pe ochii mei dupa noroiala cu adi, macar el juca cu cartile pe fata), dar sunt si lucruri care ar putea fi imbunatatite in prisma a ceea ce spune tapirul. Daca ati putea sa luati doar criticile asa zis constructive, sunt convins ca ar fi spre binele forumului. Nu de alta, dar le-ati putea evita in viitor.

PS. eugen, nu se vrea un atac la adresa ta, dar cred ca esti constient ca ai si tu pasarelele tale, si fara unele ar fi mai bine; cel putin pe forum
"There is a big difference between knowing the path, and walking the path"

User avatar
Reaktor
elder
elder
Posts: 547
Joined: Mon Nov 24, 2003 12:39 am
Contact:

Postby Reaktor » Sun Oct 10, 2004 10:01 pm

Vad ca moderatorul a facut ce i-am spus,anume sa imi stearga postul de la "cartile pe fata".Baieti, imi sunteti chiar simpatici:D
"If freedom is short of weapons, we must compensate with willpower."

Olivia Sgarbura
senior
senior
Posts: 103
Joined: Thu Nov 27, 2003 5:28 pm
Location: prin spitale si universitati

Postby Olivia Sgarbura » Thu Nov 11, 2004 12:18 am

Pierdut post de pe un topic din Facultatea. Postul nu-mi apartine, topicul insa da :D . Gasitorului recompensa... Sau macar celui care vine cu justificarea...

Topic Reply Notification - LegislatieMed 2004-2005
From: webmaster@med.pub.ro Add to Address Book
Date: Wed, 10 Nov 2004 07:38:44 +0200



Hello,

You are receiving this email because you are watching the topic
"LegislatieMed 2004-2005" at Medicina Bucuresti.

* adh2004 * has replied to this topic since your last visit. You can
use the following link to view the replies made.

http://www.imed.ro/forum/viewtopic.php?p=31148#31148

If you no longer wish to watch this topic you can either click the
"Stop watching this topic link" found at the bottom of the topic above, or
by clicking the following link:

http://www.imed.ro/forum/viewtopic.php? ... atch=topic

--
va multumim


User avatar
Tyby
Dungeon Keeper
Posts: 602
Joined: Sun Jul 06, 2003 10:39 pm
Location: Bucuresti
Contact:

Postby Tyby » Thu Nov 11, 2004 4:00 am

era o informatie fara nici o relevanta, complet off-topic.
formerly known as gaurika ...



May the best from your past be the worst in your future!



Tyby out!

Olivia Sgarbura
senior
senior
Posts: 103
Joined: Thu Nov 27, 2003 5:28 pm
Location: prin spitale si universitati

Postby Olivia Sgarbura » Thu Nov 11, 2004 9:45 am

Foarte interesant...

Care spunea ce "informatia" respectiva?

Ma gandesc ca nu era foarte off-topic din moment ce tipul care a postat este unul dintre primii nostri inscrisi si a fost foarte focalizat pe problema pana acum. In fine, se mai schimba oamenii... 8) Si-apoi sunt mii de topicuri pline de divagatii dar nemoderate chiar atat de prompt. :twisted:

User avatar
Tyby
Dungeon Keeper
Posts: 602
Joined: Sun Jul 06, 2003 10:39 pm
Location: Bucuresti
Contact:

Postby Tyby » Thu Nov 11, 2004 3:49 pm

adh2004 wrote:Intr-adevar daca n-ar fi fost topicul de pe forum, foarte probabil n-as fi aflat nici anul asta despre acest curs.


Sper ca te-ai lamurit acum.

Va rog, nu mai cereti explicatii despre posturile ALTORA care au fost sterse.

Multumesc.

T.
formerly known as gaurika ...



May the best from your past be the worst in your future!



Tyby out!

User avatar
sonia
junior
junior
Posts: 31
Joined: Mon Sep 13, 2004 6:55 pm

Postby sonia » Thu Nov 11, 2004 5:22 pm

Am pus si eu un topic in Zona Crepusculara(la sectiunea rezidentiat 2004)..si inca unul...dar nu conteaza..sa ma lamureasca si pe mine cineva unde a disparut si de ce ....se petrec lucruri ciudate :shock:
Astept o lamurire de la "greii" acestui forum..sa pricep si eu care-i faza..

Enemy
elder
elder
Posts: 1141
Joined: Fri Sep 12, 2003 5:41 pm
Contact:

Postby Enemy » Fri Nov 12, 2004 10:45 pm

dom' droopy in leg cu postul(rile) pe care le-ai sters de la sectiunea info campus/ ciudatenii si administratorii de camin
mi s-a parut o CIUDATENIE faptul ca lumea nu mai posteaza la acea sectiune si mi-am zis parerea?
Nu ti-ai dat seama ca locul postului era acolo, sau faci asta din orgoliu. ar fi dur sa-l stergi si de aici.
in fine te las in plata ta, k vad ca e greu tare sa te faci inteles.

User avatar
Tyby
Dungeon Keeper
Posts: 602
Joined: Sun Jul 06, 2003 10:39 pm
Location: Bucuresti
Contact:

Postby Tyby » Fri Nov 12, 2004 11:28 pm

nu enemy, postul ala NU avea nici o legatura cu infocampus ... pe langa faptul ca avea si ceva "texte" gratuite in el ... sa nu mai zic de reply-ul primit acolo.

Asta a fost motivul stergerii postului / topicului.
formerly known as gaurika ...



May the best from your past be the worst in your future!



Tyby out!


Return to “Forum feedback”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 52 guests